Switch to full style
Prezentari cu masini, poze, biografii, liste
Răspunde

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

14 Ian 2012, 14:31

Congrats, dar poze ?!

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

17 Ian 2012, 10:12

adevarat mihai, sari cu poze...
pana una alta uite si pe fofo a mea:d , cu tot cu dauna provocata de taximetrist :(
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


si dupa ce o scot din service si fac rost de monetar urmeaza asta:D:
Imagine

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

17 Ian 2012, 10:43

I-ai umplut topicul lui Mihai de poze, mai bine iti faceai si tu unul. Farurile pe care vrei tu sa ti le cumperi sunt exact modelul ce mi le-am cumparat eu recent, cool <):)

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

17 Ian 2012, 10:51

@TaTae3e: felicitari pentru masina, arata super ok, imi place. nu stiu ce spuneai tu acolo de kit wrc, eu as zice ca are bara fata de focus cc si la bara spate o prelungire care nu stiu de la ce firma e dar frumusica oricum. sa pui mana sa deschizi si tu topic :D

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

17 Ian 2012, 15:32

mihaibre,1025983 scrie:@TaTae3e: felicitari pentru masina, arata super ok, imi place. nu stiu ce spuneai tu acolo de kit wrc, eu as zice ca are bara fata de focus cc si la bara spate o prelungire care nu stiu de la ce firma e dar frumusica oricum. sa pui mana sa deschizi si tu topic :D


gata gata, nu ma mai certati :((

fac si eu topic, neah. sanchi!


@ Adi. cum sunt farurile din punct de vedere calitativ?

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

22 Ian 2012, 19:36

mihaibre depinde cati bani ai de investit, pentru bara spate iti poti cumpara ceva ca in poza #2.
Numerele le-ai prins in holsuruburi, sau sunt lipite?


PS: am nevoie de un sfat .... cautand un eleron de ST, am gasit unul de focus 2009, ca in img atasata .....Sa caut in continuare, sau " da bine " si acesta?

Sper sa nu fi fost off topic rau :-/

Si daca mai ai de vopsit ceva fara casco, am un prieten care face vopsit total cu 2500 ron +- , in functie de cat e de munca la masina.
FiÅŸiere ataÅŸate
Spoiler focus 2009.jpg
Focus RS ST rear spoiler.jpg

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

24 Ian 2012, 00:49

@valy5110: numerele sunt lipite cu banda dublu adeziva, de holsuruburi nici sa nu aud...la cel de pe spate m-a chinuit ceva talentul si a trebuit sa fabric niste distantieri pentru a veni la fata cu bumbii de la suruburile de prindere suport numar...

cunosc modelul de prelungire de zetec dar nu stiu/cred ca merge pe bara de prefacelift, cu atat mai mult pe cea de focus st care ar trebui cumva decupata...

eleronul mentionat de tine este unul dragut si cred ca se gaseste la bani considerabili mai putini fata de cel de st (era la un moment dat cineva care il vindea pe forum). dar cel de st este mai mare, mai impunator. acum tu stii mai bine de ce buget dispui pentru aceasta modificare.

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

06 Feb 2012, 01:03

ca sa ma laud si eu putin, focusica va primi in curand maner schimbator tip robocop, xenon de 4300 pe faza scurta si un impunator intercooler radtec pentru focus st :D

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

06 Feb 2012, 20:24

Felicitari, sa inteleg ca radiatorul intercooler pe care vrei sa-l montezi este mai mare, corect?
PS: Ieri a plecat inspre mine " una " bucata spoiler, acum urmeaza sa vedem cand soseste cu zapezile astea :-/

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

10 Feb 2012, 20:45

diferenta ar fi cam asta:
FiÅŸiere ataÅŸate
84305660.jpg

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

10 Feb 2012, 20:50

Turbo lag.

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

10 Feb 2012, 21:26

am citit si eu despre asta inainte. dar cred ca se poate rezolva printr-un soft custom.

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

10 Feb 2012, 21:27

Aceeasi turbina, o incinta mai mare. Softul nu are ce sa faca.

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

03 Apr 2012, 13:23

inca nu am montat intercoolerul, mai astept sa pun evacuarea marita si sa schimb softul...

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

03 Apr 2012, 13:41

Nu mai pui nicio poza cu focusica?

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

08 Apr 2012, 19:26

sunt curios ce iese dupa ce pui acel intercooler... as face si eu operatiunea

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

26 Mai 2012, 23:02

poza cu focusica pe cand avea jantele de st. in curand vor urma unele team dynamics pro race 1.2 high power silver.
FiÅŸiere ataÅŸate
20120520_155932.jpg

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

17 Iun 2012, 21:30

Am eu impresia sau ai mai mereu parcata masina vis a vis de Facultatea de Constructii? Cand am trecut azi pe acolo am vazut ca erau si niste persoane langa masina.
Frumos focusica, mie personal parca imi place mai mult cu jantele de ST. Arata foarte bine si aduce mai mult a un aspect OEM.

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

30 Aug 2012, 15:32

2 poze noi cu focusica: are arcuri eibach in locul suspensiei coilover (mult mai confortabila suspensia) si jante team dynamics de 18 (cu noile jante parca trage la fel ca si cu cele de 16 originale).

Imagine

Imagine

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

31 Aug 2012, 20:11

Frumoase jantele dar ... cat de mici imi se par discurile pe jantele de 18. :-S Parca e ceva ... rupt din peisaj acolo. :-S

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

31 Aug 2012, 22:25

@Mihai R: multumesc frumos, discurile sunt mici intr-adevar, o sa ma apuc de curatat etrierii de st sa ii vopsesc si sa montez discurile cele mari. pe spate inca nu stiu daca sa vopsesc protectia de tabla a discului cu argintiu sa para discul mai mare, am vazut ceva similar la honda civic :D

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

02 Sep 2012, 18:39

poza cu focusica pe tarmuri bulgaresti - dupa participarea la zilele clubford bulgaria

Imagine

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

02 Sep 2012, 22:29

in ce limba ai vbit cu ei?

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

02 Sep 2012, 22:35

n-am prea vorbit asa mult, mai mult cu dani (ea a facut parte din organizatori) si cu inca alte cateva persoane care stiau engleza. in rest am stat de vorba cu romanasii nostrii (am fost in total 10 adulti si 2 copii mici). una peste alta a fost ok dar era mult mai bine daca si intelegeam ce se mai vorbeste pe acolo si daca socializam mai mult. o sa se puna poze in curand cred ca si pe topic, focusica a avut parte de sedinta foto din partea lor :D

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

19 Oct 2012, 21:06

ma da dungile alea cand le mai pui? ca vreau si eu sa vad ce-ti iese :P

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

19 Oct 2012, 22:54

deocamdata nu dungile au prioritate :D dar or sa vina si ele la un moment dat :)

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

26 Oct 2012, 21:16

ok.hai pune plasticele carbonate pe masina sa vedem rezultatul final ;)

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

26 Oct 2012, 22:08

teaser: :))

Imagine
Imagine

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

27 Oct 2012, 06:00

arata foarte tare.eu oricum sunt fan carbon de mult numai ca pretul m-a speriat mereu.a iesit super.sa le utilizezi sanatos.abea astept sa ne intalnim o data sa le vad si live >:)

Re: Masinuta mea, Ford Focus 2.0 TDCI Titanium aka FOCUSICA

25 Noi 2012, 14:23

alte cateva poze cu grilele de carbon si scaunele retapitate:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

tapiteria a fost lucrata la colegul nostru de pe forum, tapiter74, recomand cu caldura :)
Răspunde