Accidente

Evaluare auto pt dauna.

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Evaluare auto pt dauna.

Mesajde cocostel » 31 Ian 2011, 17:39

Va salut.Nu am mai scris de mult timp,ca nu am avut motive,in schimb citesc cu placere cam tot ce se gaseste pe acest site.Dar sa n-o mai lungesc.. Pe 22 ian. am avut un accident..eu am un ford mondeo brek 1.6 bez...,a intrat unul cu o dubita in mine si mi-a distrus toata partea di fata,mentionez ca a venit din stiga,deci masina este pur si simplu indoita spre dreapta.Am facut dosar de daune pe asigurarea celui vinovat dar de la asirom m-au sunat si mi-au spus ca o sa-mi faca o propunere de reparatie in regim propriu.Eu nu am ce sa mai repar ca e strimba rau.Daca stie cineva pretul de catalog sau unde pot sa gasesc pretul de vinzare al masinii in 1997 nov.Am inteles ca dauna se calculeza dupa pretul de vinzare si dotari,si vroiam sa fiu pregatit cind o sa ma sune.Un model de calcul am gasit pe net dar nu stiu valoarea masinii de noua. Cu respect.
cocostel
Incepator
 
Mesaje: 22
Membru din: 18 Noi 2009, 17:32
Localitate: Ploiesti
Maşina: Ford Mondeo Mk1

Re: Evaluare auto pt dauna.

Mesajde toxicristi » 04 Feb 2011, 23:14

Pai e cam 19-20.000 de euro, iar uzura e la 75%, adica valoarea actuala e cam 5000 de euro. Asa ca trebe sa ai o reparatie cam de 4000 de euro sa fie dauna totala.
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon


Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 2 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 2 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login