LISTA NEAGRA Furturi AUTO/MOTO

Ford Granada kombi alb B 02 MJZ furat din Brancoveanu

Masini, moto, chei sau alte obiecte pierdute, furate sau gasite

Ford Granada kombi alb B 02 MJZ furat din Brancoveanu

Mesajde antoan93 » 13 Feb 2011, 13:24

Hai sa va povestesc eu una tare si reala adica patita pe propria piele. Aveam un Ford Granada kombi alb parcat pe bd. Brancoveanu cam la 150m de str. Luica. Masina era cu botul spre trotuar pusa intr-un loc de parcare de curand amenajat ( cam de 6 luni) si abia asteptam sa treaca iarna sa o repun in functiune ( pusesem motor 2.0L, v6, cutie 5 trepte, amortizoare cu perna de aer pe spate, servo-directie, etc.). Pe 20 ianuarie 2011 dispare masina din parcare iar 10 zile mai tarziu descopar si cine era hotul, pe care il prind chiar in flagrant cand ii salta masina altui cetatean ( o amarata de Dacie 1310). In primele momente deoarece am observat ca platforma care fura Dacia este a unui om cunoscut din vedere din cartier( stiam platforma din vedere pentru ca era un model foarte rar) am trecut mai departe considerand ipoteza ca tocmai fura Dacia ca improbabila. M-am intors dupa 2 minute in locul respectiv dar platforma si Dacia disparusera fara urma. A fost prins in scurt timp de politie si i sa facut dosarul penal. CINE CREDETI VOI CA ERA OMUL CARE FURA ?!?!?! Un tip la vreo 40 de ani cu o mutra de fraier nevinovat care avea o platforma de 25.000 mii de euro ( nu am gresit la cifre, a costat chiar 23.500 de euro) care parcheaza in mod normal in zona Lamotesti, o platforma alba, cu cabina dubla, marca Fiat Ducato (fabricatie 2002-2005) si care in spate are atasata direct de sasiu platforma cu 4 roti foarte mici ( jenti pe 8' inchi) si nr. de inmatriculare B 71 ADY. V-AS RUGA DACA AVETI INFORMATII MAI MULTE DESPRE TIPUL RESPECTIV SAU DESPRE FORDUL MEU GRANDA, SCRIETI PE FORUM SAU EVENTUAL CHIAR SUNATI-MA LA NR. 0766829016.OFER RECOMPENSA BANI SAU REPARATII LA MASINA!!!
antoan93
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 28 Aug 2010, 14:02
Maşina: siera 2.0

Înapoi la LISTA NEAGRA Furturi AUTO/MOTO

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login