Zilele ClubFord 2014 : 7-9 iunie 2014 @ Constanta

Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Moderatori: requiem, Reprezentanti regionali

Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde Nic_Bv » 10 Iun 2014, 21:04

Deschid acest topic pentru că trebuie. E frumos să te duci undeva, să te simți bine, dar e urât să uiți să mulțumești celor ce au făcut acest lucru posibil.

Prin urmare țin să mulțumesc celor care au organizat ZCF 2014. Deși altitudinea a fost la nivelul mării, organizarea a fost la înălțime.

Mă bucur că am avut ocazia să mă reîntâlnesc cu vechi prieteni, să cunosc ”în carne și oase” oameni pe care aveam senzația că-i cunosc de-o viață, ca efect al comunicării virtuale. Am regretul că nu am reușit să schimb câteva vorbe cu mai mulți colegi de forum, sau de ce nu, cu toți cei care au participat la eveniment.

Pentru că am avut senzația că suntem cu toții membrii ai aceleiași familii.

Văzând atâția oameni deosebiți reuniți sub semnul ovalului albastru, mi-am dat seama de un lucru. Nu noi ne alegem mașinile, ci mașinile ne aleg pe noi.

Pe curând, dragi colegi! Până la proxima reîntâlnire, baftă în tot ceea ce faceți. Aveți grijă de voi și de familiile voastre, pentru că restul e can-can. :D
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde VIPER » 10 Iun 2014, 21:31

Prietene, inchin o bere in cinstea vorbelor tale frumoase, si in cinstea tuturor celor care au fost in spatele evenimentului! Abia astept sa ne revedem!
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7385
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde ady_oltean » 10 Iun 2014, 23:05

Aveti perfecta dreptate. A fost foarte frumos aceste zile ca am reusit sa ne intalnim mai multi indragiti ai acestui mare brand, FORD. Organizatorii au fost foarte de treaba si ii stimez pentru timpul care l-au dedicat organizarii acestui eveniment. Si nu in ultimul rand tuturor celor care au participat la eveniment, pentru mine fiind prima data cand particip.
Abia astept sa vina urmatoarea intalnire de anul viitor, unde sper sa fim mai multi decat anul asta. Inca o data FELICITARI organizatorilor si sponsorilor acestui eveniment pentru tot efortul care l-au depus.
Avatar utilizator
ady_oltean
 
Mesaje: 49
Membru din: 25 Apr 2009, 00:42
Localitate: Bucuresti; Tg-Jiu;
Maşina: Ford Mondeo Mk3, 2004, Combi, 2.0 TDCi 115CP
VIN: WF0WXXGBBW4C75964

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde jeutzu_99 » 10 Iun 2014, 23:25

De acord si eu cu initiativa lui Nic.
Multumiri tuturor celor care s-au implicat in organizarea acestui eveniment ! Merita respectul nostru ! Jos palaria ! ^:)^ ^:)^ ^:)^
Am revazut prieteni, am depanat amintiri de la intalnirile trecute, am legat noi prietenii, ne-am distrat ... din punctul meu de vedere intalnirea si-a atins scopul.
Stiam ca va fi asa ! ;)
Toate astea datorita lor, organizatorilor ! Brava dle ! =D> =D> =D>
Ford Mondeo MK5, 2.0tdci / 180 hp : B -999- W G L
Ford Fiesta MK7, 1.5tdci / 75 hp : B -777- W G L
Ford Focus MK4 Active, 2.0tdci / 120 hp : B -555- W G L

ex-Ford Mondeo MK4, 2.0tdci / 163 hp
ex-Ford Fiesta MK6, 1.4 / 80 hp
ex-Ford Focus 2, 1.6tdci / 136 hp
ex-Ford Focus 2, 1.4 / 80 hp
Avatar utilizator
jeutzu_99
1nsane Member
 
Mesaje: 1147
Membru din: 25 Noi 2007, 13:28
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mondeo--2016-- 2.0tdci

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde smokefield » 12 Iun 2014, 09:53

multumiri si din partea noastra, timpul a fost perfect, conditiile mai bune ca anul trecut. sa speram ca la anul va fi si mai bine :d
smokefield
 
Mesaje: 393
Membru din: 12 Sep 2011, 15:40
Localitate: Ploiesti
Maşina: c-max

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde Sk8er » 15 Iun 2014, 15:44

Multumesc organizatorilor pentru efortul depus in realizarea acestui evenimet deosebit. A fost prima mea participare, m-am simtit foarte bine si cu siguranta voi veni si la urmatoarele intalniri.
Avatar utilizator
Sk8er
Incepator
 
Mesaje: 93
Membru din: 29 Aug 2013, 19:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus MK2, 1.6TDCi, 110 CP
VIN: WF05XXGCD57E72468

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde dan4ke » 16 Iun 2014, 06:10

Salut!Sunt unul dintre cei care m am ocupat(impreuna cu prietenul martini)de organizarea zcf la mare,atat in editia de anul trecut cat si cea recent incheiata.Tin deci sa multumesc ,si in numele lui,tuturor celor care ne au apreciat munca si efortul(care nu a fost mic)si,mai ales pentru participarea la un asemenea eveniment.Am lasat sa treaca o saptamana pana sa scriu acest mesaj in speranta ca voi uita cateva momente din timpul zcf 2014 care mi au umbrit un pic bucuria.E vorba de lipsa de interes manifestata de participantii la zcf legata de participarea la cele doua workshop uri,cel cu smurd si cel cu defensive driving.La ambele nu au fost mai mult de 20 de persoane.......poate va ganditi ca ia uite l si pe asta ce problema are....nu e asa pentru ca,din interior va spun, ca,desi au fost facute mari eforturi pentru a putea fi adusi cei de la smurd(intre noi fie vorba,adica pentru cei ce i au urmarit si anul trecut PROFESIONISTI in adevaratul sens al cuvantului)au fost tratati cu maxima seriozitate de participantii la zcf.....vreo 20 la numar.Probabil ca piscina si berea au fost mai importante.....e drept,lumea a venit la mare, la soare.....dar cei de la smurd au venit in ziua lor libera,cu tot echipamentul de descarcerare si prim ajutor.....ca sa ne arate noua ,celor de la zcf .....iar noi i am tratat cu ...absenta.Mie unul mi a fost jena sa vad ca oamenii de la smurd au venit in ziua lor libera pe caldura aia cu toate alea dupa ei si aproape ca erau singuri in parcare......la fel de jenat m am simtit si la defensive driving,unde ,la fel,prezenta nu a depasit cred vreo 20 de persoane......Oare chiar nu ne putem depasi conditia de romani?Adica sa apreciem munca altora?Cele doua momente pe care vi le am aratat au fost depasite cu mult insa a doua zi,dupa ce ne am intors in parcare dupa defilare,cand,cate unul cate doi,onor participantii la zcf s au carat(scuzati expresia)spre hotel(bere sau piscina)iar in parcare au ramas in jur de 20 de masini,din peste 100,pentru a se atinge cel mai jenant moment (dupa parerea mea) al zcf 2014,momentul in care bogdanv,care atribuia premiul pentru cea mai frumoasa masina sau ceva de genul a trebuit sa strige urmatorii clasati pentru ca cei ce castigasera in urma voturilor din urna.......plecasera.Dupa parera mea e o lipsa de respect fata de organizatori,sau ,in primul rand fata de ei insisi?fata de cei care participau inca la eveniment?In sfarsit,una peste alta se dau premiile,hai sa facem poza de grup,la incheierea zcf 2014........CU CINE SA FACI POZA DE GRUP??????????????Noroc cu baietii de la bdt, cu cei de la sonorizare,cu cativa gura casca de prin parcare(am poza drept dovada)abia ne am adunat vreo 30 de oameni pentru poza de grup la incheierea zcf.......parca asociatia noastra are in titulatura ceva de genul:comunitatea posesorilor.....inchei citatul.....care comunitate?Ca o comparatie,va pot spune ca,de doi ani particip la zilele club ford bulgaria unde am vazut ce as fi vrut sa vad si la noi:o comunitate de oameni legati de ce au in comun,si anume FORD.De la prima secunda de cand au venit si pana la ultima bulgarii au fost acolo,toti,impreuna,s au distrat, au participat la activitati, la concursuri,la party,demonstrand prin asta ca se respecta pe ei insisi,pe cei care au muncit la organizare....nu si au facut bisericute,nu au plecat......pentru cei care vor sa se convinga am fotografiile,atat cele de la noi cat si cele de la bulgari....in rest ce sa mai zic....sa auzim de bine,sper ca celelalte editii ce vor fi organizate de altii( pentru ca eu unul nu ma mai bag la asa ceva)sa fie peste ce am facut noi la mare,si,poate tot ce am scris va prilejui un moment de reflectie asupra modului in care, unii dintre noi cel putin,inteleg sa trateze un asemenea eveniment.Cu stima,dan4ke.
Avatar utilizator
dan4ke
 
Mesaje: 40
Membru din: 31 Oct 2010, 17:39
Localitate: mangalia
Maşina: mondeo 2006 2,2 tdci
VIN: wf005xxgbb56t8625

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde VIPER » 16 Iun 2014, 07:13

Te vad suparat, si pe buna dreptate. Totusi, desi "cine se scuza se acuza", am si eu o parere (se stie ca limba de Vipera nu poate sa taca :P):

1, cursul lui Vali a fost anuntat pe forum Luni 2.06. Printr-o intamplare fericita am dat de anunt si m-am inscris miercuri 4.06, iar joi dimineata plecam la drum. Daca nu as fi intrat deloc pe forum (si prin natura noului job am ore ciudate de intrare), nu stiam de el.
2. Anul trecut am venit cu toata familia la cursuri. Era mai mult spatiu. Anul asta i-am trimis la plimbare in ideea ca nu avem loc. Greseala mea...
3. Din 6 editii ZCF nu cred ca am stat pana la poza finala decat la 2-3. Pentru ca am o problema din copilarie: ma insolez foarte usor. Ceea ce am si facut si de data asta. Nu stiu cat conteaza, dar din pacate nu pot sta in soare atatea ore. Nici la plaja nu am stat, sa nu crezi ca ma dau dupa gard. Am fost 2 ore pe plaja, sub o umbrela.

Parerea mea, daca o vrei (daca nu eu tot o scriu): iti inteleg supararea, dar vehementa poate fi un pic mai domolita. Sunt multi factori pe care nu ai cum sa ii iei in calcul.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Focus Mk3.5 1.5TDCi 120CP PowerShift 2017
Imagine
Avatar utilizator
VIPER
 
Mesaje: 7385
Membru din: 01 Mar 2007, 23:41
Localitate: Bucuresti, RO
Maşina: Ford Focus Mk3.5, 1.5 TDCi, Titanium

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde Nic_Bv » 16 Iun 2014, 08:31

@dan4ke: organizarea a fost foarte bună, așa cum am spus deja mii de mulțumiri pentru asta. Însă la capitolul comunicare mai e loc de îmbunătățiri. Iar ca să dai vina pe lipsa de interes a participanților, e ... scuză-mă, o reacție infantilă.

Hai să o luăm metodic:
- pe http://www.zileleclubford.ro/program.php scrie ”13:30 - 16:30 Workshop-uri ClubFord”. Fără alte detalii.
- desi aveati adresele de email ale participantilor, nu ne-ati anuntat detalii privind programul. Sau PM pe forum.
- sambata dimineata cand am facut checkin-ul la hotel... nimic, nicio informatie.
- am participat la cursul SMURD dintr-o intamplare, veneam de la plaja si am vazut lume, am intrat de curiozitate sa vad ce se intampla.Crede-ma, as fi renuntat cu totul la plaja daca stiam ca vine SMURD, exact ora si locul evenimentului.
Si pentru ca tot a venit vorba de cursul SMURD, am observat ca au fost grabiti pe final pentru ca... venea Vali Porcisteanu. Mda.

Poza de grup? Se stia dinainte cand urmeaza sa fie facuta si la ce ora? V-ati gandit ca multi dintre participanti au copii, trebuie sa respecte orele de masa, samd? Nu era normal ca aceasta poza sa fie facuta imediat dupa defilare?

Hai sa nu ne aratam cu degetul pentru chestii marunte. Organizarea a fost OK, la fel au fost si participantii. Procedurile pot fi imbunatatite cu calm, chiar si dupa 10 ani.
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde laurentiugm » 16 Iun 2014, 13:35

Sincer eu unu nu am ce sa reprosez nimanui, faptul ca nu m-am prezentat la workshopul Smurd e ca mai participasem si cu alte ocazii, ca nu am participat la workshopul lui Vali Porcisteanu, deja facusem un asemenea curs.
Organizarea a fost ok si va multumesc pentru ceea ce ati facut pentru al2lea an la rand.
Da in parcare a fost mai usor ca anul trecut, multi au plecat, dar noi cei care am ramas pana la final ne-am distrat si pentru asta va multumesc, eu unu m-am simtit bine si sper ca voi la anul sa fiti cei care o sa va relaxati :) Nu mai cobesc ca anul trecut ca poate mi-o fur :)
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde martini » 17 Iun 2014, 21:29

In primul rand multumim pentru aprecieri si pentru participare. Fiind zile libere puteati sa alegeti sa mergeti in alta parte si sa cheltuiti banii in alte moduri. Totusi ati ales sa ne onorati cu prezenta. Credeti-ma ca am apreciat ca ati ales ClubFord si ca eforturile noastre de cateva luni nu au fost facute in van.

Ca de fiecare data insa sunt si momente mai putin reusite, multe din cauza noastra, a organizatorilor (care puteam sa facem putin mai mult), altele din cauza unor participanti (nu dau exemple din anul trecut) si o alta categorie independenta de ce ne dorim cu totii (vremea, autoritatile locale...).

Comunicarea programului a fost intr-adevar o problema, acesta trebuia afisat mai din timp si pus in loc vizibil, de preferat la receptie si/sau restaurant astfel incat in permanenta toata lumea sa stie ce si cand are loc, ce urmeaza si cat dureaza. Dan4ke a facut o propunere extraordinara cu cateva saptamani inainte de ZCF care din pacate nu s-a materializat: toti participantii sa aiba instalata aplicatia WhatsApp, iar la inregistrare la hotel sa fie adaugati pe un grup al aplicatiei, dedicat, unde noi - organizatorii, sa va putem transmite in timp real programul si eventualele schimbari de ora/locatie. Din diverse motive nu s-a mai putut aplica metoda, insa o sustin in continuare si o "vand" ca pont pentru organizatorii de anul urmator!
O alta problema a fost programul podului de la Agigea; initial cursul cu SMURD trebuia sa aiba si o parte practica mai laborioasa in care unei masini (rable) sa i se dea foc in timp ce unul dintre paramedici era inauntru jucand rolul victimei (accident rutier), autospeciala stingea incendiul, descarcera complet masina, scotea victima, acorda primul ajutor. Nu ne-a iesit chiar tot deoarece nu am putut aduce pe o platforma masina din Constanta pana la Jupiter, sa tinem platforma blocata de la 8 la 15 = 7 ore si apoi sa o trimitem inapoi. Cele 7 ore costau prea mult decat ne puteam permite, iar prin imprejurimi nu am gasit alta masina in 2 saptamani de cautari. Asta se cheama ghinion. A trebuit sa ne repliem si echipajul prezent a compensat prin alte demonstratii. Ca sa fie totul perfect, in timpul zilei de sambata am aflat ca nu se mai inchide de fapt podul si chemasem si oamenii cu atatea ore inainte din timpul lor liber, fara sa ii platim, fara sa le dam macar o masa calda; daca stiam ca e deschis poate ne-am fi incadrat cu rabla dar ...
Nu a iesit nici petrecerea pe plaja, ceva similar celei facute in 2013, din diverse motive organizatorice si financiare.
Ar fi fost o idee buna, la factura emisa pentru participantii la ZCF sau la inscrierea la hotel/petrecere sa se achite o taxa simbolica de 10-20 lei de persoana; banii acestia s-ar fi folosit pentru petrecerea de pe plaja, pentru 7 ore de platforma, sau pentru diverse activitati care se intorceau tot spre cei care au achitat-o. Daca ati observat anul acesta nici la petrecere nu s-a platit intrarea, un lucru nu tocmai bun, ca de acei bani depindeau alte activitati.

Eu unul consider ca a fost o editie reusita, dupa cum vad si feedback-urile participantilor si dupa ce mi-au tot spus la Jupiter. Ca se putea mai bine, sunt convins, intotdeauna trebuie sa tindem spre perfectiune si sper ca fordistii care vor organiza in 2015 ne vor depasi!
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde Mircea » 17 Iun 2014, 21:51

Martini, felicitari tie si tuturor celorlalti organizatori. Eu unul m-am simtit foarte bine. Eu zic sa lasam in urma momentele neplacute si sa aleaga punctele forte de la toate editiile de pina acum. Asa poate la viitoarea editie nr celor multumiti va creste.
Avatar utilizator
Mircea
 
Mesaje: 1393
Membru din: 19 Ian 2010, 12:25
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2 HB 1.6, 130+CP, Ti-VCT
VIN: WF05XXGCD56GXXXXX

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde Nic_Bv » 17 Iun 2014, 21:54

martini, ești undeva în fruntea listei cu oameni pe care regret că nu am apucat să-i cunosc personal. Ai dreptate, întotdeauna e loc de mai bine, iar voi ați ridicat ștacheta atât de sus încât abia aștept să văd ce va fi la anul!
Cât despre oamenii de la SMURD,am mai spus-o dar mă repet de câte ori am ocazia: această instituție a apărut pentru ca îngerii să poată lua formă umană și să vegheze asupra noastră, atunci când trecem prin momente de cumpănă.
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde dan4ke » 17 Iun 2014, 21:55

nu e vorba de nici o reactie infantila.......atata vreme cat vii la zcf vii ca sa participi la ceva,la un eveniment,care se intampla atunci,arati ca participi,te intereseaza.......in fine,poate vreau eu prea mult ,eu vorbesc in general nu e vorba de cineva in mod special,se pare ca asta e chestie care ne va macina pe noi romanii,bisericutele,gastile separate,aia care se cred mai destepti decat restul,in fine.........
Avatar utilizator
dan4ke
 
Mesaje: 40
Membru din: 31 Oct 2010, 17:39
Localitate: mangalia
Maşina: mondeo 2006 2,2 tdci
VIN: wf005xxgbb56t8625

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde dan4ke » 17 Iun 2014, 22:05

daca despre work shop uri se mai poate gasi o scuza ca nu s a stiut,in fine ,o inghit si pe asta desi cine vroia putea sa afle,din parcare masinile nu au plecat singure,ci conduse de membrii comunitatii posesorilor bla bla.....hai sa fim seriosi......
Avatar utilizator
dan4ke
 
Mesaje: 40
Membru din: 31 Oct 2010, 17:39
Localitate: mangalia
Maşina: mondeo 2006 2,2 tdci
VIN: wf005xxgbb56t8625

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde Mircea » 17 Iun 2014, 22:23

Dupa cum scriam si mai sus, hai sa alegem punctele forte. Unul din punctele forte ale celor de la Brasov a fost plasarea linga parcare a zonei de mancare si bautura. Lista ramine deschisa.
Avatar utilizator
Mircea
 
Mesaje: 1393
Membru din: 19 Ian 2010, 12:25
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2 HB 1.6, 130+CP, Ti-VCT
VIN: WF05XXGCD56GXXXXX

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde Nic_Bv » 17 Iun 2014, 23:00

@dan4ke: ai uitat să adaugi la lista de românisme și mentalitatea ”pentru ce nu merge bine, ăilalți sunt de vină”.

Nu e vorba de bisericuțe! Cât despre ”cine vroia putea sa afle”... Ia încearcă să te pui în locul meu, venit de aiurea din țară. Spune-mi cum puteai afla locul și ora la care are loc workshop-ul SMURD. Probabil că sunt eu mai prost din fire, mă orientez mai greu... dar n-am fost singurul în situația asta!
Pe viitor, trebuie să editați o broșură ”ZCF for dummies” !!! Ca să intrăm și noi, ăștia cu scuipat la colțul gurii, în rând cu lumea!

Cu bune și cu rele, a fost un eveniment reușit! Asta e tot ce contează.
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde martini » 18 Iun 2014, 07:52

Nic_BV : si mie imi pare rau ca nu ne-am intersectat. De vazut sigur ne-am vazut insa eu alerg, sunt ninja, ma prinzi mai greu :D Recuperam la anul!

Nicolae_Mircea: ca si anul trecut, daca va vine sa credeti, patronii localurilor din vecinatate o duc prea bine pentru a-si dori un venit suplimentar, nu au vrut sa castige bani. Ca investitie sa aduci cu o duba un frigider, un gratar si un baiat care sa invarta micii si sa ii vanda nu era mult dar cand se pune problema de "muieți-s posmagii" (Ion Creanga).... Crede-ma ca s-au facut eforturi in sensul asta dar n-am avut cu cine discuta :-??
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde laurentiugm » 18 Iun 2014, 08:05

:) A fost mai mult decat ok din punctul meu de vedere, si ce o sa ramana dupa ZCF 2014? Toata lumea o sa isi aminteasca de partea frumoasa :), bine eu unu o sa imi aduc aminte ca ma stat 2,5 ore pentru o cafea la Hotel :D
Legat de taxa, chiar l-am intrebat pe Darkmic de ce nu se mai plateste.... a zis ca nu stie si asa a ramas.
Taxa aia ar trebui perceputa de cum te duci la hotel sa te cazezi. Nu e o suma mare si ar trebui platita de toata lumea.
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde patuiag » 18 Iun 2014, 18:51

Din pacate in acest an nu am reusit sa fiu prezent la eveniment din motive personale mai putin placute .Cu toate astea ma simt dator sa multumesc si eu organizatorilor pentru eforturile facute si sa avem puterea sa recunoastem munca depusa pentru ca aceste intalniri sa se poata tine.
Daca pe parcurs au mai aparut probleme trebuie sa intelegem ca toti suntem datori sa venim cu idei si daca se poate pe viitor sa incercam sa le evitam pe cat posibil (problemele) fiindca totul se face cu voluntari si nimeni nu este platit pentru ce face .Nimeni nu este specialist in organizarea de astfel de evenimente care necesita totusi un efort destul de mare .
Ca sfat rog pe cei ce au reprosuri de facut sa incerce sa le faca intr-un mod mai civilizat si daca se poate sa tina cont si de cele spuse mai sus iar pentru membrii din conducerea asociatiei si organizatorilor am rugamintea sa incerce sa nu reactioneze la unele comentarii mai accide ci sa cautam solutii impreuna.Nu doresc si cred ca nimeni nu doreste sa copiem exemplul celor pe care de 24 de ani ii tot alegem si de toti atatia ani ii vedem ca se cearta . Multumesc si astept cu nerabdare mai multe poze de la eveniment.
Focus TDDI Turnier Ghia 1,8,90 cai,2002. WFONXXGCDN2L14771
Fiesta 1,4 benzina 2006.

De bun simt toata lumea are nevoie.Putini il au si fiecare crede ca il are.
Avatar utilizator
patuiag
 
Mesaje: 453
Membru din: 30 Dec 2006, 13:46
Localitate: Rm Valcea
Maşina: Focus Turnier,1,8 TDDI 90CP,Ghia.
VIN: WFONXXGCDN2L14771

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde dan4ke » 18 Iun 2014, 23:21

ramane valabil ce am scris mai sus,nu am vrut sa supar pe nimeni,imi cer iertare daca v am suparat cu ceva,erau doar niste observatii facute pur si simplu de cineva care ar fi vrut sa iasa totul bine.imi dau seama ca nu se poate,dar asta nu inseamna ca nu am incercat.P.S.am numarat oamenii din poza de grup de la finalul zcf 2014 si sunt 28 nu 30 cum am scris,dintre care (numaram steagurile ca in Caragiale)6 baieti de la bdt,care evident ca erau acolo ca reprezentanti ai sponsorului,3 de la sonorizare,ca ei saracii trebuiau sa fie acolo......iar restul.....ghici?19 participanti la zcf !!!!!!!bingo!despre ce vorbim domnii mei?despre comunitatea .......e cam mica,eu am avut sentimentul ca am muncit degeaba,poate pun prea mult suflet si am asteptari prea mari.nu stiu.din nou cu la fel de multa stima dan4ke
Avatar utilizator
dan4ke
 
Mesaje: 40
Membru din: 31 Oct 2010, 17:39
Localitate: mangalia
Maşina: mondeo 2006 2,2 tdci
VIN: wf005xxgbb56t8625

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde Nic_Bv » 19 Iun 2014, 08:58

dan4ke: pe fond ai absolută dreptate. Mult prea puțini clubfordiști în poza de grup. Încearcă să gândești obiectiv și îți vei da seama că nu poți da vina pe comunitate. E comod așa, dar incorect. De ce nu s-a făcut poza de grup imediat după defilare?
Ford C-Max Ghia 2008, 1.6 TDCi 110 CP.
Blog personal: Îmblânzitorul de fantasme

"Cred cu fermitate că există o singură formă de educație, autoeducația" - Isaac Asimov
Avatar utilizator
Nic_Bv
1nsane Member
 
Mesaje: 1675
Membru din: 11 Sep 2007, 22:53
Localitate: Braşov
VIN: WF0EXXGCDE8Y55186

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde dan4ke » 19 Iun 2014, 14:09

ce am incercat eu sa spun,si ma bucur ca ai inteles,e ca uitam,zilnic poate, de lucruri importante din viata noastra,de adevaratele valori,prietenia,un zambet,o strangere de mana,bucuria de a ne revedea cu prieteni de peste an....in cele cateva zile in care ne intalnim,o data pe an,hai sa fim cu totii,ne place sau nu,pana la urma suntem cu totii ca o familie,o comunitate....a posesorilor de Ford din Romania.Stiti cati ne invidiaza pentru asta?Macar pentru asta si trebuie sa fim mai uniti si mai apropiati.Va salut,dan4ke.
Avatar utilizator
dan4ke
 
Mesaje: 40
Membru din: 31 Oct 2010, 17:39
Localitate: mangalia
Maşina: mondeo 2006 2,2 tdci
VIN: wf005xxgbb56t8625

Re: Zilele ClubFORD 2014 - Pareri si reacții ”post factum”

Mesajde laurentiugm » 20 Iun 2014, 08:51

@Dan4ke, lasa nu te mai consuma pentru ca nu a iesit 100% cum ai vrut, din experienta profesionala pe care o am in domeniul organizarilor de evenimente niciodata nu o sa iasa 100% asa cu vrei :) important e ca dupa sa existe cineva care sa iti multumeasca. Eu unu iti multumesc si cred ca mai sunt si altii, imi pare rau ca nu am putut sa o fac face 2 face pentru ca nu am reusit sa ma mai vad cu voi, cu Martini m-am vazut la receptie cand m-am cazat :).
Ford FIESTA 1.4 Duratec DOHC 16V - B78KLY
laurentiugm
1nsane Member
 
Mesaje: 1273
Membru din: 07 Ian 2008, 16:34
Localitate: Bucuresti
Maşina: Fiesta mk6 facelift 1.4i;


Înapoi la Zilele ClubFord 2014 : 7-9 iunie 2014 @ Constanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login