Accidente

Recomandare service partenere EUROINS - Iasi

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Recomandare service partenere EUROINS - Iasi

Mesajde Laurens » 23 Feb 2015, 13:20

Va salut,

Saptamana trecuta am fost pocnit de cineva in spate in timp ce acordam prioritate la pietoni. Trebuie inlocuita bara spate.
Vinovatul are asigurare la EUROINS si dupa ce am facut deschiderea dosarului mi-a fost data o lista cu service-uri unde sa ma duc:

SC RAPID SERVICE - str Ursulea, nr. 7A
SC DELCAR SRL - str Arhitect Berindei, nr. 69
SC COMPANIA NOROCEA RVR - bld. Socola, nr. 44
SC SORANA SRL - bld. Dimitrie Mangeron, nr. 49

Daca aveti pareri pro/contra v-as ramane recunoscator in asa fel incat sa fac o alegere acceptabila.
Sunt prea sarac sa-mi permit lucruri ieftine.
Avatar utilizator
Laurens
Ford Freak
 
Mesaje: 141
Membru din: 09 Iun 2013, 19:28
Localitate: Iasi
Maşina: Focus MK1 Turnier, 2001, Zetec 1.6, Benzina, 101CP
VIN: WF0NXXGCDN1B80203

Re: Recomandare service partenere EUROINS - Iasi

Mesajde DGAlexandru » 23 Feb 2015, 19:33

Mergi unde vrei. NU te pot obliga sa mergi la acele service-uri auto.

Diferenta apare la modul in care achita ei aceasta reparatie, cat de mult vrei sa te implici.

Daca mergi la un service agreat de ei, bagi masina, ti-o repara asa cum vor ei, o iei, semnezi, totul e finalizat.

Daca mergi la un service care nu e agreat, ai 2 variante:
1. daca service-ul vrea, ii imputernicesti pe ei sa ceara banii in numele tau, iti repara masina cum vrei tu (conform deviz constatare & intrare in reparatie), fara sa fie limitati la anumite sume, deci, teoretic, ar trebui sa ai o calitate mai buna a lucrarii, dupa ce e gata masina o iei si ei asteapta dupa bani... sau nu poti ridica masina pana ce nu le intra lor banii.
2. daca service-ul nu vrea sa se complice cu hartii de genul, o repari contra cost, cu factura pt. fiecare operatiune, platesti din buzunar, apoi cu facturile respective mergi si le depui la Euroins iar ei trebuie sa ti le deconteze in 15 zile (sau parca pe noua lege sunt doar 10).
---------------Tel: 0722.120.128 / 0741.741.608 - Alexandru - Bucuresti---------------
--- !!! --- MP / PM dezactivat --- !!! ---

Imagine
Avatar utilizator
DGAlexandru
 
Mesaje: 8406
Membru din: 14 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mondeo 4 HatchBack, TITANIUM X, 2.0 TDCi 143cp, AT6, Thunder Metallic, 05.2008

Re: Recomandare service partenere EUROINS - Iasi

Mesajde Tibishorr » 03 Mar 2016, 15:08

Salut,

Aceeasi chestie am patit`o si eu azi. Si trebuie sa schimb bara spate la masina din semnatura. Pana la urma Laurens pe care din service`uri ai mers?Cineva mi i-a recomandat pe cei de la Sorana doar pe parte de tinichigerie ca in rest sunt slabuti.

Mersi
Tibishorr
Incepator
 
Mesaje: 47
Membru din: 25 Feb 2012, 08:32
Localitate: Iasi
Maşina: Focus 2007, 1.8 TDCI, 116 CP

Re: Recomandare service partenere EUROINS - Iasi

Mesajde daniel71cad » 08 Oct 2020, 04:58

Scriu aici pentru a nu face un alt topic.
Tot in Iasi, tot Euroins insa au alte service partenere. Mai nou nu mai au reprezentat in Iasi si trebuie facuta constatarea online.

Am urmat toate demersurile si am ales despagubire in regie prorie. Acum am primit procesul verbal de constatare unde este mentionat "Necesar foto flux inlocuire panou laterat stanga; piesa noua pe masina inainte de vopsire, iar panoul vechi langa." Pe langa ca nu am inteles de ce as lua alta piesa si sa ma complic cu taiat, sudura, inlocuire geam lateral atat timp cat aripa este doar infundata plus ca eu stiu ca in regie proprie iti fac ei oferta si nu trebuie ca eu sa demonstez pretul sau reparatia.

Va rog sa ma lamuriti inainte sa ma iau la ture cu ei. Multumesc!
daniel71cad
Incepator
 
Mesaje: 6
Membru din: 16 Iun 2019, 20:37
Maşina: Ford


Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login