Discutii libere/forum

Intamplare dubioasa vanzator

ATENTIE: topicurile care nu isi au locul aici sunt sterse sau inchise fara avertizare, iar userii care continua sa greseasca risca suspendarea contului !

Moderator: Automatistul

Intamplare dubioasa vanzator

Mesajde mikemrk » 07 Sep 2019, 20:38

Am fost sa vad o masina pe bd. timisoara.

La prezentarea unui ford focus a venit "un prieten" al proprietarului.

Am mers la test drive si pe bd. timisoara m-a rugat sa il las cateva minute sa ridice ceva dintr-o scara de bloc. Ok, mergem acolo.

Trec 10 minute. inceput sa mi se para dubios asa ca i-am spus cand a venit sa conduca el. Tipul mi-a spus ca nu poate sa conduca, pentru ca nu are permis (desi venise la intalnire cu masina). Am zis totusi sa merg cu el, dar cu ochii in 4 Am readus masina si am plecat.

Dupa 2 ore ma suna sa ma intrebe unde este cartea de service, daca nu am luat-o eu. I-am explicat ca el a pus-o in torpedou. Dupa vreo 30 de secunde pana la urma imi spune ca o gaseste. Nu stiu ce fac oamenii astia, dar sunt tare dubiosi.

Masina in sine arata mult prea bine, aranjata din toate punctele de vedere (spunea ca este din 2016 si are doar 72.000). Mi s-a parut putin, fiind vorba de un diesel.

Am facut acest topic pentru a va atrage atentia! Exista o postare despre oamenii astia si pe site-ul celor de la MasinaPotrivita.

Numarul de telefon este 0787 538 132 si daca il cautati pe google il gasiti in cadrul unei firme numita Auto Expert Logistic.
mikemrk
Ford Freak
 
Mesaje: 116
Membru din: 14 Noi 2015, 09:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus MK3 - 1.6 ecoboost
VIN: WF0KXXGCBKBJ23202

Re: Intamplare dubioasa vanzator

Mesajde Mirel 007 » 09 Oct 2019, 15:30

Salut. Ce culoare era masina? Si eu am avut de-a face cu ei cam in aceeasi perioada.
Avatar utilizator
Mirel 007
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 08 Sep 2007, 00:25
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Grand C-max, 1.0


Înapoi la Discutii libere/forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 14 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 14 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login