Totul despre membri

Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Prezentari cu masini, poze, biografii, liste

Moderator: Cornel001

Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde mihaibre » 25 Iun 2011, 19:53

Salutare dragi colegi,

Desi sunt posesor din august 2010 abia acum ma incumet sa creez si eu un topic dedicat masinutei mele. Pe scurt, este vorba despre un Ford Focus 2, motor de 2.0 TDCI, varianta de echipare Titanium.

Inainte de Focusica (asa l-am botezat) am mai avut un Ford Focus 1, motor 1.4 benzina, in 3 usi. Mi-a placut destul de mult si aceasta masina insa nu am reusit sa stam prea mult timp impreuna, pentru ca mi-am dat seama ca imi doream altceva: o masina in 5 usi, cu motor mai mare si neaparat pe motorina (pentru cuplu mai mare dar si pentru consum mai mic) si care sa aiba si oglinzi incalzite. Am vandut-o dupa numai 6 luni desi nu am avut niciodata o problema cu ea.

M-am orientat mai apoi spre Ford Focus 2, varianta de echipare cat mai ridicata, am cochetat si cu ideea de a cumpara Opel Astra H sau Volkswagen Golf, insa gandul imi era intotdeauna la Focus, asta imi doream.

Dupa indelungi cautari, care au durat aproximativ 6 luni (timp in care am vazut zeci de masini) am gasit anuntul cu masinuta pe care o detin in prezent. Cand iti cumperi masina sh nu prea poti sa iti alegi culoarea dar ce pot sa spun ca cu Focusica am nimerit cum nu se poate mai bine.

Hai sa mentionez cateva date tehnice si lista de optionale (sper ca nu ratez vreuna):

- an de fabricatie 10.2004 (primul lot cred);
- km cand am cumparat-o: 144 k (par a fi reali); acum vreo 155 k;
- motor 2.0 tdci, 136 cp; cutie de viteze in 6 trepte;
- 4 geamuri electrice toate cu impuls si posibilitate inchidere deschidere din telecomanda;
- oglinzi electrice incalzite cu luminita sub ele;
- parbriz incalzit;
- radio cd mp3 Sony (nu are 6 cd) cu mufa aux;
- cotiera fata spate;
- tapiterie din piele + toate anexele (volan, schimbator viteze si frana de mana)
- oglinda interioara electromata;
- dublu climatronic;
- climatizare pasageri spate;
- plafoniera fata spate, cea din fata cu lumini de citit harta;
- lumina la picioare si la parasolare;
- perdelute geamuri spate;
- airbaguri frontale, laterale si cortina;
- abs, ebd, esp;
- jante din aliaj de 16;
- faruri autoadaptive;
- proiectoare ceata;
- sezori de ploaie, lumini;
- follow me home;
- inchidere centralizata;

Acum nu stiu daca am ratat ceva, dar de principiu din cate am remarcat mi-ar lipsi oglinzile rabatabile electric, trapa electrica, instalatia de xenon, semnalizarea din oglinzi (am aranjat) si niste jante mai mari.

Masina a venit cu bara fata de st, fara a avea insa decat grila de jos.

Cu ce ma pot lauda ca am facut pana acum:
- la bara fata de st :montat grila de sus, montat grile proiectoare;
- schimbat proiectoare cu unele de st;
- montat diverse elemente de st: volan, nuca schimbator; ceasuri turbo (interior); montat bara spate completa, insigne st (toate 3), oglinzi cu semnalizare inclusa (exterior);
- montat eleron de st;
- montat pedalier st look;
- cumparat praguri st originale – le voi monta cat de curand;
-cumparat suspensie tip coilver reglabila pe inaltime si grad de confort, marca spax – o voi monta cat de curand ;
-cumparat jante st de 18, asteapta cauciucuri cand vor fi fonduri, cred ca merg pe dunlop sp sport maxx;

Pe viitor ar fi urmatoarele, sper sa nu ratez nimic:
-montat cauciucuri;
-montat suspensie;
-montat intercooler - astept recomandari;
-montat evacuare sport, fara tobe incluse dar cu catalizator;
-montat folie geamuri toata masinuta dar in limitele legale;
-montat xenon - pe farul cu lupa;
-chiptuning;
-montat ceasuri de facelift;
-montat ornamente cromate manere usi st look;
-montat maner de frana de mana de st.

Mai jos sunt cateva poze cu masinuta dupa ce am vopsit elementele de st.
Fişiere ataşate
focusica1.jpg
focusica3.jpg
focusica.jpg
Power is nothing without control!
Actual car: FORD FOCUS ST 2.0 ECOBOOST
Ex car: FORD FOCUS ST 2.0 TDCI
Avatar utilizator
mihaibre
1nsane Member
 
Mesaje: 2609
Membru din: 30 Oct 2009, 23:24
Localitate: BUCURESTI
Maşina: FORD FOCUS 2.0 ECOBOOST

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde georgemircea » 25 Iun 2011, 20:57

nu inteleg , cum ai oglinzi cu luminita sub ele si nu ai semnalizare? si cum ai faruri autoadaptive(oare sti ce inseamna?) si nu ai xenon? Celelalte optiuni le inteleg dar nu inteleg cum poti si de ce sa investesti atatia bani intr-un fier, avand in vedere ca nu vor valora mai nimic la revanzare toate briz-brizurile pe care le montezi after market.

p.s nu sant ca majoritatea sa iti zic frumoasa masina. Succes la transformari, dar ai putea ajuta pe cineva decat sa arunci banii, parerea mea
Avatar utilizator
georgemircea
Member
 
Mesaje: 263
Membru din: 01 Iun 2010, 23:38
Localitate: un jeg... capitala
Maşina: focus 2 ghia titanium X 2006

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde mihaibre » 25 Iun 2011, 21:42

salut george,

am sa iti raspund punctual intrebarilor tale:

nu inteleg , cum ai oglinzi cu luminita sub ele si nu ai semnalizare? masina a fost cumparata second si nu noua si asa a venit, fara semnalizare pe oglinda, aceasta era montata pe aripa. probabil primul proprietar a considerat inutil sa mai dea xx euro ca sa aiba semnalizarea in oglinda.


cum ai faruri autoadaptive(oare sti ce inseamna?) si nu ai xenon? am sa citez un pic de pe ford.ro si ai sa te lamuresti ce inseamna farurile autoadaptive:
Faruri adaptive cu halogen (AFS)
Cu sistemul AFS, farurile se rotesc spre dreapta sau stânga în funcţie de viteză şi de unghiul de direcţie. Aşadar, pe măsură ce întorci volanul, luminile se rotesc pentru a lumina drumul în momentul în care iei virajul. Astfel este sporită vizibilitatea în curbe şi se creează un mediu mai sigur pentru şofat (extra-opţiune).
Asa cum au precizat si cei de la ford, acestea au halogen.

Celelalte optiuni le inteleg dar nu inteleg cum poti si de ce sa investesti atatia bani intr-un fier, avand in vedere ca nu vor valora mai nimic la revanzare toate briz-brizurile pe care le montezi after market.
PS: aceasta este masina mea de suflet si nu am de gand sa o vand. Nici la revanzarea unei masini noi nu o sa iti scoti niciodata banii pe care i-ai dat pe ea. Vad ca si tu esti posesor de titanium. daca spui ca toate briz brizurile astea nu valoreaza nimic la revanzare, asta inseamna ca o practic un titanium o sa se vanda la acelasi pret cu un trend de 1.4, ceea ce nu prea mi se pare plauzibil. Un cunoscator va aprecia imbunatatirile aduse (care spun eu ca sunt de bun gust) asa cum focusul st este o masina pentru cunoscatori, despre care restul nu poate sa spuna decat ca e un mare consumator de combustibil si atat.

pace,
mihai
Power is nothing without control!
Actual car: FORD FOCUS ST 2.0 ECOBOOST
Ex car: FORD FOCUS ST 2.0 TDCI
Avatar utilizator
mihaibre
1nsane Member
 
Mesaje: 2609
Membru din: 30 Oct 2009, 23:24
Localitate: BUCURESTI
Maşina: FORD FOCUS 2.0 ECOBOOST

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde mac01 » 25 Iun 2011, 23:14

@georgemircea; mai bine taceai si iti tineai parerile ptr tine. esti praf rau de tot......
@mihaibre; sa te bucuri in continuare de ea si cat mai multi km fara necazuri :D
mac01
Gold Member
 
Mesaje: 590
Membru din: 12 Ian 2010, 19:04

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde daemon » 26 Iun 2011, 00:29

Foarte frumoasa masina, si foarte bine dotata. Sa ai noroc de ea si sa mearga mereu ca in prima zi!

@georgemircea: Te rog ne explici putin in 2-3 cuvinte (ca o sa fie off-topic) ce echipare ai tu de o poti numi ghia titanium.
Imagine
Avatar utilizator
daemon
1nsane Member
 
Mesaje: 1810
Membru din: 24 Sep 2008, 01:02
Localitate: Tg. Mures
Maşina: ex - Focus 2 1.6 TDCi, 109CP, 2007

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde georgemircea » 26 Iun 2011, 14:05

[quote="mihaibre,931280"]salut george,

am sa iti raspund punctual intrebarilor tale:

nu inteleg , cum ai oglinzi cu luminita sub ele si nu ai semnalizare? masina a fost cumparata second si nu noua si asa a venit, fara semnalizare pe oglinda, aceasta era montata pe aripa. probabil primul proprietar a considerat inutil sa mai dea xx euro ca sa aiba semnalizarea in oglinda.


cum ai faruri autoadaptive(oare sti ce inseamna?) si nu ai xenon? am sa citez un pic de pe ford.ro si ai sa te lamuresti ce inseamna farurile autoadaptive:
Faruri adaptive cu halogen (AFS)
Cu sistemul AFS, farurile se rotesc spre dreapta sau stânga în funcţie de viteză şi de unghiul de direcţie. Aşadar, pe măsură ce întorci volanul, luminile se rotesc pentru a lumina drumul în momentul în care iei virajul. Astfel este sporită vizibilitatea în curbe şi se creează un mediu mai sigur pentru şofat (extra-opţiune).
Asa cum au precizat si cei de la ford, acestea au halogen.

Hmm, se pare ca cineva dezimformeaza populatia globului... sa fie cei de la ford.ro cum zici tu ? autoadaptive inseamna ca IN FAR, ai motorase care iti regleaza fasciculul in functie de rotirea volanului ca lumina sa vina pe curba, ce zici tu aici este altceva- nu poti zice ca farul este autoadaptiv cand lumina ti-e data de un proiector de ceata deci nu de far, daca intelegi ce zic eu.Chiar prescurtarea aceea AFS de la ce vine?

e bine sa crezi ca lumea este cunoscatoare si ca va aprecia ca tu ai o echipare stock pe acte,dar de fapt in realitate ei vad altceva,un st de exemplu,ca masina este tunata vizual si motrice,si alte minuni. Dar tine de egoismul romanilor de a iesi in evidenta cu ceva. succes si scuze ca ti-am scos topicul de la subiecte fara comentarii.
Avatar utilizator
georgemircea
Member
 
Mesaje: 263
Membru din: 01 Iun 2010, 23:38
Localitate: un jeg... capitala
Maşina: focus 2 ghia titanium X 2006

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde georgemircea » 26 Iun 2011, 14:09

@georgemircea: Te rog ne explici putin in 2-3 cuvinte (ca o sa fie off-topic) ce echipare ai tu de o poti numi ghia titanium.[/quote]


in 2-3 cuvinte? sa incerc.... ghia titanium X. Am reusit!
Avatar utilizator
georgemircea
Member
 
Mesaje: 263
Membru din: 01 Iun 2010, 23:38
Localitate: un jeg... capitala
Maşina: focus 2 ghia titanium X 2006

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde spiri14 » 26 Iun 2011, 14:13

georgemircea,931458 scrie:
Hmm, se pare ca cineva dezimformeaza populatia globului... sa fie cei de la ford.ro cum zici tu ? autoadaptive inseamna ca IN FAR, ai motorase care iti regleaza fasciculul in functie de rotirea volanului ca lumina sa vina pe curba, ce zici tu aici este altceva- nu poti zice ca farul este autoadaptiv cand lumina ti-e data de un proiector de ceata deci nu de far, daca intelegi ce zic eu.Chiar prescurtarea aceea AFS de la ce vine?



Asta si face . Lupa aia DIN FAR , se misca stanga-dreapta in functie de cum rotesti volanul. Nu vad care e legatura cu proiectoarele de ceata.

http://www.youtube.com/watch?v=roA_p69HQN0
Ultima oară modificat de spiri14 pe 26 Iun 2011, 14:20, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
spiri14
Ford Freak
 
Mesaje: 219
Membru din: 01 Sep 2008, 01:45
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde Nameless994 » 26 Iun 2011, 14:19

georgemircea,931460 scrie:@georgemircea: Te rog ne explici putin in 2-3 cuvinte (ca o sa fie off-topic) ce echipare ai tu de o poti numi ghia titanium.



in 2-3 cuvinte? sa incerc.... ghia titanium X. Am reusit![/quote]

/:) parca era model de echipare Ghia altu Titanium si altu Titanium X ,da vad ca tu esti destept rau :-? cum ai reusit sa le combini? :-? vreau sa combin si eu o menzinarie si un bancomat cu Focus meu , nu ma ajuti ? :-? :))
O întreprindere care doar face bani este o slabă întreprindere.

Calitate înseamnă să munceşti bine atunci când nimeni nu te supraveghează.

Henry Ford
Avatar utilizator
Nameless994
Gold Member
 
Mesaje: 662
Membru din: 13 Dec 2010, 19:31
Localitate: Sibiu
Maşina: Ford Focus mk1 2002,1.8 TDdi SB06GXB
VIN: WF0NXXGCDN1K02443

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde mihaibre » 26 Iun 2011, 14:55

inca o data george nu a inteles ideea: masina nu am in plan sa o vand. si cat timp va sta cu mine am sa o fac cum imi doresc. maine ii voi cumpara si bara stabilizatoare de st, care va fi montata deodata cu suspensia sport.
Power is nothing without control!
Actual car: FORD FOCUS ST 2.0 ECOBOOST
Ex car: FORD FOCUS ST 2.0 TDCI
Avatar utilizator
mihaibre
1nsane Member
 
Mesaje: 2609
Membru din: 30 Oct 2009, 23:24
Localitate: BUCURESTI
Maşina: FORD FOCUS 2.0 ECOBOOST

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde georgemircea » 26 Iun 2011, 15:19

Nameless994,931470 scrie:
georgemircea,931460 scrie:@georgemircea: Te rog ne explici putin in 2-3 cuvinte (ca o sa fie off-topic) ce echipare ai tu de o poti numi ghia titanium.



in 2-3 cuvinte? sa incerc.... ghia titanium X. Am reusit!


/:) parca era model de echipare Ghia altu Titanium si altu Titanium X ,da vad ca tu esti destept rau :-? cum ai reusit sa le combini? :-? vreau sa combin si eu o menzinarie si un bancomat cu Focus meu , nu ma ajuti ? :-? :))[/quote]


ba da te ajut. dar daca nu esti destept rau ca mine nu o sa intelegi. :)
Avatar utilizator
georgemircea
Member
 
Mesaje: 263
Membru din: 01 Iun 2010, 23:38
Localitate: un jeg... capitala
Maşina: focus 2 ghia titanium X 2006

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde daemon » 26 Iun 2011, 16:09

Am inteles, n-ai nici o treaba cu ce inseamna echipare. Suna la Ford si comanda o masina Ghia Titanium X, sa vezi ce iti explica si aia. M-am lamurit, hai sa nu poluam topic-ul omului.
Imagine
Avatar utilizator
daemon
1nsane Member
 
Mesaje: 1810
Membru din: 24 Sep 2008, 01:02
Localitate: Tg. Mures
Maşina: ex - Focus 2 1.6 TDCi, 109CP, 2007

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde alexandrusavu » 26 Iun 2011, 16:35

Va rog fara derapaje in zona offtopic.
Sa pastram nivelul discutiei in sfera decentului.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Imagine
<photo-blog actualizat bianual>
Cars :
Ford Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi ~115cp, 275Nm [90cp, 215Nm stock]
Avatar utilizator
alexandrusavu
 
Mesaje: 4747
Membru din: 23 Aug 2007, 02:11
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi 90CP
VIN: WF05XXWPD57U35570

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde adiPintilie » 26 Iun 2011, 20:34

@mihaibre: Frumos pana acum, dar daca tot ai pus bara fata mai low ai nevoie si de niste praguri, spor!

[edit]
Ultima oară modificat de alexandrusavu pe 26 Iun 2011, 20:58, modificat de 2 ori în total.
Motiv: Ce am zis eu și ce faci tu, avertisment verbal...
Joy is BMW
adiPintilie
Member
 
Mesaje: 470
Membru din: 07 Ian 2011, 10:20

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde moro50 » 26 Iun 2011, 21:21

georgemircea,931251 scrie:, dar ai putea ajuta pe cineva decat sa arunci banii, parerea mea


Tu ai dreptate intr-o oarecare masura, dar chiar sa-i spui omului ce sa faca cu banii lui deja mi se pare cam deplasat. Ce sa faca cu banii, sa-i dea la boschetari, la copiii saraci, sa-i doneze la unii dintre noi care nu au bani de revizii sau de cauciucuri sau de mai stiu eu ce?
Ca investeste banii in masina lui e perfect normal si daca nu-i recupereaza la vanzarea masinii, iar e doar problema lui. Iar colegul nu a modificat masina cu elemente de 2 lei din Autovit ci cu elemente originale, si masina chiar arata bine.
FOCUS 2 - SEDAN; 2.0 TDCI - 136 CP.
moro50
1nsane Member
 
Mesaje: 1167
Membru din: 17 Ian 2011, 22:48
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2, 2.0 TDCI, 136 CP-SEDAN.

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde mihaibre » 26 Iun 2011, 21:31

@adiPintilie - am si pragurile de st, sunt gata vopsite, asteapta sa fie montate. sunt cele din plastic, originale.
Power is nothing without control!
Actual car: FORD FOCUS ST 2.0 ECOBOOST
Ex car: FORD FOCUS ST 2.0 TDCI
Avatar utilizator
mihaibre
1nsane Member
 
Mesaje: 2609
Membru din: 30 Oct 2009, 23:24
Localitate: BUCURESTI
Maşina: FORD FOCUS 2.0 ECOBOOST

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde Nameless994 » 26 Iun 2011, 22:03

foarte frumoasa masina , asteptam poze :D
O întreprindere care doar face bani este o slabă întreprindere.

Calitate înseamnă să munceşti bine atunci când nimeni nu te supraveghează.

Henry Ford
Avatar utilizator
Nameless994
Gold Member
 
Mesaje: 662
Membru din: 13 Dec 2010, 19:31
Localitate: Sibiu
Maşina: Ford Focus mk1 2002,1.8 TDdi SB06GXB
VIN: WF0NXXGCDN1K02443

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde tezzy » 27 Iun 2011, 09:58

frumoasa masina multi km fara probleme
1.ford focus 2010
2.ford ka 2011(familie)
3.ford mondeo 2006(familie)
Avatar utilizator
tezzy
Incepator
 
Mesaje: 95
Membru din: 06 Dec 2010, 11:32
Localitate: bucuresti
Maşina: ford focus ,2010,1.6,100cp

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde Cristi_v10 » 02 Iul 2011, 19:08

arata super super imi place la nebunie masina asta exact o masina pe stilul meu,so stapanesti sanatos.PS si eu m-as atasa de o asa masina ,sa ne tii la curent cu tot ce se intapla cu aceasta bijuterie pe 4 roti,toate cele bune!
Cristi_v10
Incepator
 
Mesaje: 11
Membru din: 05 Sep 2010, 15:55

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde zero_patru_hol » 02 Iul 2011, 20:45

Doar pragurile mai lipsesc si evacuarea dubla. In rest arata foarte bine cu kit-ul de st. Spor la montaj.
less is more...
Avatar utilizator
zero_patru_hol
Member
 
Mesaje: 493
Membru din: 04 Sep 2007, 16:51
Localitate: Sebes-Cluj
Maşina: focus II - 1.6 100 cai frumosi

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde mihaibre » 02 Iul 2011, 21:31

Multumesc de incurajari baieti. am incercat astazi sa montez si dungile laterale de st, le-am facut la comanda la o firma de panouri publicitare (ii multumesc pe aceasta cale lui zvony care mi-a dat macheta in corel), sunt de culoare gri metalizat, am zis ca alb nu ar da la fel de bine.

Nu am reusit sa le lipesc prea bine, au facut destul de multe bule, motiv pentru care le voi da jos si voi lipi altele (mai am inca un set :) ), de data asta voi merge la cineva priceput (astept recomandari).

Astazi am montat si numarul din fata cu banda dublu adeziva, inlaturand suportul. Aceeasi operatiune va fi facuta si pe spate insa inca mai studiez problema ce as putea face pentru ca pe spate dupa cum probabil stiti are niste chestii iesite mai in afara acolo unde se prinde suportul. Partea aceea buretata se dezlipise jumatate la mine asa ca am dat-o jos cu totul. Mi-ar trebui ceva destul de gros sa pun intre caroserie si numar, ma gandeam ca as putea folosi niste plexiglas ca distantier si sa pun 2 randuri de banda dublu adeziva. Daca aveti sugestii, iarasi le astept cu drag.

Dupa ce termin cu vizualul incepe tuningul si la motor, sa nu faca firma de ras ca sa zic asa :D.
La evacuare ma gandeam sa pun teava cap coada (diametrul de 76 mm ~ 3 inch), asta cred ca ar fi potrivita pentru o evacuare mai rapida a gazelor dar si pentru un sunet mai sportiv. Tipul la care vreau sa fac evacuare incearca sa ma convinga ca cel mai bine ar fi 70 downpipe si 63 restul, motivand ca 76 e pentru 240cp+. Eu o tin in continuare pe a mea cu 76, 61 are teava originala. Sa vedem la ce consens ajungem pe saptamana viitoare.
Power is nothing without control!
Actual car: FORD FOCUS ST 2.0 ECOBOOST
Ex car: FORD FOCUS ST 2.0 TDCI
Avatar utilizator
mihaibre
1nsane Member
 
Mesaje: 2609
Membru din: 30 Oct 2009, 23:24
Localitate: BUCURESTI
Maşina: FORD FOCUS 2.0 ECOBOOST

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde adiPintilie » 02 Iul 2011, 21:36

Puteai sa-i rogi pe cei ce ti le-au facut pentru ca ei de obicei, din cate stiu, ti le si lipesc :) ... eu zic ca dadea mult mai bine daca le faceai albe decat gri, dar gusturile nu se discuta si mai ales pana nu pui si niste poze.
Ultima oară modificat de adiPintilie pe 02 Iul 2011, 21:46, modificat 1 dată în total.
Joy is BMW
adiPintilie
Member
 
Mesaje: 470
Membru din: 07 Ian 2011, 10:20

Re: Masinuta mea, Ford Forcus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde mihaibre » 02 Iul 2011, 21:41

fac maine poze cu ea asa, din avion nu se vad bulele :)
Power is nothing without control!
Actual car: FORD FOCUS ST 2.0 ECOBOOST
Ex car: FORD FOCUS ST 2.0 TDCI
Avatar utilizator
mihaibre
1nsane Member
 
Mesaje: 2609
Membru din: 30 Oct 2009, 23:24
Localitate: BUCURESTI
Maşina: FORD FOCUS 2.0 ECOBOOST

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde slick99 » 03 Iul 2011, 23:27

georgemircea,931460 scrie:@georgemircea: Te rog ne explici putin in 2-3 cuvinte (ca o sa fie off-topic) ce echipare ai tu de o poti numi ghia titanium.

in 2-3 cuvinte? sa incerc.... ghia titanium X. Am reusit!


=)) =)) =)) nu ma pot abtine, imi cer scuze =))
hotarastete, ori e ghia ori titanium. Un titanium are ce are si o ghia + ceva optionale mai smechere.
mihai, masina ta nu cumva e un style trend ghia titanium ?
Avatar utilizator
slick99
1nsane Member
 
Mesaje: 3484
Membru din: 25 Mai 2008, 14:47
Maşina: doicincibenzinaturbo

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde mac01 » 04 Iul 2011, 00:46

a reusit baiatul :D
ce efort a depus #:-S
:)) :))
mac01
Gold Member
 
Mesaje: 590
Membru din: 12 Ian 2010, 19:04

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde moro50 » 04 Iul 2011, 07:06

slick99,934998 scrie: Un titanium are ce are si o ghia + ceva optionale mai smechere.

slick, gresit.
Ghia e mai confortabila, Titanium e mai sport.
Adica Ghia are scaune mai confortabile,pilot automat, consola imita lemnul, in timp ce Titanium are scaune sport, volan in 3 spite fara pilot automat, jante mai mari si suspensie sport, consola colantata cu folie carbon.
Optionalele mai smechere poti sa le pui pe ambele.
FOCUS 2 - SEDAN; 2.0 TDCI - 136 CP.
moro50
1nsane Member
 
Mesaje: 1167
Membru din: 17 Ian 2011, 22:48
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2, 2.0 TDCI, 136 CP-SEDAN.

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde mihaibre » 04 Iul 2011, 22:15

iaca poze cu dungile.
Fişiere ataşate
Untitled.jpg
2.jpg
Power is nothing without control!
Actual car: FORD FOCUS ST 2.0 ECOBOOST
Ex car: FORD FOCUS ST 2.0 TDCI
Avatar utilizator
mihaibre
1nsane Member
 
Mesaje: 2609
Membru din: 30 Oct 2009, 23:24
Localitate: BUCURESTI
Maşina: FORD FOCUS 2.0 ECOBOOST

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde lupul1952 » 05 Iul 2011, 05:17

frumos, bravo =D> , dar dungile alea desi sunt dragute nu prea isi au rostul acolo, eh dar fiecare stii cum este are cate un gust si o placere. bravo oricum! cu softul ce faci, te-ai gandit de unde alegi sau nu stii inca?
Avatar utilizator
lupul1952
 
Mesaje: 393
Membru din: 18 Iul 2007, 12:30
Localitate: Ph
Maşina: Focus3,5 150hp

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde adiPintilie » 05 Iul 2011, 07:52

Mi se pare mie sau sunt cam strambe / inclinate ? :-? si de ce ai pus cu ST ? eu inteleg ca-ti faci masina sa arate ca un ST, dar el ST nu o sa fie niciodata pentru ca in primul rand la masina aia conteaza motorul. No offence :)
Joy is BMW
adiPintilie
Member
 
Mesaje: 470
Membru din: 07 Ian 2011, 10:20

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

Mesajde Nameless994 » 05 Iul 2011, 10:38

poi daca o sa se apuce si de tuning la motor poate sa ajunga ST
O întreprindere care doar face bani este o slabă întreprindere.

Calitate înseamnă să munceşti bine atunci când nimeni nu te supraveghează.

Henry Ford
Avatar utilizator
Nameless994
Gold Member
 
Mesaje: 662
Membru din: 13 Dec 2010, 19:31
Localitate: Sibiu
Maşina: Ford Focus mk1 2002,1.8 TDdi SB06GXB
VIN: WF0NXXGCDN1K02443

Următorul

Înapoi la Totul despre membri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 12 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 12 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login