Accidente

Tamponare usoara Fiesta.

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Tamponare usoara Fiesta.

Mesajde ciprian2601 » 22 Oct 2012, 18:53

Buna seara,
astazi am avut un mic incident in zona Ion Mincu exact langa sectia de politie.Eram linistit pe banda mea si un domn a iesit dintr-o institutie si mi-a atins aripa spate si bara zgariata serios.Este primul meu incident de orice fel de cand am permisul si nu prea m-am documentat in legatura cu "ce si cum si unde faci in caz de accident".Din graba mea si a domnului nu am facut amiabila pe loc,a ramas ca o completez eu si eu am uitat definitiv ca trebuie sa iau copie dupa asigurarea dansului.L-am sunat in seara aceasta si am decis sa ne vedem maine sa imi semneze amiabila si sa imi dea copie dupa asigurare.
Asigurarea este facuta la EUROINS.
Fac o lista cu intrebarile si astept raspunsul dvs.
1.Trebuie sa imi dea copie sau asigurarea in original?
2.Dupa ce facem amiabila unde ma duc cu ea?La asiguratorul meu sau la EUROINS(asiguratorul dansului)
3.Care sunt etapele dupa ce ajung la asigurator cu "amiabila in mana"?
4.Cum se procedeaza cu reparatia?
5.Aripa mea a fost chituita si dupa vopsita de la un alt incident in care s-a gaurit bara.Au ce sa imi comenteze cei de la asigurator?
6.Aripa este infundata si ciobita iar bara zgariata "pana la carne",imi schimba bara+aripa sau se vopseste si una si alta si un polish in cel mai bun caz?
7.Unde ma duc sa repar masina?Ce service-uri imi recomandati?
8.Masina nu este inmatriculata pe numele meu,are ceva de a face cu "povestea" mea?
Va multumesc frumos de rabdare si eventuale raspunsuri.
O seara placuta!
Ford Fiesta 1,25 75CP
Avatar utilizator
ciprian2601
Gold Member
 
Mesaje: 537
Membru din: 22 Noi 2010, 22:40
Localitate: Bucuresti

Re: Tamponare usoara Fiesta.

Mesajde Smiley » 22 Oct 2012, 20:55

1. copie
2. la asiguratorul lui

fiind vorba de euroins, eu as recomanda sa mergeti la politie, pentru ca sunt destul de renumiti pentru refuzul platii daunelor in cazul amiabilelor.
Focus C-Max Ghia 2.0 TDCI
Imagine
Smiley
 
Mesaje: 5457
Membru din: 04 Mar 2005, 21:30
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login