Switch to full style
ATENTIE: topicurile care nu isi au locul aici sunt sterse sau inchise fara avertizare, iar userii care continua sa greseasca risca suspendarea contului !
Răspunde

Re: Pe cine am vazut in trafic?

12 Mai 2017, 12:35

Colegu TR xx Ale aproximativ zilnic zona Floreasca/Polona/ Stefan cel Mare

Re: Pe cine am vazut in trafic?

25 Mai 2017, 13:44

antonio74 scrie:Poate avea omul o urgenta ! ....deh toti suntem politisti ...

Inseamna ca multi din provincie au urgente...
Am observat ca sunt majoritari printre cei disperati... cred ca nu se obisnuiesc cu dezastrul din bucuresti.

Re: Pe cine am vazut in trafic?

25 Mai 2017, 22:27

Sper ca nu blamati toti provincialii care tranziteaza bucurestiul, cum se obisnuieste de fapt :)
Eu am incercat sa merg regulamentar prin bucuresti, si eram si claxonat, si injurat :) si incurcam traficu...
Asa ca prin capitala, conduc mai agresiv decat in alte orase...din pacate.
Oricum masinile care ies in evidenta prin provincie sunt cele de B si IF, ca si cele de TX (bulgaria)

Re: Pe cine am vazut in trafic?

26 Mai 2017, 18:44

Nu, clar nu sunt toti din provincie disperati, dar cei cuminti nu ies in evidenta :)
Totusi statistic, din cei care forteaza, la "fermuar" de exemplu, am vazut ca majoritatea au numere de provincie, si exceptiile pot confirma de fapt regula (nr de leasing de ex).
Pare si logic, obisnuiti cu traficul lejer din "satul lor", dureaza mai mult pana scapa de trauma psihica din orasele aglomerate.

Re: Pe cine am vazut in trafic?

26 Mai 2017, 19:08

Iti dai seama ca nu ai de unde sa stii cine conduce (de unde este persoana) sau daca cumva doar firma mama e din alta zona si angajatii sunt de aici, firma aici si numerele de alt judet pentru ca acolo sunt inmatriculate... Generalizarile astea de "bucurestean" eu le vad hilare. Si la fel, iti dai seama ca si cei cu B la numar sunt gratulati in fel si fel de moduri in alte judete.
P.S. da, ai ghicit, sunt "bucurestean" prin adoptie in 1989.

Re: Pe cine am vazut in trafic?

27 Mai 2017, 17:27

Eu ma intreb cum se mai conduce in Bucuresti acum??. In 2005 -2007 era cea mai fluenta circulatie pe care am putut sa o vad si sa particip, chiar daca aglomerata. Se punea verde se pleca in grup nimeni nu dormea la semafor ca la mine in oras :D.

PS: Dupa cativa ani de Bucuresti inveti sa mergi fluent, sa nu dormi la semafor...etc. Sincer duc putin dorul a anilor alora :))

Re: Pe cine am vazut in trafic?

27 Mai 2017, 23:28

Eu de când conduc, se pleacă așa: se accelerează, apoi se frânează, apoi iar se accelerează, iar frânează, și tot așa.

Re: Pe cine am vazut in trafic?

28 Mai 2017, 10:32

Cornel001 scrie:Nu, clar nu sunt toti din provincie disperati, dar cei cuminti nu ies in evidenta :)
Totusi statistic, din cei care forteaza, la "fermuar" de exemplu, am vazut ca majoritatea au numere de provincie, si exceptiile pot confirma de fapt regula (nr de leasing de ex).
Pare si logic, obisnuiti cu traficul lejer din "satul lor", dureaza mai mult pana scapa de trauma psihica din orasele aglomerate.


Am plecat din ro prin 2011 după aproape 9 ani de trăit şi condus în București. M-am întors cam in fiecare an şi am condus şi mi s-a parut din ce în ce mai retardat traficul. Nu prea mai contează numărul, la fel cum nu contează benzile, semnele de circulație, semafoarele sau bunul simț.

La mine în "sat" se conduce aî nu zici că vine zombie apocalypse. La fel şi în Londra :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Pe cine am vazut in trafic?

28 Mai 2017, 10:33

On topic va rog.

Re: Pe cine am vazut in trafic?

05 Iun 2017, 22:41

ÃŽl salut pe colegul cu Mondeo mk4
B 23 ??? care era pe A1 în jur de ora 22.15.
Reglează farurile alea....

Trimis de pe al meu Orange Neva 80 folosind Tapatalk

Re: Pe cine am vazut in trafic?

24 Iun 2017, 18:53

Sal ! ÃŽmi ridicam casa si , cu 10 grinzi la 6m lungime , chiar nu m-a vazut nimeni , in trafic, prin Bucuresti ! Mi-e dor de masinuta aceea ...
FiÅŸiere ataÅŸate
002.Materiale Ford.jpg

Re: Pe cine am vazut in trafic?

29 Aug 2017, 14:45

Colegu' ai pană pe față ambele roți :(

IMG_1798.JPG

Re: Pe cine am vazut in trafic?

22 Noi 2017, 22:50

Il salut pe colegul cu FF2 negru, IF 88 CRS, membru clubford.
Astazi de dimineata, pe la 06'50, la Hornbach, iesire in forta din Corbeanca si facut ceva slalom printre masini. Bine, ca aveai si cu ce, ca ai Focus cu doua "țeve" de esapament, ca sa il citez pe un vecin de-al meu, "intelectual" :D :D
Numai bine!

Re: Pe cine am vazut in trafic?

23 Noi 2017, 16:15

Salut colegul.
A mea e mai mare. :))))Imagine

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

Re: Pe cine am vazut in trafic?

26 Noi 2017, 22:11

Aseară la semafor
FiÅŸiere ataÅŸate
IMG_20171125_221855.jpg

Re: Pe cine am vazut in trafic?

27 Feb 2018, 09:17

B705DMY. Salut colegu. De ce ai pus stickerul pe caroserie? (Pe iancu de hunedoara te-am zarit azi)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Pe cine am vazut in trafic?

09 Mai 2019, 14:01

Parcare la pravalia Spin - Doraly !
FiÅŸiere ataÅŸate
C8A57922-2D36-4C38-B19E-9EB4DED017C7.jpeg
Răspunde