Noutăţi auto

Noua FIESTA

Noutăţi din lumea automobilistică

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Re: Noua FIESTA

Mesajde edit » 06 Oct 2009, 16:20

masina e a soacra-mii.
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Noua FIESTA

Mesajde Alen » 06 Oct 2009, 16:22

deci urarile nu se pun ?!!! =))
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Noua FIESTA

Mesajde Cornel001 » 06 Oct 2009, 18:36

n-ai luat din ungaria ?
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Re: Noua FIESTA

Mesajde dexim » 06 Oct 2009, 20:56

Ca tot ne-au mincat zilele ( si nu numai ) astia cu politica sa ne aducem aminte o zicala:
NU ESTE IMPORTANT CINE VOTEAZA CI CINE NUMARA !
sau .....in varianta auto:
NU ESTE IMPORTANT A CUI ESTE MASINA CI CINE O CONDUCE :))
Avatar utilizator
dexim
Member
 
Mesaje: 351
Membru din: 09 Iul 2009, 22:12
Maşina: New 2009 FORD Fiesta 1,4 BENZINA / 96CP

Re: Noua FIESTA

Mesajde edit » 06 Oct 2009, 21:18

nu am luat din ungaria pt ca este mai scumpa acolo. 9400 +260 euro+19% in romania +cheltuielile cu drumul.
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Noua FIESTA

Mesajde Cornel001 » 07 Oct 2009, 10:44

adica s-a terminat pomana la unguri ?
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Re: Noua FIESTA

Mesajde edit » 07 Oct 2009, 11:40

am nevoie de un dealer de ford care sa practice politica de dumping.

nu se mai poate cu neste !

la polo, in 10.850 euro primesc suplimentar fata de fiesta urmatoarele: ESP, controlul tractiunii, airbaguri laterale fata, airbag-uri cortina, isofix pt scaunele spate(in scurta vreme soacra-mea va avea grija si de copilul meu),oglinda interioara antiorbire, priza de 12 volti in portbagaj. Culoarea de pe polo este si aceasta una deosebita: hot orange(folosita in toate clipurile si imaginile de prezentare). Este perfect adevarat ca fiesta are 12 cp in plus la motor insa asta ii foloseste soacra-mii mai putin.

la fiesta platesc 11153 euro insa am dotari mai putine si cp in plus. ok, vreau fiesta insa macar sa fie la pret de polo si accept dotari mai putine care se compenseaza oarecum cu puterea motorului. in mod normal dotarile ce le are suplimentar polo, ar costa pe fiesta peste 1000 de euro in plus.
indiferent cum privesc lucrurile fiesta este cu 500-1000 euro mai scumpa. sunt dispus sa platesc mai mult pe fiesta insa doar la dotari echivalente. la dotari inferioare, nu fac asta, ci platesc acelasi pret.
deci, caut un dealer care sa-mi dea 10.850 pref final fata de cei 11.153 ai lui neste.


RECOMANDARI???
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Noua FIESTA

Mesajde dexim » 07 Oct 2009, 12:19

PARCA AM AVUT DREPTATE !!!!
Adica nu parca .....SIGUR
Fiesta devine scumpa .......................

Eu zic ca ESP si controlul tractiunii de la WV face diferenta.
Daca nu vrei sa alergi iati WV.

Daca vrei ceva mai modernist Fiesta
Cam la acelasi pret si motor poti lua 1,25 fiesta.

Parerea mea!
Avatar utilizator
dexim
Member
 
Mesaje: 351
Membru din: 09 Iul 2009, 22:12
Maşina: New 2009 FORD Fiesta 1,4 BENZINA / 96CP

Re: Noua FIESTA

Mesajde edit » 07 Oct 2009, 12:42

eu m-am hotarat pt fiesta si nu ma mai intorc.
problema este ca vreau pret de polo , chit ca am dotari inferioare.

romcarul mi-a dat 11.000 fata de 11.153 ale lui neste. totusi, nu sunt dispus sa platesc un leu in plus pe fiesta fata de cei 10.850 euro ale lui polo, tinand cont ca polo are dotari de peste 1000 euro in plus.
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Noua FIESTA

Mesajde Alen » 07 Oct 2009, 13:14

i-ai si tu la rand si d-ale mailuri si telefoane
dar daca gasesti acel dealer la....Baia Mare (sa zicem), atunci o sa dai (exagerand putin) diferenta de 150 de euro pe combustibil, pana acolo si inapoi :D , plus vreo 2 zile pierdute
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Noua FIESTA

Mesajde edit » 07 Oct 2009, 15:19

printr-o cunostinta am ajuns la unul din managerii romcarului(importatorul nu dealerul). pretul de 11.000 este cel mai bun ce se poate obtine in conditiile actuale.

that's life.
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Noua FIESTA

Mesajde edit » 15 Oct 2009, 23:58

gata, am luat masina. destul de bosumflat:
-plina de greieri -mai ales in haion
-miroase ingrozitor a ambreiaj (nu este mirosul ala de motor nou incins ci duhoare de ambreiaj)
-scartzaie ceva la pedala de frana atunci cand o apas fin si scartaie tare
-ventilatorul face un zgomot fff mare chiar si la nivelul 1 incat prefer sa-l tin inchis atunci cand nu stau cu radioul deschis deoarece zgomotul este enervant
-consumul destul de mare pt 35 de km prin bucuresti: 9% pt un motor de 1,25 litri. la un anumit moment era si 9,4%. indiferent ca motorul este in rodaj, ar fi ingorzitor sa vad un consum de 10% pt 1,25 si 82 cp.
-directia este prea moale incat un pic cum aplici forta pe volan, masina umbla in toate directiile.
-volanul odata intors spre st/dr, nu mai revine singur pe pozitia 0 daca il eliberezi. mi se pare anapoda
-cineva spunea undeva ca motorul de 1.4 si 96 de cp vine cu o evacuare oarecum sport. nici vorba de asa ceva pt ca si motorul de 1.25 vine cu aceeasi evacuare galagioasa si cred ca daca exista motor de 50 cp la fel zornaia. e vorba doar de antifonare proasta sau un component prost al tobei, astfel incat la apasarea acceleratiei, tobele zornaie.

in rest este ok. sincer ma asteptam la mai mult insa cred ca si fiesta are aceeasi reteta ca si focus adica branza buna in burduf de caine. din punctul meu de vedere ford continua sa fie neglijent ca si constructor si nu pt ca nu constientizeaza ca este neglijent ci pt ca astea sunt standardele ford.
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Noua FIESTA

Mesajde New Fiesta Sport » 16 Oct 2009, 00:32

1) posibile cauze si rezolvari: viewtopic.php?f=3&t=40457
2) poate a cutie de viteze incinsa ; depinde si de stilul de condus, in primii 1500 (dupa cum recomanda si cartea) e bine sa nu o turezi mult si sa o conduci in general cu "blandete" (nu ma intelege gresit, nu zic ca tu ai vre-o vina) ; daca problema persista - service
3) service
4) nu am intalnit pe nimeni sa se planga de zgomot excesiv al instalatiei de climatizare ; daca este intradevar asa - service
5) nu spera la un consum mai bun de 8,5 in bucuresti, nu e totusi motorina ; si aici depinde F mult de stilul de condus ; desi ai motor doar de 1,2 diferenta de consum intre noi 2 (pe carte) e doar de 0,4 in oras ; mie imi ia in jur de 9,5
6)......
7)........... :-??
8) numai varianta sport de 1.6 vine cu evacuare dubla sport ; la turatii mici zgomotul mie mi se pare f ok si oricum din spusele unor posesori de fiesta mk6 e mai bine antifonata decat versiunea precedenta ; daca toba "zornaie" poate trebuie mers la service (nu stiu, nu ma pricep)

sa auzim numai de bine ! :)

P.S. : sa faci si tu un topic sa-ti prezinti masina, poze ceva ;)
New Fiesta Sport
Ford Freak
 
Mesaje: 133
Membru din: 02 Iul 2009, 21:29

Re: Noua FIESTA

Mesajde edit » 16 Oct 2009, 01:13

zornaie toba in sensul ca se aude ca o toba sport parca. e un pic amuzant pt un motor de 1.25.


cel mai aiurea mi se pare mirosul de ambreiaj si scartzaitul pedalei de frana. maine am un drum de 350 km cu ea. voi vedea ce si cum se mai intampla pe parcurs. de mers , am mers fin cu ea ca nu e masina castigata la loto.

greieri ma asteptam sa apara dar nu dupa 5 km de la plecarea din curtea romcarului.
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Noua FIESTA

Mesajde DanielArdelian2 » 16 Oct 2009, 08:13

edit,561882 scrie:gata, am luat masina. destul de bosumflat:
-plina de greieri -mai ales in haion

-miroase ingrozitor a ambreiaj (nu este mirosul ala de motor nou incins ci duhoare de ambreiaj)
Ambreiajul fortat miroase a mortaciune. Cica din cauza materialelor ecologice, ca e fara azbest. Daca nu-l patinezi excesiv, n-are voie sa miroasa deloc. Ori soferul are o problema, ori ambreiajul are defect de fabricatie.

-scartzaie ceva la pedala de frana atunci cand o apas fin si scartaie tare

-ventilatorul face un zgomot fff mare chiar si la nivelul 1 incat prefer sa-l tin inchis atunci cand nu stau cu radioul deschis deoarece zgomotul este enervant
Cam asta-i nivelul de rafinament la clasa mica.

-consumul destul de mare pt 35 de km prin bucuresti: 9% pt un motor de 1,25 litri. la un anumit moment era si 9,4%. indiferent ca motorul este in rodaj, ar fi ingorzitor sa vad un consum de 10% pt 1,25 si 82 cp.
I hate to tell you I told you so but I told you so. Cel de 1.25 de pe generatia precedenta lua si 12% in Bucuresti. La New Fiesta i-au facut treptele putin mai lungi ca sa mai scada consumul. Sa nu crezi insa ca ale concurentei sunt mai bune in aceleasi conditii de trafic / temperatura / motor nou / sofer nou.

-directia este prea moale incat un pic cum aplici forta pe volan, masina umbla in toate directiile.
Cica asta a cerut publicul tinta (femeile). La viteze mai mari se intareste si este precisa.

-volanul odata intors spre st/dr, nu mai revine singur pe pozitia 0 daca il eliberezi. mi se pare anapoda
N-am sesizat asta la drive-test 8-|

-cineva spunea undeva ca motorul de 1.4 si 96 de cp vine cu o evacuare oarecum sport. nici vorba de asa ceva pt ca si motorul de 1.25 vine cu aceeasi evacuare galagioasa si cred ca daca exista motor de 50 cp la fel zornaia. e vorba doar de antifonare proasta sau un component prost al tobei, astfel incat la apasarea acceleratiei, tobele zornaie.
Lipsa de rafinament este tipica clasei mici, iar sunetul "sport" este tipic pentru benzinarele Ford. Chiar si Mondeo benzinar la peste 3000 RPM devine agitat, dar nu asa intrusiv in habitaclu.

in rest este ok. sincer ma asteptam la mai mult insa cred ca si fiesta are aceeasi reteta ca si focus adica branza buna in burduf de caine. din punctul meu de vedere ford continua sa fie neglijent ca si constructor si nu pt ca nu constientizeaza ca este neglijent ci pt ca astea sunt standardele ford.


Per ansamblu, dintotdeauna la masinile de clasa mica se simte o briza de cost-reduction, pretul mai mic a insemnat nu doar fier mai putin ci si alte detalii. Niciodata Fiesta n-a avut rafinamentul si soliditatea unui Focus (chiar si atat cat are Focus).
Puteti cauta pe forum direct de pe Google. Exemplu: [ revizie ford fiesta site:clubford.ro ]
Avatar utilizator
DanielArdelian2

Brainiac
 
Mesaje: 10723
Membru din: 19 Feb 2007, 18:11
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Mondeo 2004, Sedan, Trend, 1.8i 125 CP, pachet nefumatori.
VIN: WF04XXGBB44E42077

Re: Noua FIESTA

Mesajde CristianIP » 16 Oct 2009, 08:33

- directia mie mi se pare excelenta - nu inteleg de ce trebuie sa aplici forta - asta se aplica la rabe. iar volanul revine la pozitia de mijloc daca masina e in mers.
- toba are intradevar un zgomot ciudat, dar doar daca stai s-o turezi. ca rezolvare, se pune pe fundul portbagajului ceva antifonare (am vazut la cineva de pe forum ca incercase o solutie temporara cu polistiren si se pare ca zgomotul s-a redus substantial). Oricum nu zornaie - adica nu e zgomot de metal-pe-metal.
- mirosul de ambreiaj nu este ceva normal, decat daca a fost fortat (poate baietii din service au dat o tura) - la mine nu s-a simtit decat mirosul de masina noua.
- despre greieri, nu am ce sa spun, pentru ca singurii mei greieri sunt cauzati de carcasele de la cd-uri - am tot spus ca pun intr-o husa, dar mi-e lene :D
- consumul isi va mai da drumul, nu te stresa - consumul real il vei putea face doar dupa 2000km (pana 'se lasa' motorul - 9% in oras pare ok pentru inceput). ceea ce influenteaza f mult consumul zilele astea este si frigul. dureaza ceva pana se incalzeste dimineatza. Eu acum am consum de 8.5% pur oras, si condus 30 min dimineatza pe frig si inca atata dupamasa (cand bineinteles motorul e din nou rece).
- ventilatorul meu nu se aude la viteza 1, dar la 3-4 si al meu face ca naiba.

Daniel spune ceva acolo, e clar ca trebuie facuta comparatia cu o masina de clasa ei, nu cu una dintr-un segment superior.

s-o folositi sanatosi si fara probleme.
Avatar utilizator
CristianIP
Ford Freak
 
Mesaje: 224
Membru din: 22 Apr 2009, 09:04
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Fiesta 2008+ 1.4 96CP Trend

Re: Noua FIESTA

Mesajde dexim » 16 Oct 2009, 18:06

Eu am un 1,4 benzina si nu am avut deloc problemele acestea!
Mergi pe la service....................
Nu pot sa cred ca ai avut atita ghinion!
Avatar utilizator
dexim
Member
 
Mesaje: 351
Membru din: 09 Iul 2009, 22:12
Maşina: New 2009 FORD Fiesta 1,4 BENZINA / 96CP

Re: Noua FIESTA

Mesajde edit » 19 Oct 2009, 08:27

posibil ca mirosul de ambreiaj sa fi aparut si pt ca am mers bara la bara prin oras pret de 30 km. numai tr 1 si 2.
la drum lung nu mai mirosea deloc. am sa o pun pe soacra-mea sa urmareasca acest aspect.
scartzaitul pedalei nu a mai aparut la drum lung. poate si-a fi revenit de la sine.

in rest masina este super ok. daca are bunul simt si o lasa moale cu mirosul de ambreiaj si scartzaitul pedalei, chiar nu as avea ce sa-i reprosez.

nici greierele din portbagaj nu l-am mai auzit.

wtf, si-a facut damblalele in primii 30 km si apoi s-a linistit. sper sa ramana asa.

consumul catre vaslui a fost 7,2% in conditiile in care am mers intre 100 si 140 insa mai mult pe la 120.

eu am condus si varianta anterioara de fiesta 1.25 si actuala mi se pare cu mult, mult mai puternica; poate si pt ca anterior eram doi insi in masina.
anyway, motorul de 82 cp de pe fiesta este incomparabil mai slab ca cel de 90 cp diesel de pe focus, cu toate ca focusul are si minim 250 kg in plus. cand m-am urcat in focus, parca m-as fi urcat in porsche.

consider totusi ca nu se merita sa-ti iei clasa inferioara mai accesorizata, la acelasi pret cu clasa superioara dar mai cheala.

am uitat sa spun: soacra-mea a fost incantata la culme.
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Noua FIESTA

Mesajde CristianIP » 19 Oct 2009, 11:31

nu prea merge sa faci comparatie intre 82cp fiesta benzina si 90cp focus diesel. cuplul mare al dieselului la turatii joase place oricui.

cat despre incantarea soacrei ... bravo, o sa ai viata mai usoara :)
Avatar utilizator
CristianIP
Ford Freak
 
Mesaje: 224
Membru din: 22 Apr 2009, 09:04
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Fiesta 2008+ 1.4 96CP Trend

Re: Noua FIESTA

Mesajde New Fiesta Sport » 19 Oct 2009, 20:11

din ciclu "comparatii inutile" va prezint..... Ford Fiesta vs Subaru Forester:


=))))))))) e genial ! uitati-va pana la capat !
Ultima oară modificat de Alen pe 27 Oct 2009, 21:37, modificat 1 dată în total.
Motiv: folosit format Youtube
New Fiesta Sport
Ford Freak
 
Mesaje: 133
Membru din: 02 Iul 2009, 21:29

Re: Noua FIESTA

Mesajde edit » 27 Oct 2009, 21:23

problemele semnalate de mine initial au fost singulare adica pedala nu mai scartzaie ir ambreiajul nu mai pute.

a aparut altceva acum , adica o problema ce am vazut-o si pe focus de 1.4: dimineata sau de fapt oricand, cand e motorul rece, acesta da sa se opreasca la ralanti sau mai grav cand dai sa pleci de pe loc masina se duce in nas din cauza motorului ce vrea sa se opreasca.

eu de o astfel de problema am aflat intamplator ca exista acum doua saptamani cand am citit cateva posturi de ale lui adispan. sincer nu ma asteptam sa apara aceasta problema decat la daciile 1310.

probabil mai exista aceasta problema si la alte marci insa eu sincer nu am auzit de astfel de nazbataii pe la alte case.
cum naiba un motor produs in 2009 sa nu poata tine ralantiul atunci cand este rece iar asta sa nu fie o problema singulara, ci poate o problema la 25% din motoarele otto produse de ford!

se poate face ceva in acest sens?
cum pot remedia?

mai are cineva problema asta pe fiesta?
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Noua FIESTA

Mesajde Alen » 27 Oct 2009, 21:43

la generatia precedenta de Fiesta avem un topic celebru (de 17 pagini) despre fluctuatiile benzinarelor si in special cele ale motorului de 1.25
viewtopic.php?f=3&t=2582&start=0

ma mir cum de n-ai dat peste el pana acum
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Noua FIESTA

Mesajde Razvan88 » 02 Dec 2009, 15:55

am si eu o intrebare va rog...cum pot sa scot senzoru ala de centura la noua fiesta???va rog mult ... e enervant rau ...!!va multzumesc
Razvan88
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 24 Apr 2009, 14:17
Maşina: Ford Fiesta , 2009

Re: Noua FIESTA

Mesajde mihai_florescu_09 » 02 Dec 2009, 16:11

La focus 2 se dezactiveaza atentionarea daca faci urmatorul lucru: Cuplezi centura si o decuplezi repede (cred ca 2 secunde este limita). La urmatoarea oprire se reseteaza si trebuie sa faci iar acelasi lucru. Incearca asa. Poate merge si la fiesta.

PS: Recomand tuturor soferilor si pasagerilor sa poarte centura de siguranta pe parcursul deplasarii.
Avatar utilizator
mihai_florescu_09
1nsane Member
 
Mesaje: 1602
Membru din: 21 Apr 2007, 13:46
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fiesta 2005, 1.3i, 70cp@5600RPM, Tonic, Comfort, B-33-MZY

Re: Noua FIESTA

Mesajde Razvan88 » 02 Dec 2009, 20:06

multzumesc mult mihai...o sa incerc!te salut
Razvan88
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 24 Apr 2009, 14:17
Maşina: Ford Fiesta , 2009

Re: Noua FIESTA

Mesajde dexim » 03 Dec 2009, 08:44

Se dezactiveaza singura dupa 5 minute de ......neutilizare.
Dar cu "bizonii" care circula azi pe drumurile tarisoarei noastre nu este prea indicat.:-t
Sint prea multi cei care au "carnet de la Pitesti."
Sa aveti parte de doua lucruri de vis : masini noi si benzina ieftina !
Avatar utilizator
dexim
Member
 
Mesaje: 351
Membru din: 09 Iul 2009, 22:12
Maşina: New 2009 FORD Fiesta 1,4 BENZINA / 96CP

Re: Noua FIESTA

Mesajde bogda1313 » 03 Dec 2009, 10:28

Scuza-ma ca-ti zic, dar eu as incadra la categoria "bizon" si pe cel care nu poarta centura.
Ford Focus MK4 Wagon 2019 Titanium, 1.0 EcoBoost 125 M6
Ford Focus MK2 2007, 1.6 Duratec, Trend Collection + multe chestii montate din pasiune
My site: Auto TestDrive
Avatar utilizator
bogda1313
 
Mesaje: 2569
Membru din: 18 Aug 2007, 12:44
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus MK2, 2007

Re: Noua FIESTA

Mesajde addrian » 16 Dec 2009, 00:41

cica fiesta ar fi castigat un premiu...
http://www.antena3.ro/stiri/rutier/ford ... 87535.html
2005 Форд Фокус хетчбэк 1.6 Дизель 16-клапанный Рядный 4
Avatar utilizator
addrian
1nsane Member
 
Mesaje: 1198
Membru din: 07 Apr 2006, 12:42
Localitate: Iasi

Re: Noua FIESTA

Mesajde adicristea » 16 Dec 2009, 08:28

Bine, stirea e penibila, premiul "masina anului in Europa" a fost VW Polo, nicidecum Golf.

Felicitari pentru Fiesta insa, chiar daca imi place masina si mi-as dori-o, sunt fan Ford, dar nu stiu daca tocmai ea ar fi trebuit sa castige masina anului.
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Noua FIESTA

Mesajde inu » 16 Dec 2009, 09:08

http://www2.tvr.ro/concurs/

da ..si a castigat detasat ...
Focus C-max 2004, 1.6 TDCI 110 CP - Ghia
Focus Hatchback 2002, 1,8 TDCi 115 CP - Trend
inu
Gold Member
 
Mesaje: 593
Membru din: 30 Ian 2006, 13:08
Localitate: Iasi
Maşina: Focus C-max 1,6 TDCi 110 CP - Ghia

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Noutăţi auto

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 5 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login