Accidente

Mi-au accidentat Fiesta:((

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde laurentiugm » 06 Mar 2008, 01:20

in aceasta seara am fost la cumparaturi si cum veneam eu din cora asa de la cumparaturi ce sa vezi:) in parcare masina mea lovita pe partea stanga spate mai precis aripa stanga spate deasupra la roata zgariat si infundat... cred ca este vorba de un carlig?intrebare mea este cum se procedeaza la masinile in garantie?ma duc la ford cu ea o fac din banii mei sau o duc la firma de asigurari si mi-o fac ei la un service al lor?help ca am masina de o luna jumate si nu vreau sa o vad bolnava!!
merci mult si respect tuturor fordistilor
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde leontet » 06 Mar 2008, 02:30

Cazul tau nu are nicio legatura cu garantia, in afara faptului ca reparatia va trebui facuta intr-un service autorizat Ford, pt a-ti putea PASTRA garantia la tabla. Trebuie sa mergi la politie sa declari evenimentul. La politie o sa-ti dea o autorizatie de reparatie. Cu bucata asta de hartie te duci la constatarea avariilor la asigurator. Cu hartiile de la politie si de la asigurator te duci la atelierul autorizat Ford si-ti repari masina. Daca ai noroc, aici se incheie povestea. Daca nu, mai alergi putin la sfarsit intre service si birourile asiguratorului pana se efectueaza plata -- numai dupa aceea iti poti lua masina.
FORD Fiesta 1.4TDCi Comfort, 2006, Moondust Silver
VIN: WF0HXXWPJH6B31312 _____ Imagine
leontet
Gold Member
 
Mesaje: 642
Membru din: 30 Dec 2006, 23:45
Localitate: Constanta, CT
Maşina: Ford Fiesta 2006, 1.4TDCi, 68HP, Comfort

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde laurentiugm » 06 Mar 2008, 08:35

pai am fost la politie aseara si acm urmeaza sa ma duc la asiguratator!!ms mult
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde Cornel001 » 06 Mar 2008, 11:55

Vezi poate aia de la cora au camere spre parcare si poti vedea cine ti-a lovit-o.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde laurentiugm » 06 Mar 2008, 13:35

am fost si aseara si azi si m-am certat cu ei, cica pe zona aia au camerele puse la misto si nu inregistreaza. sau ca inregistreaza de pe o zi pe alta adik una peste alta si eu am patit-o la 21:30 si pana la 22 cand m-am dus eu la ei nu mai erau acolo!!
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde mihai_florescu_09 » 06 Mar 2008, 16:23

imi pare rau pt tine. asta e viata. eu am patit-o de muulte multe ori. momentan am ajuns sa stau cu zgarieturile pe masina pt ca nu mai am rabdarea sa ma duc din 2 in 2 luni la politie si asigurare si asa mai departe. sa pierd 2 zile cu hartiile si apoi cu masina inca o saptamana. astept sa se mai adune...sper ca nu e cazul si pe la vara o sa o bag la cosmetica. noroc ca am chestii minore si nu prea se vad decat de aproape si daca te uiti cu atentie.
Avatar utilizator
mihai_florescu_09
1nsane Member
 
Mesaje: 1602
Membru din: 21 Apr 2007, 13:46
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fiesta 2005, 1.3i, 70cp@5600RPM, Tonic, Comfort, B-33-MZY

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde viracocha » 06 Mar 2008, 17:36

mie imi lasa urme pe usi mârlanii care habar nu au sa deschida usa/sa parcheze cum trebuie... se vede urât numai cand e spalata si cerata masina
Avatar utilizator
viracocha
Incepator
 
Mesaje: 29
Membru din: 09 Ian 2008, 16:45
Localitate: Sibiu
Maşina: Ford Focus 1.6D,

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde ramsesyoo » 06 Mar 2008, 18:16

... chiar imi pare rau de tine...Cred ca ti se rupe inima si mai ales ca sti ca nai facut tu ..... pune si tu niste poze cu ea sa o vedem :(
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde Cornel001 » 06 Mar 2008, 20:00

"noroc ca am chestii minore si nu prea se vad decat de aproape si daca te uiti cu atentie."
chiar asa ? in mare parte din cauza celor care pt orice mica zgarietura se duc s-o faca pe casco, au mai crescut preturile la casco + au bagat fransizele.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde mihai_florescu_09 » 06 Mar 2008, 22:08

am aripa stanga usor infundata + bara tot pe aceeasi parte de la acelasi eveniment usor zgariata, capota zgariata si ciobita de la pietre, 2 ciobituri in parbriz, bara fata usor zgariata deasupra numarului, numarul putin indoit de un carlig de remorcare cred, usile dreapta usor de tot infundate, dar NU este luata vopseaua si se vede fff putin, aripa dreapta are o cuta. pe plafon a cazut o gutuie si este foarte foarte usor indoita...cam atat. ati zice ca am cine stie ce ruptura de masina. la intalnirea de luna trecuta nimeni nu a observat nimic si cand aduceam vb, cascau ochii si se apropiat mult de masina ca sa vada ce e.
cred ca s-au adunat destule ca sa ma duc la casco, nu? si cred ca merita avand in vedere ca nu e doar o zgarietura mica undeva sub masina sa nu se vada.
Avatar utilizator
mihai_florescu_09
1nsane Member
 
Mesaje: 1602
Membru din: 21 Apr 2007, 13:46
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fiesta 2005, 1.3i, 70cp@5600RPM, Tonic, Comfort, B-33-MZY

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde laurentiugm » 07 Mar 2008, 08:22

am sa fac azi niste poze si am sa le pun sa vedeti.... eu am ajuns la concluzia ca a fost o masina verde care m-a lovit, zic eu un papuc sau cava care avea carlig de remorcare, am rezolvat-o. Acum urmeaza sa ma duc sa programez la casco, dar peste saptamani ca nu prea am timp azi si saptamana viitoare din cauza serviciului si cei de la casco mi-au zis ca nu e nimik pot sa ma duc cand vreau in urm 2 ani:) am sa merg la FORD CSD in pipera sper sa fie buni oameni, Ardaful are decontare directa cu ei si urmeaza sa incheie un contract si cu colina motors



Respect!!!
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde DanielArdelian2 » 07 Mar 2008, 08:59

Numai sa ai grija la valabilitatea autorizatiei de reparare de la Politie, ca nu stiu daca nu cumva aia expira dupa un timp !
Puteti cauta pe forum direct de pe Google. Exemplu: [ revizie ford fiesta site:clubford.ro ]
Avatar utilizator
DanielArdelian2

Brainiac
 
Mesaje: 10723
Membru din: 19 Feb 2007, 18:11
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Mondeo 2004, Sedan, Trend, 1.8i 125 CP, pachet nefumatori.
VIN: WF04XXGBB44E42077

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde stdanm » 07 Mar 2008, 09:41

din ce mi-a spus mie politistul trebuie sa iei legatura cu soc de asig in 4 zile lucratoare de la eliberearea autorizatiei. acum depinde si tu cum te cunosti cu inspectorul de daune, dar macar suna si vb cu cineva ca sa nu ai probleme mai tarziu.
Avatar utilizator
stdanm
Gold Member
 
Mesaje: 759
Membru din: 20 Mai 2007, 18:51
Localitate: Bucuresti, Nord

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde mihai_florescu_09 » 07 Mar 2008, 17:16

4 zile stiu si eu, dar am intrebat un inspector si a zis...."vin-o cu ea aici si vedem noi". concluzia o trageti voi.
Avatar utilizator
mihai_florescu_09
1nsane Member
 
Mesaje: 1602
Membru din: 21 Apr 2007, 13:46
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fiesta 2005, 1.3i, 70cp@5600RPM, Tonic, Comfort, B-33-MZY

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde laurentiugm » 07 Mar 2008, 18:55

am fost la constatare si e ok urmeaza sa ma duc la FORDCSD ca sa imi repar masina oricum nu se vede decat daca te uiti foarte atent pe aripa doar ca unde se inchide usa e si infundat acolo e buba aia naspa dar se face foarte usor, adik sper eu ca daca ar fi sa o fac eu ar fi greu dar am auzit ca baietii de acolo chiar se pricep si sunt si ok din punct de vedere seriozitate :) deci astept acum sa am ceva timp liber sa ma duc in pipera

respect
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde cart00n » 10 Mar 2008, 08:58

laurentiugm, ce ai rezolvat? Cat dureaza reparatia la FORD CSD?
Pun aceste intrebari pentru ca unul cu X5 care mergea pe sens interzis mi-a atins masina. De aici m-am ales cu aripa stanga spate putin infundata, zgariata si vopseaua putin crapata. Bara este desprinsa si zgariata.

P.S. CASCO am la Asiban, sper sa lucreze si cu FORD CSD.
Avatar utilizator
cart00n
1nsane Member
 
Mesaje: 1178
Membru din: 23 Oct 2006, 09:59
Localitate: Bucharest
Maşina: iFiesta II 2007 1.25 Red

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde laurentiugm » 10 Mar 2008, 10:17

nu stiu ca inca nu am ajuns la ford csd oricum am auzit si eu ca se merge repede, nu ca la alte service-uri de la skoda si altele la care stai si 3 luni. Mi-a zis cineva ca maxim o saptamana e gata masina, mai nasol e cu asiguratorul ca pana deconteaza dureaza si nu poti sa iei masina pana nu s-a decontat suma pentru reparatie de asigurator.
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde cart00n » 10 Mar 2008, 10:53

La ce firma ai CASCO incheiat?
Avatar utilizator
cart00n
1nsane Member
 
Mesaje: 1178
Membru din: 23 Oct 2006, 09:59
Localitate: Bucharest
Maşina: iFiesta II 2007 1.25 Red

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde laurentiugm » 10 Mar 2008, 14:30

sorry am fost la o sedinta si am inchis forumul ca sa nu se vada pe retroproiector...am casco la ardaf si au decontare directa cu csd.
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde cart00n » 10 Mar 2008, 20:20

Multumesc pentru raspunsuri. Sper ca maine sa ma duc sa vad si eu ce imi zic cei de la constatri si tot pe ei am sa-i intreb cu ce service Ford colaboreaza direct.
Avatar utilizator
cart00n
1nsane Member
 
Mesaje: 1178
Membru din: 23 Oct 2006, 09:59
Localitate: Bucharest
Maşina: iFiesta II 2007 1.25 Red

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde crownofnegativity » 12 Mar 2008, 12:09

si eu am avut fiesta pocnita de curand, doar ca eu am facut'o cu mana mea. far dreapta, aripa dreapta, capota, grila si altele. am casco la bcr si oamenii m'au trimis la un service in giurgiului care mi'a confirmat toate temerile: stai mult cu masina in acolo, lucreaza prost si toate cele. sincer sa fiu, pentru avarii minore, gen zgarieturi, indoituri etc nu recomand reparatie imediata. cel mai sanatos [pentru nervi ;))] este sa astepti sa se stranga mai multe, la politie declari ca a fost vandalizata si asa scapi de cateva drumuri...
Prin curbe trecem repede ca's periculoase!
Avatar utilizator
crownofnegativity
Incepator
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Mar 2008, 16:54
Maşina: 2007 Ford Focus 1.6 TI-VCT Ghia
VIN: WF05XXWPD57U28113

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde cart00n » 12 Mar 2008, 15:56

Vezi ca nu toate casco acopera vandalismul ;).
Iar daca stai ceva mai mult cu o avarie si apare rugina e posibil sa platesti in plus. Casco nu acopera rugina, ci doar avaria.
Avatar utilizator
cart00n
1nsane Member
 
Mesaje: 1178
Membru din: 23 Oct 2006, 09:59
Localitate: Bucharest
Maşina: iFiesta II 2007 1.25 Red

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde comy1982 » 12 Mar 2008, 20:26

hello,

din cate stiu eu la asigurarea tre sa te duci sa faci constatarea in cele 30 de zile in care este cat ai voie sa circuli cu masina. dupa e ai facut constatarea la asigurare asta e valabila pana la un an pentru deconatarea cheltuielilor de care asigurator, dar cica nu tre sa mai circuli cu masina ca daca te opreste nu politist si te intreaba iei 2 pct pe permis si 3 amenda ca masina nua fost reparat in 30 de zile.asta nu cred ca se prea intampla. eu am fosta mea lovita in partea stanga fata (far bara si aripa infundata si deplasata, janta ciobita - pe care cica cei de la asiban vor sa o repar nu sa o schimbe ca e scumpa =)) ) din decembrie si abia luni o sa o duc la service. masina de la servici are constatari de pun an si ceva si to mai merg cu ea ca nu am dus-o la service. In ceea ce priveste asiguratorul eu recomand allianz tiriac, intr-adevar este un pic mai scump dar merita. eu am luat masina din service si atunci am facut cerere de despagubire, sa nu mai zic ca au pus stampila ca se achiata toata reparatia din prima zi fara sa stie suma.
Avatar utilizator
comy1982
Incepator
 
Mesaje: 37
Membru din: 12 Mar 2008, 20:10
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford FOCUS Titanium 1.5 EcoBoost

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde laurentiugm » 13 Mar 2008, 10:50

salut comy, nu stiu de unde ai scos tu toate chestiile astea, de la politie la asigurator tre sa ajungi in maxim 4 zile, asiguratorul iti face constatarea poze una alte, dosarul de constatare este valabil in cazul meu 2 ani de zile, la politie am intrebat pe cineva care lucreaza la udristei si din moment ce am de la politie dovada de accident usor, nu din vina mea, masina fiind lovita in parcare poti sa mergi cu ea cat vrei, politia daca te opreste tre sa ii arati copie dupa dovada de la politie care daca nu ati facut copii a ramas la asigurator si dovada de la asigurator. in cazul meu fiind vorba de o zgarietura nu foarte urata, din moment ce ai toate actele necesare orice politist care te opreste si iti spune si tu ii arati toate actele nu are ce sa iti faca. Da aveam bara sparta sau deloc pe masina, fara aripa, fara far, atunci mi se parea normal sa ai un timp anume in care poti sa mai circuli cu masina. deci in concluzie pentru zgarieturi daca ai tot ce iti trebuie pa si la revedere politie.
respect
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde comy1982 » 13 Mar 2008, 14:11

hello laurentiugm,

mai nu stiu ce sa iti zic, dar partea cu maxim 4 zile nu cred ca se aplica, chiar azi am fost la omniasig pt o constarare la masina de firma si accidentul a fost mai demult nu acum 4 zile. eu nu am fost niciodata in max 4 zile si nimeni nu a comentat. din cate stiu eu nu este specificat in lege nimic legat de asigurator, insa la partea cu reparatii te contrazic pt ca in codul rutier este spacificat ca nu poti sa circuli cu o masina avariata decat pana la expirarea dovezii (nu conteaza tipul de avarie, parcare, accident usor, etc).
Capitolul VII
Raspunderea contraventionala
Art.99. - (1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta în clasa I de sanctiuni urmatoarele fapte savârsite de catre persoane fizice:

1. conducerea unui autovehicul în mod nejustificat cu o viteza cu cel putin 10 km/h sub limita minima obligatorie stabilita pe tronsonul de drum respectiv;
2. nerespectarea obligatiei de semnalizare a manevrei de schimbare a directiei de mers;
3. nerespectarea de catre pietoni a normelor privind circulatia pe drumurile publice;
4. neîndeplinirea obligatiei proprietarului sau a utilizatorului de autovehicul de a solicita documentul de constatare a avariilor produse acestuia în alte împrejurari decât în urma unui accident de circulatie;
5. nerespectarea normelor privind circulatia pe drumurile publice de catre conducatorii coloanelor militare, ai grupurilor organizate autorizate si cortegiilor;
6. nerespectarea semnificatiei semnalului luminos intermediar de forma uneia sau a unor sageti de culoare galbena ori alba cu vârful orientat în jos spre dreapta, care anunta schimbarea semnalului de culoare verde în cazul benzilor cu circulatie reversibila;
[color=#FF4040]7. conducerea unui vehicul avariat peste termenul de 30 de zile de la data eliberarii documentului de constatare a avariei;[/color]

etc....


iar la clasa I intra art 98:
(4) Clasele de sanctiuni sunt urmatoarele:
a) clasa I - 2 sau 3 puncte-amenda;


bye
Avatar utilizator
comy1982
Incepator
 
Mesaje: 37
Membru din: 12 Mar 2008, 20:10
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford FOCUS Titanium 1.5 EcoBoost

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde crownofnegativity » 20 Mar 2008, 15:34

vad ca toti sunteti bucuresteni [astia din urma], deci ar trebui sa stiti ca nu te mai opreste politia pentru orice porcarie. iar eu vorbeam oricum de avarii mici, gen indoituri, zgarieturi, nicidecum nu vorbesc despre avarie cum am avut eu, ca'mi lipsea ochiu drept. pentru asta, chiar si fara sa fi depasit perioada de valabilitate a autorizatiei de reparatie [30 de zile aia], tot mi'o furam, daca dadeam peste nenea cu chipiu [avarie la sistemul de iluminare, look it up...]
Prin curbe trecem repede ca's periculoase!
Avatar utilizator
crownofnegativity
Incepator
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Mar 2008, 16:54
Maşina: 2007 Ford Focus 1.6 TI-VCT Ghia
VIN: WF05XXWPD57U28113

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde laurentiugm » 20 Mar 2008, 17:06

azi m-a oprit politia, inca nu mi-a expirat dovada de circulatie cu ea asa... era control pe bucuresti oltenita.... filtru... m-a intrebat cap de creta ce a patit "fiara" mea. i-am explicat foarte frumos si am zis sa ii dau dovada si mi-a zis ca pentru chestii din astea minore nu se mai ia nimeni de tine de la rutiera...asta cand mergeam al revizie ... apropo revizia de 2500 facuta al 3300 - 0 lei maxim o ora la tigara si cafea cu agentu de service si cu agentu de vanzari ..... verificat tot lichide completat la lichide..... mi-au zis ca s-ar plati cand am facut programarea dar nu se plateste nmk
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde Valyk » 25 Mar 2008, 11:05

Unde ai facut verificarea de 3000km?Eu am 2400 si dupa weekend-ul asta o sa trec de 3000,as vrea totusi sa rezolv si un prag putin indoit cu vopsea julita dar la ce lucruri "bune" am auzit de bdt (masina este luata de acolo) astept sugestii incotro sa o apuc.Am asigurare la otp si inca nu stiu ce service-uri agreaza ei.
Valyk
Incepator
 
Mesaje: 43
Membru din: 28 Ian 2008, 13:51
Maşina: Ford Fiesta 1.4 80cp Comfort+proiectoare ceata,jante 15,mufa auxiliara,pachet fumatori

Re: mi-au accidentat Fiesta:((

Mesajde laurentiugm » 25 Mar 2008, 11:58

pai eu am facut-o la colina, nu cred ca o sa iti rezolve ceva cu pragul decat daca dai banuti de la u din buzunar si apoi firma de casco iti deconteaza tie direct... nu stiu mie nu mi-au zis nimik de lovitura din spate... urmeaza sa ma duc la csd sa o rezolv cu ei acolo..
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;


Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 7 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 7 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login