Accidente

Trebuie sa repar masina pe asigurarea celui care ma lovit...

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Trebuie sa repar masina pe asigurarea celui care ma lovit...

Mesajde AndreiMVP » 02 Sep 2012, 07:10

Salutare la toata lumea am o mica mare problema, masina mea a fost lovita de WV Jetta al unei doamne "inteligente" (care cauta pe cineva sa il/o loveasca pentru a-si repara o dauna mai veche pe fata asa ca aveti grija cine loveste pe cine), acum detin actele intocmite de la Groupama cu agentul de daune unde se mentioneaza faptul ca se recomanda schimbarea barii spate, aripa stanga spate respectiv janta stanga spate.
Dat fiind faptul ca eu nu am mai fost implicat in accidente pana acum nu stiu unde sa ma duc sa imi repare masina in timp cat mai util (ma gandeam sa ma duc la BDT Vest ca e mai aproape de mine dar acolo sunt oamenii cam neseriosi cu toate ca au decontare directa cu firma de asigurari nu vreau sa aplelez la serviciile lor... :( ).
Ii rog pe cei care au fost implicati in probleme de genul asta si sunt din Bucuresti sa-mi dea un sfat ca sa stiu unde sa ma duc cu masina, sa-mi impartasti din experientele voatre placute/neplacute cu diverse service uri.
Va multumesc anticipat pentru sfaturi,
Andrei
Ford Mondeo III Turnier Diesel Motorizare: 2.0 TDDI 16V An 2002
Country of origin: NIEMCY
Product source: COLOGNE, GERMANY (OWN ASSEMBLY)
Assembly plant: HALEWOOD, GENK, SAN BERNARDO
Avatar utilizator
AndreiMVP
Ford Freak
 
Mesaje: 222
Membru din: 06 Noi 2011, 08:46
Localitate: UK
Maşina: Ford Focus ZETEC TDCI
VIN: WF0PXXWPDP9A14454

Re: Trebuie sa repar masina pe asigurarea celui care ma lovi

Mesajde adispan » 02 Sep 2012, 12:25

du-te la Neste in Sos Chitilei sau la Romcar in Parcului (zona Romexpo), daca tii neparat sa o faci la reprezentanta Ford
adispan
 
Mesaje: 10602
Membru din: 06 Iul 2006, 20:35
Localitate: Bucuresti
Maşina: FF2 2006 hatch 1.4i 80 CP
VIN: WF03XXGCD36M19528


Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login