Accidente

groapa imensa

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

groapa imensa

Mesajde brubaker » 28 Apr 2009, 10:06

Salutare lume!

am avut un necaz cu fordul meu Fiesta (Fifi) sapt trecuta. Abia ca am montat jantele de aliaj cumparate de la Daniel Ardelian, am facut un drum prin ardeal si pe intuneric am prins o groapa mare si nesemnalizata in mijlocul soselei (aveam 70-80 km/h) care m-ai indoit ambele jante de pe stanga si mi-a avariat putin si un cauciuc.
Am fost in service sa-mi remedieze, pe langa faptul ca am platit 350 RON ca sa pot veni acasa acum am vazut ca una din jante are o mica fisura deci va trebui sa iau alta.
As vrea sa-i dau in judecatat pe ticalosii astia de la drumuri, roviniete platim ca pe urma sa mai platim si reparatii pt ca ei fura materialele din asfalt.ROMANIA TARA DE RAHAT!
Stie cineva care e procedura? Intai sa le scriu ca cei de la directia drumurilor, am ceva sanse?

voi posta si poze dar intai trebe sa cer varianta electronica care a ramas la service, eu am primit pozele printate.

numai bine,
Robert
Cine stie multe dar pune putine la suflet va trai mult.
Avatar utilizator
brubaker
Incepator
 
Mesaje: 65
Membru din: 29 Ian 2009, 18:37
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Fiesta Ghia, 2007, 1596cmc 101CP

Re: groapa imensa

Mesajde iuliutz » 28 Apr 2009, 10:12

Nu stiu sigur, dar cred ca trebuia o dovada de la politie, cu constatarea pagubei
Avatar utilizator
iuliutz
Ford Freak
 
Mesaje: 192
Membru din: 30 Iul 2008, 21:43
Localitate: Alba Iulia
Maşina: Ford Focus, 2002
VIN: wf0nxxgcdn2m38284

Re: groapa imensa

Mesajde mircea george » 28 Apr 2009, 10:19

In Romania mori cu dreptatea de git, cred ca cel mai usor e sa faci ca toata lumea - sa taci si sa inghiti ca oricum nu o sa vezi vreo despagubire din partea statului...
Mondeo break verde inchis, 2004, 2.0 TDCI 130cp TIPTRONIC, GHIA, navigatie touchscreen DVD
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." F.G.
Avatar utilizator
mircea george
1nsane Member
 
Mesaje: 1283
Membru din: 12 Dec 2006, 18:31
Localitate: Bucuresti

Re: groapa imensa

Mesajde andu_012 » 28 Apr 2009, 11:18

sunt foarte multi care au procese cu astia de la drumuri si majoritatea le castiga. aia de la drumuri platesc despagubiri si ce mai trebe si toata lumea tace dup-aia, de aia nu prea se stie si nu sunt mediatizate. acuma de tine depinde, dca ai nervi sa stai prin tribunale si sa te ii cu ei de gat, s bani de avocat
Evo Lancer 4 Life

new subaru impreza looks like a smashed bullterier
Avatar utilizator
andu_012
Gold Member
 
Mesaje: 536
Membru din: 12 Dec 2008, 21:26
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Focus 1.6 tdci,2 usi, 2005, 109 hp
VIN: WF03XXGCD35M08217

Re: groapa imensa

Mesajde brubaker » 30 Apr 2009, 22:18

hmmm, cred ca aveti voi dreptate. avocat oricum nu as lua pt ca nu cred sa fie nevoie.
acum daca se castiga aceste procese sau nu.... greu de stiut. unii zic da altii nu:(
Cine stie multe dar pune putine la suflet va trai mult.
Avatar utilizator
brubaker
Incepator
 
Mesaje: 65
Membru din: 29 Ian 2009, 18:37
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Fiesta Ghia, 2007, 1596cmc 101CP


Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login