Accidente

Accident Focus nou, posibila dauna totala

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mihaiordie » 28 Mar 2009, 12:45

Salutare tuturor,

Sa va povestesc prin ce am trecut. E oribil. Alaltaieri la ora 7 dimineata mergeam dinspre cartierul Aviatiei inspre cartierul Baneasa (Bucuresti) iar dupa ce am coborat podul, pe Blvd Aerogarii m-am incadrat pe linia de tramvai (absolut regulamentar deoarece din 2005 linia de tramvai e considerata banda de mers, pentru fluidizarea traficului si linia era discontinua), pentru ca in capatul strazii urma sa fac stanga si se circula mai repede. O duduie cu un Tico a iesit de pe o strada (str Biharia) unde avea cedeaza trecerea si cei de pe benzile 1 & 2 i-au lasat o bresa mica prin care sa treaca. Duduia, in loc sa se asigure ca pe linia de tramvai nu vine nimeni, mi-a sarit in fata (eu nu am vazut-o fiind mascata de celalalte masini). Am luat-o in plin cu partea fata-dreapta (a mea) desi am franat si mergeam cu 50-60. Apoi am sfarsit intr-un stalp de iluminat care era in stanga. Ce am remarcat atunci este ca ceilalti participanti la trafic in loc sa intrebe 'sunteti bine' sau ceva, ei claxonau desi eram cu masina in stalp. Masina am scos-o cu greu pentru ca directia pe stanga era distrusa si roata ramanea dreapta.

In sfarsit dupa o ora jumate a venit platforma. Alergatura la politie. Femeia era convinsa ca eu sunt vinovat ca nu am vazut-o si nu aveam ce cauta pe linia de tramvai. Eu eram oricum socat si stupefiat si am lasat-o sa creada ce vrea. Ea a ramas fara carnet, trebuie sa dea examen iar, nu si-a recunoscut fapta in procesul verbal, amenda 360 ron, 6 puncte si politistul a spus ca RCA-ul nu ii acopera daunele mele si ca o sa veni cei de la CASCO-ul meu sa-i ceara banii ca persoana fizica.

Ieri am terminat dosarul de dauna (masina este cumparata in decembrie de la Romcar, prin Impuls Leasing si am RCA+CASCO la Omniasig). Dup-aia am fost la Ford (la sediul lor mare din str Parcului, unde au si service) unde deja lasasem masina inca din ziua accidentului. Mi-au spus ca trebuie sa faca o reconstatare sa vada daca este dauna totala. Acum nici nu stiu ce sa sper: 1) sa fie dauna totala si sa-mi iau niste bani (am dat avans 3000 euro si 4 rate a cate 250 euro) si apoi sa-i folosesc pe post de avans pentru un Focus ST. 2) sa fie dauna partiala si sa sper ca cei de la service o sa faca o treaba buna si nu o sa se simta accidentul.
Ei mi-au zis asa super estimativ ca ar dura o luna reparatia (ceea ce sunt convins ca ar fii 2 luni de fapt).

A mai avut cineva vreo situatie asemanatoare (cu casco+rca la Omniasig, sau prin leasing, sau de la Romcar) sa stiu la ce sa ma astept? Pana atunci voi fii pieton :((

Pun si niste poze. Stiu ca la o vedere asa in ansamblu nu pare prea rau (observati cum sunt orientate rotile pe fata... sunt / \ ). Nici airbagurile nu au sarit ca nu mergeam ca un smintit.

Merci anticipat pentru raspunsuri :(
Fişiere ataşate
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Avatar utilizator
mihaiordie
 
Mesaje: 116
Membru din: 23 Iun 2008, 23:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus MK2 1.6; Focus MK2 ST 2.5

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde coldone » 28 Mar 2009, 13:23

Nu cred ca o sa ti dea dauna totala. Cel putin din ce vad in poze.
Tuta respectiva n ar trebui sa mai conduca pe drumurile publice in veci. Ma intreb daca o lovea tramvaiul, ce mai spunea :|
Avatar utilizator
coldone
Gold Member
 
Mesaje: 657
Membru din: 22 Oct 2007, 15:10
Localitate: Bucuresti
Maşina: Seat Leon FR 2007 2.0tdi 170cp

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde styx » 28 Mar 2009, 13:29

nici eu nu cred ca o sa fie dauna totala, daca iti sareau airbagurile mai aveai o sansa, dar asa nu cred. bafta multa
06 Ford Fusion 1.4tdci
-Remap from TCM Turbo
-Eibach sport springs -30mm
-Rear axle spacers 2x25mm INXX
-Front axle spacers 2x20mm Wolf
-Wolf sport exhaust
-De-cat
-EGR Blank
-HID Projector Headlight conversion
Avatar utilizator
styx
Member
 
Mesaje: 334
Membru din: 10 Iul 2007, 22:25
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 1.4tdci 93cp 2006
VIN: WF0UXXGAJU6Y80824

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde dragomir » 28 Mar 2009, 14:14

Dauna totala nu cred ca se pune problema (decat daca este lonjeronul strambat )si nici aici sigur.
VALENTINO ROSSI........................................THE DOCTOR OF MOTOGP
Avatar utilizator
dragomir
HAOS Crew
 
Mesaje: 1026
Membru din: 31 Mar 2008, 19:59
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford focus 2 facelift 2008 trend+optionale 1.6 100 cp

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mihaiordie » 28 Mar 2009, 14:28

Merci de raspunsuri. Eu oricum sper sa fie dauna totala si sa-mi iau niste bani si sa mearga totul bine sa-mi iau un ST in schimb. Am fost extrem de multumit de masina. Deja facusem aproape 11.000 km in mai putin de 4 luni :(

Daca ati avut incidente asemanatoare cu firmele cu care am eu de-aface, sa-mi ziceti si mie cum a mers treaba, sa imi pot forma o idee. De luni o sa incep sa tot sun la Ford sa vad cand e gata reconstatarea si apoi sun la leasing cu diverse intrebari. Sa fiu pregatit.

Merci inca o data
Avatar utilizator
mihaiordie
 
Mesaje: 116
Membru din: 23 Iun 2008, 23:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus MK2 1.6; Focus MK2 ST 2.5

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde muzica9 » 28 Mar 2009, 15:15

daca sareau airbag-urile aveai sansa sa fie dauna totala. dar asa nu cred.

daca este dauna totala o sa stai cel putin 6-12 luni pina la finalizarea dosarului. si este posibil chiar sa nu mai primesti nici un ban tinind cont ca este in leasing.

daca este de reparat cu siguranta nu dureaza 1 luna.

ce nu inteleg eu este cum de nu acopera rca-ul dauna??!!! unde are respectiva polita incheiata? n-am mai intilnit polita rca care sa nu acopere minim 15000 euro cit face un focus!
Avatar utilizator
muzica9
1nsane Member
 
Mesaje: 3817
Membru din: 11 Dec 2006, 10:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: FULL FARA PIELE

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mihaiordie » 28 Mar 2009, 15:33

Aoleu 6-12 luni :| Si oricum sunt convins ca in aceste 6-12 luni o sa trebuiasca sa platesc ratele in continuare ca si cum as avea si as folosi masina. Super :((

Tampita aia avea RCA la BCR. A zis politistul mai multe despre chestia asta dar nu am retinut exact. O fii de la faptul ca in procesul verbal nu si-a recunoscut vina desi scria ca ea este vinovata de accident? Oricum ea tot era convinsa ca eu sunt de vina si zicea ca merge sa depuna contestatie la tribunal (amandoi am declarat ca nu avem martori).

Mda nici nu stiu. Daca vad c-o sa dureze mai mult de 2 luni si inca nu o sa am masina, o sa incerc sa mai fac un leasing si pt un ST in paralel si cand se solutioneaza cu masina de-acum, o vand sau ceva. :-<
Avatar utilizator
mihaiordie
 
Mesaje: 116
Membru din: 23 Iun 2008, 23:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus MK2 1.6; Focus MK2 ST 2.5

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde Bogdan R » 28 Mar 2009, 16:08

Aia nu iese dauna totala decat daca il cinstesti pe asigurator sa tio scoata dauna totala din pix (daca intelegi ;) ) da pe bune nu iti iese paguba totala sau poate doar daca teai suit cu ia si peste bordura in acident si ai facuto praf pededesupt dar altfel nu . Iar politistu consider ca batea campi ca plateste aia din buzunar , ce e el ? service sa stie pretu la piese? sau asigurator sa stie valoarea de despagubire ? deci politistu batea campi , aia nu o sa plateasca nimic din buzunar .
B 15 RBA
Avatar utilizator
Bogdan R
Member
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Ian 2009, 13:48
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2007 ,1.8 TDCI -115cp Trend Colection B 15 RBA / Mazda CX-7 2010

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde DGAlexandru » 28 Mar 2009, 16:13

La cum arata maisina din poze, sigur nu e dauna totala.. nu cred ca ai lonjeroanele afectate.
In general, in contractele CASCO pt. masini luate in leasing, ai o clauza acolo in care ti se spune ca in caz de dauna totala tot ce primesti tu e avansul platit... ai semnat.. ai fost de acord cu aceasta clauza :(

Nu conteaza ce a zis tufa aia in procesul verbal de la politie. RCA-ul ei te va despagubi daca ea nu depune contestatie la tribunal impotriva P.V. in termen de 30 de zile.
Oricum, tu avand CASCO, ii lasi pe cei de la CASCO sa-si bata capul cu asta... si fi sigur ca ei stiu cum trebuie procedat ca sa-si recupereze banii.
---------------Tel: 0722.120.128 / 0741.741.608 - Alexandru - Bucuresti---------------
--- !!! --- MP / PM dezactivat --- !!! ---

Imagine
Avatar utilizator
DGAlexandru
 
Mesaje: 8406
Membru din: 14 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mondeo 4 HatchBack, TITANIUM X, 2.0 TDCi 143cp, AT6, Thunder Metallic, 05.2008

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mariusm » 28 Mar 2009, 16:38

N-are cum sa iasa dauna totala! Ca vrei tu e altceva, dar fiind doar table fata, bara si sistem rulare fata nu poate ajunge la 80% din suma asigurata.
Si crede-ma, am vazut masini rostogolite bine care au fost gata in 3-4 sapt.
Iar daca ar fi dauna totala, indemnizatia de asigurare (despagubirea) cred ca poate fi acordata in max 30 zile.
The owls are not what they seem...
Cadouri pentru fete... http://sheepshine.blogspot.com/
Avatar utilizator
mariusm
1nsane Member
 
Mesaje: 1095
Membru din: 15 Oct 2007, 23:50
Localitate: Calarasi
Maşina: Ford Focus Combi Futura 2002 90CP TDDI Polar Silver Metalic

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mihaiordie » 28 Mar 2009, 16:47

Sarumana inca o data pentru raspunsuri. Si eu sunt constient ca nu arata a masina de dauna totala (desi mi-ar conveni).
Cei de la service la Romcar au zis ca ar dura circa o luna de cand vor incepe lucrarea. Oricum am de gand sa dau o mica 'atentie' ca poate le dau un impuls.
Dupa ce o sa fie gata voi incerca s-o vand (predare de leasing practic) pentru ca masina oricat de bine ar fii reparata nu mai este ca atunci cand e noua si apoi sa iau un ST facand alt contract de leasing.
Avatar utilizator
mihaiordie
 
Mesaje: 116
Membru din: 23 Iun 2008, 23:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus MK2 1.6; Focus MK2 ST 2.5

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde muzica9 » 28 Mar 2009, 17:13

daca a zis Romcar o luna, probabil se refereau la timpul pina ajung piesele necesare. :)
Avatar utilizator
muzica9
1nsane Member
 
Mesaje: 3817
Membru din: 11 Dec 2006, 10:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: FULL FARA PIELE

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde leut27 » 28 Mar 2009, 18:41

asa cum au zis si colegii de mai sus clar nu este dauna total
cum romcar stai calm cu atentia ca nu este frumos din partea ta si ai sa dai degeaba
ai rabdare asta este
ce erai asa de socat, primul accindent/?tipa din tico nu a recunoscut ,nu stiu ce sa zic, daca eram in locul tau ii explicam pana intelegea si o si chelfaneam un pic,
mi se pare si me aiurea sa nu acopere dauna eu zic ca nenicu politist a vb aiurea
Stiu str biharia vine dinspre GENCO BRd intrare Colina intr-adevar trebuie sa fii extrem de atent cand iesi de acolo, trec in fiecare zi pe aerogarii, tu mergeai legal , clar asta , ar fi trebuit sa fii antent la cei care opresc in dreapta ta , dar asta este, ceasul rau
Concluzia, lasi ST ul pe alta data:)NU DA SPAGA o sa o dai degeaba
SUCCES
If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus” – "the Orangutan" Jeremy Clarkson
leut27
1nsane Member
 
Mesaje: 1507
Membru din: 12 Oct 2007, 20:11
Maşina: ST stealth grey 2.0 ecoB Estate

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mariusm » 28 Mar 2009, 18:54

leut27,417580 scrie: o si chelfaneam un pic

[-X No way!!!!!!!! Mai bine te imprietenesti cu ea!!! :D
The owls are not what they seem...
Cadouri pentru fete... http://sheepshine.blogspot.com/
Avatar utilizator
mariusm
1nsane Member
 
Mesaje: 1095
Membru din: 15 Oct 2007, 23:50
Localitate: Calarasi
Maşina: Ford Focus Combi Futura 2002 90CP TDDI Polar Silver Metalic

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde SFINXUL » 28 Mar 2009, 20:06

Eu vreau sa-ti spun ca anul trecut am avut accident cu un Focus 2, model 2005 si mi-au sarit airbagurile frontale, plus toata fata praf si un cap de lonjeron indoit si tot nu a fost dauna totala. A costat reparatia, cu totul, 26.000 ron, pe RCA -ul celui vinovat ( a intrat unul in mine) si a durat mai bine de 3 luni. Asa ca la tine e o nimica toata, nici vorba de dauna totala !
Multa bafta !
Avatar utilizator
SFINXUL
Member
 
Mesaje: 435
Membru din: 13 Iul 2008, 08:47
Localitate: Tg.Frumos-Iasi
Maşina: FORD FOCUS 2005, 1.6I, 16V, 100 CP - TREND
VIN: WF04XXWPD45U17659

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mihaiordie » 28 Mar 2009, 22:45

Da, eram socat pt ca a fost primul accident. Ma chinuisem un an intreg sa-mi iau si eu masina si dupa 4 luni s-o am in stadiul asta...
Cu atentia, na, s-a intamplat. 7 dimineata, eram cheaun plus la o vedere panoramica asa nu am vazut ceva sa-mi semnaleze sa incetinesc. pe banda 1 + 2 era coloana si bresa pt femeia cu tico era cat sa incapa masina. si de obicei oamenii se pun in miscare mai greu cand se misca masina din fata.

Oricum, vorba aia 'vazand si facand'
Avatar utilizator
mihaiordie
 
Mesaje: 116
Membru din: 23 Iun 2008, 23:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus MK2 1.6; Focus MK2 ST 2.5

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde Alen » 28 Mar 2009, 23:07

daca era intr-un jeep, sigur o vedeai
in Tico, insa, e ca si cum ai merge pe strada in genunchi cand toti ceilalti merg in picioare
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde leut27 » 29 Mar 2009, 00:12

[quote="mihaiordie,417767"]Da, eram socat pt ca a fost primul accident. Ma chinuisem un an intreg sa-mi iau si eu masina si dupa 4 luni s-o am in stadiul asta...


Mai ai asta este, sa zici mersi ca nu a fost mai rau , deobicei pe linia de tramvai in zona aia , chiar daca ai refugiul in fata ai loc si poti sa ai mai mult de 70 , se intampla
Prima data este mai greu , in bucuresti sunt oricum sanse extrem de mari sa ai parte de tamponari, accidente, deci esti supus la un risc in fiecare zi, asa ca nu are rost sa te invinovatesti.
Nu are nimic, daca nu esti foarte tare legat de masina cu metroul este o minunatie sa mergi
If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus” – "the Orangutan" Jeremy Clarkson
leut27
1nsane Member
 
Mesaje: 1507
Membru din: 12 Oct 2007, 20:11
Maşina: ST stealth grey 2.0 ecoB Estate

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde Mircea Maximg » 29 Mar 2009, 01:13

Intreb si eu ... de pe Aerogarii unde faceati stinga ??????
Drumuri bune la toata lumea !
Avatar utilizator
Mircea Maximg
Member
 
Mesaje: 402
Membru din: 13 Iun 2008, 20:46
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus 1 2003 / Mondeo 3 2006

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mihaiordie » 29 Mar 2009, 05:38

La primul semafor faceam stanga. Faptul ca ar fii urmat s-o iau prin refugiu de la tramvai si nu e chiar bine, este alta poveste. De luat o luam prin refugiu pt ca ma grabeam si benzile 1+2 erau full.
Avatar utilizator
mihaiordie
 
Mesaje: 116
Membru din: 23 Iun 2008, 23:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus MK2 1.6; Focus MK2 ST 2.5

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde Mircea Maximg » 29 Mar 2009, 10:25

mihaiordie,417918 scrie:La primul semafor faceam stanga. Faptul ca ar fii urmat s-o iau prin refugiu de la tramvai si nu e chiar bine, este alta poveste. De luat o luam prin refugiu pt ca ma grabeam si benzile 1+2 erau full.

Ce sa mai comentez , v-ati prins ce-am vrut sa zic si apreciez ca sinteti sincer . Asta era ....Sa faceti stinga pe Ficusului trebuia ori sa treceti prin fata refugiului ori sa fortati sa reintrati in coloana ....
Drumuri bune la toata lumea !
Avatar utilizator
Mircea Maximg
Member
 
Mesaje: 402
Membru din: 13 Iun 2008, 20:46
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus 1 2003 / Mondeo 3 2006

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mihaiordie » 30 Mar 2009, 15:27

Reconstatarea de obicei cat dureaza? Ca tocmai am sunat la service si au zis ca inca nici nu s-au apucat de ea s-o desfaca macar :|
Avatar utilizator
mihaiordie
 
Mesaje: 116
Membru din: 23 Iun 2008, 23:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus MK2 1.6; Focus MK2 ST 2.5

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde leut27 » 30 Mar 2009, 15:34

stai si astepti:) 1 luna asa as zice
Nu au multe de facut, sa te rogi sa fie doar la tabla de inlocuit
If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus” – "the Orangutan" Jeremy Clarkson
leut27
1nsane Member
 
Mesaje: 1507
Membru din: 12 Oct 2007, 20:11
Maşina: ST stealth grey 2.0 ecoB Estate

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mihaiordie » 30 Mar 2009, 15:48

Doar reconstatarea (s-o desfaca si sa dea un mail la Omniasig si sa ma sune sa-mi spuna statusul masinii) dureaza o luna ? :|
Din pacate nu e doar tabla ca directia e rupta. Din fericire motorul (+radiator+capota) nu au fost atinse.
Offff
Avatar utilizator
mihaiordie
 
Mesaje: 116
Membru din: 23 Iun 2008, 23:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus MK2 1.6; Focus MK2 ST 2.5

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde MStoica » 30 Mar 2009, 15:49

Sfat ti-as da sa nu duci masina sa ti-o reapre cei de la Romcar, eu pentru vospsit aripa, bara si montat un far mi-au tinut masina in service o luna si o saptaman. Treaba care se facea in maxim 3 ore.
Dauna totala er sa iti dea doar daca reparatia costa mai mult decat le-ar convenii lor sa dea. Ai grija sa nu iti subevalueze valoarea masinii chiar daca are doar 3 luni, obisnuiesc sa faca asta mai ales ca suntem in criza.
Ps. Aripa de la masina mea nu au vopsito bine. Eu nu ami calc pe la romacar
Un prieten cu un FF2 facelift a avut aripa spate facuta varza si usa spate st si de vopsit aripa, a bagat-o luni in service la Colina si vineri am fost cu el si a scos-o reparata
Multa grija
Avatar utilizator
MStoica
HAOS Crew
 
Mesaje: 341
Membru din: 30 Iul 2008, 18:52
Maşina: FORD FOCUS 2007 1.6 101CP

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mihaiordie » 30 Mar 2009, 15:54

Din pacate deja am lasat-o acolo si am semnat toate actele alea pentru service. O sa-mi pierd toata viata cu astia se pare. Sa nu mai zic de angajatii de-acolo de la service care-s niste aroganti si simti in aerul lor ca te trateaza de parca ai fii un jeg :|
Avatar utilizator
mihaiordie
 
Mesaje: 116
Membru din: 23 Iun 2008, 23:04
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus MK2 1.6; Focus MK2 ST 2.5

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde MStoica » 30 Mar 2009, 15:59

Am vrut sa iti scriu mai sus ca sunt aroganti, si daca ii suni mai des iti invata numaru si nu mai raspund.
Am sunt eu, nu mi-a raspuns, am dat o fuga pana acolo si am sunt din fata usii, a luat telefonu, s-a uitat la el si l-a pus la loc. O luna de zile am tinut-o numai in nervi. Sper ca la tine sa nu fie asa si sa ti-o termine repede.
Multa bafta
Avatar utilizator
MStoica
HAOS Crew
 
Mesaje: 341
Membru din: 30 Iul 2008, 18:52
Maşina: FORD FOCUS 2007 1.6 101CP

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde mc_maxx » 30 Mar 2009, 16:10

nu iese dauna totala. 100% la 100% o sa fie un deviz pe la vreo 12000ron
cumpar avariate - 0722.700.009
tractari auto - tractari auto bucuresti
mc_maxx
Gold Member
 
Mesaje: 601
Membru din: 12 Ian 2009, 18:47
Localitate: BUCURESTI
Maşina: ford mondeo 2.0 TDCI 131 CP
VIN: WFO4XXGBB45DOO444

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde Bogdan R » 30 Mar 2009, 20:05

MStoica,419064 scrie:Am vrut sa iti scriu mai sus ca sunt aroganti, si daca ii suni mai des iti invata numaru si nu mai raspund.
Am sunt eu, nu mi-a raspuns, am dat o fuga pana acolo si am sunt din fata usii, a luat telefonu, s-a uitat la el si l-a pus la loc. O luna de zile am tinut-o numai in nervi. Sper ca la tine sa nu fie asa si sa ti-o termine repede.
Multa bafta



Esti sigur de cea ce spui? ca lucrarea ta trebuia sa dureze 3 ore? Sti cat dureaza sa se usuce fulleru pe masina? 3 ore daca e fuller de 200 ron daca folosesti unu de 70 de ron atunci dureaza 8 ore . Sti cat sta masina in cabina de cand incepe vopsirea si pana se termina uscarea ? 1 ora minim ! ca sa nu mai zic de demontat/montat smirgheluit si ce mai e . deci masian ta trebuia sa fie gata de azi pe maine daca se grabeau ,daca lucrau mai incet in 3 zile . ;)
B 15 RBA
Avatar utilizator
Bogdan R
Member
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Ian 2009, 13:48
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2007 ,1.8 TDCI -115cp Trend Colection B 15 RBA / Mazda CX-7 2010

Re: Accident Focus nou, posibila dauna totala

Mesajde MStoica » 30 Mar 2009, 23:07

Hai sa zicem ca tine. Dar o luna si o saptamana mi se pare cam mult zic eu, cand prietenului meu i-au facut-o in 3 zile si era mai mult mai lovita ca a mea :-??
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 31 Mar 2009, 07:19, modificat 1 dată în total.
Motiv: Sters Quote. NU MAI FOLOSITI QUOTE DACA VA REFERITI LA MESAJUL ANTERIOR.
Avatar utilizator
MStoica
HAOS Crew
 
Mesaje: 341
Membru din: 30 Iul 2008, 18:52
Maşina: FORD FOCUS 2007 1.6 101CP

Următorul

Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login