Accidente

Service FORD, agreat de astra asigurari

Ai fost implicat intr-un accident si ai nevoie de un sfat?

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Service FORD, agreat de astra asigurari

Mesajde Rkwi » 31 Oct 2013, 09:08

Salut baieti, vin si eu cu o intrebare, am masina lovita spate si fata, dupa ce o doamna a binevoit sa uite sa puna frana, si are asigurare la ASTRA , stie cineva un service autorizat ford unde as putea sa repar si eu masina?
Rkwi
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 20 Iun 2013, 10:10
Localitate: Bucuresti

Re: Service FORD, agreat de astra asigurari

Mesajde balanescudragos » 31 Oct 2013, 09:12

Ai fost la politie pe Cheiul Dambovitei?sau s-a rezolvat cu constatarea amiabila?
Ar fi un service car kraft service unde iti deconteaza complet reparatia problema este ca mie nu au vrut sa imi puna spre exemplu oglinda originala,ci voiau sa imi puna un aftermarket ieftin.
Cel mai bine intri pe siteul astra si te uiti acolo la centre de constatare daune si dai un telefon si afli exact centrele de reparatie.stima

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2
Un coleg de forum are nevoie de ajutorul nostru! -bibanu47- viewtopic.php?f=2&t=89574
Avatar utilizator
balanescudragos
 
Mesaje: 541
Membru din: 09 Mai 2012, 14:07
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0FXXWPDF3M31315

Re: Service FORD, agreat de astra asigurari

Mesajde Rkwi » 31 Oct 2013, 09:15

da am facut constatarea la politie, este totul ok, la astra pe site nu sunt f multe detalii sau nu am stiut eu unde sa ma uit.
Rkwi
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 20 Iun 2013, 10:10
Localitate: Bucuresti

Re: Service FORD, agreat de astra asigurari

Mesajde Rkwi » 31 Oct 2013, 09:30

Si pana la urma ti-au pus piesele originale,sau ai ramas cu after market?
Rkwi
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 20 Iun 2013, 10:10
Localitate: Bucuresti

Re: Service FORD, agreat de astra asigurari

Mesajde balanescudragos » 01 Noi 2013, 10:01

Mi-au dat 128 lei si a trebuit sa ma descurc,partea buna a fost ca am gasit la dezmembrari,noua doar sticla si capacul fara vopsea erau vreo 300 lei,la ora actuala e drept culoarea masinii e un pic diferita fata de cea a oglinzii,am preferat sa o repar in regie proprie(mi-am schimbat singur oglinda,decat sa ma duc la serviceul lor,dar a fost doar oglinda in alta ordine de idei o sa va trebuiasca serviceul lor).
Numarul la care trebuie sa sunati este: 0750990500 acolo este centrul daune astra si serviceul car kraft service,care repara daunele.trebuie vorbit acolo.
Stima

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2
Un coleg de forum are nevoie de ajutorul nostru! -bibanu47- viewtopic.php?f=2&t=89574
Avatar utilizator
balanescudragos
 
Mesaje: 541
Membru din: 09 Mai 2012, 14:07
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0FXXWPDF3M31315

Re: Service FORD, agreat de astra asigurari

Mesajde yce80 » 10 Noi 2013, 21:36

Eu mi-am reperat masina (pe banii service-ului) la CSD Tunari apoi ei au rezolvat treaba cu Astra. Incearca la ei si vei avea si o promotie la reparatie.
Avatar utilizator
yce80
Incepator
 
Mesaje: 74
Membru din: 23 Iun 2013, 09:12
Localitate: FETESTI
Maşina: mondeo mk5, 2016, 2.0, 180hp
VIN: WF0EXXWPCEFP00000

Re: Service FORD, agreat de astra asigurari

Mesajde Rkwi » 16 Noi 2013, 14:31

Ca sa fie treaba buna, dupa ce am fost la cei de la Astra pentru a face constatarea, si mi-au pus haion/bara(fata-spate)/bara de ramforsare spate de schimbat plus elemente de vopsit, am asteptat cuminte ca service-ul la care am dus masina sa inceapa lucrarea. Au trecut aproape 2 saptamani si primesc raspuns de la cei de la service, cum ca ASTRA a blocat plata pe motiv ca cer poze cu masina care m-a avariat.Daca vinovatul si-a reparat masina, ce poze sa mai imi dea? plus ca din ce am inteles, cei de la politie nu le ofera pozele facute la constatarea initiala de la accidente usoare. Ce pot sa fac in cazul de fata?Sa ma iau de gat cu cei de la astra, cu cel care m-a lovit...sau sa ma rog de aia de la politie sa imi dea pozele?
Rkwi
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 20 Iun 2013, 10:10
Localitate: Bucuresti

Re: Service FORD, agreat de astra asigurari

Mesajde Mihai L » 16 Noi 2013, 17:45

Cu alte cuvinte contesta decizia politiei...??? :D
Pozele le-ar fi trebuit daca era constatarea amiabila.
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Re: Service FORD, agreat de astra asigurari

Mesajde Rkwi » 16 Noi 2013, 18:57

Cu alte cuvinte cam da,contesta ceea ce politia a constatat... Eu deja mi-am pierdut rabdarea si incep sa pierd si tutunul sa zic asa... Pai si atunci de ce naiba mai cer poze? Ca nu a fost constatare amiabila din moment ce au fost implicate 3 masini in accident.
Ce naiba sa le mai fac?!
Rkwi
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 20 Iun 2013, 10:10
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Accidente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login