Noutati si articole ClubFord

ClubFord Open Day – 2 iulie – ATS Ford Baneasa

Noutati si articole de interes pentru comunitatea ClubFord

ClubFord Open Day – 2 iulie – ATS Ford Baneasa

Mesajde VIPER » 03 Iul 2011, 17:12

Imagine

Ce putea fi mai interesant intr-o zi placuta de sambata la inceput de vara, decat o intalnire a membrilor Club Ford Romania cu un dealer Ford? Invitatia a venit din partea ATS Ford Baneasa, initial sub forma unui topic pe forumul Club Ford si a unui banner. Ba chiar au facut pentru aceasta ocazie si un mic site pe care ne-am inscris pentru drive teste. Va spun sincer, m-am dus mai mult de curiozitate, mi s-a parut prea frumos sa fie adevarat toata aceasta modalitate “vestica” de prezentare a unui eveniment.

Articol publicat si pe garajul.ro : http://www.garajul.ro/blog/club-ford-op ... rd-baneasa


Ei bine, a fost foarte frumos si foarte adevarat! La intrarea in parcarea ATS ne-a intampinat asa cum se cuvine un superb Ford GT alb cu dungi albastre, cu usile si capota de la motor larg deschise astfel incat sa putem admira in voie “fiara” pe dinauntru. Fotograful oficial ne-a facut si poze pe care le-am primit la final, inscriptionate elegant cu “ATS Baneasa – Club Ford Open Day – 2 iulie 2011” si cu sigla Ford. Am intrat in sediu unde erau expuse toate noutatile, de la Fiesta si Kuga la C-Max si New Mondeo, cu accent deosebit pe Focus 3. Un mare plus pentru cantitatea de zambete naturale pe metru patrat! Ei bine, ne-am simtit excelent cu toata lumea zambitoare si amabila in jurul nostru. Sa nu uitam ca gazdele erau totusi la munca. Deci se poate si pe la noi sa muncim si sa zambim, pe mine m-au castigat din start cu atitudinea lor si credeti-ma, sunt un maaare carcotas!

Mi-am completat hartiile pentru drive test, am introdus in urna cuponul dedicat (despre premiu vorbim mai incolo), am primit cardul de Service Plus si inca unul dedicat membrilor Club Ford (da, oameni buni, se pare ca dealerii au inteles puterea unui forum, a unui club dedicat si nu in ultimul rand a unei Asociatii cum este Club Ford!). A sosit masina de test, mi-am imbarcat juniorul si sotia (ei 2 in spate, in fata langa mine stand reprezentantul ATS). Am plecat la un mic test (nici prea mare dar nici prea mic) cu un Ford Kuga 2.0TDCi de 140CP, cu tractiune integrala. Poate alta data vorbim si de acest test, acum ramanem in aria acoperita de evenimentul in sine.

Dupa test am fost invitati de 2 gazde extrem de amabile (carora le multumesc inca o data pentru rabdare) sa vizitam si partea de service, inclusiv tinichigeria si vopsitoria, foarte moderne, poate printre cele mai moderne pe care le-am vazut pana acum pe la noi. Turul s-a incheiat in spatele cladirii unde era un colt de rai al oricarui iubitor de masini legendare. Le veti vedea in pozele de mai jos.

La intoarcere am fost invitati sa ne uitam pe galeria foto din holul showroom-ului, si astfel am aflat ca primul importator si dealer Ford de pe plaiurile mioritice a apartinut bunicului lui Calin Popescu Tariceanu. Care intre timp si-a facut elegant aparitia. Vreau sa va spun un lucru, si sa il intelegeti bine. Am ajuns, sper, la varsta la care pot “desparti” politicul de omul in sine. Si credeti-ma, omul acesta e un personaj deosebit, carismatic (sa folosesc si eu termenul pe care il tot auzeam la TV), cu care am stat la povesti despre cursele de VTM (unde alearga cu o Lancia Fulvia care era trasa in spate), despre un pic de istorie Ford, ba chiar si despre o pasiune comuna – automodelismul. Cum spuneam, un personaj deosebit cu care ne-a facut placere sa stam de vorba. La final s-au tras la sorti 3 castigatori ai unei curse cu Focusul RS500 parcat si el strategic la intrare. La volan, chiar Calin Popescu Tariceanu.

Sa tragem linie: un eveniment foarte reusit din punctul meu de vedere. Apropierea de Club Ford a fost extraordinar de bine realizata de organizatorii ATS si Ford Romania. Atmosfera prieteneasca si grija pentru detalii m-au castigat. La modul cel mai serios, ma gandesc sa ii vizitez mai des si pentru partea de service si, cine stie, ca viitor client.
Fişiere ataşate
DSC_6750.JPG
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7385
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: ClubFord Open Day – 2 iulie – ATS Ford Baneasa

Mesajde toxicristi » 03 Iul 2011, 17:31

Fotografiile vor fi urcate, in principal, in pagina : poze/
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: ClubFord Open Day – 2 iulie – ATS Ford Baneasa

Mesajde tezzy » 04 Iul 2011, 07:23

super tare pacat ca nu am putut sa ajung .....:(
1.ford focus 2010
2.ford ka 2011(familie)
3.ford mondeo 2006(familie)
Avatar utilizator
tezzy
Incepator
 
Mesaje: 95
Membru din: 06 Dec 2010, 11:32
Localitate: bucuresti
Maşina: ford focus ,2010,1.6,100cp

Re: ClubFord Open Day – 2 iulie – ATS Ford Baneasa

Mesajde crocodil » 04 Iul 2011, 20:47

Imi pare rau ca nu am venit mai ales ca aveam posibilitatea sa cunosc pe domnul Tariceanu dar cred ca este vina administratorului site http://www.clubford.ro. Joi am gasit un mesaj pe adresa de e-mail ca am un mesaj privatpe http://www.clubford.ro.,tocmai eram fericit ca am primit cardul de membru. Cand dau clik sa vad ce contine sunt anuntat ca mi se interzice accesul pe site pentru ca sunt un raspanditor de spasm-uri. Ciudat ca nu postasem nimic de cateva luni iar vizitele au fost destul de rare in ultima perioada. Recunosc ca folesc trei calculatoare legate in diferite retele, dar culmea era calculatorul de acasa daca era cel de la universitate mai credeam. Cei drept primesc zilnic pe adresele de e-mail 2-3 mesaje spasm.
M-ar interesa daca ati avut ceva discuti despre ce ar dori membri asociatiei de la un service Ford si care este impresia dumneavoastra despre service.
crocodil
 
Mesaje: 180
Membru din: 14 Noi 2009, 19:28
Maşina: Ford Kuga II, 2.0 TDCI, AWD, MT


Înapoi la Noutati si articole ClubFord

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 2 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 2 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login