Discutii libere/forum

Manopera greșită?

ATENTIE: topicurile care nu isi au locul aici sunt sterse sau inchise fara avertizare, iar userii care continua sa greseasca risca suspendarea contului !

Moderator: Automatistul

Manopera greșită?

Mesajde SorinAXS » 24 Sep 2017, 14:04

Salutare. In drum spre București m-a lăsat distribuția.Pun mașina pe platforma și o duc la un dealer autorizat Ford. La constatare îmi găsesc îmi spun că s-au produs și alte defecte. In fine, îmi dau devizul și îl accept. Distribuție nouă, ax cu came, chiulasa, tacheți,culbutori etc. Marțea trecută mă cheamă să ridic mașina. Mi-au spus că reparația a fost reușită și mașina merge perfect. Am plecat cu auto și am mers exact 14 km. Mai aveam vreo 350 până acasă. Se auzeau zgomote mari sub capota. Îi sun și mi-au trimis o platforma. La constatare îmi spun că e un piston defect! Pai nu trebuia să vadă acest lucru când au montat chiulasa?? Are cineva un sfat? Ăștia de la service mi-au spus că " ies mai ieftin cu un motor second-hand"! Mulțumesc anticipat
Fişiere ataşate
IMG_20170919_151229.jpg
IMG_20170919_151237.jpg
SorinAXS
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 19 Apr 2017, 19:45
Maşina: Ford

Înapoi la Discutii libere/forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 6 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 6 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login