Switch to full style
Cum se poate da muzica mai tare ?
Răspunde

Mufa AUX pt Focus2

16 Oct 2007, 12:09

Am un Focus 2 care are un cd player...dar care "vede" doar trakuri,nu si mp3......
Am inteles ca se poate scoate un fir de la mufa de AUX....stie cineva amanunte?

16 Oct 2007, 13:46

la fordcsd costa 120 ron operatiunea si dureaza 1 ora

20 Oct 2007, 13:33

Deci se poate asa ceva???!!!!Ca eu am fost la imbecilii astia de aici de la mine si cand le-am zis parca vorbeam de OZN uri , or zis ca nu se poate asa ceva..Hmmm HRRR :oops: :twisted:

23 Oct 2007, 23:22

Am pus eu la o firma undeva pe langa romcar Expozitiei, intr-o curte unde sunt garate hyundai-uri noi. M-a costat vreo 60 lei, dar lucrare prost facuta, dpdv estetic. Masina mea avea mufa de aux din spatele radio-cd-ului pusa, chiar si firele, asa ca nu le-a fost prea greu. Puteam si eu, cred, sa fac asta, dar nu am reusit in ruptul capului sa scot afara radio-casetofonul de pe un fiesta de la servici, asa ca nu am incercat si pe a mea. La un coleg cu FF2 hatcback a fost nevoie sa se monteze si acea mufa si au cam incurcat niste fire pe acolo, a mers o vreme asa, pana m-am dus si eu si si-au dat seama de la mine cum trebuiau aranjate firele.
In concluzie, da, se poate, si aveti si o locatie unde sa intrebati.

24 Oct 2007, 13:22

Dar mufa de intrare AUX din torpedou nu o poti folosi? Doar e facuta pentru asa ceva!

24 Oct 2007, 13:57

o fi facuta pentru asa ceva, dar nu o are toata lumea :)
este optionala, se plateste in plus pt ea

24 Oct 2007, 14:49

:)...ia sa ma uit dupa ea....desi nu cred....ca imi zicea ala de la Ford atunci cand am cumparat masina....

24 Oct 2007, 14:54

La grad de echipare Trend , cu sistem audio cu 6 difuri din cate stiu eu este serie , nu optional. Cei de la reprezentanta mi-au spus de existenta mufei numai cand am intrebat daca pot cupla un player MP3 la sistem. :!:

04 Noi 2007, 00:08

N-ai mufa la Trend Style :P. Se pune optional, cum a zis si adispan.

04 Noi 2007, 00:27

domle, hai sa ne intelegem: io mi-am luat un trend anu trecut, cu cdplayer; uitanduma in torpedou nu am vazut nicio mufa de aux

ma duc la revizia de 15k la fordcsd si ii intreb: "puteti sa imi trageti cablu si sa puneti mufa de aux in torpedou"? ei zic: DA!

au dus masina in service, un electrician a dat o gaura undeva in marginea interioara a torpedoului, - cert este ca acum am mufa de aux, functionala, pe un trend

ce cred io: ca sa iti puna mufa aia cred ca trebuie sa fie tras cablul pana la cd (adica sa fie pus din fabrica)

04 Noi 2007, 01:19

Se poate face "operatia" si pe FF1?

04 Noi 2007, 10:43

nu conteaza masina, mai degraba unitatea audio. daca are vreun buton pe care scrie AUX, sigur se poate.

17 Noi 2007, 22:22

> eu am unitate CD6000 si are buton CDDJ in loc de AUX - poate fi facuta vreo modificare la el ca sa ii pun mufa auxiliara?

18 Noi 2007, 19:05

salut!
la o unitate audio 4500 care nu are auxiliar, se poate face vreo adaptate prin care sa ii pun mufa?!
multumesc!

22 Noi 2007, 16:16

Am si eu o rugaminte. Ma poate ajuta si pe mine cineva din Bucuresti cu niste ustensile de scos unitatea audio 6000cd (focus 2, inainte de facelift).
Vreau sa leg firele pt mufa auxiliara si nu pot sa umblu prin torpedou sa ajung in spatele unitatii!
Multumesc mult!


Cred ca astea sunt
FiÅŸiere ataÅŸate
chei 6000CD.jpg
(10.33 KiB) Descărcat de 3530 ori

27 Noi 2007, 19:54

salut pe totzi. Am pe masina un cass 5000c cu CDDJ. Nu am gasit nicio mufa aux nici in torpedo nici in portbagaj. Ce inseamna cddj ul asta? Se poate lega o magazie de cd pe undeva? Ms pt rasp.

28 Noi 2007, 01:14

Daca are buton CD se poate conecta o magazie de Cd-uri (compatibila Ford) la o mufa dedicata, aflata pe spatele casetofonului.

28 Noi 2007, 02:52

Sal. Da are buton "CDDJ" in stanga sus, unde altii au "AUX" din cate stiu eu. Sa inteleg k merge, dar legata doar in spatele cassului? Care sunt magaziile compatibile Ford ?
ms

Re:

18 Apr 2008, 14:31

david75 scrie:> eu am unitate CD6000 si are buton CDDJ in loc de AUX - poate fi facuta vreo modificare la el ca sa ii pun mufa auxiliara?

Sunt interesat si eu de raspunsul la aceasta intrebare,daca am buton CDDJ in loc de AUX pot lega un mp3 portabil la CD6000?

Re: Mufa AUX pt Focus2

21 Apr 2008, 11:49

Daca ai CDDJ nu merge sa folosesti mufa auxiliara. Adica de montat merge, insa nu functioneaza. Iti spun din experienta :)

Re: Mufa AUX pt Focus2

21 Apr 2008, 12:13

cei de la bdt vest ziceu ca e cateva zeci de lei sa monteze mufa, pe consola din fata sub aerul conditionat. merg cam toate care au Aux.
Intrebarea mea e cealalta ... se poate monta si sistemul bluetooth ?

Re:

21 Apr 2008, 23:19

Huffy scrie:Daca are buton CD se poate conecta o magazie de Cd-uri (compatibila Ford) la o mufa dedicata, aflata pe spatele casetofonului.

credeam ca zici si de unde pot gasi o un cablu care sa se conecteze la mufa din spatele cassului

Re: Mufa AUX pt Focus2

02 Dec 2008, 12:46

A reusit pana la urma cineva sa lege sursa externa pe 6000CD cu CDDJ?
Daca pe buton scrie "AUX", stiu ca merge. Ma intereseaza pentru "CDDJ" daca a reusit cineva.

Multumesc!

Re: Mufa AUX pt Focus2

02 Dec 2008, 17:37

am incercat eu si nu merge.

Re: Mufa AUX pt Focus2

29 Dec 2008, 13:29

Am si eu un 6000CD si as vrea sa scot o mufa pt AUX pt a lega un I-pod ... cunoasteti pe cineva care ma poate ajuta? sa nu astept dupa programare la Ford?

Re: Mufa AUX pt Focus2

02 Ian 2009, 20:15

eu am fost la colina in popesti la ultima revizie. i-am intrebat daca pot sa-mi traga mufa de aux si au zis ca da (cand le-am zis ca am 6000 CD) am omis sa le mentionez ca este CDDJ si nu cu AUX. Ideea e ca nu merge. nu stiu daca e din cauza montajului lor( era destul de prost facuta operatiunea cu lipituri cu superglue si altele) sau asa cum au zis si cei de mai sus, din cauza ca avem buton pentru magazie de cd-uri.
Daca alte persoane au cunostinta de vreun 6000 CD cu buton CDDJ si cu mufa de auxiliar functionala, ii rog sa dea un semn de viata :D

Re: Mufa AUX pt Focus2

12 Dec 2010, 11:19

sal, atunci vine eu cu intrebarea ? unde gasesc eu mufa aia de iesire pe aux (rca) ? de la unitatea audio ? travelpilot ex ? ideea ca vreau semnal pt un subwoofer. stima !

Re: Mufa AUX pt Focus2

12 Dec 2010, 14:16

exista un kit pentru iesirea aux, disponibil la baietii care aduc piese Ford. Eu am luat-o prin Forcar. Insa ai grija mai intai, sa fii sigur ca iti permite instalatia pe care o ai. Nu stiu daca merge la travelpilot, arunca un ochi pe schema din ETIS si vezi daca exista componenta, o poti comanda apoi dupa codul de piesa. Bafta!

Re: Mufa AUX pt Focus2

25 Feb 2011, 21:08

eu am mufa aux in focusul meu, ce fel de cablu imi trebuie ca sa pot conecta un mp3 player la cd playerul masinii? am ford 6000

Re: Mufa AUX pt Focus2

25 Feb 2011, 22:29

Cablu jack-jack (3.5mm) dimensiunea o alegi tu pana unde vrei sa ajunga cablul(50cm,1m,..etc..); in mufa de la masina intra un jack de 3.5 mm iar in mp3-player(banui ca are intrare tot de casti adica) tot jack de 3.5 mm
Răspunde