Ford România

sunt multumit de service ford

Ford România în contact cu ClubFord

Moderatori: DGAlexandru, verga_Cip

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde turbojack » 06 Aug 2014, 22:14

Deci lucrari de intretinere de linie.
mai vorbim dupa un defect mediu ....

ps. amabilitatea conteaza
Avatar utilizator
turbojack
1nsane Member
 
Mesaje: 5855
Membru din: 15 Mai 2011, 12:03
Localitate: CJ

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde dorudalin » 06 Aug 2014, 22:22

Tocmai. Imi place sa fiu tratat omeneste nu sa se uite ala la mine de parca i-as lua eu banii ca imi lucreaza la masina si l-as injura de mama dupa ce am trecut cu masina peste fi-su in timp ce ii sodomizam nevasta de fata cu el...

Suma respectelor.
Focus 1.6 TdCi 2012
Fiesta 1.4 TdCi 2006
Waze - Samsung Galaxy Note10+ / J7
Cine nu poate da exemple da sfaturi... When everything fails, RTFM!
Imagine
Avatar utilizator
dorudalin
Gold Member
 
Mesaje: 751
Membru din: 07 Mar 2010, 20:12
Localitate: Brasov
Maşina: Ford Fiesta/Focus 3

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde razzz » 18 Mai 2015, 09:20

dincolo de tratamentul clientului si costuri decente, stie cineva un service de dealer in bucuresti sau imprejurimi care garantat nu face manarii? gen dus masina pentru probleme de caroserie si constatat ca au schimbat filtrele noi cu altele... mai putin noi etc.
Avatar utilizator
razzz
 
Mesaje: 262
Membru din: 29 Iun 2010, 11:04
Maşina: Focus 3 1.6 EcoBoost Titanium

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde pitituta » 26 Mai 2015, 13:02

Acest topic trebuia sa se numeasca:Cine este multumit de service Ford, cine nu, de ce? si unde a fost multumit, la ce service!!!!!poate mai aflam si noi cate ceva astia cu ff MK3 dupa cei 2 ani de garantie!!!!!mare secretomanie!!!!
pitituta
Incepator
 
Mesaje: 39
Membru din: 01 Apr 2015, 22:32
Maşina: Ford

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde Georgedanyel » 07 Iul 2015, 15:22

Nemultumiți. 0
Avatar utilizator
Georgedanyel
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 07 Iul 2015, 13:22
Localitate: Rosu
Maşina: Ford

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde Officer » 08 Iul 2015, 11:05

pitituta si georgedanyel mai intai cititi si voi macar titlurile sectiunilor de pe forum si apoi scrieti aici.

Pe asta l-ati vazut?

viewforum.php?f=30

Topicul asta deschis in 2008, sa ramana pentru cei care vor sa isi exprime satisfactia ca de nemultumiti e plin.
Obsedat de ordine si disciplina.
Avatar utilizator
Officer
Elodia
 
Mesaje: 5942
Membru din: 21 Mai 2006, 14:38
Localitate: Ilfov
Maşina: Nu mai am ford :(

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde alex_codrutrz » 16 Oct 2015, 14:50

Eu am fost la BDT si am fost destul de multumit, dar am gasit un service mai ieftin si destul de bun din punctul meu de vedere plus ca am beneficiat de 15% reducere manpera

Nu este reprezentanta dar folosesc piese de calitate.
Am avut de vopsit o bara de spate si o aripa spate si am fost foarte multumit.
Se numeste Top Lac Auto este in sectorul 6 Bucuresti. Recomand cu mare placere
alex_codrutrz
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Oct 2015, 12:52
Maşina: Ford
VIN: wf0jxxgajjam08088

Re: sunt nemultumit de service ford

Mesajde bogatu » 21 Oct 2015, 09:52

buna ziua,
am facut o programare la Sef Tex galati dealer ford pentru un bracaj, de pe 12 octombrie m-a programat pe 20 octombrie.
eu intelesem la ora 10 , ei spun la ora 8 si un sfert. normal ca la 9,30 m-am dus si au spus ca le pare rau dar trebuie reprogramare peste inca o saptamana. eu intreb acum, nu era normal sa ma sune sa ma intrebe daca mai vin sau nu, macar dimineata ?? am facut si reclamatie la Ford Romania sa vedem ce o sa faca . nu era o tragedie daca din cauza bracajului care trebuie facut si cu testerul ( se reseteaza caseta sau asa ceva ) dar cand si cand se aprinde ESP ptr ca vede ca nu este bracajul corect iar atunci taie si puterea masini, iar asta s-a intamplat o data cand eram in depasire si eram si cu familia .
bogatu
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 20 Sep 2008, 11:39
Maşina: ford focus

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde tibegsxr » 21 Oct 2015, 10:39

turbojack scrie:Deci lucrari de intretinere de linie.
mai vorbim dupa un defect mediu ....

ps. amabilitatea conteaza


Ai pus punctul pe i. Total de acord.
Avatar utilizator
tibegsxr
1nsane Member
 
Mesaje: 1197
Membru din: 16 Feb 2009, 17:39
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2002 FYDD Zetec SE 1.6 16v+GPL
VIN: WF0AXXGCDA2S72546

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde Danyellll » 05 Feb 2016, 09:57

Multumit de serviciile celor de la ExpressLine Timisoara.
M-au sunat pentru fiecare problema in parte, inclusiv pentru un banal bec la pozitie si un stergator. WTF !
Singura problema e ca nu mi-au lipit actzibild la cati km au facut schimburile de consumabile, sau la cat ar trebui sa ma intorc. Asa ca am o eroare in capul meu de 1500km. Numai stiu cati km aveam atunci :))
Dar in rest, promti, ora exacta, la 8 aveam programare, la 8:05 masina era deja inauntru`, nu am stat, deoarece ma astepta servici-ul cu biciul.... infine, iar la ora 09:00 totul era gata !!!! Cu problemele, diagnoza, factura, tot ce se putea spune despre masina pe mail si bineinteles in original cand am ridicat masina.
Avatar utilizator
Danyellll
Ford Freak
 
Mesaje: 130
Membru din: 12 Noi 2014, 16:01
Localitate: TIMISOARA
Maşina: Ford Mondeo mk3
VIN: WF0WXXGBBW2B38367

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde tiniki » 05 Feb 2016, 17:19

Daca ai fost la reprezentanta si ai facut revizia inseamna ca ii consideri meseriasi si profesionisti inseamna ca ne meritam soarta . Dar cand mergi la reprezentanta cu o problema reala si te taxeaza la niste preturi enorme si iti spun ca nu stiu ce are masina ce ziceti de asa numitii meseriasi ?
tiniki
Incepator
 
Mesaje: 57
Membru din: 10 Feb 2012, 12:39
Localitate: Brasov
Maşina: ford fusion 1,4 tdci

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde Cornel001 » 20 Iul 2016, 12:43

alex_codrutrz scrie:Eu am fost la BDT si am fost destul de multumit, dar am gasit un service mai ieftin si destul de bun din punctul meu de vedere plus ca am beneficiat de 15% reducere manpera

Nu este reprezentanta dar folosesc piese de calitate.
Am avut de vopsit o bara de spate si o aripa spate si am fost foarte multumit.
Se numeste Top Lac Auto este in sectorul 6 Bucuresti. Recomand cu mare placere


seriossssss ?
acu mai multi ani la fel dauna, la fel locatiile, dupa 2 ani s-a dus vopseaua si a aparut rugina.
Imagine
Mandru cetatean al republicii bananiere romania.
Silvio Berlusconi: Nu am nimic impotriva homosexualilor. Cu cat sunt mai multi in jurul meu, cu atat e concurenta mai mica.
Avatar utilizator
Cornel001
Membru Belit
 
Mesaje: 6779
Membru din: 16 Aug 2005, 16:40
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus2 sedan 1.6 100 28.12.2005
VIN: dealadecotnarisec

Re: sunt multumit de service ford

Mesajde dorudalin » 08 Sep 2017, 16:40

Sa vedem... am dus masina sotiei la Tiriac Brasov pentru revizie, schimb ulei si alte alea, au venit baietii inapoi cu o lista printre care si "Inlocuire amortizoare spate" ca sunt scurse, amortizoare care le-am schimbat anul trecut cam pe vremea asta la Ford Covasna. Le spun ca nu schimb nici un amortizor, abia le-am schimbat , mai sunt in garantie. Aia zic ca bine, iau masina si ma duc la Covasna. O ridica pe elevator, ma uit si eu sub masina, nu se vedea nimic scurs. Hai sa facem un test. Facem un test si iasa 86% pe stanga si 84 % pe dreapta. Iau hartia si ma duc la cei de la Tiriac Brasov, si ii intreb pe ce baza mi-au spus ca trebuie schimbate. Pai ca sunt scurse. Uite aici hartia de la Ford Covasna, cu stampila care zice ca nu-s si ca sunt in parametri. Astia de la Tiriac au inceput sa faca ca diagonala, ca colega, ca mecanicul ca nu -si mai aduce aminte. Bun, nici o problema face-ti-mi o programare in service pentru un nou test. Pai ca nu putem acum, ca doar peste doua saptamani. Bun si asa rau. Acuma sunt curios ce o sa zica. Daca fac testul si nu trebuie schimbate, da rau pentru ei ca ei au recomandat schimbare. Daca zic ca trebuie schimbate... sunt curios pe ce motiv...


Suma respectelor.
Focus 1.6 TdCi 2012
Fiesta 1.4 TdCi 2006
Waze - Samsung Galaxy Note10+ / J7
Cine nu poate da exemple da sfaturi... When everything fails, RTFM!
Imagine
Avatar utilizator
dorudalin
Gold Member
 
Mesaje: 751
Membru din: 07 Mar 2010, 20:12
Localitate: Brasov
Maşina: Ford Fiesta/Focus 3

Anterior

Înapoi la Ford România

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 8 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 8 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login