Accidente

Mi-au "sters" FIESTA :((

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde spokiemen » 21 Mar 2008, 11:19

Lasa ca o sa se rezolve totul. Vezi daia e bine sa ai CASCO te sciteste de orice durere de cap cand gasesti masina lovita in parcare!
1,4 TDCI
Avatar utilizator
spokiemen
Incepator
 
Mesaje: 38
Membru din: 29 Feb 2008, 21:15
Localitate: Macin, Tulcea
Maşina: Ford Fiesta 1,4 TDCI

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 21 Mar 2008, 19:30

Si eu zic ca o sa se rezolve .... acum 2 zile cand ma duceam aCasa mai aveam circa 5 m sa intru in bloc si striga dupa mine dar nici nu m-am intors la el :D , i-a lasat politaiul vorba la niste vecini cal cauta .... CHIAR ESTE IDEAL CASCO SI O SA IMI FAC DUPA CE TERMIN CU TIPUL ASTA
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde 28FUN » 22 Mar 2008, 14:26

ee...daca nu merge cu cheia de la ford, poate incerci cu cheia franceza...aia sigur merge
Ford Fiesta 1.4 TDCI Imagine
28FUN
Gold Member
 
Mesaje: 524
Membru din: 18 Aug 2006, 11:31
Localitate: Bucuresti

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 22 Mar 2008, 17:29

=))
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 25 Mar 2008, 22:26

Gata rezolvai cu individul ala imi dete asigurarea si luo 2 mil amenda... dete politaiul peste el si am fost la politie sa dam declaratii si zicea ca cica nu mi-a lovit el masina..... nu pot sa va spun cat putea sa nege ca na lovito el. Dupaia zise ca numi da nici o asigurare.. si cand veni vb ca ii ia permisul se ingalbeni .... :P si ii zisei ca sa imi dea asigurarea si ii zic la politai sa ii lase permisul ... Apoi recunoscu si zicea ca cica am vrut sa ii fac rau ca de ce nu l-am anuntat sa se duca si el la politie....( cretin vroia sa scape bazma curata)


IMI PARU RAU DE EL CA ZISE CA ARE FATA BOLNAVA II FACE INSULINA SI BLA BLA BLA ... SI NICI MACAR MULTUMESC NU ZISE CA RAMASE CU PERMISUL
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde valiinves » 25 Mar 2008, 22:36

Pai si tantalau daca dadea-ti la pace din prima nici amenda nu platea.
Asa fraieru ia suparat si pe baieti ca i-au pus pe drumuri.
Ce sa-i faci. Nu tre sa ai mustrari de constiinta ca aici a fost numai prostia lui.
Ti-am zis eu ca ti-l pun pe tava.
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 26 Mar 2008, 14:43

Multumesc la toti care m-ati incurajat :*
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Alen » 28 Apr 2008, 19:20

@ramsesyoo:cu permisiunea ta, o sa postez in continuare o patanie aproape identica cu a ta tot pe acest topic, pt. a nu mai deschide unul nou
deci, vineri mi-am gasit masina in parcarea din fata blocului lovita in spoilerul spate dreapta si e atinsa putin si deasupra spoilerului, pe aripa din spate :(
dupa ce mi-a cazut fata, desigur, m-am intrebat cine o fi autorul si n-am ajuns la nici o concluzie, deci :autor necunoscut :D
sambata dimineata m-am dus la politie, am declarat incidentul, mi s-a dat dovada de reparatie, pe CASCO, desigur... :D
in aceeasi zi, putin mai tarziu, uitandu-ma mai atent prin parcarea de domiciliu, am observat masina unui vecin (de fapt, o vecina), cu zgarieturi suspecte pe portiera si aripa dreapta spate si cu usoare urme de vopsea verde...precizez ca zgarieturile sunt "dinamice", ca sa zic asa, se vede ca au fost facute cu masina in miscare, spre deosebire de cele ale mele, care se vede ca sunt facute cu masina stationand.
o sa pun si poze, sa vedeti si voi...
am incercat sa vorbesc cu vecina, dar n-am gasit-o decat pe maica-sa, care pretinde ca nu stie absolut nimic :D ....i-am transmis sa ma caute de urgenta, sa vedem cum rezolvam

voi ce parere aveti de treaba asta ? cat de nesimtit trebuie sa fii sa dai peste masina unui vecin , sa se cunoasca urmele si sa te doara la basca si nici macar sa nu-i spui, ba mai mult, sa-ti parchezi masina cu tupeu in continuare exact in acelasi loc ?
sunt convins ca n-a declarat nimic la politie, nici nu stiu daca fata are permis, n-am vazut-o de fapt niciodata la volan....practic eu banuiesc doar vinovatul (adica masina), dar nu stiu cine era la volan...

precizez ca a mea e cea verde in poze...
Fişiere ataşate
27 004-1.jpg
27 003-1.jpg
27 002-1.jpg
27 001-1.jpg
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde DanielArdelian2 » 28 Apr 2008, 20:10

alen,

Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat. E evident ca acolo sunt urme de vopsea verde...
Te-ai gandit sa prezinti aceste poze si la Politie si la asiguratorul unde ai tu CASCO ? Am o suspiciune ca cei de la CASCO iti vor plati reparatia dar vor face tot posibilul sa-si recupereze paguba.

Iar Pejo-ul trebuie sa aiba adeverinta de la Politie pentru juliturile acelea, right ? Ia intreab-o pe proprietara daca a fost la Politie sa declare incidentul. Altfel, nedeclararea acestuia in termen de 24 de ore parca atrage o serie de sanctiuni. ;)
Puteti cauta pe forum direct de pe Google. Exemplu: [ revizie ford fiesta site:clubford.ro ]
Avatar utilizator
DanielArdelian2

Brainiac
 
Mesaje: 10723
Membru din: 19 Feb 2007, 18:11
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Mondeo 2004, Sedan, Trend, 1.8i 125 CP, pachet nefumatori.
VIN: WF04XXGBB44E42077

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Alen » 28 Apr 2008, 20:23

@daniel: m-am gandit la tot felul de variante de sambata si pana azi, dar, fiind sarbatorile de Paste, sunt legat de maini si nu pot face deocamdata nimic....deocamdata, la politie am prezentat varianta cu autor necunoscut pt. ca nu mi-am dat seama de la inceput cine ar putea fi vinovatul, abia dupa aceea am observat masina vecinei, care, in ziua respectiva era parcata cu fata spre iesire si a mea cu fata spre bloc, deci lucrurile se potrivesc incredibil :-t
dupa aceea am plecat de Paste din Bacau si n-am mai avut cum sa fac ceva...am o presimtire ce femeia nu va recunoaste absolut nimic si nici nu va sta sa-mi dea mie explicatii daca are sau nu dovada pt. zgarieturile respective...
acu' n-ar fi o problema, eu oricum imi fac masina pe casco, dar as fi curios cum s-ar putea demonstra vinovatia cucoanei ?
dupa aia, sa se descurce asiguratorii intre ei...
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Ludicass » 28 Apr 2008, 23:24

Singura varianta e sa iei pe cineva de la politie care sa mearga sa o sperie putin pe domnisoara respectiva! Daca o ia tare posibil sa recunoasca. Daca ea il ia pe nu in brate, nu ai nici o sansa! Ar trebui martori, ar trebui expertiza vopsea.. se lasa cu proces, e cale lunga! Tu nu poti demonstra ca ea e autoarea, ea nu va recunoaste niciodata. Eu am aceeasi problema cu tripla spate pe care am gasit-o desprinsa. Eu nu pot demonstra oficial ca e defectiune de montaj, romcarul nu poate demonsta ca a fost atinsa. Cauza necunoscuta. Am fost sfatuit sa renuntz la un consum nervos inutil si sa o rezolv pe casco. Ceea ce cred ca voi face! Ai grija insa la casco pe anul viitor, sa nu ti-l afecteze.

PS: din poze se vede ca masina ei a fost curatata putin dupa eveniment, urmele de verde se vad f. slab.
Eveniment: 1 zi alaturi de ISTVAN SOOS!
pilotul ISTVAN SOOS cu SUBARU STI pe circuitul de karting de la Bacau!

http://www.youtube.com/watch?v=xlztDV1S ... r_embedded
Avatar utilizator
Ludicass
1nsane Member
 
Mesaje: 1084
Membru din: 21 Feb 2007, 10:00
Localitate: BACAU
Maşina: Fiesta ST 2.0 150cp

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Alen » 29 Apr 2008, 13:13

@Ludicass: nu platesc reintregire casco, la fel ca si tine, daca tin bine minte...cotatia e fixa, indiferent de daune sau altceva
pana la urma s-ar putea sa ai dreptate, e greu de demonstrat si daca nu recunoaste, nu prea ai ce-i face.....oricum eu o fac pe casco, nu am nici timpul, nici disponibilitatea de a deschide un proces....
ma uimeste in schimb nesimtirea respectivei, care nu m-a contactat, de parca nu s-ar fi intamplat nimic si-mi pare rau ca portiunea de tabla afectata, chiar daca e mica, va trebui probabil chituita, desi aproape ca nu se simte la pipait "diferenta de nivel", ca sa zic asa...
spoilerul e de plastic, se poate schimba sau se poate demonta si revopsi, dar tabla... :(
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde valiinves » 29 Apr 2008, 20:00

Alen!!! Ce-ai patit?? Ti-au lovit nesimtitii ,,buburuza''?
Eu zic sa fii calm si fa-o pe casco, ca pana dupa paste cred ca pe a vecinei o s-o gasesti si reparata, fara urme sau alte zgarieturi.
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Mihai L » 29 Apr 2008, 21:25

Ai putea dovedi la politie, dar cred ca nu merita oboseala... Oricum poate a fost putin nesimtita si nici macar nu a sesizat ca a lovit ceva.

P.S. Ia-ti frate o cheie (dar vezi sa nu fie de aia rotunda, ca nu zgarie...)! :D
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Alen » 30 Apr 2008, 12:40

da, deci :
aseara a venit vecina la mine, am stat de vorba vreo ora jumate si a recunoscut ca a dat masina unei rude si ala a comis-o :D
a fost plina de intelegere si de bun simt, atitudine care m-a uimit profund si m-a impresionat pana la lacrimi :D
una peste alta, tre' sa-mi dea niste bani, ea isi face masina tot pe casco, urmand sa recupereze banii dati mie de la cel caruia i-a dat masina si sa-i fie invatatura de minte, altadata sa aiba grija cui o imprumuta...
am fost la asigurator si am deschis dosarul de dauna, facut poze, etc., etc...facut programare la service pt. reparatii
un calcul estimativ, asa, din avion, duce spre 2500 RON :-t (spoiler in culoarea masinii- revopsit, aripa retusata si revopsita, spoiler partea de jos(neagra)-inlocuit)

cam asta-i, de-acum trecem la treaba :-t ;)
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde bocu » 30 Apr 2008, 13:00

sa vedeti ce patii io merg la cumparaturi la real ies din real dupa 1 ora partea dreapta spate fecata bine nu asa poze mai deseara autor necunoscut ma duc la firma de security din parcare ei nu stiu nimik casco nam :( asta a fost saptamana trecuta ieri ma duc din nou la real aceeasi treaba doar ca acum a fost aripa fata frecata si spoilerul si din nou nimeni sasi asume raspunderea si nici firm ade paza nu stie nimik dar dak din greseala aflu cinei ii rup picioarele garantat sapoi il pun sa plateasca reparatia minunata mea masinuta sa zgariat pfoaaaaaaa :((
Avatar utilizator
bocu
Gold Member
 
Mesaje: 641
Membru din: 31 Ian 2008, 02:28
Localitate: oradea
Maşina: ford fiesta 1.4TDCI 2004 68cp

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Ludicass » 30 Apr 2008, 19:00

Alen.. totul e bine cind se termina cu bine! N-am inteles insa ce bani trebuie sa iti dea cucoana tie si de ce..!
Eveniment: 1 zi alaturi de ISTVAN SOOS!
pilotul ISTVAN SOOS cu SUBARU STI pe circuitul de karting de la Bacau!

http://www.youtube.com/watch?v=xlztDV1S ... r_embedded
Avatar utilizator
Ludicass
1nsane Member
 
Mesaje: 1084
Membru din: 21 Feb 2007, 10:00
Localitate: BACAU
Maşina: Fiesta ST 2.0 150cp

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Alen » 30 Apr 2008, 19:05

Ludicass scrie:Alen.. totul e bine cind se termina cu bine! N-am inteles insa ce bani trebuie sa iti dea cucoana tie si de ce..!

pai....las' ca-ti spun pe PM :D
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

incident similar

Mesajde Eagle1 » 12 Mai 2008, 20:31

Scuze pentru dezgroparea topicului dar postez si eu un incident.

M-a lovit unu cu loganu, a dat cu spatele cand a iesit din parcare si s-a oprit in Fiesta mea. Daune aparent minore. Lovita putin bara si doua nervuri de la bara inferioara rupte. Nu am casco (inca). El nu avea nimic, a dat cu carligu.

Tipul a dat sa plece ca cica nu e nimic, ma duc dupa el si ii bat in parbriz, zic: "prietene ce faci, pai nu-mi dai asigurarea ?" Pana la urma a fost de acord sa mergem la politie si el a scapat doar cu 2 puncte.

Reparatia: 1300 reparat si vopsit bara superioara si schimbat bara inferioara (din plastic).

Morala: nu trebuie lasat nimic, cine greseste trebuie sa plateasca.

Oricum am pierdut destul timp la service, le-au trebuit 3 incercari sa comande bara inferioara corecta.
Ford Focus 2008, Duratec 1.6L, 100CP
Ford Focus 2014, Ecoboost 1L, 125CP
---
HouseCheck.ro
Avatar utilizator
Eagle1
Incepator
 
Mesaje: 37
Membru din: 12 Oct 2007, 01:17
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Ford Focus 2008
VIN: WF0PXXWPDP8R17921

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Alen » 12 Mai 2008, 20:39

ai dreptate cu plata Eagle 1 :D daca nu-l vedeai si cum n-ai nici casco, ce faceai, mai ales ca sigur el avea sa plece, neavand daune ?
si eu am dus-o azi la reparat pe-a mea....inlocuit spoiler inferior, revopsit spoiler superior in culoarea masinii, reparat si revopsit aripa dreapta spate
baietii s-au miscat super, am dus-o si am luat-o in aceeasi zi, cu tot cu acceptul asiguratorului....
toata afacerea : 2100 RON
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Eagle1 » 12 Mai 2008, 20:59

Chiar ca s-au miscat repede.

Eu am lasat-o o zi in service, pe urma inca 2 drumuri la ei pentru a vedea ca au comandat grila gresita, pe urma inca 2 ore pentru schimbat + 2 drumuri la asigurator.
Ford Focus 2008, Duratec 1.6L, 100CP
Ford Focus 2014, Ecoboost 1L, 125CP
---
HouseCheck.ro
Avatar utilizator
Eagle1
Incepator
 
Mesaje: 37
Membru din: 12 Oct 2007, 01:17
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: Ford Focus 2008
VIN: WF0PXXWPDP8R17921

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde muzica9 » 13 Mai 2008, 21:52

alen scrie:un calcul estimativ, asa, din avion, duce spre 2500 RON :-t (spoiler in culoarea masinii- revopsit, aripa retusata si revopsita, spoiler partea de jos(neagra)-inlocuit)

cam asta-i, de-acum trecem la treaba :-t ;)



eu am avut asa.

bara fata + spate revopsire
capac oglinda dr inlocuire si revopsire
bandou si grila masca fata inlocuire

deviz 3500 ron

toate reparatiile au durat 2 zile .

am fost sunat la 1 sapt de un tip de la allianz cum ca devizul trimis catre ei este prea mare si ca atentie: "ASTEA SUNT PRETURI DE REPREZENTANTA". eu ducind masina la un service din afara retelei ford. ca altfel dura 1 luna sa revopseasca la cum se misca astia.

m-a luat cu tupeu ca devizul este prea mare si ca s-ar putea sa am probleme sa nu imi primesc masina la timp ca ei nu achita. l-am lasat in pace caci eu ridicasem masina cu o sapt in urma, fix dupa ce masina a fost gata. dar m-a surprins nesimtirea. adica daca mergeam la service ford era ok, dar in alta parte nu.
Avatar utilizator
muzica9
1nsane Member
 
Mesaje: 3817
Membru din: 11 Dec 2006, 10:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: FULL FARA PIELE

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Tzepi » 14 Mai 2008, 01:38

@Alen: la ce service a fost masina reparata? esti multumit de rezultat?
ex - 2002 Mondeo Turnier 2,0 TDDi 116CP TREND verde metalizat
ex - 2007 Fiesta 1.4 TDCi 68cp Confort Tango Red
ex - 2019 Mondeo mk5.5 Hatchback 2.0 Ecoblue A8 Titanium Magnetic
2007 Focus mk2 Sedan 1,6 TDCi 90cp Trend 007 Moondust Silver
2015 Focus mk3.5 Sedan 1,5 TDCi 120cp Titanium Premium Moondust Silver
Avatar utilizator
Tzepi
Gold Member
 
Mesaje: 553
Membru din: 27 Iun 2005, 04:54
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Alen » 14 Mai 2008, 10:37

Tzepi scrie:@Alen: la ce service a fost masina reparata? esti multumit de rezultat?


masina a fost reparata la reprezentanta Ford din Bacau, NECO Motors
sunt multumit de rezultat, nu aveau ce sa-i faca mai mult de-atat
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde verga_Cip » 14 Mai 2008, 14:56

Eu zic ca gagica e "incepatoare" si, pentru a-l cita pe Paul (vezi patzania lui cu Megane-ul) citez "am facut sex anal!" ..eu zic ca nu a nimerit din prima ... a dat-o pe langa ...
Lasand gluma la o parte, evenimentul este nefericit, cu atat mai mult ca s-a petrecut in apropierea sarbatorilor. Cat priveste busitura, aproape sigur soferul era ciocanit si, decat sa ramana fara carnet, a lasat-o asa.
Eu insa din poze nu pot spune ca aia e masina care a busit-o (probabil si unghiul pozelor).

Intrebarea e: De unde stii ca nu era fiesta ta de vina?!? Dupa ce ca a comis-o, s-a "dat la fund"!! :))
Avatar utilizator
verga_Cip
1nsane Member
 
Mesaje: 12705
Membru din: 17 Apr 2006, 11:04
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Focus Mk2 2.0 TDCi 100 kw 2005

Anterior

Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login