Accidente

Dauna totala ford focus

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Dauna totala ford focus

Mesajde DaLy » 21 Iul 2020, 11:14

Buna ziua, am avut parte ieri de un accident cu o 'doamna' de 74 de ani caruia ii mai place si sa traga putin la masea dimineata (avand 0.03 alcoolemie) si m-a lovit din spate cam din plin la semafor.
Am fost nevoit sa chem politia deoarece 'doamna' tot insista ca o doare inima si chestii de genul, chiar daca in acelasi moment si spunea ca nu, nu doreste sa chemam salvarea si prostii de genul.

Intrebarea este urmatoare, oare se poate considera dauna totala fiind sparta luneta, haionul, bara spate, bara stanga spate, bara dreapta spate, stop stanga, rezervorul a fost mutat din loc (nu se mai inchide usa de la rezervor), usa stanga spate se inchide doar fortat maxim, usa soferului se inchide agatand tare stalpul, usa spate dreapta la fel, se inchide agatand tare.
M-am uitat pe sub masina si rezervorul este atins destul de tare si de aceea a si fost impins in momentul impactului.
Atat timp cat usile, in special usa soferului se inchide si el agatand, tare cred ca a fost afectat sasiul sau cel putin stalpul.

Si in momentul de fata de unde se iau preturile de pe piata prin care se poate evalua masina? Ca sa stiu cam unde se intinde acel 75% din valoarea masinii, este vorba de EUROINS si de Focus 1 GHIA, din 99, 1.6 Benzina.
Daca ati mai avut parte de despagubiri pentru Focus 1 de la EUROINS, as fi curios cam cat v-au oferit, in special la dauna totala.

Am atasat si niste poze.

Multumesc!
Fişiere ataşate
Untitledqq-min.png
20200720_202032-min.jpg
20200720_202023-min.jpg
20200720_202008-min.jpg
DaLy
Incepator
 
Mesaje: 66
Membru din: 13 Apr 2019, 12:52
Localitate: Baia Mare
Maşina: Focus 1, 1.6, Benzina, 1999 (Ghia)
VIN: WF0NXXWPDNXD69755

Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login