Accidente

Mi-au "sters" FIESTA :((

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Mi-au "sters" FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 16 Mar 2008, 15:53

.... Veni din oras si parcai in fata blocului. Mai statui circa 4 min in masina..(chitaiam casetofonu pe acolo) si la un moendat ma pomenesc cu un CIELO ca intra in aripa mea din spate :(( .. crezui ca fac infart...Imi stearsa spoilarul din spate si ii luo si vreo 3 cm vopseaua:|.. Ma certai soferu ala prost pe acolo, ii cerui asigurarea si nu vru sa mi-o dea, apoi ii zisei sa mergem la politie si zise ca nu imi da nici asigurare nici nu vine la politie pentru o zgarietura....A NAIBA ZGARIETURA CA SE VEDE CALUMEA.... Ma dusei la politie spusei ce mi sa intamplat si ma trecu in registru ala si zise sa revin in 24h. Nu am casco la ea:|... Ce ziceti din asigurarea care PRESUPUN ca o sa o iau de la el imi vor vopsi astea de la FORD spoilarul? SI CE CREDETI VOI PUTEA SA SCOT ASIGURAREA DE LA EL DACA ANUNTAI POLITIA? nam mai avut niciodata ceva de genul asta si nush cums a procedez.... Ajutati-ma
Ultima oară modificat de Alen pe 20 Oct 2008, 20:15, modificat 1 dată în total.
Motiv: editat titlul
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde DGAlexandru » 16 Mar 2008, 16:08

Salut ...
E bine ca ai fost la politie... pt. ca el nu s-a prezentat, o sa-si primeasca o amenda si mai mare... speram ca se va invata minte. Poate era si baut.. cine mai stie.
Apoi... in legatura cu RCA-ul lui... nu e obligat prin lege sa ti-l dea ca sa-ti repari masina. E alegerea lui daca vrea sau nu. In cazul in care nu vrea, tu poti sa-l dai in judecata pt. a-ti recupera banii dati pt. repararea masinii. Daca aveai CASCO, se ocupa firma cu care aveai contractul.
Din ce am inteles, ti-a fost afectat doar spoiler-ul. O vopsire totala, pe aici, in Bucuresti, e cam 300Ron. Daca vrei sa ti-l faca cum trebuie, mai bine il dai tu jos.. daca nu, risti sa ti-l vopseasca cu el montat pe masina, si nu iese cum trebuie daca te uiti cu atentie.

P.S. Da-mi voie sa =)) totusi pt. felul in care ai scris... am si eu un coleg la serv, care e din Valcea si vorbeste asa cum ai scris tu... desi de scris, scrie "normal".
---------------Tel: 0722.120.128 / 0741.741.608 - Alexandru - Bucuresti---------------
--- !!! --- MP / PM dezactivat --- !!! ---

Imagine
Avatar utilizator
DGAlexandru
 
Mesaje: 8406
Membru din: 14 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mondeo 4 HatchBack, TITANIUM X, 2.0 TDCi 143cp, AT6, Thunder Metallic, 05.2008

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Smiley » 16 Mar 2008, 16:15

de la politie ai primit ceva? procesul verbal cu autorizatie de reparatie? ai dat declaratie, cu explicatii si cu schita incidentului?
daca ala nu se prezinta in 24 de ore, se alege cu permisul suspendat pentru nedeclararea accidentului.

de reparat se repara pe RCA, mai ales daca e vorba doar de vopsit nu si de inlocuit.
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Mihai L » 16 Mar 2008, 16:20

Smiley scrie:...
de reparat se repara pe RCA, mai ales daca e vorba doar de vopsit nu si de inlocuit.


1) Se repara pe RCA daca exista asigurare la cel vinovat...
2) DACA este si vinovatul de acord
Daca nu, doar sa-l dai in judecata (oricum, daca nu are RCA si nici la politie nu se duce va fi cam trist pentru el... :D )
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde cart00n » 16 Mar 2008, 17:32

Eu acu o saptamana am patit ceva asemanator. Aripa spate putin infundata, vopsea stearsa si sarita. Spoler smuls si zgariat.
Fiind vina celuilat masina mea o sa fie reparata 100% pe RCA lui.
Cei de la politie ar trebui sa-ti dea o dovada cu care te duci la RCA. De la RCA iei o foaie cu care de duci in service.
Daca politia nu face nimic ai tot dreptul sa faci urat, a fost vina lui.
Avatar utilizator
cart00n
1nsane Member
 
Mesaje: 1178
Membru din: 23 Oct 2006, 09:59
Localitate: Bucharest
Maşina: iFiesta II 2007 1.25 Red

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 16 Mar 2008, 19:44

Nu am primit nimica de la politie , ma trecu doar in intr-un registru si zise sa revin in 24 h daca o constata ala.Acum o sa ma duc maine sa vad ce imi zic si ce imi dau. OFFF sunt foarte demoralizat... imi e frica sa nu imi fac masina din bani mei.Ce ziceti e posibil?
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 16 Mar 2008, 20:02

Am poze cu numarul individului de ma lovi ,poza cu el si locul unde se intampla... si cum e zgariata masina :(( .... DE CE EU?:((
Fişiere ataşate
SP_A0828.jpg
SP_A0827.jpg
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde stdanm » 16 Mar 2008, 20:22

imi pare rau pt ce ti s-a intamplat :(
din pacate "co-forumistii" au dreptate... trebuie sa isi dea si ala acceptul de plata ca sa o faci pe rca-ul lui. daca nu vrea la prima strigare ameninta-l cu procesul, ca oricum il castigi si atunci o sa trebuiasca sa scoata bani din buzunar si pt cheltuieli de judecata si pt avocati. asa nu plateste nimic.
asta daca vine si declara. daca nu declara, politia tre sa il identifice, si sa iti dea si tie datele lui. fa-i omului o vizita acasa. intra mai tare putin in el, si convinge-l cu vorba buna ;)
Avatar utilizator
stdanm
Gold Member
 
Mesaje: 759
Membru din: 20 Mai 2007, 18:51
Localitate: Bucuresti, Nord

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde valiinves » 16 Mar 2008, 20:27

Te costa cam 100Ron zic eu. E putin zgariata si se face cu un kit touch care costa 50 Ron si inca 50 ron la vopsitor.
De tip sa nu ai nici o grija ca o sa planga pe la usa ta.
Asa am patit si eu si am fost la politie si dupa vreo 2 zile m-a cauta tipul pe mine. Si nu a primit permisul inapoi pana nu am fost eu la politai sa-i zic ca s-a rezolvat problema.
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 16 Mar 2008, 20:41

Off sper sa se rezolve totul.... macar sa imi dea bani sa o fac daca nu imi da RCA-ul.. ASA CA AVETI GRIJE UNDE VA PARCATI MASINILE.Pot sa zic ca fu o coincidenta stranie ca eram in masina ca puteam sa nu fiu si sa o gasesc stearsa
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 16 Mar 2008, 21:00

"valiinves" Dupa 2 zile te-a cautat tipu ala? asa de repede... ar fi bine dk ar fi si al mine asa
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde valiinves » 16 Mar 2008, 21:36

ramsesyoo scrie:"valiinves" Dupa 2 zile te-a cautat tipu ala? asa de repede... ar fi bine dk ar fi si al mine asa


Da. Se pare ca politaiul o luase pe cont propiu sa scoata si el ceva de la el si il luase pe om tare si-i luase carnetul si nu i la dat pana nu am mers eu cu el sa-i zic ca a platit toate pagubele. Asta ce-i drept a fost cam acum vreo 3 ani. Dar din cate stiu eu la pagube de valoare mica RCA-ul nici nu despagubeste. Trebuie sa plateasca din buzunar soferul respectiv.
Cam asa am procedat in Bucuresti cu un baiat cu dacia papuc care a intrat in spatele meu.
Nici nu am mai fost la politie. I-am luat toate datele ca nu avea bani la el, l-am pus sa dea si o declaratie mica pe care a semnat-o si pana am terminat eu treba in Bucuresti el deja m-a sunat sa ne intalnim si sa-mi dea banii.
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Mihai L » 16 Mar 2008, 22:38

ramsesyoo scrie:Off sper sa se rezolve totul.... macar sa imi dea bani sa o fac daca nu imi da RCA-ul.. ASA CA AVETI GRIJE UNDE VA PARCATI MASINILE.Pot sa zic ca fu o coincidenta stranie ca eram in masina ca puteam sa nu fiu si sa o gasesc stearsa


De asta e bine sa ai CASCO...
Te durea undeva; dadeai declaratie la politie, iti dadea dovada de reparatie si salut! Aveau grija cei de la CASCO de vinovat cu banii si politia de carnetul lui.
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Ludicass » 17 Mar 2008, 09:51

Ramses.. daca vrei sa iasa treaba cum trebuie, solicita vopsirea totala a barei.. sa nu iti "sugereze" sa o faci doar local, cu niste chit de fibra, etc ca nu iese extraordinar. Depinde cit de adinca e zgirietura.. dar din poza, pare serioasa. O vopsire bara complet, la care adaugi dat jos, remontat, poate ajunge la milioane bune la reprezentanta! Nu stiu daca e ca la ST, dar cred ca e vopsea pe baza de apa..super-tehnologie la super bani! :D Intr-adevar, daca aveai casco, scapai usor...! Tzaranul cu cielo o sa plateasca .. daca e mirlan, asa-i trebuie.. posibil sa nu fi avut RCA, posibil sa fi consumat alcool. Bafta ta ca erai in masina si l-ai vazut, ca altfel o faceai pe banii tai. Eu unu pe astia care pleaca dupa ce o comit, i-as bate rau..da rau tare.. sa-i doara asa cum te doare si pe tine sufletul cind iti vezi munca distrusa de un mirlan!
Eveniment: 1 zi alaturi de ISTVAN SOOS!
pilotul ISTVAN SOOS cu SUBARU STI pe circuitul de karting de la Bacau!

http://www.youtube.com/watch?v=xlztDV1S ... r_embedded
Avatar utilizator
Ludicass
1nsane Member
 
Mesaje: 1084
Membru din: 21 Feb 2007, 10:00
Localitate: BACAU
Maşina: Fiesta ST 2.0 150cp

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde comy1982 » 17 Mar 2008, 10:03

Dute la politie si declara exact cum s-a intamplat si cere autorizatie de reaparatie. Daca nu faci declaratie cei de la politie o cam lalie, mai ales daca ala are masina pe leasing. eu prin iarna am patit ceva asemanator, ma lovit in spate si nu a vrut sa meraga la politie. eu am fost am dat declaratie si dupa 48 de ore m-a sunat politistul sa vin din nou la sectie ca sa imi spuna ca masina e pe leasing ca tre sa trimita hartii la aia bla bla, ca nu vreau sa declar ca am gasit-o in parcare sa o fac pe casco sa nu mai stau vreo 1-2 luni pana il gaseste. Asa ca cere dovada ca ai delarat in cele 24 de ore de la producerea evenimentului.
Avatar utilizator
comy1982
Incepator
 
Mesaje: 37
Membru din: 12 Mar 2008, 20:10
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford FOCUS Titanium 1.5 EcoBoost

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 17 Mar 2008, 14:25

Acum la 4 ma duc la politie ca mi-au zis sa depun o plangere dupa 24 de ore... si am vb cu un politai si mi-a zis ca o sa ii dea amenda ,permisu o sa il suspende si asigurarea sau daca nu sa scoata bani din buzunar... la FORD cer sa imi vopseasca bara 7 mil .. am ramas socat:( .. da oricum o sa se faca pe bani lui ...SPER SA NU RAMAN CU MANA LA INIMA SA MI-O FAC SINGUR
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde GoogleBot » 17 Mar 2008, 14:52

Salut. Citeste si http://www.antena1.ro/index.php?page=news&subcat=1&id=15672&currentPage=2 daca nu rezolvi cu asigurarea celui vinovat.
Intre timp sa declari la politie ce s-a intamplat si sa iti dea proces verbal si/sau autorizatie de reparatie.
"Daca n-aveti casco, dar aveti ghinionul sa va loveasca un autoturism neasigurat, nu intrati in panica. Exista o solutie de avarie: fondul pentru protejarea victimelor strazii. Prin acest fond va puteti repara masina fara sa scoateti vreun ban din buzunar."
Avatar utilizator
GoogleBot
Ford Freak
 
Mesaje: 114
Membru din: 06 Iul 2006, 00:27
Localitate: Brasov
Maşina: Ford Focus 2006 Sedan

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 17 Mar 2008, 15:01

Multumesc GoogleBot
GoogleBot scrie:Salut. Citeste si http://www.antena1.ro/index.php?page=news&subcat=1&id=15672&currentPage=2 daca nu rezolvi cu asigurarea celui vinovat.
Intre timp sa declari la politie ce s-a intamplat si sa iti dea proces verbal si/sau autorizatie de reparatie.
"Daca n-aveti casco, dar aveti ghinionul sa va loveasca un autoturism neasigurat, nu intrati in panica. Exista o solutie de avarie: fondul pentru protejarea victimelor strazii. Prin acest fond va puteti repara masina fara sa scoateti vreun ban din buzunar."
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 17 Mar 2008, 17:18

MHH.. am fost la politie si ma puse sa scriu o declaratie cum sa intamplat. O avusei scrisa de acasa o lasai acolo si zise ca o da la echipa care se ocupa de asa cea si ma vor suna sa constate avaria si bla bla bla ... Ala nu sa prezentat la politie.... Dar totusi imi e frica ca nu cumva sa nu isi faca astea de la politie datoria si sa ma lase asa... voi ce ziceti? Ajunsei si pe la ford si imi zisera ca trebuie vopsit tot spoilarut si costa 800 ron sau daca nu mi-o fac cu asigurarea pe care va terbui sa mi-o dea ala.
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde valiinves » 17 Mar 2008, 23:00

Ma....asa nu te lasa. Dar exista posibilitatea sa fi dat de vreun tupeist care sa-l doara in 14 ca ramane fara carnet si nu vrea sa dea asigurarea sau mai stiu eu poate nu are si nu vrea sa plateasca din mana si atunci nu ramane deacat sa-l dai in judecata. Deci aici pierzi tu ca banii tii recuperezi da tre' sa platesti din buzunar si apoi alea alea fel de fel. Da rau poti sa-i faci si te asigur eu ca e mai usor sa-i faci rau decat bine.
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde comy1982 » 18 Mar 2008, 14:13

mai la politie la accidente usoare tre sa aiba o delaratie tip si pe baza aleia iti da pe loc autorizatia de reparatie si asa il cauta pe ala... tu nu acolo ai fost?
Avatar utilizator
comy1982
Incepator
 
Mesaje: 37
Membru din: 12 Mar 2008, 20:10
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford FOCUS Titanium 1.5 EcoBoost

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde laurentiugm » 18 Mar 2008, 14:20

du-te la politie si declara ca ti-a lovit masina si se ocupa ei de partea cu cautatul aluia, ti-e trebuie sa iti dea dovada.
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 18 Mar 2008, 21:17

:D dupa ce am depus ieri declaratia am lasat acolo numarul lu tata de mobil ca pe al meu nul stiam.. (tata lucreaza la politie) si il sunara azi aia de la rutiera si le povesti cum sa intamplat totul .. le zise ca e coleg cu ei si zisera aia ca se duc acum la el acasa si sa stam linistiti ca se va rezolva totul.... Sper vorba lui "valiinves" sa nu se faca ala bulangiu si sa numi mai dea nimica... dar dk o fi cumva sa nu imi plateasca vopsitul si nici asigurarea sa nu mio dea trec intr-o noapte pe langa masina lui si i-o fac numai dare cu cheia...(sper totusi sa nu se ajunga aici)
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 18 Mar 2008, 21:25

ba acolo am fost .. dar mi-au zis ca intai sa il caute pela sa ii ia asigurarea si sa aplice legea in vigoare ca asa imi dau ei autorizatie de reparare dar o repar pe bani mei.. Si eu trebuie ori pe bani aluia ori pe asigurarea lui
comy1982 scrie:mai la politie la accidente usoare tre sa aiba o delaratie tip si pe baza aleia iti da pe loc autorizatia de reparatie si asa il cauta pe ala... tu nu acolo ai fost?
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde valiinves » 18 Mar 2008, 23:00

ramsesyoo scrie:... dar dk o fi cumva sa nu imi plateasca vopsitul si nici asigurarea sa nu mio dea trec intr-o noapte pe langa masina lui si i-o fac numai dare cu cheia...(sper totusi sa nu se ajunga aici)


Nu stiu cum o fi cheia de la forduletul tau dar la al meu e cam rotunda si nu prea merge la zgariat cu ea. Da un cui gasesti tu. Nu-mi fac eu probleme. :)
Si deci e smecher. E de-al lor!!!...........vroiam sa mai zic ceva dar mi-am amintit ca parca ziceai ca si taica-tu e politai si ma gandeam sa nu interpretezi.... asa ca ma opresc din urari!
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 19 Mar 2008, 13:39

Eeee nu iti fie zi... :)) ca vb aia aici suntem deai nostri ... :D
valiinves scrie:
ramsesyoo scrie:... dar dk o fi cumva sa nu imi plateasca vopsitul si nici asigurarea sa nu mio dea trec intr-o noapte pe langa masina lui si i-o fac numai dare cu cheia...(sper totusi sa nu se ajunga aici)


Nu stiu cum o fi cheia de la forduletul tau dar la al meu e cam rotunda si nu prea merge la zgariat cu ea. Da un cui gasesti tu. Nu-mi fac eu probleme. :)
Si deci e smecher. E de-al lor!!!...........vroiam sa mai zic ceva dar mi-am amintit ca parca ziceai ca si taica-tu e politai si ma gandeam sa nu interpretezi.... asa ca ma opresc din urari!
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 19 Mar 2008, 13:41

Daca se rezolva totul il las in pace .. Darrrrr daca cumva nu fac astea de la politie dreptate mi-o fac singur... incerc noi tatuaje pe masina lui :P
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde Alen » 19 Mar 2008, 14:18

ramsesyoo scrie:Daca se rezolva totul il las in pace .. Darrrrr daca cumva nu fac astea de la politie dreptate mi-o fac singur... incerc noi tatuaje pe masina lui :P

ai grija, poate vei avea de reparat dupa aia si masina ta si pe-a lui... :))
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde ramsesyoo » 19 Mar 2008, 15:08

Lasa ca sper sa se rezolve totul... si il las in pace sa fie sanatos si fara permis :P
Fiesta 1,3 | 70 CP |Comfort| Tonic
Imagine

Mai bine pierzi un minut din viata, decât viata într-un minut. Viteza e faina, dar nu e pentru prosti.... cel putin pâna nu se baga copacu' în fata ta
Avatar utilizator
ramsesyoo
Ford Freak
 
Mesaje: 104
Membru din: 16 Dec 2007, 01:58
Localitate: Craiova

Re: Imi stearsa FIESTA :((

Mesajde valiinves » 19 Mar 2008, 18:38

Ba vezi ca traim in Romania. Unde ai mai vazut tu politai fara permis? Doar daca-l da la Pro-tv. =))
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Următorul

Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login