Switch to full style
Noutăţi din lumea automobilistică
Răspunde

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

09 Aug 2013, 12:12

nu mai schimba nimeni emblemele?

dureaza o ora si se schimba gratis!

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

18 Aug 2013, 17:32

Am achimbat si eu emblemele la ATS Baneasa....mai mult a durat drumul decat schimbul placutelor.
A durat ceva pana m-au programat dar s-a rezolvat.

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

16 Sep 2013, 14:18

Salut mai este valabil programul de inlocuire embleme?As vrea sa o schimb si eu pe cea din grila fata la un ford focus 2 1,6tdci 2005 deoarece s-a decolorat urat.Mai este valabil si daca da merge in orice reprezenta ford?

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

16 Sep 2013, 17:08

da, merge la oricare reprezentanta ford si din cate stiu e valabila pana la sfarsitul anului

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

11 Oct 2013, 15:27

am schimbat si eu la Focusel si fata si spate :)

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

21 Dec 2013, 23:46

Am schimbat si eu emblema spate. Promotia este valabila pana pe 31 Decembrie, asa ca cine mai doreste sa-i faca un cadou masinii se grabeasca :)

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

17 Ian 2014, 21:33

programul se prelungeste si in 2014

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

18 Ian 2014, 13:29

Poti sa ne dai detalii?Ai schimbat sau stii pe cineva care a schimbat vreo emblema a masinii?

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

18 Ian 2014, 18:45

Ori te-ai exprimat gresit ori nu ai citit posturile anterioare.

Cel mai simplu este sa te deplasezi la cel mai apropiat dealer sau sa dai un simplu telefon.

Si ca exemplu, la prima cautare cu google:

http://www.ford.ro/InformatiiUtile/BlueOval

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

18 Ian 2014, 22:23

Ori n-ai luat tu intelesul corect.Eu il intrebasem pe colegul silvas daca ne poate da mai multe detalii referitoare la prelungirea programului pe anul 2014, daca stie pe cineva care a schimbat anul acesta vreo emblema, etc.

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

24 Apr 2015, 06:29

Ale mele sunt schimbate de anul trecut din primavara iar cea din spate arata acum de parca ar fi ceva chinezarie :( cromul deja vine jos in bucati :( mai ok arata cea originala de 9 ani, dar culmea cea din fata arata ca noua...

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

24 Mai 2015, 17:03

Cea din spate e complet argintie dar n-am de gand s-o schimb...arata mai bine asa! :P

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

31 Iul 2015, 17:49

La facelift se duce culoarea mai repede din cate am vazut.

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

11 Oct 2015, 07:32

Eu am fost la BDT Ford sa mi le inlocuiasca. La emblema din fata nu mi-au pus arcul astfel incat sa revina automat in pozitia inchis...Am mai fost odata la ei si le-am zis, le-am aratat...si mi-au zis ca acu vin fara arc...WOW...ce magarie e asta? asa e?

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

19 Oct 2015, 22:40

E tipic prostesc, nu stiu să monteze arcul acela sau nici nu își dau interesul, la fel era și al meu, se desface și se de poziționează corect arcul...

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

18 Feb 2016, 21:35

Salutare si bine v-am gasit (primul post pe acest forum)!
Aveti idee, mai este valabil acest program? Am o fiesta din 2010 si ambele sigle (fata / spate) au inceput de sfarsit (folia de plastic care le acopera dezlipita = > se vede aiurea si intra apa inauntru).
Multumesc.

Re: Program inlocuire gratuita emblema ford

19 Feb 2016, 21:33

Acest program s-a terminat la 31.12.2015
Răspunde