Zilele ClubFord 2010 : 22-24 mai 2010 @ Braşov

Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde Top Cat » 24 Mai 2010, 23:01

Salut,
asa cum se intelege din intrebarea topicului, dorim sa stim ce inconveniente ati avut pentru a le evita in anii urmatori. Pentru ca omul din greseli invata.
So...pe un limbaj decent...le it rip.
Multumesc frumos
The leader of the gang.
Înscrie-te în grupul ClubFord Brasov
CUM SE DAU KILOMETRII INAPOI - Topic "Targ Auto" viewtopic.php?f=108&t=54842&p=814129#p814129
Avatar utilizator
Top Cat
Gold Member
 
Mesaje: 705
Membru din: 21 Ian 2008, 02:34
Localitate: Brasov-Germany
Maşina: Ford Focus 2006, Duratec 1.6, 101cp

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde shine » 24 Mai 2010, 23:31

Nu credeam vreodata ca o sa ajung sa ma plang de punctualitate! :)) S-a zis ca va pleca la 12 coloana, apoi la 12 a plecat. cum veneam noi frumusel de la spalatorie, a trebuit sa dau drumul la girofare, sa ma strecor printre masini ca sa prind coloana:) intr-un suflet am luat numerele de concurs si am intrat in rand cu lumea.
chestia funny a fost ca am mers, am mers, am depasit vreo 2 masini sa le faca poze boogy si ne-am trezit ca s-a pierdut coloana. am dat vreo 3 ture prin centru (nu stiu strazile) si l-am prins pe sufletel. am mai dat si cu el vreo 2 ture si am prins iar coloana care parca iesise din pamant.
Avatar utilizator
shine
Membru reincarnat
 
Mesaje: 3383
Membru din: 28 Ian 2008, 16:18
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fusion 2004, 1.6 / 100 CP + Ford Focus 2012 1.0 / 125 CP
VIN: EuPreferDemisecul

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde DON GYOVANY » 25 Mai 2010, 00:21

In primul rand nu mi-a placut ca a plouat sambata.
Nu mi-a placut ca era frig unde s-a tinut party...macar un tun de caldura electric era binevenit.
Nu mi-a placut ca s-a bagat beutura la inaintare,si mancarea s-a adus mai tarziu,iar toti au dat buzna peste bufet.
Cei care nu au platit party au fost cei mai castigati,ei au fost serviti de chelneri la masa,si friptura care trebuia sa fie data la cei ce au platit party,a fost revanduta la ceilalti,au facut si chelnerii un ciubuc :D
Cand s-a intrebat de tarie la party,patronul a zis ca nu e in meniu,si cand a venit meniul,atunci s-a facut ca ii cearta pe chelneri ca nu au pus taria si le-a reprosat ca nu au pus meniul pe masa.
Nu mi-a placut ca s-a intrerupt coloana,si ca politistii vorbeau la telefon in loc sa opreasca traficul.
Cand s-a dat pauza de masa deja a inceput sa se sparga gashca si multi au plecat acasa.
Dupa revenirea din coloana,ca sa ramana uniti in continuare fordistii,ar fi fost frumos ca in parcare sa fie cateva tarabe cu gratare unde sa aiba mititei,carnati,crenvusti,peste...etc si cateva lazi frigorifice cu diverse bauturi...si cred ca in felul asta nu se mai producea imprastierea.

Nu vreau sa supar pe nimeni,si nu am nimic cu nimeni...am spus doar ce nu mi-a placut mie,si e doar o parere care oricum nu conteaza.

In afara de aceste cateva minusuri,totul a fost super si mi-a placut cum a iesit,felicitari organizatorilor pentru efortul depus =D>
Vorba nashului meu: de la fiecare "om" inveti cate ceva.
Instalator sanitar,montez centrale termice,cazane pe lemne si carbune,aparate aer conditionat,panouri solare e.t.c.
http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=17&t=38239
Avatar utilizator
DON GYOVANY
Member
 
Mesaje: 489
Membru din: 13 Feb 2009, 23:26
Localitate: CRAIOVA
Maşina: Ford Scorpio, 1986, 2.0i OHC-EFI, 85kw/115 cp & BMW 330xd,184 hp!
VIN: WF0AXXGAGAGU01536

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde wanna » 25 Mai 2010, 00:32

Buuun, asa cum zicea si Gyovany a fost aiurea cu meniul, eu care am platit meniu, nu am mai gasit de mancare ... era totul ras ... m-am multumit cu o fripturica si salata de varza alba :)
Coloana dezamagire, nu a fost deloc organizata cum trebuie, am crezut ca politia ne va insoti, dar .... unii se opreau la semafor pietenii treceau care cum vroiau, celelalte masini din trafic se bagau in coloana noastra.
Duminica mi s-a parut prea mare lalaiala, a si nu mi-a placut de MC ul ala care prezenta alaturi de Bogdan. Momentan atat ... dar revin apoi si cu altele
Imagine
Avatar utilizator
wanna
Supergirl
 
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Iun 2007, 15:51
Localitate: Bucuresti - Braila
Maşina: Ford Ka
VIN: 10293847561029384

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde toxicristi » 25 Mai 2010, 00:55

DON GYOVANY,720178 scrie:Cand s-a dat pauza de masa deja a inceput sa se sparga gashca si multi au plecat acasa.
Unii au venit doar pentru defilare. Mancatul in parcare e foarte incert, mai ales in functie de vreme, dar si in functie de gusturi - de aceea s-a renuntat la orice fel de pranz organizat. Plus ca ar fi dat a meeting PSD :))
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde allexia » 25 Mai 2010, 08:08

Bine domne, desi fac parte din club ford nu am avut voie sa-mi iau cana si calendar doar pentru ca nu m-am inscris???? :-S
Avatar utilizator
allexia
Flower Power
 
Mesaje: 292
Membru din: 11 Mar 2009, 18:57
Maşina: Ford Focus Trend,2008,1.4,80 CP

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde axelus » 25 Mai 2010, 08:13

toata lumea avea ecuson cu nume, numai al meu nu a fost de gasit, dar ma consolez cu o cupa mica castigata la un concurs :P
Avatar utilizator
axelus
Gold Member
 
Mesaje: 512
Membru din: 08 Sep 2008, 08:47
Localitate: bucuresti
Maşina: focus 2002, 1,6

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde toxicristi » 25 Mai 2010, 08:17

^^ la 400 de ecusoane era inevitabil :(

@allexia :
Era o lista cu cani in topicul cu pricina, am comandat 100 de buc cand erau 50 in lista, nu ma asteptam sa treaca de numarul ala. Dar nu fi trista, mai facem! De calendar eu m-am ocupat , ti-am zis eu ca nu ai voie sa cumperi calendarul??? :-O
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde tea_dea » 25 Mai 2010, 08:27

Cum spunea si DON GYOVANY, nu mi-a placut faptul ca Politia a fost si mai mult nu a fost in intersesctii si ca astfel coloana nu a prea mai fost coloana. Ni s-a spus ca se va trece pe rosu dar din moment ce in intersesctie nu era nici un politist cum puteam face asta daca cei care aveau prioritate nu aveau habar de noi?

Insist si aici cu "problema" mea:traseul colanei. Parerea mea e ca trebuia anuntat, pentru brasoveni ar fi fost mai simplu. In fata mea erau doua masini de BV si cred ca ar fi stiut pe unde sa mearga daca s-ar fi stiut dinanite, pentru ca se pare ca ne-am rupt de coloana(din cauza traficului) si am mers....prin centru' vechi.
Vreau sa fiu un om frumos, nu un chip frumos!
tea_dea
Zuzulina
 
Mesaje: 77
Membru din: 13 Mar 2010, 16:22

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde allexia » 25 Mai 2010, 08:28

Cris, nu am invinovatit pe nimeni, am zis la modul cel mai general, tu nu erai de gasit si am inteles, la ce era pe capul tau...... =D>
Avatar utilizator
allexia
Flower Power
 
Mesaje: 292
Membru din: 11 Mar 2009, 18:57
Maşina: Ford Focus Trend,2008,1.4,80 CP

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde Alen » 25 Mai 2010, 08:38

in general, am aceleasi nemultumiri ca marea majoritate a colegilor:

-fragmentarea coloanei si aportul politiei....am trecut probabil prin macar 10 intersectii, dar am vazut doar 3 politisti, din care unul vorbea la telefon si nu dirija nimic; in locurile unde se facea stanga trebuia obligatoriu politie, pt. a evita situatia in care semaforul era rosu si nu s-ar fi putut trece fara asistenta politiei > exact asta s-a intamplat si acest lucru a dus la fragmentarea in multe locuri a coloanei;
-si eu consider ca acea pauza de masa de dupa defilare a dus la spargerea gastii...cred ca merita riscat si trebuia continuat desfasuratorul evenimentului (concursuri, tombole, etc.), urmand ca in privinta mancarii fiecare sa se descurce ad hoc;
-frigul de la party...daca nu erai nascut in Brasov, greu puteai ramane in tricou cu maneca scurta
-prestatia prezentatorului evenimentului (nu ma refer la bogdanv, ci la celalalt)
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde mariusm » 25 Mai 2010, 09:26

Având în vedere că am fost doar la defilare nu mă pot referi decât la fragmentarea coloanei. Da, a fost chiar neplăcut după giratoriul de la intrarea pe Calea Bucureşti (unde era nenea poliţistul cu fluier), acolo a început sarabanda semafoarelor şi trecerilor de pietoni. Nu cunosc Braşovul, aşa ca la un semafor am cam trecut pe (un început de) roşu ca să nu pierd coloana din faţă. De la viteza stabilită de max 30 am ajuns şi la peste 60... Poate data viitoare iese cum am dorit cu toţii. Oricum, a fost o experienţă. =D>
The owls are not what they seem...
Cadouri pentru fete... http://sheepshine.blogspot.com/
Avatar utilizator
mariusm
1nsane Member
 
Mesaje: 1095
Membru din: 15 Oct 2007, 23:50
Localitate: Calarasi
Maşina: Ford Focus Combi Futura 2002 90CP TDDI Polar Silver Metalic

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde adicristea » 25 Mai 2010, 09:41

Pentru problema cu coloana trebuie facut ceva, avand in vedere ca de la an la an sunt mai multe masini (anul trecut am fost 126 si a mers chiar ok, singura diferenta fiind ca acolo am avut Politie la fiecare intersectia, iar traseul a fost o linie, trebuia sa ajungem de la A la B, nu de la A la A :) ).

Anul viitor ar trebui sa fie in fiecare intersectie cate un politist care sa lasa coloana pentru 30-40 de secunde sa zicem, apoi sa permita si traficul (+200 masini care merg cu 30km/h e ceva, am incurca traficul de tot). Tot politistul sa INDICE primului din fiecare mini-coloana traseul pe care trebuie sa il urmeze pana la urmatoarea intersectie, acolo fiind preluat de alt agent de circulatie. Astfel, chiar daca se sparge din cand in cand, nu ne mai pierdem (cum am facut anul asta).
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde requiem » 25 Mai 2010, 09:51

intradevar, dirijarea coloanei este o problema.
I am nobody... Nobody's perfect.
FORD Mondeo 2004, black mother f..ker, 2.0 TDCi, 131 CP, Ghia X, bla bla bla...

Imagine
requiem

Razeshu'
 
Mesaje: 1478
Membru din: 07 Aug 2008, 17:13
Localitate: Bucuresti, Iasi, Braila - dupa caz
Maşina: B-14-ASO, Ford Mondeo 2004, dieselache
VIN: WF04XXGBB44K17521

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde toxicristi » 25 Mai 2010, 17:59

Mie nu mi-a placut ca nu am apucat sa fac cunostinta si sa vorbesc cu mai multe persoane de pe aici (unele dintre ele ai si postat in acest topic :D ) :((

A, si vreu sa imi cer scuze ascultatorilor nostri pentru culoarea limbajului de pe canalul 7 =))
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde bogdanv » 25 Mai 2010, 18:05

coloana fragmentata nu mai e coloana si deci nu se mai califica pentru ....record. in acst sens organizatorii de anul viitor vor trebui as tina cont ca o parada poate exista in orice forma, dar pentru stabilirea unui record ne trebuie o linie de centura sa ceva care sa poata tine pe o lungime de minim 10 km o banda ocupata de circa 200 masini x 5m = 1000 m lungime continua care se deplaseaza cu 30 km/ora...

frigul din restaurant a fost o problema. e drept. nu ne-am asteptat sa fie asa. in dimineata zilei am avut ocazia sa mutam restaurantul in hotel dar ..... acolo incapeau 90 de persoana in 2 sali la parter si 45 la etaj. cred c aar fi fost nasol in 3 sali si cu dansul pe hol. am riscat si am zis ca dupa o tuica sau un uischi lumea se va simti mai bine. nu am avut de unde sa aduc un tun. l-as fi adus....imi cer scuze in fata celor care au avut de suferit din cauza frigului. am mers insa pe pierderea cea mai mica. party-ul zic eu ca a fost reusit, insa (aici vorbeste alcoolicul... :)) )

in ceea ce priveste MC-ul cred ca am fost de vina eu, pentru ca mi s-a spus ca nu l-am lasat sa vorbeasca si sa isi faca meseria, asa ca probabil nu a reusit sa isi intre in mina. in plus omul nu era foarte pe specificul nostru si i-a fost greu sa se acomodeze.

pauza era necesara pentru organizare diferitelor activitati acolo. asta se intimpla deoarece nu avem oameni care sa se ocupe de ele si sa le gasim gata facute. asa ca: un stand de promovare se organizeaza un pic mai greu, trece un pic de timp pina se aseaza desfasuratorul, etc (eu de exemplu am apucat sa maninc senvisul de la Sufletel - multumesc omule!!!- la ora 17.00 cind am inchis treaba)....si as fi vrut sa pot sta un pic.

feedbackul vostru este important si va fi folosit de organizatorii de anul viitor. mi-as dori insa ceva mai multa implicare din teritoriu. e greu sa faci tot cu 2-3 oameni la fata locului si restul de la telefon din bucuresti.

multumesc celor care ne-au ajutat la pliculete, etc...far ei inca mai impachetam! sa va pupati prietenele din partea mea ca fara minutele lor.....
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde toxicristi » 25 Mai 2010, 18:07

Mie nu mi-a placut ca nu am apucat sa fac cunostinta si sa vorbesc cu mai multe persoane de pe aici (unele dintre ele ai si postat in acest topic :D ) :((

A, si vreu sa imi cer scuze ascultatorilor nostri pentru culoarea limbajului de pe canalul 7 =))
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde deejay_xb » 25 Mai 2010, 18:21

Nu mi-a placut:
-locul unde a avut loc intalnirea
-coloana, care a fost o varza totala
-pauza dintre coloana si show - am plecat spre Bran pe la 2 jumate ca ma plictisisem..

Poate la anu facem intalnirea in Bucuresti - eu cred ca se vor strange mult mai multe masini..- eventual facem coloana de la iesirea din Buc spre autostrada A1 sau A2 :)
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
deejay_xb
1nsane Member
 
Mesaje: 2463
Membru din: 18 Apr 2007, 12:07
Localitate: Bucuresti
Maşina: Porsche Cayenne Turbo twin-turbocharged 4.8L V8 500+ hp

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde VIPER » 25 Mai 2010, 18:40

Am filmat complet cu camera pe bord de la plecarea din parcare pana la sosirea inapoi. Se poate vedea clar aportul politiei (adica inexistenta lor), dar momentul "Kodak" este cel in care suntem opriti de politist pentru ca din stanga, la un giratoriu, venea... o alta coloana cu stegulete ClubFord :D A fost genial momentul...

Pentru a putea da jos un record (si daca am ratat anul asta, cred ca ne va fi si mai greu la anul ca nici altii nu dorm), eu vad 2 variante:

1. duminica dimineata oprita circulatia in jurul Casei poporului, plus parcarea din fata, si facut coloana in jurul ei (circuitul de FIA GT avea 3.47km daca tin bine minte, deci oricum peste cele 2 mile necesare omologarii unui record).

2. un drum de munte, usor virajat (nu mult), cu o parcare incapatoare jos si una sus, inchis complet circulatiei publice pentru 1-2 ore pana ajungem toti sus. Asa cum se face anual la Worthersee la intalnirea mondiala VAG.

Personal, in afara de frigul de la party, m-a necajit fragmentarea cazarilor. Cei de la KIA au stat in acelasi loc si erau mai multi. Tot la Brasov (sau in imprejurimi). Asta ar fi dus la o mai mare distractie si la posibilitatea de a vedea si intalni mai usor oameni pe care nu ii stii decat virtual. Apoi m-a necajit, sincer, plecarea multora dupa coloana. Daca doar coloana a fost importanta in toata intalnirea, deci automat ideea de a deveni celebru (chiar daca anonim) in Guiness Book, e trist. Da, stiu, toata lumea are alte prioritati si necazuri. Va spun sincer, inca sunt indecis daca sa regret sau nu ca am venit. Am destule motive sa gandesc asa.

In rest, numai de bine. Macar vremea a fost ok duminica si luni la plecare.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7388
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde alex1405 » 25 Mai 2010, 20:57

Haideti mai oameni buni, nu mai fiti carcotasi! ... cel putin ne vom aduce aminte ca am facut frigul in restaurant, ca ne-am rupt diverse pe bucata de 1km de drum de tzara, ca ne-am ratacit prin Brasov.... macar avem ce povesti :).
si acum sincer, avand in vedere numarul "urias" de organizatori, putem sa le multumim pt efort. Ce e drept, se putea si mai bine, asadar haideti sa dam sugestii pentru ca urmatoarea sa fie si mai buna.

si apropo de coloana lui Viper... dah ...ar merge... pe Rasnov Bran...sau Cheia... si sa auzim la Realitatea ca traficul tirurilor a fost perturbat de street-raceri care rulau cu 30 kmph :))
Avatar utilizator
alex1405
 
Mesaje: 66
Membru din: 30 Sep 2008, 15:30
Localitate: bucuresti
Maşina: Mondeo 2.5T Titanium X
VIN: bigblackturboford

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde adycristea » 25 Mai 2010, 21:30

nu mi-a placut un singur lucru ;faptul ca au fost inscrisi 250 si acolo au fost 200 ,e lipsa de respect intre noi ca fordisti,tinand cont de faptul ca s-au cheltuit bani pe promotionale,cu banii aia la cei 50 inscrisi care nu au venit se facea o donatie sau altceva in folosul clubului ford.
Avatar utilizator
adycristea
Member
 
Mesaje: 269
Membru din: 14 Oct 2009, 09:00
Maşina: Ford focus 2018 1,5 tdci
VIN: WF06XXGCC6HC67125

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde dragos_focus » 25 Mai 2010, 21:48

pentru tea_dea :coloana a plecat de la parcarea roman- am facut sensul giratoriu si ne-am dus spre gara pe langa orizont 3000, apoi pe la hidromecanica- calea bucuresti-parcarea roman
Ford Focus, 1,8Tddi, 90cp, 2001
Avatar utilizator
dragos_focus
Member
 
Mesaje: 334
Membru din: 02 Ian 2008, 00:08
Localitate: Tragoviste/Brasov
Maşina: Ford Focus, 1,8TDdi, 90cp

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde VIPER » 25 Mai 2010, 21:53

Suna foarte simplu si clar ce zici tu... Sa vad cum si unde pot urca filmarea mea completa, sa vezi ce traseu intortocheat am avut... Sunt 56 de minute de NFS, vorba lui Cornel...
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7388
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde dragos_focus » 25 Mai 2010, 21:55

poate puteti sa puneti filmarea pe youtoube . trilulilu .,etc. sa vedem si noi. care nu am putut filma. Multumesc!
Ford Focus, 1,8Tddi, 90cp, 2001
Avatar utilizator
dragos_focus
Member
 
Mesaje: 334
Membru din: 02 Ian 2008, 00:08
Localitate: Tragoviste/Brasov
Maşina: Ford Focus, 1,8TDdi, 90cp

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde VIPER » 25 Mai 2010, 21:56

O voi urca pe Filebox ca nu e limitare de marime sau timp, dar din start imi cer scuze pentru anumite cuvinte mai "colorate" pe care le mai scap pe traseu :D
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7388
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde silviupn69 » 25 Mai 2010, 22:01

Te scuzam 1Q-le, nu-i nici un bai ca si asa suntem in topicul "ce nu v-a placut...." deci nu vei fi off :D
Ford Mondeo
Ghia 04/2005 , TDCI, 2.0, 131cp
Imagine
Avatar utilizator
silviupn69
1nsane Member
 
Mesaje: 1238
Membru din: 27 Dec 2007, 07:29
Localitate: Piatra-Neamt
Maşina: Mondeo 2.0 TDCI; 130CP

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde tea_dea » 26 Mai 2010, 13:10

dragos_focus,720586 scrie:pentru tea_dea :coloana a plecat de la parcarea roman- am facut sensul giratoriu si ne-am dus spre gara pe langa orizont 3000, apoi pe la hidromecanica- calea bucuresti-parcarea roman


Merci:) Noi (doua masini in fata mea si alte cateva dupa mine) am mers pe Calea Bucuresti. Probabil s-a intamplat asta din cauza nerespectarii vitezei de 30 /h, mai ales ca in primele doua giratorii nu prea ni s-a acordat prioritate.
Vreau sa fiu un om frumos, nu un chip frumos!
tea_dea
Zuzulina
 
Mesaje: 77
Membru din: 13 Mar 2010, 16:22

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde viper_x » 26 Mai 2010, 13:15

adycristea,720559 scrie:nu mi-a placut un singur lucru ;faptul ca au fost inscrisi 250 si acolo au fost 200 ,e lipsa de respect intre noi ca fordisti,tinand cont de faptul ca s-au cheltuit bani pe promotionale,cu banii aia la cei 50 inscrisi care nu au venit se facea o donatie sau altceva in folosul clubului ford.

+1 nici mie nu prea mi-a placut chestia asta.
Ford Focus 2, 1.4 16V, 80 caluti. B-44-TOX Interior Focus 360° :D
Un Focus la munte 360°.
Sisteme audio auto.
Avatar utilizator
viper_x
Gold Member
 
Mesaje: 514
Membru din: 26 Oct 2008, 17:32
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus II, 2006, 1.4 16V, 80Hp. Custom GHIA. :D
VIN: WF04XXWPD45G35077

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde toxicristi » 26 Mai 2010, 15:02

Tot e bine, anul asta procentul este de 20% abandonuri, anul trecut a fost de 30%.
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Ce nu v-a placut la Zilele ClubFord 2010

Mesajde viper_x » 26 Mai 2010, 15:04

Sa speram ca la anu' o sa fie sub 10%. :D
Ford Focus 2, 1.4 16V, 80 caluti. B-44-TOX Interior Focus 360° :D
Un Focus la munte 360°.
Sisteme audio auto.
Avatar utilizator
viper_x
Gold Member
 
Mesaje: 514
Membru din: 26 Oct 2008, 17:32
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus II, 2006, 1.4 16V, 80Hp. Custom GHIA. :D
VIN: WF04XXWPD45G35077

Următorul

Înapoi la Zilele ClubFord 2010 : 22-24 mai 2010 @ Braşov

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login