Ford România

Probleme servicii post garantie!

Ford România în contact cu ClubFord

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Probleme servicii post garantie!

Mesajde cipisoft » 10 Sep 2018, 18:50

Va salut, detin un Ford Kuga din 2014 in jur de 97 mii km, din luna iulie am inceput sa am probleme electrice, am incercat sa vad despre ce e vb. la doua reprezentante din Sibiu si Tg. Mures unde au resetat erorile si cam atat. In 13 aug. a murit de tot, nu mai pot conecta testerul la masina, ei presupun ca e vb. de un scurt dar nu stiu unde. Azi dupa aproape 1 luna de stat in service m-au sunat sa -mi spuna ca ii depasesc tehnic si nu stiu ce sa-i mai faca, sa vin sa o duc la o alta reprezentanta Ford poate ei se descurca mai bine. La asistenta clienti e un dezinteres total, mi s-a comunicat ca pot sa fac ce doresc eu cu masina ca nu mai e in garantie si sa o duc unde cred eu de cuviinta. Nu am de ales in aceste conditii decat sa ma indrept spre justie, maine o sa vb. cu un avocat. A mai patit cineva asa ceva sau sunt "eu" unicat ? Multumesc.
cipisoft
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 30 Iul 2018, 20:09
Maşina: Ford

Re: Probleme servicii post garantie!

Mesajde cipisoft » 26 Sep 2018, 19:32

Dupa 41 zile si multi nervi s-a rezolvat o provlema care se putea rezolva in maxim 3 zile. Cu siguranta eu nu am sa mai cumpar Ford si am sa incerc sa descurajez si alti eventuali doritori. Servicii post garantie sub orice critica, nu cumperi o masina pt. 2 ani!
cipisoft
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 30 Iul 2018, 20:09
Maşina: Ford

Re: Probleme servicii post garantie!

Mesajde VIPER » 26 Sep 2018, 22:42

Niciodata nu am inteles ce vina au masinile daca unele reprezentante sau service-uri sunt cum sunt. De ce sa iti versi furia pe saraca masina sau pe brand, nu inteleg. Poate la asistenta clienti (care anume? ai sunat la Ford Romania sau la asistenta clienti la acele reprezentante?) nu ti s-a zis in stilul "spala-te pe cap cu ea" ci au incercat sa iti zica ca nu mai e obligatoriu sa te duci la vreo reprezentanta sa iti rezolvi problemele. In ideea ca poti gasi solutia si la un service ce nu e reprezentanta.
Insa treaba asta cu "Cu siguranta eu nu am sa mai cumpar Ford si am sa incerc sa descurajez si alti eventuali doritori." mi se pare foarte deplasata. Indiferent de domeniu, de brand, de orice. Generalizarea nu face bine niciodata. Altii poate au avut parte de servicii post garantie foarte ok. Doar ca pe un forum e mai rar sa vezi si de bine.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7385
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium


Înapoi la Ford România

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login