Noutati si articole ClubFord

Schimbari la prima pagina - mai dinamica, mai interactiva

Noutati si articole de interes pentru comunitatea ClubFord

Schimbari la prima pagina - mai dinamica, mai interactiva

Mesajde toxicristi » 16 Ian 2011, 20:27

Daca pana acum prima pagina era cam plictisitoare si destul de statica, ne-am gandit sa ii dam putina viata, deocamdata nu atata din punct de vedere al aspectului, ci mai degraba al continuntului : sa oferim informatii mai concludente pentru nou-veniti, stiri despre comunitate si asociatie, articole scrise de membrii consiliului director pe varii teme auto.

Ca functionalitate, solutia aleasa a fost un amestec intre phpbb si blog, un "bblog". Fiecare articol de pe prima pagina este un fragment dintr-un topic deschis in sectiunea Noutati si articole ClubFord (in care te afli acum) - astfel, clubfordistii pot comenta articolele cu conturile lor de pe forum. Ne-am propus sa sporim numarul de articole, asa ca, pe langa abonarea la aceasta sectiune si publicarea acestora pe facebook.com/ClubFord, voi incerca si implementarea unui feed RSS. Vechile stiri vor fi disponibile in continuare aici : Noutati .

Pe lateral am introdus afisarea intalnirilor a caror data si loc au fost stabilite. Neputand citi toate topicurile, ramane la latitudinea membrilor sa ne semnaleze intalnirile care au ajuns la acest stadiu in topicul Intalniri ClubFord stabilite - pentru afisare pe homepage din sectiunea Intalnirile membrilor ClubFord.

Suntem deschisi oricaror sugestii, iare pe cele considerate utile le vom si implementa.
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Înapoi la Noutati si articole ClubFord

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 3 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 3 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login