Zilele ClubFord 2011

Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

10-13 iunie 2011 @ Valcea
Întâlnirea naţională a posesorilor de Ford din România
http://www.zileleclubford.ro

Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde bogdanv » 11 Oct 2010, 13:57

asa cum am discutat in Consiliul Director s-a stabilit sa incepem cu propunerile pentru locuri unde vom putea organiza anuala din 2011. aceste propuneri vor fi colectate sub forma de lista si apoi vor fi transformate in poll. atentie nu toate propunerile vor intra in poll ci doar cele care vor indeplini anumite conditii. si pentru aceasta fiecare oras/comitet va trebui sa intocmeasca o mapa de prezentare care sa contina niste cerinte minime.

acest topic va fi deschis pina pe 10 noiembrie 2010!!!! va rog luati cu quote si completati lista!!!

ATENTIE! ce propuneti si cum va veti putea sustine propunerea cind va veni momentul alegerii si discutiilor. cel care propune va face parte din comitetul de la fata locului caci inseamna ca stie ce si de ce a propus si ca poate sa se implice.

ca si anul trecut propunerile voastre ar trebui sa respecte citeva cerinte:
- sa fie intr-un loc destul de usor accesibil si cit de cit echidistant fata de majoritatea localitatilor;
- sa existe o deschidere a autoritatilor catre un astfel de eveniment;
- sa existe mai multe posibilitati de cazare in zona (hoteluri, pensiuni, vile, etc) in care sa se poata caza mai multe persoane astfel incit sa putem tine legatura cu grupurile cit mai usor;
- sa se poata organiza un comitet local din minim 3 persoane care sa se ocupe de relatia cu autoritatile, promovare locala, sponsori, etc;
- sa existe un loc in care sa se poata organiza un show, respectiv un stadion, parc sau ceva asemanator in care sa putem pune circa 250 de masini si sa putem desfasura si citeva activitati conexe (parcarea de la ZCF2010 a avut ~5000mp ).
-sa existe o parcare din care sa se poata pleca in defilare in coloana in afara orasului respectiv; ideal ar fi ca plecarea sa se faca pe o sosea nu foarte circulata, cu 2 benzi pe sens, ca sa putem merge linistiti in coloana, cu 20-30km/h, fara sa ne umple nimeni frigiderele
-sa existe un dealer ford in orasul respectiv sau in zona care sa fie interesat sa aduca masini la show;
-sala de festivitati (sau ceva similar) unde sa putem tine petrecerea.

va rog sa lasati dezbaterile pentru topicul cu voturi. acest topic este pentru propuneri de localitati. Localitatile neinscrise in lista nu participa la poll iar offtopicul va fi sanctionat!!!


va multumesc pentru faptul ca respectati cerintele de a nu transforma topicul intr-unul de dezbateri! dezbaterile se vor organiza pe parcursul lunii urmatoare iar apoi se va vota.

Multumesc si astept sa continuati lista (orasele care au organizat nu mai pot fi propuse, deci ies din competitie Tg. Mures si Brasov):
1.
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde PH3N0M3N » 11 Oct 2010, 22:45

eu propun constanta, dar din pacate nu ma pot implica in organizare datorita faptului ca nu stiu cand plec sau vin din voiaje.
Inscrie-te in Club Ford Constanta • Topic dedicat forumistilor din Constanta
Multumesc pentru ajutor tehnic: marius3k • adispan • vali • maddogul & co.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Avatar utilizator
PH3N0M3N
Gold Member
 
Mesaje: 911
Membru din: 19 Sep 2009, 11:47
Localitate: Constanta
Maşina: Ford Puma 1.7 16v VCT Zetec-S 125 CP

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde SB_08EXE » 12 Oct 2010, 00:33

eu propun SIBIU, dealer ford avem care participa la evenimente, hoteluri cat cuprinde, persoane care sa se ocupe cat de cat de organizare la fata locului eu si trebuie sa vb si cu ceilalti membrii clubford sibiu.
Cand o sa cresc mare o sa devin un Cosworth
Avatar utilizator
SB_08EXE
Member
 
Mesaje: 374
Membru din: 12 Oct 2009, 00:04
Localitate: Sibiu
Maşina: Ford; Focus ST 170

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde verga_Cip » 12 Oct 2010, 09:59

Ambele orase sunt propuneri bune, desi Constanta mi se pare incredibil de aglomerata, iar o locatie potrivita e mai greu de gasit.
Sibiul are si avantajul ca e cat de cat in centrul tari...

PS: personal imi place mai mult ideea de Sibiu, insa suntem la propuneri si nu la vot!
Avatar utilizator
verga_Cip
1nsane Member
 
Mesaje: 12705
Membru din: 17 Apr 2006, 11:04
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Focus Mk2 2.0 TDCi 100 kw 2005

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde Florin21 » 12 Oct 2010, 10:05

Mi-ai luat-o inainte cu mesajul.... :))

Si eu sunt pentru Sibiu... ^^ hoteluri sunt... parcari sunt... locuri frumoase sunt... situarea lui "centrala" pe harta Romaniei va facilita multor membrii ClubFord sa vina si sa participe la acest eveniment... oamenii din partea locului sunt primitori... reprezentanta Ford este... oameni dornici sa se implice cred ca sunt si ei... Presimt de pe acum ca viitoarea intalnire nationala ClubFord se va tine la Sibiu... :D/
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde adicristea » 12 Oct 2010, 10:35

V-a rugat omul sa lasati topicul DOAR pentru inscrieri, doar. Discutiile in topicul care, sper eu, va aparea in curand.

Totodata v-a mai rugat ceva: si pentru aceasta fiecare oras/comitet va trebui sa intocmeasca o mapa de prezentare care sa contina niste cerinte minime.
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde DGAlexandru » 12 Oct 2010, 14:27

DECI, cand veniti cu o propunere, oferiti si cel putin cate o varianta pt. fiecare cerinta, in aceeasi ordine, pt. a fi mai usor de vizualizat si verificat ca indeplineste conditiile !
---------------Tel: 0722.120.128 / 0741.741.608 - Alexandru - Bucuresti---------------
--- !!! --- MP / PM dezactivat --- !!! ---

Imagine
Avatar utilizator
DGAlexandru
 
Mesaje: 8406
Membru din: 14 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mondeo 4 HatchBack, TITANIUM X, 2.0 TDCi 143cp, AT6, Thunder Metallic, 05.2008

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde rad-deva » 12 Oct 2010, 18:28

3. DEVA - intrunea conditiile inca de anul trecut ;)

in plus fata de anul trecut: se asteapta deschiderea Aqua Land (http://www.replicahd.ro/replica_db/inde ... &tb=1&pb=1)
rad-deva
Gold Member
 
Mesaje: 693
Membru din: 22 Mai 2008, 02:04
Localitate: Deva
Maşina: ford ranger wildtrak
VIN: 6fppxxmj2pgc69708

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde verga_Cip » 12 Oct 2010, 19:35

Cred ca ar mai trebui adaugat macar la nivel de declaratie, ce useri/reprezentanti regionali locali se vor implica. Intr-unul mie unul mi se pare foarte greu.
Avatar utilizator
verga_Cip
1nsane Member
 
Mesaje: 12705
Membru din: 17 Apr 2006, 11:04
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Focus Mk2 2.0 TDCi 100 kw 2005

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde feribalint » 12 Oct 2010, 20:21

Inainte de a ma documenta exact cu cerintele de mai sus,Timisoara are vreo sansa? Pt ca la prima strigare indeplineste toate criterile mai puti prima.
Avatar utilizator
feribalint
Member
 
Mesaje: 444
Membru din: 02 Mai 2009, 13:21
Localitate: Timisoara
Maşina: Ford Mondeo 2002 2.0L 145cp Ghia TM 13 BHI
VIN: WF04XXGBB42U27222

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde Avitar » 12 Oct 2010, 21:29

Propun pentru desfasurarea Zilelor ClubFord 2011 orasul Ramnicu Valcea

Cerintele:
- sa fie intr-un loc destul de usor accesibil si cit de cit echidistant fata de majoritatea localitatilor;
Distanta intre Ramnicu Valcea si cateva orase mai importante selectate de mine:
Arad R.Valcea 366 Km
Bacau R.Valcea 390 Km
Brasov R.Valcea 218 Km
Bucuresti R.Valcea 195 Km
Cluj Napoca R.Valcea 257 Km
Constanta R.Valcea 420 Km
Craiova R.Valcea 118 Km
Deva R.Vilcea 193 Km
Focsani R.Valcea 353 Km
Iasi R.Vilcea 500 Km
Ploiesti R.Valcea 209 Km
Satu Mare R.Valcea 427 Km
Sibiu R.Valcea 93 Km
Suceava R.Valcea 452 Km
Timisoara R.Valcea 344 Km
Tirgu Mures R.Valcea 204 Km
- sa existe o deschidere a autoritatilor catre un astfel de eveniment
Cred ca impreuna cu colegii de forum din Ramnicu Valcea si cateva relatii putem obtine autorizatiile necesare si sa luam legatura cu dealerul Ford Primexprod - http://www.primexprod.ro/
pentru implicare/sponsorizare in cadrul evenimentului.

- sa existe mai multe posibilitati de cazare in zona (hoteluri, pensiuni, vile, etc) in care sa se poata caza mai multe persoane astfel incit sa putem tine legatura cu grupurile cit mai usor;
Aproape de Ramnicu Valcea sunt statiunile Calimanesti, Ocnele Mari, Olanesti, dar se poate gasi cazare si in oras unde exista pensiuni/hoteluri - http://www.turistinfo.ro/ramnicu_valcea ... alcea.html

- sa se poata organiza un comitet local din minim 3 persoane care sa se ocupe de relatia cu autoritatile, promovare locala, sponsori, etc;
Colegii de forum din Ramnicu Valcea si nu numai care doresc sa se implice si sa faca parte din comitetul local ma pot contacta pe mail/messenger – andrei87_asu_mad@yahoo.com

- sa existe un loc in care sa se poata organiza un show, respectiv un stadion, parc sau ceva asemanator in care sa putem pune circa 250 de masini si sa putem desfasura si citeva activitati conexe (parcarea de la ZCF2010 a avut ~5000mp ).
-sa existe o parcare din care sa se poata pleca in defilare in coloana in afara orasului respectiv; ideal ar fi ca plecarea sa se faca pe o sosea nu foarte circulata, cu 2 benzi pe sens, ca sa putem merge linistiti in coloana, cu 20-30km/h, fara sa ne umple nimeni frigiderele
-sala de festivitati (sau ceva similar) unde sa putem tine petrecerea.
La ultimele trei puncte ramane sa ma mai documentez pentru a veni cu propunerile sau eventualele poze si oferte. Cum am spus si mai sus cine vrea sau cine poate sa ajute in vreun fel ma poate contacta.

LE
Revin cu propunerea Ramnicu Valcea.
Am vorbit cu reprezentantul regional (Florin21), care la randul lui i-a strans pe colegii de forum de la Valcea si au hotarat sa se implice si sa sustina orasul lor pentru organizarea Zilelor CLubFord.

Astfel ei au venit cu ideea de cazare
Hotel Cozia care poate asigura cazare, parcare si sala de festivitati si de mese mare cu capacitate de peste 200 persoane -
http://www.viaromania.eu/cazare.cfm/calimanesti-7745-hotel_cozia.html. Ca loc de parcare si de desfasurare a diverselor activitati ar mai fi Centrul Expozitional de la Seaca http://www.adevarul.ro/locale/ramnicu-valcea/Decontari__la_limita_legii__la_Centrul_Expozitional_Seaca_0_283771657.html ,localitate situata intre Ramnicu Valcea si Calimanesti.
https://www.olx.ro/oferta/vand-faruri-xenon-ford-focus-2-facelift-ID7xriU.html
Avatar utilizator
Avitar
HAOS Crew
 
Mesaje: 474
Membru din: 29 Iun 2008, 23:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2008, 1.6 Ti-VCT, 115 cp, Trend Sport Pack

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde madalinutzu » 13 Oct 2010, 17:40

sustin Ramnicu Valcea


Mod Edit:
Chiar asa de greu va este sa respectati niste cerinte ?
Continuati sa le ignorati si vom imparti Avertismente.
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 13 Oct 2010, 18:07, modificat 1 dată în total.
Motiv: Avertisment pt. OffTopic.
Avatar utilizator
madalinutzu
Gold Member
 
Mesaje: 990
Membru din: 20 Oct 2009, 23:36
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mondeo 2008 2.0 TDCI 140CP+ Titanium RBK

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde DGAlexandru » 13 Oct 2010, 19:34

xetix, scrie:Si eu sunt pt Sibiu.Toata lumea stie ca Sibiul este un oras istoric "Capitala Culturala 2007" si este sitoat in centrul tari si ar fi foarte convenabil pt multi.
-Hotel Continental *** (proaspat renovat ) in centru Sibiului,inca se mai lucreaza la el dar o sa dau un email sa vad ce si cum.
# 182 camere (71 single, 98 duble, 11 apartamente si 2 apartamente speciale)
# restaurant
# terasa
# cocktail bar
# bar de noapte
# 3 sali de conferinta (capacitate 30-150 locuri)
# agentie de turism
# parcare
# salon de frumusete/barbier
# camera de masaj.
- Hotel Parc ***
Clasificat la categoria de 3 stele, hotelul dispune de 74 spatii de cazare - single, double, garsoniere, apartamente - precum si de un restaurant clasic de 90 locuri.
Spatiile de cazare sunt dotate cu acces cartela, telefon international direct, minibar, tv color si cablu TV.
La Hotel Parc s-a deschis recent o sala de conferinta moderna, utilata cu aparatura video si audio de ultima generatie, care poate gazdui intalniri, traininguri, conferinte, etc, pentru 120 persoane.

Deci sincer eu cu timpul nu stau asa bine ca sunt cam tot cu strainatatea ,daca sar mai oferi 2 oameni seriosi s-ar putea organiza
- Dealer Ford exista si cred ca ne-am putea intelege cu el.
-Coloana este una dintre cele mai grele de realizat,la ce m-am ganditi eu ar fi parcarea la real si baumax care dispune de peste 400 locuri de parcare si sa iesim de DN1 spere Valcea ,in jur de 10 km dupaia puteam sa facem la dreapta spre Cisnadie unde nu este un drum foarte circulat si sa ne intoarcem pe Dealu Sibiului.
-Obiective de vizitat :- MUZEUL NAŢIONAL BRUKENTHAL
- COMPLEXUL NAŢIONAL MUZEAL ASTRA
- Gradina Zoo
-mai ramane partea cu show-ul cu activitatile si de rezolvat cu autoritatile.
Inca odata nu vrea sa ma aratati cu degetul toti daca nu o sa rezolv totul,am nevoie de ajutor din partea unor oamnei seriosi.

Ai scris 2 mesaje, primul pt. ca era incomplet l-am sters, dar probabil, in acelasi timp, tu l-ai sters pe al 2-lea.
---------------Tel: 0722.120.128 / 0741.741.608 - Alexandru - Bucuresti---------------
--- !!! --- MP / PM dezactivat --- !!! ---

Imagine
Avatar utilizator
DGAlexandru
 
Mesaje: 8406
Membru din: 14 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mondeo 4 HatchBack, TITANIUM X, 2.0 TDCi 143cp, AT6, Thunder Metallic, 05.2008

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde ethernal » 14 Oct 2010, 15:48

sibiu, medias sau sighisoara
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 14 Oct 2010, 15:52, modificat 1 dată în total.
Motiv: Avertisment pt. OffTopic.
ethernal
Incepator
 
Mesaje: 35
Membru din: 04 Mar 2010, 13:09
Localitate: Cluj-Napoca
Maşina: 2006 Ford Focus Turnier 1.6 TDCI 110 bhp

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde goe_64 » 14 Oct 2010, 17:45

Sibiu
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 14 Oct 2010, 17:53, modificat 1 dată în total.
Motiv: Avertisment pt. OffTopic.
Avatar utilizator
goe_64
Incepator
 
Mesaje: 34
Membru din: 30 Mai 2010, 21:04
Localitate: bucuresti
Maşina: FF1 ghia 1.6 benzina

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde KomandantuR » 15 Oct 2010, 07:57

Popesti Leordeni.


OAMENI BUNI! NU E CLAR CA O PROPUNERE TREBUIE SA VINA SI CU CEVA ARGUMENTE CARE SA O SUSTINA? CHIAR VA PLACE SA VA LUATI AVERTISMENTE LA GREU?
"Beware the lollipop of mediocrity; lick it once and you'll suck forever." -Brian Wilson
Avatar utilizator
KomandantuR
 
Mesaje: 3727
Membru din: 14 Mai 2007, 14:24
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2007, 1.6i 100 CP, Trend Collection
VIN: WF05XXGCD57L20779

Mesajde bogdanv » 15 Oct 2010, 16:53

bogdanv,790358 scrie:asa cum am discutat in Consiliul Director s-a stabilit sa incepem cu propunerile pentru locuri unde vom putea organiza anuala din 2011. aceste propuneri vor fi colectate sub forma de lista si apoi vor fi transformate in poll. atentie nu toate propunerile vor intra in poll ci doar cele care vor indeplini anumite conditii. si pentru aceasta fiecare oras/comitet va trebui sa intocmeasca o mapa de prezentare care sa contina niste cerinte minime.

acest topic va fi deschis pina pe 10 noiembrie 2010!!!! va rog luati cu quote si completati lista!!!

ATENTIE! ce propuneti si cum va veti putea sustine propunerea cind va veni momentul alegerii si discutiilor. cel care propune va face parte din comitetul de la fata locului caci inseamna ca stie ce si de ce a propus si ca poate sa se implice.

ca si anul trecut propunerile voastre ar trebui sa respecte citeva cerinte:
- sa fie intr-un loc destul de usor accesibil si cit de cit echidistant fata de majoritatea localitatilor;
- sa existe o deschidere a autoritatilor catre un astfel de eveniment;
- sa existe mai multe posibilitati de cazare in zona (hoteluri, pensiuni, vile, etc) in care sa se poata caza mai multe persoane astfel incit sa putem tine legatura cu grupurile cit mai usor;
- sa se poata organiza un comitet local din minim 3 persoane care sa se ocupe de relatia cu autoritatile, promovare locala, sponsori, etc;
- sa existe un loc in care sa se poata organiza un show, respectiv un stadion, parc sau ceva asemanator in care sa putem pune circa 250 de masini si sa putem desfasura si citeva activitati conexe (parcarea de la ZCF2010 a avut ~5000mp ).
-sa existe o parcare din care sa se poata pleca in defilare in coloana in afara orasului respectiv; ideal ar fi ca plecarea sa se faca pe o sosea nu foarte circulata, cu 2 benzi pe sens, ca sa putem merge linistiti in coloana, cu 20-30km/h, fara sa ne umple nimeni frigiderele
-sa existe un dealer ford in orasul respectiv sau in zona care sa fie interesat sa aduca masini la show;
-sala de festivitati (sau ceva similar) unde sa putem tine petrecerea.

va rog sa lasati dezbaterile pentru topicul cu voturi. acest topic este pentru propuneri de localitati. Localitatile neinscrise in lista nu participa la poll iar offtopicul va fi sanctionat!!!


va multumesc pentru faptul ca respectati cerintele de a nu transforma topicul intr-unul de dezbateri! dezbaterile se vor organiza pe parcursul lunii urmatoare iar apoi se va vota.

Multumesc si astept sa continuati lista (orasele care au organizat nu mai pot fi propuse, deci ies din competitie Tg. Mures si Brasov):
1.


Lista sta asa:
1. Constanta (astept de la cel care a propus o mapa de prezentare!)
2. Sibiu (astept de la cel care a propus o mapa de prezentare!)
3. Deva (astept de la cel care a propus o mapa de prezentare actualizata!)
4. Ramnicu Vilcea (astept de la cel care a propus o mapa de prezentare!)

Va rog sa tineti cont ca va trebui sa va ocupati pe plan local de multe chestiuni si ca noi de la centru nu vom putea fi acolo linga voi sa va ajutam sau sa va impingem de la spate!

Revin cu rugamintea de a evita offtopicul....eu voi da direct ban celor care nu se supun acestei reguli.
Topic pentru discutii si votare voi face dupa ce vom avea finalistele care se vor califica in urma indeplinirii a cit mai multe conditii din cele impuse si apoi se va vota.

Multumesc!... si continuati lista!
Ultima oară modificat de Cornel001 pe 20 Oct 2010, 09:41, modificat 1 dată în total.
Motiv: am subliniat cu rosu o chestie ca sa fim mai siguri
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde antonio74 » 16 Oct 2010, 00:03

propun Vama Veche ...cazare cu cortul , focul de tabara inclus :).....si o vizita la vecinii bulgari sa le facem in ciuda
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 16 Oct 2010, 10:02, modificat 1 dată în total.
Motiv: Avertisment pt. OffTopic.
[color=#4000FF]Momo#EBC#Apex#K&N#Castrol#NGK Iridium#Remus#Sony#ST 160+[/color]
Avatar utilizator
antonio74
Gold Member
 
Mesaje: 693
Membru din: 06 Ian 2009, 15:38
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Fiesta ST B74RAZ
VIN: WF0DXXGAJD6Y69114

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde bogdanv » 16 Oct 2010, 01:46

Ma repet:
Sustineti-va ideea conform cerintelor de mai sus.. atlfel nu ne intereseaza, nu o sa le luam in calcul si SUNTETI OFFTOPIC !

Pregatiti o prezentare cu locurile de cazare, comitetul de organizare, locuri de parcare, etc... conform cerintelor si.. you are in!
Atentie .... ciuda nu este un scop al intinirilor noastre!!!
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde refresh_service » 16 Oct 2010, 12:40

SIBIU

Mod Edit:
SE PARE CA NU VRETI SA INTELEGETI CA TREBUIE SA RESPECTATI NISTE CERINTE DACA VRETI SA SCRIETI IN ACEST TOPIC.
CUM AVERTISMENTELE NU SUNT SUFICIENTE, TRECEM LA BAN.. DE 3 ZILE PT. INCEPUT.
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 16 Oct 2010, 12:47, modificat 1 dată în total.
Motiv: BAN 3 zile pt. OFFTOPIC (nerespectarea cerintelor).
S.C. REFRESH SERVICE S.R.L. ((( Casa de comenzi - Magazin Piese Auto )))
Sibiu
http://www.refresh-service.ro
NOU! http://www.piese-utilaje-agricole-sibiu.ro NOU!
refresh_service
Incepator
 
Mesaje: 61
Membru din: 04 Mai 2010, 12:12
Localitate: Sibiu
Maşina: FORD TRANSIT MODEL 2006, AN FABRICATIE:2008, 2.4L DTORQ 100PS

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde cosmin_m19 » 17 Oct 2010, 20:15

pitesti
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 17 Oct 2010, 20:50, modificat 1 dată în total.
Motiv: BAN 3 zile pt. OFFTOPIC (nerespectarea cerintelor).
cosmin_m19
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Sep 2010, 21:13
Maşina: ford focus 2005 1,6tdci 110cp ghia

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde SIERRACOSWORTH » 17 Oct 2010, 22:03

SIBIU, EVIDENT FOSTĂ CAPITALĂ EUROPEANĂ VIITOARE CAPITALĂ FORD. AR FII EXTRAORDINAR SĂ AVEM ÎNTĂLNIREA FORD PE 2011.
VĂ MULŢUMESC. SIERRA COSWORTH
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 17 Oct 2010, 22:55, modificat 1 dată în total.
Motiv: BAN 3 zile pt. OFFTOPIC (nerespectarea cerintelor).
Avatar utilizator
SIERRACOSWORTH
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 27 Ian 2009, 16:31
Localitate: Sibiu
Maşina: FORD SIERRA COSWORTH RS 4x4 , an 1992, 1994 cm3, 220 cai. LIMITED EDITION, MOTOR N5C

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde dan.dan. » 19 Oct 2010, 14:14

dar in cluj de ce nu s-ar putea? eu as propune ai tot ce este nevoie
Avatar utilizator
dan.dan.
Incepator
 
Mesaje: 9
Membru din: 30 Dec 2009, 15:51
Localitate: cluj-napoca
Maşina: ford mondeo Mk3

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde adicristea » 19 Oct 2010, 14:29

Pai ar fi bine sa faci o descriere 'putin mai completa', asemenea celor doua mesaje dinaintea ta, altfel esti pasibil de un avertisment.
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde toxicristi » 19 Oct 2010, 14:39

Sapt asta probabil vom da si capitolele care trebuiesc atinse in mapa de prezentare a orasului (nu va speriati, un doc de 2-3 pagini), facuta de cineva din orasul ala.
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde verga_Cip » 19 Oct 2010, 15:08

Aveti intalnire la Cluj, discutati problema, aveti reprezentant zonal, aveti si moderator in zona, luati o decizie, sapati un pic pe net si prezentati-va orasul la fel de frumos cum au facut-o baietii..bravo lor =D>
Ultima oară modificat de bogdanv pe 20 Oct 2010, 22:20, modificat 1 dată în total.
Motiv: am mutat prezentarile intr-un topic separat special
Avatar utilizator
verga_Cip
1nsane Member
 
Mesaje: 12705
Membru din: 17 Apr 2006, 11:04
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Focus Mk2 2.0 TDCi 100 kw 2005

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde opreasergiu » 19 Oct 2010, 18:37

SIBIU
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 19 Oct 2010, 23:18, modificat 1 dată în total.
Motiv: BAN 3 zile pt. OFFTOPIC (nerespectarea cerintelor).
Avatar utilizator
opreasergiu
Incepator
 
Mesaje: 8
Membru din: 07 Noi 2008, 16:01
Localitate: Sibiu
Maşina: ford, focus, 2002, 1.8 tdci, 74kw, ghia
VIN: wf0fxxwpdf2g23474

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde Barbu Mihai Ion » 19 Oct 2010, 20:58

propun Ploiesti deaorece din cate am citit nu s-a organizat niciodata si detine acel loc unde incap pe putin 250 de masini in foarte multe locuri...in zona Carrefour,Zona zona Metro,zona Bricostore si in plus de asta este aproape de drumul national 1.se poate traversa orasul pana la iesirea in DN1.multumesc
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 19 Oct 2010, 23:24, modificat 1 dată în total.
Motiv: Avertisment pt. OffTopic... mesajul dvs. nu contine toate cerintele cerute in primul mesaj din acest topic pt. ca propunerea dvs. sa fie acceptata.
PH 31 BBE
Avatar utilizator
Barbu Mihai Ion
Incepator
 
Mesaje: 8
Membru din: 18 Oct 2010, 12:55
Localitate: Balta Doamnei - Ploiesti
Maşina: Ford Focus C-max,anul 2008-septembrie,motorizare 1600CDTI,nefumatori PH 31 BBE
VIN: WF0EXXGCDE7S08841

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde sebypoppescu » 19 Oct 2010, 21:31

cu riscul de a lua avertisment sau ban o sa spun asta din toata inima mea de sofer :

Dupa parerea mea Sibiul nu este bun deoarece este foarte aglomerat ca si trafic, in orice zi , la orice ora

practic punctul

-sa existe o parcare din care sa se poata pleca in defilare in coloana in afara orasului respectiv; ideal ar fi ca plecarea sa se faca pe o sosea nu foarte circulata, cu 2 benzi pe sens, ca sa putem merge linistiti in coloana, cu 20-30km/h, fara sa ne umple nimeni frigiderele

asta daca nu se da drumul la centura aia minune, insa dupa cum se lucreaza nu prea cred.

In acelasi sprit, va propun orasul Sebes....soferii stiu de ce!
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 19 Oct 2010, 23:27, modificat 1 dată în total.
Motiv: BAN definitiv pt. ca acest cont e clona.. si BAN 3 zile pt. OFFTOPIC (nerespectarea cerintelor) pt. Steauaboy, cel care a facut aceasta clona ;)
sebypoppescu
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 19 Oct 2010, 17:10

Re: Propuneri orase Zilele ClubFORD 2011

Mesajde wador29 » 20 Oct 2010, 01:19

Sustinand Rm Valcea, vreau sa fac o completare al ceea ce a spus Florin21. De curand s-a deschis, sau urmeaza, un centru expozitional si destinat evenimentelor, SOFIANU, amplasat foarte bine, la intersectia catre Tg Jiu si Dragasani, cu posibil acces dinspre Pitesti, Bucuresti sau Sibiu, prin centura, traversand Oltul. Parcarea este imensa, pavilioanele de asemenea. Nu in ultimul rand, ca un obiectiv de vizitat, pe langa cele deja subliniate de Florin 21, este Grand Hotel Sofianu, singurul, cel putin in Romania, hotel-muzeu, aflat in parcul Zavoi.
Am uitat sa precizez ca exista posibilitatea de acces pe soseaua cu doua benzi pe sens catre Dragasani, cu eventual retur prin Govora si reintrare in parcul rece, ca sa zic asa.
ex - Ford Fusion +, 2006, 1,6 TDCi, 90 cai, sea-gray,ex - OT 11 KXD
Suzuki Vitara, Luxus, 2018, 1,4, boosterjet, 140 cai, prime solar yellow, cu plafon cosmic black pearl, OT 12 KXD
Imagine
Avatar utilizator
wador29
1nsane Member
 
Mesaje: 1686
Membru din: 24 Apr 2010, 21:09
Localitate: Slatina
Maşina: FORD FUSION PLUS 1,6 TDCI 90 CP - 2006 OT 11 KXD
VIN: WF0UXXGAJU6M67318

Următorul

Înapoi la Zilele ClubFord 2011

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login