Zilele ClubFord 2011

Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

10-13 iunie 2011 @ Valcea
Întâlnirea naţională a posesorilor de Ford din România
http://www.zileleclubford.ro

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde TOTALSENDER » 16 Iun 2011, 14:57

of...limba asta romaneasca...:)) pai la ATUNCI ma refer si eu :)

cand te apuci din proprie initiativa... oamenii pot interpreta... ma rog... intelegeti voi... :)
Eugen,

Vand Calculator de Confort pentru Mondeo MK3 2001 Ghia, volan stanga - (cu functia de degivrare parbriz) -100 RON !

Se restituire timbru de mediu
Avatar utilizator
TOTALSENDER
1nsane Member
 
Mesaje: 2357
Membru din: 28 Ian 2009, 11:45
Localitate: Rm Valcea
Maşina: Scorpio Mk I, '94, 2.0I DOHC, 115cp + GPL
VIN: WFOAXXGAGARL07091

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde KomandantuR » 16 Iun 2011, 15:02

Tin minte ca anul trecut la Brasov am avut si un pliant in care erau semnalizate benzinariile, spalatoriile auto si locurile unde puteai manca ceva. Foarte util.
"Beware the lollipop of mediocrity; lick it once and you'll suck forever." -Brian Wilson
Avatar utilizator
KomandantuR
 
Mesaje: 3727
Membru din: 14 Mai 2007, 14:24
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2007, 1.6i 100 CP, Trend Collection
VIN: WF05XXGCD57L20779

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde toxicristi » 16 Iun 2011, 15:08

Da, harta de anul trecut ne-a fost donata de prietenii de la Promo Brasov, pe ea punand apoi reperele. Din pacate, nu am mai avut timp sa fac una asemanatoare si anul acesta.
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde adicristea » 16 Iun 2011, 15:15

Uite, asta e o idee pentru la anul. Sa imbinam utilul cu... afacerile. In zona unde se va face Intalnirea anuala se vor afla mai multe localuri, benzinarii, chiar magazine de aprovizionare. O harta, asa cum zice si Robert, e utila. Doar ca am putea profita de asta si consiliul membrilor din acea zona (cum a fost anul asta Rm. Valcea) sa mearga si sa vorbeasca cu mai multi comercianti:

- vrem sa facem o harta cu informatii utile si am dori sa va adaugam pe harta ca potential punct de atractie; pentru o suma modica (habar nu am cat, 2-3-10 sute de lei) va putem evidentia pe aceasta harta;
- vreti exclusivitate, adica nici o alta benzinarie/magazin/restaurant nu va fi semnalizat(a) pe harta respectiva? Pai se poate face si asta contra a X sute de lei (iarasi habar nu am cate, poate 20?);

Banii astfel obtinuti pot fi folositi pentru crearea de pliante si orice alte cheltuieli cu ZCF2012.
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde toxicristi » 16 Iun 2011, 16:21

Taie 2 zero-uri si obtii cifre mai aproapiate de realitate ptr ce oferi. Si apoi vezi daca mai merita.
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde darian » 16 Iun 2011, 17:59

TOTALSENDER,926948 scrie:Totusi... masina cu prezentatoarea / portocalele / ursuletul eu stiu ca nu era (erau) a (ale) lui Darian.... gresesc ? :)


Masina este a mea si ma bucur ca v-a placut modul de prezentare: Ursu, portocalele si Alexandra :)

Am vrut sa fie putin mai deosebit. Din pacat am uitat acasa fumigena portocalie :(
Golf R MY 2012 DSG
Ex - Focus ST 320+ Portocala mecanica
Imagine
Avatar utilizator
darian

Orange Member
 
Mesaje: 1163
Membru din: 22 Apr 2007, 09:39
Localitate: Bucuresti/Ramnicu Valcea
Maşina: Golf R MY2012 DSG

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde martini » 16 Iun 2011, 18:05

eu alexandru, ea alexandra... :-"
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde adicristea » 16 Iun 2011, 18:06

toxicristi,927047 scrie:Taie 2 zero-uri si obtii cifre mai aproapiate de realitate ptr ce oferi. Si apoi vezi daca mai merita.


Daca tai 2 zerouri inseamna 2-3-10 lei pentru inserare si 20 de lei pentru exclusivitate. Ceea ce, oricat ai vrea sa ma convingi, nu cred ca asta a fost maximul oferit de cineva :). Poate la anul formam o echipa doar pentru acest lucru si vedem ce iese.
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde toxicristi » 16 Iun 2011, 18:32

Brosura/harta aia e ca sa informeze participantii despre restaurantele/pizeriile/fasfood-urile bune, nu sa scoatem bani din ea. Si oricum nu se pot scoate bani din ea, crede-ma. Eu nu mai continui subiectul.

Mai bine formam o echipa sa atragem sponsori si parteneri ;)
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde TOTALSENDER » 16 Iun 2011, 19:20

martini,927119 scrie:eu alexandru, ea alexandra... :-"



dada... si marmota =))


Darian, mea culpa pentru confuzie; show foarte placut ochiului :)
Eugen,

Vand Calculator de Confort pentru Mondeo MK3 2001 Ghia, volan stanga - (cu functia de degivrare parbriz) -100 RON !

Se restituire timbru de mediu
Avatar utilizator
TOTALSENDER
1nsane Member
 
Mesaje: 2357
Membru din: 28 Ian 2009, 11:45
Localitate: Rm Valcea
Maşina: Scorpio Mk I, '94, 2.0I DOHC, 115cp + GPL
VIN: WFOAXXGAGARL07091

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde bogdanv » 16 Iun 2011, 19:25

cristi, aprob pozitiv.

adi, daca vrei si crezi ca poti duce te invit (in nume prpriu) sa faci tu o prospectare de piata sa vezi cu ce te intorci acasa.....
sponsorii au venit si plecat chiar si in ultima saptamina asa ca .....

bugetele noastre au fost facute bine si pe baza sponsorizarilor, din nefericire proverbialul "gentelmen's agreement" nu functioneaza acilea pe plaiuri mioritice (e valabil si pentru membrii forumului si aici ma refer la cei care s-au anuntat ca vin si nu au mai anuntat ca nu mai vin nu doar pentru sponsori) cu s-ar putea sa te fi obisnuit pe acolo de unde sa da ora exacta de citeva sute de ani....asa ca unii dintre noi ne-am scarpinat in buzunare ca sa facem ceva pina cind s-or mai stringe ceva bani din publicitate. asta ca sa facem proiectul sa mearga mai departe si sa nu il oprim sau sa nu avem decit un pix pentru fiecare participant.

s-a dovedit clar (iar anul acesta am avut confirmarea) ca multi vin pentru ceva: transalpina, cea mai lunga sau cea mai groasa, televiziune, butelie, canite, tricoite, sepcute, braduleti, brelocuri, faima, glorie, narcisism (in cazul meu), etc, decit pentru simplul scop de a ne vedea, simti bine si socializa. este in natura noastra, a oamenilor, sa vedem acel "da mie ce imi iese" in tot ce se intimpla sau facem asa ca nimeni nu e de condamnat. sint curios citi s-ar fi inscris la o sesiune de comunicari pe teme auto, safe drive sau implicare sociala.....care sa nu dureze mai mult de 1 ora bucata si care sa fie tinute de un lector sau personalitate.
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde adicristea » 16 Iun 2011, 19:51

Din pacate, cred ca ai dreptate cu "si mie ce-mi iese".

Referitor la partea cu hartile, nu cred ca exista "nu facem asta pentru bani" pentru ca nu-i bagi in buzunar, ii folosesti la eveniment. Chiar si daca ies 2-3 sute de lei cred ca merita. Doar ca din nou ma vad sa ii dau dreptate lui bogdan la partea cu "gentlemen's agreement".

Eu nu-s un bun negociator, nu stiu sa mint lumea. Sunt bun cand cred intr-un produs. Iar in intalnirile astea chiar cred, desi nu mai simt aceeasi apropiere cum a fost acum doi ani, sa zicem. La anul, daca inca mai sunt disponibil si e nevoie, voi incerca sa ajut din punctul asta de vedere. Nu e o promisiune (asta ca sa nu fiu si eu inclus in grupul "neseriosilor") ca voi ajuta 100%, e o promisiune ca daca voi avea timp/resurse, voi incerca. E un inceput si sunt convins ca sunt multi useri de zeci de ori mai buni la negocieri decat mine.

PS. Posibil ca daca Darian ne-o imprumută pe Alexandra sa venim cu ditamai sponsorizarea :)).
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde darian » 16 Iun 2011, 20:15

Adi sa stii ca ideea cu fete pentru promovare s-ar putea sa ajute si la sponsori.
Golf R MY 2012 DSG
Ex - Focus ST 320+ Portocala mecanica
Imagine
Avatar utilizator
darian

Orange Member
 
Mesaje: 1163
Membru din: 22 Apr 2007, 09:39
Localitate: Bucuresti/Ramnicu Valcea
Maşina: Golf R MY2012 DSG

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde TOTALSENDER » 16 Iun 2011, 21:18

Uite

ma mai bag si eu in seama, asa, ca opinia publica, pentru ca, constat, ca discutia a alunecat pe o panta ceva mai jenanta

imi mentin pozitia cu aprecierile pentru organizatori (desi stiu, stiu, nu tin de foame) - dar treaba asta cu "si mie ce-mi iese" pe care ati scos-o e un pic cam deplasata (ca sa nu spun jignitoare)

carevasazica nu cred ca v-a obligat nimeni sa impartiti pixuri, tricouri si alte stegulete (gratuit), iar daca o faceti nu trebuie sa va apucati de afirmatii din astea - personal, participam la defilarea de duminica si fara tricou si fara stegulet

desi Mirabela se oferise pe la inceputul postului sa ne spuna de ce nu am participat (si) la party :) o sa va spun totusi eu : nu era vorba neaparat de a saracii din suma aia de bani, numai ca personal mi s-a parut ca nu merita (se apropie de un meniu de nunta - si credeti-ma ca stiu ce vorbesc!!!!)

mai mult de atat s-au cerut 20 RON pentru cei ce vin separat -de ce? pentru ce? - explicatie idem cu cea de sus - am incercat sa discut si cu baietii / reprezentantii zonali Valcea.... nimic... nici o informatie (pentru ca baietii de aici desi au depus supereforturi au fost ocoliti in toata treaba asta)

la ce vreau sa ajung deci,si repet, cu tot respectul si aprecierile pentru organizatori este de fapt ideea ca NU ati vrut sa colaborati / discutati cu cei din zona (chiar reprezentati regionali) - sunt convins ca se puteau gasii solutii optime pentru toata lumea (asta am incercat sa spun si apropos de recomandarile unor terase rezonabile)

nu luati chestiile astea ca pe o ofensa ci, mai repede, ca pe niste sugestii pentru viitor - fara o colaborare mai stransa cu cei din zona/regiune, dupa cum se vede, puteti intampina multe dificultati (desi m-am exprimat mai voalat spre ca s-a inteles ideea)
Eugen,

Vand Calculator de Confort pentru Mondeo MK3 2001 Ghia, volan stanga - (cu functia de degivrare parbriz) -100 RON !

Se restituire timbru de mediu
Avatar utilizator
TOTALSENDER
1nsane Member
 
Mesaje: 2357
Membru din: 28 Ian 2009, 11:45
Localitate: Rm Valcea
Maşina: Scorpio Mk I, '94, 2.0I DOHC, 115cp + GPL
VIN: WFOAXXGAGARL07091

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde wador29 » 16 Iun 2011, 22:20

Parerea mea ca participant pentru prima oara, este ca nu-mi pare rau ca am fost prezent la acest eveniment. A fost o experienta de viata, am cunoscut oameni noi, pe care nu-i stiam decat doar ca niste nickname si un avatar.
Sunt slatinean, dar fac parte cu mandrie din grupul de la Valcea. Nu ma consider organizator, pentru ca nici n-am fost, cu exceptia zilei de duminica, cand probabil a fost prea mult pentru cei cativa care s-au implicat in aceasta actiune. Asa ca, in momentul in care participi la o intalnire de prospectare in decembrie si la impartirea numerelor in parcare in a doua zi a ZCF, nu poti fi organizator, ci doar un membru care a incercat sa dea o mana de ajutor in haosul din parcare. In decembrie, cand in parcare era pustiu, am crezut ca va fi loc si pentru 200 de masini, de cat se vorbea atunci. Acum insa, cu jumate de parcare plina cu clientii hotelurilor, treburile n-au mai fost la fel; abia daca am incaput cu cele aproape 90 de masini. Consider ca, pentru reusita unui astfel de eveniment, orice membru isi poate aduce contributia. Din pacate, desi am incercat sa dirijez accesul in coloana pe baza numerelor, au fost unii care au fortat intrarea, de parca la Seaca se dadea benzina mocca. De unul abia am apucat sa ma feresc; e greu cand n-ai educatie si 7 ani de acasa!!!
N-am participat la intreg evenimentul (cazare, masa, party) dintr-un motiv personal foarte serios. Cu putin timp in urma imi murise mama. E si motivul pentru care n-am fost la fel de volubil ca deobicei.
Intradevar, participarea la plimbarea pe Transalpina a fost un motiv pentru care n-am renuntat definitiv la participare! Am cunoscut oameni de valoare, atat cat am reusit sa fim impreuna, si totul s-a desfasurat intr-un perfect spirit de echipa; n-a contat de unde eram fiecare. Ma bucur ca i-am cunoscut si imi va face oricand placere sa-i revad.
Nu am sa fac alte comentarii, pentru ca nu am un reper ca altii, intalnirile precedente. Indraznesc sa recomand (desi e un lucru nu prea acceptat pe acest forum) celor care au nemultumiri sa incerce la proxima ocazie sa se si implice, si vor vedea complexitatea lucrurilor. Cand zic implicare nu ma refer la perturbarea linistii, murdarirea locatiei sau scufundarea in alcool; astea nu ne fac cinste, dupa ce parasim o locatie! Stiu ca gusturile nu se discuta, dar daca avem pretentia de civilizati, ar trebui s-o si dovedim! Parerea mea...
Vreau sa fie bine inteles ca nu am facut prin aceste remarci nici un repros, nimanui. Sunt doar constatari personale.

cu stima,
ex - Ford Fusion +, 2006, 1,6 TDCi, 90 cai, sea-gray,ex - OT 11 KXD
Suzuki Vitara, Luxus, 2018, 1,4, boosterjet, 140 cai, prime solar yellow, cu plafon cosmic black pearl, OT 12 KXD
Imagine
Avatar utilizator
wador29
1nsane Member
 
Mesaje: 1686
Membru din: 24 Apr 2010, 21:09
Localitate: Slatina
Maşina: FORD FUSION PLUS 1,6 TDCI 90 CP - 2006 OT 11 KXD
VIN: WF0UXXGAJU6M67318

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde yjytya » 16 Iun 2011, 22:34

pt Wador: Sincere condoleante! Dumnezeu s-o odihneasca! sper sa treci cu bine peste necazul care s-a abatut asupra ta. Sa auzim numai de bine!
Avatar utilizator
yjytya
Incepator
 
Mesaje: 80
Membru din: 23 Oct 2008, 18:28
Localitate: Targoviste
Maşina: Ford Mondeo, MK3 2001,Ghia; Ford Focus ST Turnier MK3 FL

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde wador29 » 16 Iun 2011, 22:52

Multumesc! Desi face parte din viata, nimeni nu se asteapta la asa ceva. De aceea, probabil, suntem atat de afectati cand se intampla! Trebuie sa mergem mai departe! Si asteptam ZCF 2012, la un nivel mai bun, prin contributia tuturor!
ex - Ford Fusion +, 2006, 1,6 TDCi, 90 cai, sea-gray,ex - OT 11 KXD
Suzuki Vitara, Luxus, 2018, 1,4, boosterjet, 140 cai, prime solar yellow, cu plafon cosmic black pearl, OT 12 KXD
Imagine
Avatar utilizator
wador29
1nsane Member
 
Mesaje: 1686
Membru din: 24 Apr 2010, 21:09
Localitate: Slatina
Maşina: FORD FUSION PLUS 1,6 TDCI 90 CP - 2006 OT 11 KXD
VIN: WF0UXXGAJU6M67318

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde zvony » 16 Iun 2011, 23:25

TOTALSENDER,927025 scrie:cand te apuci din proprie initiativa... oamenii pot interpreta... ma rog... intelegeti voi... :)

Tot ce inseamna Asociatia ClubFord Romania si forumul clubford.ro se face pe baza de voluntariat si pe proprie initiativa. Daca ne-am fi ferit cu totii atunci nu am fi fost aici. E mult mai usor sa spui "eu as fi putut spune, dar am tacut" decat sa spui si sa iti asumi ulterior responsabilitatea.

TOTALSENDER,927243 scrie:treaba asta cu "si mie ce-mi iese" pe care ati scos-o e un pic cam deplasata (ca sa nu spun jignitoare) carevasazica nu cred ca v-a obligat nimeni sa impartiti pixuri, tricouri si alte stegulete (gratuit), iar daca o faceti nu trebuie sa va apucati de afirmatii din astea - personal, participam la defilarea de duminica si fara tricou si fara stegulet

In momentul in care faci parte din cei ce impart stegulete si tricouri, vezi altfel lucrurile. Mai ales atunci cand dai de foarte multi suparati ca ei nu si-au primit tricoul sau steguletul, care ameninta ca suna la Politie sa retraga sprijinul pentru coloana, ca retrag sprijinul partenerilor de parca ei ar fi boierii firmelor private din Romania.

TOTALSENDER,927243 scrie:s-au cerut 20 RON pentru cei ce vin separat -de ce? pentru ce?

Pentru ca nu au fost comandate suficiente meniuri menite sa acopere costul de inchiriere al salii. Astfel s-a decis aplicarea unei taxe de intrare menite sa acopere cheltuielile cu muzica (nu mari, dar existente) si cu oaspatarii (ce in mod normal isi terminau programul la ora 23:00).

TOTALSENDER,927243 scrie:am incercat sa discut si cu baietii / reprezentantii zonali Valcea.... nimic... nici o informatie (pentru ca baietii de aici desi au depus supereforturi au fost ocoliti in toata treaba asta)

Acesta este un subiect despre care constat ca stii foarte putin pentru a-l putea aborda. Exceptand activitatea lui Florin21, din punctul meu de vedere, organizatorii locali nu au existat. Niciunul dintre cei din afara judetului Valcea care ne-am implicat in organizare nu am primit niciodata un PM, un mail, un SMS sau un telefon din partea altcuiva decat Florin care sa ne spuna ce a rezolvat sau, cel putin, sa intrebe ce trebuie rezolvat. In plus, unde este superefortul depus in momentul in care cu cateva ore inainte de eveniment (sambata dimineata) noi nu ne vedeam capul de treaba, dar la hotel nu era nimeni din Valcea? Cum ti se pare ca 6 oameni din alte localitati sa orbecaie prin Rm. Valcea dupa diverse pentru simplul fapt ca nimeni care cunostea orasul nu s-a gandit sa dea o mana de ajutor? Dupa cum spuneam, esti foarte departe de adevar, iar in astfel de situatii nu e bine sa tragi concluzii.

TOTALSENDER,927243 scrie:NU ati vrut sa colaborati / discutati cu cei din zona (chiar reprezentati regionali)

Ma vad nevoit, iarasi, sa iti mentionez ca, exceptand activitatea lui Florin, nu s-a mai aratat nimeni interesat de ceea ce inseamna organizarea acestui eveniment. Sa faci parte din echipa de organizare nu inseamna sa nu zici nimic in asteptarea ca te va trage cineva de maneca si te va pune la treaba, ci sa ai proprie initiativa, sa iti oferi sprijinul in mod activ, sa vii cu solutii, cu propuneri sau cu idei despre ce ar trebui facut.

TOTALSENDER,927243 scrie:nu luati chestiile astea ca pe o ofensa ci, mai repede, ca pe niste sugestii pentru viitor - fara o colaborare mai stransa cu cei din zona/regiune, dupa cum se vede, puteti intampina multe dificultati (desi m-am exprimat mai voalat spre ca s-a inteles ideea)

Ideea s-a inteles foarte bine si vad ca e foarte usor sa vii cu idei si propuneri la finalul unui eveniment. Dupa ce vei citi mesajul meu astept sa-mi arati metoda prin care tu ai incercat sa contactezi organiozatorii, iar noi te-am refuzat.

Asa cum am mai spus, personal, sunt multumit de anumite aspecte alte evenimentului si nemultumit de altele. Am inteles unde am gresit, am inteles ce trebuia facut altfel, dar in ceea ce priveste organizatorii locali (nu stiu de ce folosesc pluralul) am fost tot timpul deschisi comunicarii. Asa cum i-am spus si lui Florin (iar el a inteles de la bun inceput), sa fii organizator inseamna sa ai initiativa proprie, nu sa stai cuminte asteptand sa ti sa spuna sa muti anvelope sau sa lipesti plicuri.
If in doubt... flat out! (Colin McRae)
'10 Ford Kuga '05 Ford Focus '01 Ford Focus
'06 Ford Focus ST
'89 Ford Escort RSturbo
'93 Ford Explorer Eddie Bauer (link)
'16 Ford Edge Sport
Avatar utilizator
zvony
 
Mesaje: 3917
Membru din: 18 Oct 2006, 19:07
Localitate: Pitesti
Maşina: Ford Focus Mk2 ST
VIN: WF05XXGCD56B06673

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde DON GYOVANY » 17 Iun 2011, 00:11

bogdanv,927170 scrie:s-a dovedit clar (iar anul acesta am avut confirmarea) ca multi vin pentru ceva: transalpina, cea mai lunga sau cea mai groasa, televiziune, butelie, canite, tricoite, sepcute, braduleti, brelocuri, faima, glorie, narcisism (in cazul meu), etc,.

Nene bogdan aici ai dreptate,eu am venit pentru faima si glorie :)) ...si pentru transalpina :D :))...acum ca m-am ales cu un premiu,braduleti,o canita clubford(pe care puteam sa o iau mocca,ca uitase sa imi ia banii :D )...e bonus :D

Total spunea de duminica 12 iunie ca am mancat la o terasa,in timpul showului,si mancarea a fost foarte buna...ca facusem foamea pe asfalt acolo :)) ...si peste drum de hotel,la trecerea de pietoni de la bariera,se manca bine,si aveau cafea adevarata acolo.
Noapte buna dragilor.
Vorba nashului meu: de la fiecare "om" inveti cate ceva.
Instalator sanitar,montez centrale termice,cazane pe lemne si carbune,aparate aer conditionat,panouri solare e.t.c.
http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=17&t=38239
Avatar utilizator
DON GYOVANY
Member
 
Mesaje: 489
Membru din: 13 Feb 2009, 23:26
Localitate: CRAIOVA
Maşina: Ford Scorpio, 1986, 2.0i OHC-EFI, 85kw/115 cp & BMW 330xd,184 hp!
VIN: WF0AXXGAGAGU01536

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde toxicristi » 17 Iun 2011, 01:16

@TotalSender : meniul la party a fost cel mai ieftin de pana acum, din toate cele 3 editii (si cel mai corect, adica fiecare a primit ce a platit, nu ce a mai apucat la bufet suedez - nu comentez calitatea, ma refer strict la ce era in farfurie). Acestea sunt conditiile in care se da o astfel de sala. Si taxa de 20 de lei a fost justificata si i-am raspuns oricui ne-au intrebat : pentru sala si ptr instalatia de sonorizare (ca dj nu post spune ca a fost) pe care nu o folosesc doar cei care mananca si de aceea nu e corect sa o suporte doar ei. Cel mai interesant este daca lasi intrarea libera, meniu doar cine doreste si nu se strange numarul minim de meniuri pentru care a fost negociata sala si pretul meniului. Toate astea ti-ar fi fost perfect clare daca ai fi avut 2 editii in spate - nu este nevoie ca oameni sa se planga pe forum ca sa iti dai seama ca ceva nu e corect. Cat despre nunta in banii astia, nici nu are rost sa comentez.....

Bogdan a folosit acolo o metafora si are dreptate - daca vrei sa strangi lume multa trebuie sa faci ceva mai special, simpla intalnire/revedere/distractie alaturi de colegi si prieteni nu este suficienta pentru o participare masiva. Ori poate noi, ca organizatori, nu putem fizic sa ne ocupam si de organizarea evenimentului clasic (cazare-party-defilare-show + site-promovare-promotionale + sponsori ptr acestea) si sa mai facem peste acesta si ceva care sa ii atraga pe cei care altfel nu ar fi venit.
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde Florin21 » 17 Iun 2011, 01:55

"TOTALSENDER", Eugen...., cu riscul de a te supara pe mine... imi cer scuze oricum..., dupa 7 pagini ale acestui topic, in care am primit numai cuvinte de lauda si aprecieri din partea participantilor, era necesar postul tau de mai sus...?!
Chiar trebuie sa ne facem de ras in fata tuturor...?!
Genul acesta de discutii il putem purta oricand, dar nu aici.
Nu imi place cearta, invidia, discordia si barfa.
Va rog sa va abtineti si sa chibzuiti de trei ori inainte de a apasa butonul "submit" si de a posta aici in scris ce ati gandit...
Restul discutiilor le purtam la intalnirile noastre lunare sau pe PM.
Va rog sa nu va suparati pe mine...

Cu respect...
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde TOTALSENDER » 17 Iun 2011, 07:20

Deci ca sa ne lamurim,

nu e cazul sa ne dam dictare unii altora pe aici... e ciudat cum toata lumea a ajuns la concluzia ca eu am impresii negative despre organizare - total fals si asta arata ca nu cititi cu atentie posturile

@zvony : pleci de la niste premise false si chiar nu am chef sa le dezbat pe aici

Florin : chiar era necesar in mnomentul in care se gaseste unul sa spuna ca ne-am dus la pomana pe acolo

in concluzie, dati-va orgoliile la o parte si analizati la rece - sigur o sa va ajute...

succes
Eugen,

Vand Calculator de Confort pentru Mondeo MK3 2001 Ghia, volan stanga - (cu functia de degivrare parbriz) -100 RON !

Se restituire timbru de mediu
Avatar utilizator
TOTALSENDER
1nsane Member
 
Mesaje: 2357
Membru din: 28 Ian 2009, 11:45
Localitate: Rm Valcea
Maşina: Scorpio Mk I, '94, 2.0I DOHC, 115cp + GPL
VIN: WFOAXXGAGARL07091

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde Florin21 » 17 Iun 2011, 07:41

Eu, unul o sa ignor pe viitor astfel de polemici si nu o sa ma mai las tarat in jocul lor... va invit pe toti sa faceti la fel, este mai bine si mai sanatos asa.

Asa...
Ca sa va aduc aminte cum ne-am simtit cu totii la Zilele ClubFORD 2011 atasez si aici filmul cu ce am facut noi Sambata 11 Iunie pe Transalpina... :>

Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde allexia » 17 Iun 2011, 08:04

Si la noi (o mica gasca) a fost frumos Sambata, desi nu am facut niciun traseu, mersul la gratar a fost minunat si plin de distractie, multumim asulica, pentru ospitatlitate si voia buna oferita!
Avatar utilizator
allexia
Flower Power
 
Mesaje: 292
Membru din: 11 Mar 2009, 18:57
Maşina: Ford Focus Trend,2008,1.4,80 CP

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde stefanitaene » 17 Iun 2011, 08:50

Foarte frumos filmuletul...se vede ca am avut ce pierde :(
Avatar utilizator
stefanitaene
Member
 
Mesaje: 409
Membru din: 16 Sep 2008, 20:07
Localitate: Ploiesti
Maşina: Ford Focus, 2006, 1,6 tdci,100+ cai, trend, pachet sport/ PH-24-DES
VIN: WF05XXWPD56T21502

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde catalynush » 17 Iun 2011, 09:08

KomandantuR,925747 scrie:Deci noua ne-a placut.
Ma bucur ca am ajuns sa-i cunosc pe martini, parintele, Florin21, "tigara electronica" din Botosani (scuze, nu ti-am retinut username-ul :D ), si pe altii carora de asemenea le-am uitat nick-ul...
Ma bucur ca i-am revazut pe Alen, Silviu, Valiinves, Gyovany. (I-am amintit pe ei pt ca ne revedem o data pe an). Sa-l bag in aceeasi categorie si pe Adi Cristea? Hmmm... :D LE: in sensul ca il vad anual.
Cer scuze celor carora le-a stat "in coasta" Cosmin, dar "il pierd" de cate ori ne intalnim cu fordisti. :D
Una peste alta, ne bucuram ca am participat.
Si multumiri organizatorilor (Rm Valcea + Bucuresti)! =D>


"tigara electronica" din Botosani este userul catalynush. Nici nu aveai cum sa-mi retii username-ul la cat de activ sunt pe forum :-"
Si eu ma bucur ca am cunoscut clubfordistii de la intalnire. Pentru mine a fost prima participare dar cu siguranta nu si ultima. :)
Avatar utilizator
catalynush
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 22 Sep 2009, 13:49
Localitate: Botoşani
Maşina: Ford Fiesta 1.4 TDCI, an.2004

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde allexia » 17 Iun 2011, 09:21

Toate au un inceput si uite asa devii mai activ :P
Avatar utilizator
allexia
Flower Power
 
Mesaje: 292
Membru din: 11 Mar 2009, 18:57
Maşina: Ford Focus Trend,2008,1.4,80 CP

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde MirabelaD » 17 Iun 2011, 10:39

"Zilele Clubului Ford : Activeaza forumistul din tine" :))
MirabelaD
 

Re: Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde bogdanv » 17 Iun 2011, 11:08

Florin21,927344 scrie:Eu, unul o sa ignor pe viitor astfel de polemici si nu o sa ma mai las tarat in jocul lor... va invit pe toti sa faceti la fel, este mai bine si mai sanatos asa.

Asa...
Ca sa va aduc aminte cum ne-am simtit cu totii la Zilele ClubFORD 2011 atasez si aici filmul cu ce am facut noi Sambata 11 Iunie pe Transalpina... :>


imi esti dator niste leduri....despre care nu am avut timp sa discutam.... :))
in rest...toate bune!
alcoolicul de la şuşa... posesor de Bombonica2...asa ii zice masinutei mele...serios
Imagine
http://sfinxstone.blogspot.com/ - aici ma exprim asa cum pot si eu
http://farakapak.blogspot.com/ - turnati aici canale fara de capac intilnite in trafic!

"sa nu presupui niciodata nimic" - don Miguel Ruiz
Avatar utilizator
bogdanv
 
Mesaje: 2846
Membru din: 06 Sep 2006, 20:37
Localitate: Bucuresti, Cartierul Lorzilor...Dr.Taberei
Maşina: Mondeo MK3, 2,0 TDCi, 136CP, Negru, Tiptronic

Zilele ClubFord 2011, Pareri si Comentarii.

Mesajde scitravel » 17 Iun 2011, 11:17

In primul rand si noi va multumim tuturor ca ati participat la Zilele Club Ford 2011!
Speram ca v-ati simtit bine si in fiecare an incercam sa facem progrese in organizare.
Locatia conteaza dar si oamenii implicati.Invatam de fiecare data ceva asa ca la anul cred ca vom avea o locatie mai animata.
Sa ne auzim cu bine in 2012 cu si mai multi participanti!
Avatar utilizator
scitravel
Incepator
 
Mesaje: 11
Membru din: 26 Apr 2011, 09:28

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Zilele ClubFord 2011

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login