Apeluri Umanitare

Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Sectiune dedicata familiilor, rudelor sau prietenilor nostri la nevoie de ajutorul nostru
Reguli forum
Va rugam publicati doar cazurile de a caror veridicitate sunteti siguri. Fara mesaje primite Yahoo! Messenger.

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde patuiag » 01 Iul 2013, 20:10

Stimabilul Domn Gabi.In primul rand da-mi voie sa ma iclin in fata ta pentru modestia ,pentru pasiunea ,pentru staruinta si pentu multe alte calitati pe care le-ai etalat in toti acesti ani de cand activezi pe forum.Nu ne-am cunoscut personal desii tare mi-as fii dorit acest lucru si nu pentru a apela la serviiciile tale care cu siguranta ma ajutau mult cand si focosul meu a avut nevoie de "doctor".Cand am dat intamplator peste topicul de reparatii si am inceput sa-l citesc, m-a captivat in intregime si crede-ma parca eram ca in perioada copilariei cand citeam cartile lui Karl May .Uitam ca mai trebuie sa merg la servici sa mananc etc.Amintirile si disputele constructive cu Mihai alias Moartea si sa nu-mi spuna mie ca cei ce au trecut prin acest topic nu au avut ce invata.Daca cineva ar selecta si transcrie toate expunerile tale intr-o carte cred ca ar fii un etalon pentru multi si mult timp de aici incolo pentru cea ce inseamna mecanica .Din toate expunerile tale pe forum pana acum doua sau trei luni nu am crezut niciodata ca in spatele acestui om se afla atata suferinta.
Pe aceasta cale rog si eu pe toti colegii de forum daca pot sa ajute cu ceva (nu ma gandesc numai financiar ci si sfaturi ,cunostinte ,tot ce inseamna ajutor pentru un coleg) sa o faca cu credinta in Dumnezeu ca ceea ce fac este pentru o cauza buna.
Scuze daca gramatica mea a lasat de dorit .De cele mai multe ori scriu dupa cum i-mi dicteaza inima si mai putin folosesc capul.
Inca o data in incheiere da-mi voie sa ma inclin in fata ta si daca in ultimii ani sau dat pe banda rulanta nemeritat titluri de masterate si doctorante ,prin expunerile tale in domeniul mecanicii personal o sa-ti zic:

Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate Domnule Doctor Bibanu si sa auzim de bine.
Focus TDDI Turnier Ghia 1,8,90 cai,2002. WFONXXGCDN2L14771
Fiesta 1,4 benzina 2006.

De bun simt toata lumea are nevoie.Putini il au si fiecare crede ca il are.
Avatar utilizator
patuiag
 
Mesaje: 453
Membru din: 30 Dec 2006, 13:46
Localitate: Rm Valcea
Maşina: Focus Turnier,1,8 TDDI 90CP,Ghia.
VIN: WFONXXGCDN2L14771

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde razvanelroro » 01 Iul 2013, 20:36

Multa sanatate iti doresc domnule Stoican, alaturi de o vorba buna si un cuvant de imbarbatare! Capul sus ! Sper sa fie mai bine pentru dumneavoastra cu micul nostru ajutor !! Cu respect !!
Avatar utilizator
razvanelroro
Incepator
 
Mesaje: 15
Membru din: 25 Aug 2010, 17:43
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo TDCI,2006,1998cmc,96 kw

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde becabeca35 » 01 Iul 2013, 20:42

Comunitatea din Botosani sustine aceasta cauza. Multa sanatate, stimabile!
becabeca35
Ford Freak
 
Mesaje: 167
Membru din: 22 Feb 2012, 18:47
Localitate: Suceava
Maşina: Ford Focus 1.8 TDDI 66kw combi
VIN: WF0NXXGCDN1D19511

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde Alen » 01 Iul 2013, 21:05

Va mulţumim, băieţi ! Este extraordinar că putem da dovadă că suntem uniţi mai ales la greu. :-)
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde mariossan » 01 Iul 2013, 21:09

Va salut stimati domni,
ma alatur si eu in ajutorarea domnului Gabi. In primul rand ca am apucat sa il cunosc personal si tot ce se poate spune e ca domnul Gabi este un om extraordinar si este intradevar suferind si pe aceasta cale transmit tuturor celor care cred ca dansul joaca o piesa dramatica de teatru ca NU ESTE ADEVARAT. Omul are o suferinta crunta pe care cu greu incearca sa nu o arate, dar iacata ca este in imposibilitate de a mai ascunde acest lucru. Pe aceasta cale virtuala tin sa ii transmit toate urarile de bine si insanatosire grabnica pentru a avea in continuare sfaturi pentru cei ce au nevoie de ele. Sanatate maxima, Marius :)
Avatar utilizator
mariossan
Ford Freak
 
Mesaje: 230
Membru din: 12 Noi 2012, 17:14
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 1. 1.4 16V + GPL

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde alexandrusavu » 01 Iul 2013, 21:35

Am făcut și eu un transfer bancar pt. că dacă noi nu ne ajutăm între noi, atunci cine ?
Imagine
<photo-blog actualizat bianual>
Cars :
Ford Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi ~115cp, 275Nm [90cp, 215Nm stock]
Avatar utilizator
alexandrusavu
 
Mesaje: 4747
Membru din: 23 Aug 2007, 02:11
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi 90CP
VIN: WF05XXWPD57U35570

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde anonimu' » 01 Iul 2013, 22:09

Sanatate si putere de munca va doresc Domnule Gabi ....cu siguranta am sa va ajut si eu !....sa auzim de bine
Avatar utilizator
anonimu'
1nsane Member
 
Mesaje: 1013
Membru din: 02 Apr 2008, 09:29
Localitate: Bucuresti-Crangasi
Maşina: ford mondeo mk3 ,tddi ,anul 2001 ,85kw , hatchbag ...
VIN: WF05XXGBB51B63509

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde claudiuvuta » 01 Iul 2013, 22:16

Am recitit si eu toate mesajele voastre. Este admirabil ca suntem uniti. Acest om a ajutat pe ceilalti de cate ori au avut o problema cu masina. Este un om pasionat si care isi face treaba serios, dar in primul rand cu pasiune. Cineva care se afla in conditia domnului Gabi este clar ca face ceea ce face nu doar pentru a castiga ceva, dar si din pasiune.
Masinile pe care el le-a reparat au ajutat oamenii sa mearga la munca, sa colinde tara in concediu sau ca posesorii lor sa isi castige painea cu ele.
Veau sa-i multumesc lui Alen, pentru ca a avut initiativa de a deschide acest topic. Ma astept ca toti cei ce au apelat la domnul Gabi sau cei ce s-au folosit de informatiile si postarile sale, sa dea o mana de ajutor.
Numai bine va urez tuturor, dar sanatate in primul rand.
claudiuvuta
1nsane Member
 
Mesaje: 1756
Membru din: 11 Iul 2010, 10:36
VIN: WF0KXXGCBKBM75419

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde morodor » 01 Iul 2013, 22:32

morodor scrie:Cateodata suntem egoisti si trecem impasibili pe langa suferinta unora ... poate si viata asta din secolul vitezei ne face sa fim asa ... poate si sutele , miile de excroci ne fac sa fim circumspecti , insa in acest caz nu avem voie sa trecem mai departe fara sa intindem o mana de ajutor !

Un efort mic din partea noastra poate indulci suferinta unei persoane care ne-a ajutat dezinteresat !


Domnu Gabi , multa sanatate !
Recunosc ca nu am beneficiat personal de sfaturile dumneavoastra , dar ca cititor al forumului am urmarit topicurile , am cititi cu placere si admiratie sfaturile dv. Este foarte frumos ca aveti niste principii solide in viata , dar se pare ca sunteti un dinozaur pe cale de disparitie . Am avut placerea sa cunosc in Constanta un om de calitatea dumneavoastra si era la fel de dezamagit de aceasta societate orientata numai spre consum si care arunca cu lejeritate la cosul de gunoi niste profesionalisti care pot prelungi viata unur obiecte atat de dragi noua .
Imi pare foarte rau de situatia in care sunteti si sper ca societatea va constientiza la un moment dat ca sunt multe valori care se pierd in mizerie si promovam chiciul , incultura , furtisagurile etc.
Acum am aflat in ce suferinta sunteti si in cel mai scurt timp o sa ajung si eu la BRD ...
Istoria Focusului meu ... tot ce am facut si vreau sa fac la masina : http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=15&t=62737
Avatar utilizator
morodor
Member
 
Mesaje: 261
Membru din: 18 Oct 2010, 15:26
Localitate: Constanta
Maşina: Ford Focus Turnier , 2007 , 1,6TDCI , 109CP
VIN: WF0WXXGCDW7D52952

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde lupul1952 » 01 Iul 2013, 23:58

Sanatate multa Bibane, Dumnezeu sa va tina puternici si sa va ajute pe toti ai tai, sotia si baiatul ca nici pentru ei nu este usor in aceste clipe!
Vineri cand intra salariul, o sa ai ai si de la mine si familia mea ceva in acel cont de la brd, sa te tina Dumnezeu puternic si sa te ajute pe tine si toti ai tai, caci acest forum ar fi fost extrem de sarac fara tine, sfaturile tale si sprijinul tau extraordinar si toata munca depusa si pentru motoarele Ford.
Respect deosebit pentru ceea ce ai facut pentru membrii ClubFord si nu numai, iar noi trebuie sa-ti fim alaturi!
Cu stima te salut si sa te/va tina Dumnezeu puternici!
Avatar utilizator
lupul1952
 
Mesaje: 393
Membru din: 18 Iul 2007, 12:30
Localitate: Ph
Maşina: Focus3,5 150hp

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde QrowBarbarul » 02 Iul 2013, 00:09

sa avem sanatate nea' gabi
pentru @initiator poti sa precizezi si codul "SWIT" de la cont ? ca fara el cei din afara nu pot face transferul
vin : WF0AXXBAJASU72320
Avatar utilizator
QrowBarbarul
Incepator
 
Mesaje: 27
Membru din: 08 Aug 2010, 23:23
Maşina: ford fiesta ghia
VIN: WF0AXXBAJASU72320

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde ovideatza » 02 Iul 2013, 07:44

In principiu SWIFT-ul ar trebui sa fie BRDEROBUXXX dar trebuie intrebat la banca, sa nu existe particularizat pentru sucursala respectiva.

Pentru domnul Gabi nu am decat cuvinte de incurajare si sanatate multa, cred ca a inteles ca aceasta comunitate este alaturi de el. Mai rar asa oameni ca si dumnealui in ziua de astazi.

Imi pare rau de ce aud de la dumnealui, cum ca unii clienti prefere repede in loc de bine, altii (eu) cautam mecanici ani de zile si nu gasim o persoana de incredere in orasul unde locuim (personal operatiunile mai delicate am ajuns sa le fac la Radauti sambata, rugandu-ma de un mecanic in care am incredere sa imi faca loc cand ajung eu pe acolo), asta reflectand societatea in care traim la momentul de fata. Am sub 30 de ani, si ma sperii de ceea ce vom ajunge mai peste 15-20 ani, cand vom ramane la mana celor de varsta mea, care majoritatea am ales sa facem o facultate (sau nimic..) in loc de o scoala de meserii...
ovideatza
1nsane Member
 
Mesaje: 2123
Membru din: 02 Mar 2007, 22:19
Localitate: Iasi
Maşina: Focus 1.8 TDDI 90 2002
VIN: WF0NXXGCDN2U75879

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde toxicristi » 02 Iul 2013, 08:08

Am facut si eu un transfer. Doamne ajuta!

@QrowBarbarul pe site-ul BRD apare Cod SWIFT: BRDEROBU
Imagine "Aici, pe forum, eşti ceea ce scrii!"
Avatar utilizator
toxicristi
 
Mesaje: 7689
Membru din: 02 Ian 2007, 23:53
Localitate: Bucuresti / Brasov
Maşina: Focus 2002 1.8TDDi 90CP Bouvagon

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde adicristea » 02 Iul 2013, 08:15

Nea bibane, păi eu zic să te faci matale bine că altfel ne certăm. Rezolvat și eu (am făcut transfer, comisionul mi-l ia mie).
\\\ Cumpara "romaneste"! Salveaza-ti slujba! ///
Nu fi zmeu, s-ar putea sa zbori!
Nemulţumirile oamenilor nu vin din ceea ce li se întâmplă, ci din diferenţa dintre ceea ce li se întâmplă şi aşteptările lor. ™Ciugu®
Imagine
Avatar utilizator
adicristea
 
Mesaje: 6109
Membru din: 18 Ian 2008, 13:01
Localitate: Reading, UK
Maşina: Citroen C4 Picasso 1.6 eHDI
VIN: 00000000000000000

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde claudiuvuta » 02 Iul 2013, 08:20

Cunoaste cineva vreun doctor bun sau are pe cineva in familie? Eu nu am, insa poate este vreun coleg care are pe cineva in familie si poate oferi un sfat.
claudiuvuta
1nsane Member
 
Mesaje: 1756
Membru din: 11 Iul 2010, 10:36
VIN: WF0KXXGCBKBM75419

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde laurentiugm » 02 Iul 2013, 08:21

Salutare nea Bibane. Ma inclin in fata ta pentru tot ceea ce ai facut pentru noi si ce vei face de acum inainte. Pe mine m-ai scos din belele de la distanta. Noroc cu sfaturile pe care le-am primit de la dvs ca altfel schimbam piese la masina doar asa sa fie schimbate. Sa dea Dumnezeu ca totul sa fie bine si insanatosire grabnica.

in drum spre BRD
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde Alen » 02 Iul 2013, 10:55

claudiuvuta scrie:Vreau sa-i multumesc lui Alen, pentru ca a avut initiativa de a deschide acest topic.

Multumesc si eu, dar in egala masura e si meritul lui Florin21.
Dar de fapt aici n-as vrea sa discutam despre merite (cel putin nu despre meritele noastre, ci doar despre ale lui Gabi). Sa vorbim despre cum il putem ajuta pe colegul nostru aflat in dificultate. :)
Avatar utilizator
Alen
 
Mesaje: 7364
Membru din: 15 Apr 2007, 20:19
Localitate: Bacau
Maşina: Ford Fiesta 2007 1.4 TDCi

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde doomy852 » 02 Iul 2013, 12:15

Cu respect va doresc multa sanatate si sper din tot sufletul sa treceti cu bine peste toate problemele!
Cu totii ar trebui sa donam cat de putin , macar cate 5-10 lei , indiferent daca il cunoastem sau nu personal de Dl. Gabriel. Si-a dat tot interesul pentru problemele noastre scriind zeci de pagini si oferindu-ne informatii cu adevarat folositoare, nu "pareri". Nu a avut nicio obligatie fata de noi si nici nu a primit nimic in schimb .
Stiu, asta este pana la urma forumul...informatii gratuite...insa si-a dat interesul de fiecare data pentru a "spune" lucruri cat mai corecte si cat mai complete. Macar acum, cand are nevoie de noi, sa il ajutam !

Numai bine tuturor!
doomy852
Gold Member
 
Mesaje: 635
Membru din: 23 Oct 2011, 02:47
Localitate: Bucuresti/Zimnicea(TR)
Maşina: Ford Focus 2, 1.6 ti-vct, 115 cp

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde Nic_Bv » 02 Iul 2013, 12:29

Prezent, ma alatur listei.

@bibanu47: multa sanatate si putere sa depasesti momentele grele.
Ma inclin in fata doamnei, pentru care "impreuna la bine si la greu" nu a fost doar o fraza de complezenta.
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde shalimar189 » 02 Iul 2013, 13:52

Legat de ceea ce s-a spus, ca numai copii si oamenii buni se duc sus...un om cand intra intr-o gradina, culege cea mai frumoasa floare, de obicei uscaturile raman. Asa se spune si cu Dumnezeu, ca culege cele mai bune flori ale gradinii....

Tot respectul pentru toti de aici, pentru ca ne balacarim, ne injuram, ne certam, dar ne unim cand viata o cere. Jos palaria pentru comunitatea asta. Azi voi merge la BRD, sub anonimat voi ajuta si eu cum pot. Multa sanatate si mult respect si admiratia pentru un om ce lupta, cu boala si mai ales cu sistemul.
shalimar189
Gold Member
 
Mesaje: 526
Membru din: 14 Dec 2008, 13:20
Maşina: Focus&LandCruiser
VIN: 7mai1986FINALISTI

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde danz » 02 Iul 2013, 13:58

Tocmai am raspuns si eu '' prezent'' si m-am alaturat acestei initiative laudabile , cu un virament bancar.
Suplimentar , avand la mica publicitate un radio cd Ford 6000,in stare perfecta, as dori ca , in cazul in care este cineva interesat de achizitionarea lui, suma obtinuta sa fie virata, de asemenea, in contul colegului nostru Bibanu47. Putem negocia un pret de bun simt, numai sa-l putem ajuta pe colegul aflat in suferinta.
Multa sanatate, Bibane ( imi permit sa-ti spun asa, fiindca se pare ca suntem cam de-o seama) !
Avatar utilizator
danz
Ford Freak
 
Mesaje: 211
Membru din: 21 Feb 2006, 01:35
Localitate: Valcea
Maşina: FF2 2007, 1.6i 101 CP ,Hatchback

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde iordan george » 02 Iul 2013, 14:11

claudiuvuta scrie:Cunoaste cineva vreun doctor bun sau are pe cineva in familie? Eu nu am, insa poate este vreun coleg care are pe cineva in familie si poate oferi un sfat.


Foarte bine spus , Claudiu . Trebuie sa stim catre ce ramura a medicinii ne adresam .
In Bucuresti , Cluj , sintem atitia care putem face acest lucru .

O sa fie bine .
⭐ Ford Focus 1.6i Sedan 2005 ⭐
Avatar utilizator
iordan george
 
Mesaje: 863
Membru din: 29 Dec 2009, 22:12
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Kuga Business 2019 1.5 150hp Ecoboost
VIN: WF0AXXWPMAKJ51341

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde bogda1313 » 02 Iul 2013, 14:39

Am trecut si eu acum pe la BRD.

Multa sanatate Gabi, tie si familiei tale!
Ford Focus MK4 Wagon 2019 Titanium, 1.0 EcoBoost 125 M6
Ford Focus MK2 2007, 1.6 Duratec, Trend Collection + multe chestii montate din pasiune
My site: Auto TestDrive
Avatar utilizator
bogda1313
 
Mesaje: 2569
Membru din: 18 Aug 2007, 12:44
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus MK2, 2007

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde iulipapa » 02 Iul 2013, 14:47

Multa sanatate "nenea Bibanu47". Sa te faci bine, ca mai avem multe de invatat de la tine!
O sa trec pe la BRD.
"Totul e relativ, depinde ce sistem de referinta iti alegi!"
Avatar utilizator
iulipapa
Ford Freak
 
Mesaje: 126
Membru din: 10 Ian 2008, 13:16
Localitate: langa Curtea de Arges
Maşina: FF 2 FL, 1,6 TDCI, Titanium; Mondeo mk IV, 1,6 TDCI, Titanium
VIN: WF0SXXGCDS8E84017

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde balanescudragos » 02 Iul 2013, 14:48

Multa sanatate,acum am venit de la BRD.
Dumnezeu sa va aiba in paza domnule Gabriel.
Cu respect,
Balanescu Dragos.
Un coleg de forum are nevoie de ajutorul nostru! -bibanu47- viewtopic.php?f=2&t=89574
Avatar utilizator
balanescudragos
 
Mesaje: 541
Membru din: 09 Mai 2012, 14:07
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford
VIN: WF0FXXWPDF3M31315

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde Florin21 » 02 Iul 2013, 17:40

Cu multa sanatate din partea lui "Florin21", "bobby-ford", "crysti10" si "patuiag" toti din cadrul Grupului ClubFord Rm.Valcea. Astazi in jurul orelor 16:30 am efectuat o depunere de numerar in contul specificat pe prima pagina a acestui topic.
Numai bine... >:D<
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde morodor » 02 Iul 2013, 18:52

Ma bcur ca acesti oameni minunati de pe forumul Ford sunt uniti si nu lasa un coleg la greu ...

Colegii au reactionat si au inceput sa se vanda maruntisurile pe care le-am pus la vanzare pentru ajutorarea colegului nostru Bibanu 47... sper ca in urmatoarele zile sa se mai concretizeze cateva vanzari ... orice ajutor cat de mic este binevenit .
Va multumesc , va doresc multa sanatate si sa ramaneti aceeasi oameni de calitate !
Istoria Focusului meu ... tot ce am facut si vreau sa fac la masina : http://forum.clubford.ro/viewtopic.php?f=15&t=62737
Avatar utilizator
morodor
Member
 
Mesaje: 261
Membru din: 18 Oct 2010, 15:26
Localitate: Constanta
Maşina: Ford Focus Turnier , 2007 , 1,6TDCI , 109CP
VIN: WF0WXXGCDW7D52952

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde boppzoli » 02 Iul 2013, 18:57

Legat de ceea ce s-a spus, ca numai copii si oamenii buni se duc sus...un om cand intra intr-o gradina, culege cea mai frumoasa floare, de obicei uscaturile raman. Asa se spune si cu Dumnezeu, ca culege cele mai bune flori ale gradinii....


... deci trebuie sa-l rugam pe Dumnezeu ca de data asta sa ne lese in gradina aceasta floare pt. ca si noi vrem sa ne mai bucuram de el ... [-O<
Toate cele bune!

Ford Focus Ghia, 2004, 1.8 TDCI, 115 CP
DAiSy (Decentralized Artificial Intelligence System): https://daisy.global/r/boppzoli - mesaj privat, daca doresti ajutor in legatura cu DAISY ;)
Avatar utilizator
boppzoli
1nsane Member
 
Mesaje: 1955
Membru din: 11 Iul 2009, 19:08
Localitate: Cehu Silvaniei
Maşina: Ford Focus MK1 Ghia 1.8 TDCI 115 CP, 2004
VIN: WF0FXXWPDF4A83566

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde olteas01 » 02 Iul 2013, 20:11

Multa sanatate d-le Gabi si insanatosire grabnica, toata stima initiatorilor acestui topic, imediat o sa fac si eu un transfer bancar.

Numai bine!
Avatar utilizator
olteas01
1nsane Member
 
Mesaje: 1859
Membru din: 04 Mar 2009, 07:53
Localitate: Roman
Maşina: Ford Focus Titanium 1.6 TDCI
VIN: WF0KXXGCBKBY43507

Re: Bibanu47: sprijin pentru un coleg in suferinta !

Mesajde klaus74 » 02 Iul 2013, 20:33

Ma bucur ca la rautatea si indiferenta pe care le vezi zi de zi in tara asta mai gasim si astfel de initiative.
Nu mi-a venit sa cred cand am citit acest topic. Multa sanatate pentru un om care m-a incantat in topicul cu detalii tehnice pe care l-a intretinut atata timp si despre care am auzit numai laude de la cei care au apelat la el.

Am initiat si eu un transfer, maine dimineata se valideaza, pana dupa amiaza ar trebui sa intre in cont.

Insanatosire grabnica!
klaus74
Gold Member
 
Mesaje: 585
Membru din: 27 Iun 2007, 21:30
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ex: Ford Focus 1.8TDCI Duratorq 2008
VIN: WF0XXXXXXXXXXXXXX

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Apeluri Umanitare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 5 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 5 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login