Discutii libere/forum

Cafeneaua fericitilor!

ATENTIE: topicurile care nu isi au locul aici sunt sterse sau inchise fara avertizare, iar userii care continua sa greseasca risca suspendarea contului !

Moderator: Automatistul

Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 10:35

Am tot asteptat sa deschida altcineva acest topic, dar acum chiar ca m-am plictisit de asteptare.
Precum toata lumea banuiesc ca stie, exista si "Cafeneaua suparatilor" si am vazut ca este o cafenea foarte aglomerata, daar...... in viata fiecaruia nu cred ca sunt numai suparari, banuiesc ca mai sunt si motive de bucurie (ca altfel am fi un forum de sinucigasi). Asa ca astept aici pe toata lumea (si fumatori si nefumatori) cu orice motiv de bucurie din viata lor.
Nu conteaza motivul, ca a luat un examen, ca i-a fatat scroafa, ca i-a murit soacra, fiecare poate scrie ce vrea si despre ce vrea.

Incep Eu:
Astazi eu si sotia avem un motiv foarte mare de bucurie: Implinim un sfert de secol de casnicie! Nu am vrut sa facem cum au mai facut altii inca o nunta de argint cu chef mare si tambalau, am facut ceva mai intim si mai in familie. Drept motiv de dimineata mi-am surprins femeia (care dupa 25 de ani ar fi trebuit sa ma cunoasca) cu o comanda ferma care i-a fost onorata la usa, de 25 de buchete cu crini imperiali. Va dati seama ca eu m-am facut ca abia atunci m-am trezit. I-am zis sotiei ca am facut economie la flori in 25 de ani. Adica nu i-am luat flori in fiecare an si i le-am cumparat acum pe toate. Va dati seama ca neveste-mi i s-au inmuiat genunchii. Bineinteles ca pe langa buchetele de rigoare a avut si un inel cu ceva pietricele (care si acum se mai uita la el) de fapt se uita in fiecare minut la el :)) .
Apropo: Inca nu si-a revenit. Inca mai boceste un pic. :D
Poze nu am putut sa-i fac ca era ciufulita si plansa.
Deocamdata am facut o poza doar cu crinii dupa ce au fost despachetati. Daca era si ea imbracat-a mai de doamne ajuta, o filmam cum statea in fund in sufragerie si desfacea la buchetele de flori.
Urmeaza mai pe seara o masa in formatie restransa la un separe la un restaurant de lux.
Poate mai fac acolo ceva poze.
Fişiere ataşate
DSC01076x.JPG
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde martini » 14 Iun 2009, 10:47

salut!
1. felicitari si sa sarbatoriti la fel de frumos si cat mai multi multipli de 25 de ani!
2. buna ideea cu topicul asta, dar sa nu te superi daca o sa fie mai multe posturi in cealalta cafenea decat aici. eu promit ca in momentele in care nu sunt suparat, vin si te vizitez!
3. distractie placuta diseara, si lasa forumul pe locul 2 macar azi, acorda-i sotiei toata atentia de care are nevoie! sotia mea e insarcinata (uite un motiv de fericire) si stiu ca in unele perioade au nevoie de si mai multa atentie decat de obicei.

PS: sper ca nu dormiti in camera unde ati lasat atatia crini, si lasati geamul deschis la noapte, ca altfel...
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 11:00

Mutumesc de urari!!!
Nu ma pot supara acum ca sunt oameni care mai au si suparari. Eu de obicei si in situatiile tragice gasesc cate un motiv sa zambesc.
Cat despre statul pe forum...... am tot timpul din lume, ca a mea nevasta a plecat la coafor. :))

PS. Stiu de problema cu crinii. Sunt in sufragerie si nu doarme nimeni acolo.
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde martini » 14 Iun 2009, 11:10

deci vreo 4 ore sigur stai linistit! :))
mai scriu un motiv pentru care sunt fericit: era sa omoare un batran pe trecerea de pietoni in fata mea acum o ora, si a scapat pentru 50cm de o moarte sigura. ma bucur pentru el, si pentru noi ca eram la 5m de el si ne-ar fi socat experienta.
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 11:18

Bine ca nu s-a intamplat nimic tragic. #:-S
As putea sa dezvolt cu evenimentul chiar daca ar fi fost tragic..... dar acum prefer s-o las asa. :)
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde kristy_brasov » 14 Iun 2009, 12:02

Felicitari domnu Valinves <:-P .... 25 ani ^:)^ .... ohooo cale lunga ........eu sunt abia la nr 4 #:-S !!

Cat despre fericire :D/ ... Multumiri inca o data userului DVD pentru Scorpio care a avut bunavointza sa mi-l vand la un pretz cat se poate de accesibil desi masina este intr-o stare cat se poate de buna si plina de dotari si extra dotari !!!! A fost dorinta lui sa ramana masina in club si sa ajunga pe maini bune si asta s-a si intamplat !!!! Tot respectul de la mine ;) !!!!!

Apropo ... am primit noile numere de inmatriculare BV-12-HTK :D Astept clanxoanele voastre din trafic ca am dublustikarit masina pe spate si cat de curand sosesc si ramele personalizate pentru placutele de inmatriculare.
Avatar utilizator
kristy_brasov
Gold Member
 
Mesaje: 903
Membru din: 27 Apr 2007, 22:43
Localitate: Brasov
Maşina: Ford Mondeo Ghia mk3 2.0 tdci

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 12:20

Multumesc de urari si multi ani fericiti si plini de bucurii si voua in continuare!!!
Siii...... S-o stapanesti sanatos!!!!! (masina) :D
Sa ne vedem cu bine-n trafic. ;) Si a mea e la fel, dublu stikarita! :))
Ca bine zici. Tre' sa-mi caut si eu niste suporti pe aici. :D
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 12:58

Sedinta foto 2:
La coafor era inchis! :))
Va mai urma!
Fişiere ataşate
DSC01077x.JPG
DSC01078x.JPG
DSC01079x.JPG
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde BoogY » 14 Iun 2009, 13:04

Bravo domnule! Felicitari,ce sa zic foarte frumos!
BoogY
 

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 13:22

Multam!
Pacat ca nu poate Mimilica mea sa va povesteasca ce a fost in sufletul ei cand s-a trezit la usa cu 2 insi care nu se vedeau de flori.
Si colac peste pupaza, pe ea o cautau. :))
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde martini » 14 Iun 2009, 13:36

si mie imi place sa fac surprize sotiei ( sotiei mele :P ), problema e ca uneori nu reusesc sa ma abtin, ma mananca si in 80% din cazuri nu mai rezist si ii spun.
felicitari si pentru micul moment de teatru pe care ai zis ca l-ai jucat de dimineata, a crescut intensitatea. bravo inca o data!
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde bibanu47 » 14 Iun 2009, 14:35

=D> =D> =D> Bravo sefu,LA MULTI ANI si sa va dea Dumnezeu sanatate,frumoasa surpriza.
Deci sa inteleg ca acum ai 25 de sedinte de pescuit asigurate,fara sa mai faca galagie,plus ca de ziua mea va astept la mine.
Auzi,tine si tu florile alea mai drepte,ca eu am avut impresia ca pleci la vie sa pui aracii. =)) =)) =))
Trebuie sa recunosc ca topicul tau,este unul pozitiv si iti doresc audienta maxima DDD in direct,vezi poate o gasesti si pe Elodia,ca la cat umbli tu,nu ar fi exclus.
Cred ca ai avut multe "pacate" de spalat,de ai fost tu asa de darnic. ;)
Distractie placuta diseara.
Ti.as recomanda sa chemi si pe florareasa cu care ai facut tranzactia,sa.si exprima si ea bucuria pentru marfa vanduta,pe acest topic.
Sunt FERICIT,ca ti.ai facut topic. :) :) :)
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde GeorgeFord » 14 Iun 2009, 15:30

@valiinves
Multi ani fericiti impreuna!
Mi-a placut ideea cu buchetele.
In privinta cafenelei, sper sa lasi fara clienti cealalta cafenea, desi cred ca e aproape imposibil. E bine sa stim ca in viata trebuie sa privim mai mult partea plina a paharului!
Ford Fiesta 2006 Comfort, Duratec, 1,25 l, 16V, 75CP
"Bulbucata"
Avatar utilizator
GeorgeFord
Gold Member
 
Mesaje: 851
Membru din: 18 Iul 2006, 14:59
Localitate: Bucuresti,Dr.Taberei
Maşina: Fiesta 2006, 1.25 l, 16v Duratec, 75CP, tonic blue, Comfort

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde bibanu47 » 14 Iun 2009, 15:38

Sunt fericit ca am aproape 2 luni de cand nu am mai tras,un fum de tigara,plus cei vreo 500 ron nearsi si economisiti.


(PS. Vali vii si tu cu un bidon de vin ALB,pentru ca iti fac audienta, =)) )
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde Mihai L » 14 Iun 2009, 15:56

De cateva zile ma cam batea si pe mine gandul sa deschid un asemenea topic...
Mie in ultimii ani imi place tot mai mult cum arata parcul IOR, e plin de iarba, locuri de joaca smechere, concerte si tot soiul de spectacole. Nu mai departe de aseara am vazut teatrul Masca cu "Gardienii se intoarce", iar acum cateva saptamani au tot fost spectacole cu circul Globus. Aaaa, de cateva zile au si un loc de citit, am inteles ca ar fi lansat si ceva wireless prin zona, dar nu am verificat inca.

Poate asa se mai stimuleaza si pofta copiilor de spectacole si evitam "lansarea" cate unui Eminsescu-lu... =))

Si daca tot suntem la aducere aminte, cand am vazut aseara actorii de la Masca mi-am adus aminte instant de un spectacol din toamna trecuta, tot cu ei, in care mimau readucerea la viata a unei pasarele (sau fluture, spre rusinea mea nu-mi aduc aminte exact). Impresionant de-a dreptul, la un moment dat chiar au reusit sa-mi transmita senzatiile.

LE: Valiinves, felicitari pentru surpriza, ai fost tare! Ma mai gandesc daca sa-i spun sotiei sau sa folosesc ideea ta... :D
Focus. Ford Focus. Sea Grey.
2006 Ford Focus Wagon TDCi, 1.6/109 CP
Imagine
Imagine
My pictures on Flikr
Avatar utilizator
Mihai L
 
Mesaje: 10794
Membru din: 25 Apr 2006, 17:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus Wagon Trend CL 2006, 1.6l/109CP, Sea Grey

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde adicristea » 14 Iun 2009, 16:12

Desi poate o sa para banal, eu sunt fericit ca pot vedea, auzi, mirosi, gusta, simti, merge, vorbi, gandi. Sunt lucruri marunte, dar nu-ti dai seama ca sunt importante decat atunci cand iti lipseste unul dintre ele. Mai sunt fericit ca sunt liber, chiar daca libertatea in RO nu este la cel mai inalt nivel. Si, nu in ultimul rand, sunt fericit ca traiesc, ceea ce e un lucru enorm, lucru care se poate schimba intr-o secunda (de neatentie). Scuze pentru derapaj, dar asta simt acum!
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde BogdanFSB » 14 Iun 2009, 16:18

sunt fericit ca marti o sa scap de scoala...sper sa scap cu bine :P (licenta)
Avatar utilizator
BogdanFSB
Moderator
 
Mesaje: 3640
Membru din: 23 Iun 2008, 14:29
Localitate: Bucuresti
Maşina: Renault Kadjar Intense EDC

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde allexia » 14 Iun 2009, 16:22

Felicitari pentru noul topic, sunt fericita ca pot iubi si ca sunt iubita de o persoana care mi se potriveste si care ma face sa ma simt cu adevarat fericita!
Avatar utilizator
allexia
Flower Power
 
Mesaje: 292
Membru din: 11 Mar 2009, 18:57
Maşina: Ford Focus Trend,2008,1.4,80 CP

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 16:53

Multumesc tuturor pentru urarile facute!!!
Ii multumesc pentru urari chiar si Bibanului care nu se lasa pana nu ma ataca el putin. Parca ar avea pitici pe creier. :))
Nici nu stiu ce sa mai zic. Bibane uitate si tu mai atent la poze, ca erau ditamai florile intr-un ciot de vaza si le tineam sa nu cada.
Cat in privinta pacatelor de spalat..... chiar am si precizat: cate un buchet pentru fiecare an in care nu i-am dus flori de ziua noastra.

Ps. Nu uitati ca mai revin mai pe seara cu ceva poze de la cina cea de taina. (daca totul iese cum am prevazut) :D
Ps. (Nevasta-mea) Miroase in sufragerie la mine, mai ceva ca la florarie. :))
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde bibanu47 » 14 Iun 2009, 17:02

valiinves,479354 scrie:Nici nu stiu ce sa mai zic. Bibane uitate si tu mai atent la poze, ca erau ditamai florile intr-un ciot de vaza si le tineam sa nu cada.


Pai si cu ce sunt eu de vina ca nu ai cumparat o vaza pe masura. :D
Sunt fericit ca si.a facut Vali topic. :( :-S :-w (%) :-?
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 17:26

Vazele in casa nu sunt problema mea. Nu eu primesc flori in casa, asa ca in 25 de ani...... e transata de mult problema.
Eu i-am zis ca din partea mea poate sa le puna si-ntr-o oala sau o galeata. :))

Si nu te mai bucura atata ca mi-am deschis eu topic, ca nu sunt la primul. Ai uitat ca mai am unu deschis si cu Bowling??? :D
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 17:50

Mihai L,479324 scrie:............
LE: Valiinves, felicitari pentru surpriza, ai fost tare! Ma mai gandesc daca sa-i spun sotiei sau sa folosesc ideea ta... :D

Minai! Sa stii ca nu cer drepturi de autor, asa ca...... bafta! :D
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde martini » 14 Iun 2009, 18:42

adicristea,479334 scrie:Desi poate o sa para banal, eu sunt fericit ca pot vedea, auzi, mirosi, gusta, simti, merge, vorbi, gandi. Sunt lucruri marunte, dar nu-ti dai seama ca sunt importante decat atunci cand iti lipseste unul dintre ele. Mai sunt fericit ca sunt liber, chiar daca libertatea in RO nu este la cel mai inalt nivel. Si, nu in ultimul rand, sunt fericit ca traiesc, ceea ce e un lucru enorm, lucru care se poate schimba intr-o secunda


ai foarte mare dreptate, si in general asta e gandirea cuiva care a trecut printr-un moment foarte greu (ori e batran si are experienta vietii, ori mai putin batran si a avut un accident/o experienta la limita care l-a marcat profund si i-a schimbat complet filozofia de viata, perceptia asupra rolului nostru in lumea asta). doar dupa ce ai trecut prin ceva foarte rau poti sa apreciezi si cel mai mic lucru bun de care nici nu erai constient pana in acel moment. sa te opresti sa te bucuri de un fir de iarba care a crescut printr-o crapatura de asfalt si sa te emotioneze, sau sa mirosi o floare de tei, sau sa devii fericit instantaneu cand iti zambeste persoana iubita.
eu sunt fericit pentru motivele lui adicristea, si pentru inca multe altele. din pacate, unii mici si rai te musca de c*r din cand in cand si atunci ma supar, si intru vis-a-vis la bibanu'!
PS1: poate par un pic sentimental, dar chiar asa ma simt acum.
PS2: nici pana acum nu stiu daca trebuie sa platesc licenta pentru punerea in semnatura a "cafenelelor"
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde gabilondo » 14 Iun 2009, 19:11

Felicitari domnu Vali si la cat mai multe asemenea aniversari!Toata fericirea din lume v-o doresc!!
FOCUS 2002 TDCI 115CP hatchback,comp.bord,climatronic,etc. MACHINE SILVER METALLIC
Avatar utilizator
gabilondo
Gold Member
 
Mesaje: 588
Membru din: 30 Ian 2008, 03:40
Localitate: Torrevieja,spania si din cand in cand hunedoara
Maşina: FORD FOCUS (iulie2002) 1.8 TDCI 115cp

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 21:33

Multumim Gabi!! Mai merge treaba prin Spania??? Nu ai venit inca in Romania??
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde bibanu47 » 14 Iun 2009, 21:39

Beeei,ce cauti acasa?
Ai facut belele pe drum si te.a luat doamna la bataie?
Daca ai probleme,cafeneaua mea e deschisa. =))
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 21:50

Si dupa cum am promis, sedinta foto 3. De fapt un mic rezumat din ultima sedinta foto, si cu prezentarile componentei familiei:
Fişiere ataşate
fata cea mare si viitorul ginere.JPG
Eu, sotia si fata cea mica.JPG
Eu si sotia.JPG
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde bibanu47 » 14 Iun 2009, 22:06

Sunt fericita, ca sunt sotia lui Bibanul 47.Chiar daca, de ziua mea aniversara nu am primit un buchet de flori sau ceva simbolic,am parte de dragostea lui ,care este mai pretioasa decat tot aurul din lume. :) :) :)
Sunt fericita alaturi de el,ca acum 23 de ani cand l/am cunoscut prima data,iar dragostea lui va ramane vie in sufletul meu intodeauna. ;;) ;;) ;;)
Ps.Te iubesc mult si iti multumesc pentru toate clipele frumoase petrecute impreuna. :-* :-* :-*
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde valiinves » 14 Iun 2009, 22:15

Si cu acestea, mai sus fiind expuse, s-a mai incheiat o zi fericita din viata mea.
Multumest tuturor pentru urarile facute si de asemeni va doresc si voua sa aveti parte numai de bucurii in viata.
Nu uitati ca exista acest topic si daca stati bine sa va ganditi, puteti intra chiar in fiecare dimineata aici, numai datorita faptului ca v-ati trezit la viata.
Hai sa ne bucuram impreuna de orice si sa fim suparati impreuna pe topicul celalalt. :D
Salutari la toata lumea si inca o data multumesc de urari!!!
Ford Mondeo 2002 2.0 TDCI 131 CP
WFOWXXGBBW1E43387

Mama prostilor....... e mereu gravida !
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des.
Avatar utilizator
valiinves
1nsane Member
 
Mesaje: 2235
Membru din: 21 Oct 2007, 02:05
Localitate: Focsani
Maşina: Ford Mondeo wagon 2002 2.0 TDCI 131CP gri metalizat
VIN: WFOWXXGBBW1E43387

Re: Cafeneaua fericitilor!

Mesajde Alen » 14 Iun 2009, 22:18

felicitari ambelor perechi si viata lunga ! =D>
Vali, asa ar trebui sa procedeze toti barbatii, ca tine, macar din cand in cand =D>

si ca sa fiu on-topic, si eu sunt fericit ca sunt alaturi de sotia mea (anul asta implinim si noi 15 ani de casatorie) si de fiica-mea, cel mai bun/frumos/destept copil de pe planeta asta :D :)
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Următorul

Înapoi la Discutii libere/forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 13 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 13 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login