Accidente

Accident si asigurator cu probleme

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Accident si asigurator cu probleme

Mesajde crisalex » 23 Mai 2010, 14:44

Salut!Ieri am fost lovit din spate,nu prea grav,din fericire:bara,stopuri si portbagaj.Problema este ca soferul are asigurare la Euroins,firma care de ceva vreme nu plateste catre service-uri la timp si stau masinile si cate 2 luni blocate.Eu sunt din Constanta si am rugamintea ca,daca cineva are vreo relatie la firma de asigurare,sa-mi dea o mana de ajutor(cu "atentiile "de rigoare).
Ultima oară modificat de crisalex pe 10 Iun 2010, 20:47, modificat 1 dată în total.
crisalex
Incepator
 
Mesaje: 23
Membru din: 28 Mar 2009, 13:46
Localitate: Constanta
Maşina: ford focus trend+optionale2006,1,8 tdci,115 cp,pilot automat

Re: Accident si asigurator cu probleme

Mesajde DanielArdelian2 » 23 Mai 2010, 16:11

Ar mai fi o varianta, sa o repari pe CASCO daca ai si sa-si recupereze ei paguba.
Puteti cauta pe forum direct de pe Google. Exemplu: [ revizie ford fiesta site:clubford.ro ]
Avatar utilizator
DanielArdelian2

Brainiac
 
Mesaje: 10723
Membru din: 19 Feb 2007, 18:11
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Mondeo 2004, Sedan, Trend, 1.8i 125 CP, pachet nefumatori.
VIN: WF04XXGBB44E42077

Re: Accident si asigurator cu probleme

Mesajde mirceamiron » 23 Mai 2010, 18:16

si eu am avut probleme cu Euroins
mi-am reparat masina pe banii mei ca sa nu am blocata masina,
dupa ce le-am dus toate actele si dosarul era "beton", au cautat nod in papura.
vezi ca mai nou se poate sa-ti dea banii in avans
facut sesizare la CSA ca ma amina cu plata, ba chiar nu voiau sa plateasca, voiau sa ma scoata chiar vinovat, cica nu eram parcat regulamentar :-"

vezi ca mai nou se poate sa-ti dea banii in avans
Nimic din ceea ce este scris cu litere mici nu este favorabil.
Ceea ce dau paragrafele scrise cu litere mari este anulat de paragrafele scrise cu litere mici.
Avatar utilizator
mirceamiron
1nsane Member
 
Mesaje: 1325
Membru din: 04 Sep 2009, 23:22
Maşina: Ford, focus, 2012, 1,6 tdci,
VIN: WF0LXXGCBLCT21475

Re: Accident si asigurator cu probleme

Mesajde crisalex » 26 Mai 2010, 14:56

Multumesc pt raspunsuri.Casco nu am,din pacate.Urma sa-i fac luna viitoare,cand incepea sa conduca si sotia(incepatoare).Prea tarziu!Cand am fost la Euroins,au recunoscut ca au mari probleme cu platile.Nu am stiut de plata in avans,dar cred ca in situatia in care se afla,nici nu se pune problema.Oricum,o sa-mi incerc norocul.La o prima examinare intr-un service, avariile sunt mai mari decat am vazut noi si paguba ar fi de 10-12 000 ron.Mai vad maine ce fac.
crisalex
Incepator
 
Mesaje: 23
Membru din: 28 Mar 2009, 13:46
Localitate: Constanta
Maşina: ford focus trend+optionale2006,1,8 tdci,115 cp,pilot automat

Re: Accident si asigurator cu probleme

Mesajde PH3N0M3N » 26 Mai 2010, 15:17

cris tu ai patit-o pe Lapusneanu intre dacia si trocadero? implicate 3 masini, dintre care o duba, inca o masina (parca renault) si a ta ford, cu AIS la numar? :)
Inscrie-te in Club Ford Constanta • Topic dedicat forumistilor din Constanta
Multumesc pentru ajutor tehnic: marius3k • adispan • vali • maddogul & co.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Avatar utilizator
PH3N0M3N
Gold Member
 
Mesaje: 911
Membru din: 19 Sep 2009, 11:47
Localitate: Constanta
Maşina: Ford Puma 1.7 16v VCT Zetec-S 125 CP

Re: Accident si asigurator cu probleme

Mesajde crisalex » 27 Mai 2010, 11:26

Nu.Eu am patit-o pe Th.Burada cu un Logan(taxi),cam in dreptul magazinului cu materiale de constructii.M-a pocnit de 2 ori,de am crezut ca mi-a facut praf jumatate de masina.Sosea libera,uscata,era la ora 12.30,sa ma tot vada....Eu am oprit sa las o tipa sa coboare de pe trotuar,dar in momentul acela Logan-ul era la mare distanta pt ca in oglinzi nici nu s-a vazut.Oricum,nu pusesem brusc frana,am avut timp sa reduc,apoi am oprit si aproape cand ma pregateam sa plec,m-a lovit.Impactul a fost puternic pt ca a doua lovitura am primit-o cand aveam calcata frana,ca sa nu ma arunce in masina din fata.A spus ca i s-a strans presul si nu a putut sa apese frana.Acum masina este in service si astept sa vad exact care sunt toate daunele. :-S
crisalex
Incepator
 
Mesaje: 23
Membru din: 28 Mar 2009, 13:46
Localitate: Constanta
Maşina: ford focus trend+optionale2006,1,8 tdci,115 cp,pilot automat

Re: Accident si asigurator cu probleme

Mesajde crisalex » 06 Iul 2010, 10:14

Masina este inca in service-Tiriac Auto(reprezentanta Ford din Constanta),culmea,nu din cauza asiguratorului,ci din cauza service-ului,care tot taraganeaza lucrarea,scuzandu-se ca nu au anumite piese si trebuie facuta comanda in Germania.Daca se duceau si se intorceau pe jos din Germania,tot s-ar fi miscat mai repede.Ieri m-am dus si am solicitat sa vad masina,desi "politica firmei nu permite accesul clientilor in vopsitorie" si am avut neplacuta surpriza sa constat ca reconditionasera o capota,urmand sa o puna pe masina mea,desi trebuia pusa capota noua.Astazi iau legatura cu OPC si vad ce va iesi.Daca stie cineva cum pot sa verific daca s-a pus capota noua,il rog sa-mi lase nr de tel pe mp sau sa-mi explice pe forum.
crisalex
Incepator
 
Mesaje: 23
Membru din: 28 Mar 2009, 13:46
Localitate: Constanta
Maşina: ford focus trend+optionale2006,1,8 tdci,115 cp,pilot automat

Re: Accident si asigurator cu probleme

Mesajde mariusm » 06 Iul 2010, 10:20

OMG!!! o lună şi jumate... :-O
The owls are not what they seem...
Cadouri pentru fete... http://sheepshine.blogspot.com/
Avatar utilizator
mariusm
1nsane Member
 
Mesaje: 1095
Membru din: 15 Oct 2007, 23:50
Localitate: Calarasi
Maşina: Ford Focus Combi Futura 2002 90CP TDDI Polar Silver Metalic

Re: Accident si asigurator cu probleme

Mesajde crisalex » 06 Iul 2010, 10:33

O luna si jumate si dansul continua...Sa vedem cand se va incheia pt ca dupa toata distractia de la service,va incepe cea de la asigurari.Frumos,nu?!!!Aveam pretentii,ca este reprezentanta.Nici la un service de cartier nu as fi stat atat.
crisalex
Incepator
 
Mesaje: 23
Membru din: 28 Mar 2009, 13:46
Localitate: Constanta
Maşina: ford focus trend+optionale2006,1,8 tdci,115 cp,pilot automat

Re: Accident si asigurator cu probleme

Mesajde crisalex » 08 Iul 2010, 19:54

Victorie!Mi-am luat pana la urma masina,dar dupa ce am facut sesizare la Ford Romania si la OPC.Ce nu au facut intr-o luna,au facut in 24 de ore.Bineinteles,trebuia sa se adevereasca si vorba:graba strica treaba.Ieri,toata lumea ne-a intampinat cu o falca in cer si una in pamant,dornica sa scape de noi,cat mai repede.Numai ca,sotul a examinat f.atent masina si a constatat ca usa soferului,dar si capota fata,fusesera gazate pt ca nu au izolat-o bine cand au vopsit-o.Drept urmare,masina a fost dusa inapoi in service(ei o scosesera in parcare,pregatita pt "expediere").Astazi a fost gata si am reusit sa o luam.Sfat:fugiti de Tiriac Auto Constanta,cat va tin picioarele!Va doresc tuturor,sa nu ajungeti niciodata in circumstante asemanatoare in vreun service!
crisalex
Incepator
 
Mesaje: 23
Membru din: 28 Mar 2009, 13:46
Localitate: Constanta
Maşina: ford focus trend+optionale2006,1,8 tdci,115 cp,pilot automat

Re: Accident si asigurator cu probleme

Mesajde kosfunny » 22 Iul 2010, 00:25

Mai bine zis fugiti de toate reprezentantele! Au tarife invers proportionale cu calitatea!
Asigurari si Daune Auto---contactati-ma pentru sfaturi si informatii GRATUITE
Avatar utilizator
kosfunny
Ford Freak
 
Mesaje: 124
Membru din: 17 Mar 2008, 00:51
Localitate: Bucuresti
Maşina: FOCUS 1.8 TDI 2001 75CP 2 USI


Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 5 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login