Audio/Video/Navigatie

Navigatie China (In Car Entertainment)

Cum se poate da muzica mai tare ?

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde emilian50 » 31 Oct 2017, 19:43

buna seara.
Ma poate ajuta cineva cu urmatoarea problema.
Am o unitate aftermarket si vreau sa o pun pe masina.Am un cd.player acum dar as vrea sa pun acest aftermarket --e cu dvd , si ceva mai mare ecranul.Necesita ceva mufe adaptoare si as dorii sa fiu sigur ca se pastreaza comenzile pe volan si toate celelalte .
E un ford focus 2009 , 1,6 disel combi.
eu stau un cluj napoca in cart.iris.As dorii un pret aprox., desigur.
Cu stima Dl.Emilian Cordea
ma puteti contacta la telef.0744153486
astept un rasp.de la voi.mersi mult.
emilian50
Incepator
 
Mesaje: 5
Membru din: 29 Oct 2017, 13:39
Maşina: Ford
VIN: WFOSXXGCDS9D58300

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde floripops » 05 Dec 2017, 16:14

Buna seara, stie cineva care este smecheria cu acel meniu secret de la navigatiile dedicate pentru ford focus 2, l-am gasit dar nu pot sa-l accesez..tastez 888..si la al patrulea 8 nu se intampla nimic..multumesc!
floripops
Incepator
 
Mesaje: 33
Membru din: 07 Noi 2013, 22:03
Localitate: CONSTANTA
Maşina: Ford
VIN: WFOWXXGCDW6S49566

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde dragoescu » 05 Dec 2017, 16:23

pai poate nu e ala codul....de obicei la android dupa ce bagi cod, trebuie sa apesi ok.
Fall Down Seven Times, Get Up Eight
-----------
Focus MK2.5 WF0PXXWPDPBY05999
Avatar utilizator
dragoescu
1nsane Member
 
Mesaje: 1091
Membru din: 11 Oct 2011, 10:17
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus II Facelift
VIN: WF0PXXWPDPBY05999

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde Radu.M. » 16 Ian 2018, 12:52

dragoescu scrie:Salut,

Cine vrea sa faca share la experienta cu navigatiile after market pe care le-a folosit pe masina?
Ar fi interesant sa avem pareri, sfaturi, howto-uri.

Eu am un Ford Focus 2 Facelift. De cateva luni mi-am montat o unitate http://www.cusptech.com/index.php?c=products&t=v&vid=a2c607df8447c2367cd3c58cd3a5ecca made in China.

Unitatea este cu WinCE nu android. Cand am cumparat-o am cerut si un CANBUS decoder pentru a folosi comenzile pe volan si nu numai.

Experienta mea....

Din start pot sa spun ca suportul de la chinezi este aproape inexistent. Pe langa faptul ca nu stiu sa se exprime, nu raspuns la email-uri,etc...(stiu asta si din experienta profesionala, dar na ... nu e frumos sa generalizezi)

Unitatea a venit cu 2 cabluri: unul fara canbus cu mufa standard ford si unul la fel insa cu un decodor canbus atasat la el.
Bineinteles ca l-am folosit pe cel cu canbus. Dupa instalare au aparut urmatoarele probleme:

- nu pastra setarile cand scoteam din contact cheile
- nu recunostea comenzile pe volan

Dupa 10 minute de studiu am descoperit ca acel cablu cu canbus decoder tragea curent doar din cablul galben (12V la contact), asa ca am luat de la cablul fara canbus decoder firul rosu (12V permanent) l-am montat pe mufa cu canbus decoder si am rezolvat problema.(pot sa ofer detalii daca cineva doreste)

Urmatoarea problema a fost comenzile pe volan care nu mergeau. Am descoperit un meniu secret de Factory Settings care ofera pe langa o gramada de alte setari are unitatii si modificarea tipului de masina pentru CANBus decoder. Deci s-a rezolvat si problema asta.

Folosesc unitatea de aproximativ 2 luni, mai rar cu navigatie (in general muzica[ipod], video, etc).

Experienta :

1) receptia Radio este mai proasta decat la radio original (a trebuit sa montez un amplificator de antena si acum merge acceptabil in Bucuresti)

2) calitatea sunetului este comparabila chiar superioara cu cel original (6000CD). Tinand cont ca aceasta unitate nu are DSP dupa configurarea eqlizatorului ( in cazul meu: +3, +6, +9, +7, +3, +1.5, +5, +9, +11, +8 ) pot sa spun ca sunt foarte multumit de cum se aude.

3) GPS: folosesc momentan igoPrimo, insa din cand in cand unitatea de reseteaza. Asta dupa ce m-am jucat prin setari si am activat optiuni, log-uri, etc. Urmeaza sa testez cu un igo8 (suspectez ca igoPrimo foloseste prea mult RAM si de watchdog-ul reseteaza unitatea).

4) video, mp3, audio - are slot card special pentru media, are si 2 mufe usb unde poti sa conectezi diverse (eu folosesc un iphone in modul ipod fara probleme, stick usb, etc)

5) bluetooth audio/phone: muzica prin bluetooth merge fara probleme (a2dp), insa caliteatea convorbirii lasa de dorit. Microfonul cu care vine unitatea este foarte slab (cu toate ca in setari exista optiuni de setare a amplificarii microfonului. Exista optiunea de a instala un microfon extern, o sa incerc cu un microfon pe care il am pe acasa, eu sper ca sa faca echo/noise cancelation cand instalez al 2-lea microfon, alfel unitatea nu se poate folosi ca si handfree.

6) altele: am montat camera marsarier (60 ron pe ebay facuta pentru ff2 facelift, se monteza in locul unei placute de iluminare a numarului de inmatriculare), merge perfect, canbus-decoderul ii spune cand masina e in reverse si unitatea activeaza camera pe display.

7) TV- are tv analogic, se poate instalat si dvb-t insa nu ma pasioneaza TV-ul in vremurile astea, deci nu l-am testat.

Pentru cei 1100 ron care m-a costat toata afacerea pot sa spun ca sunt foarte multumit. Sunet OK, bluetooth, navigatie, audio/video pe portable media ( nu ca pe 6000CD ).


Ma interesaza experienta pe/cu o unitate care ruleaza Android daca foloseste cineva. Stiu din experienta ca Android-ul manaca resurse si daca aplicatiile nu sunt scrise responsabil pot sa crash-uiasca intreg sistemul de operare (java si managementul memoriei face bine asta). Oare se merita sa cumpar o unitate cu Android?
Radu.M.
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 21 Mai 2016, 10:41
Maşina: Ford

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde nyka09 » 30 Ian 2018, 20:51

Buna seara! Am achizitionat un adaptor iso si as vrea sa stiu care e rolul firelor rosu, portocaliu si roz,si care e pozitia lor in mufa ce vine legata la instalatia masinii.Multumesc!
Fişiere ataşate
IMG_20180130_193533.jpg
Avatar utilizator
nyka09
Incepator
 
Mesaje: 8
Membru din: 08 Noi 2011, 16:56
Localitate: Targu Ocna
Maşina: ford mondeo 2.0 tdci s.w. 130 c.v ghia 2005

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde paul077 » 24 Feb 2018, 20:39

asta o sa te ajute sa iti dai seama
Fişiere ataşate
Ford Quadlock Stereo Connector.pdf
(234.72 KiB) Descărcat de 508 ori
paul077
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Noi 2016, 17:50
Maşina: Ford

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde acst_dev » 24 Feb 2018, 22:14

dragoescu scrie:Salut,

Cine vrea sa faca share la experienta cu navigatiile after market pe care le-a folosit pe masina?
Ar fi interesant sa avem pareri, sfaturi, howto-uri.

Eu am un Ford Focus 2 Facelift. De cateva luni mi-am montat o unitate http://www.cusptech.com/index.php?c=products&t=v&vid=a2c607df8447c2367cd3c58cd3a5ecca made in China.

Unitatea este cu WinCE nu android. Cand am cumparat-o am cerut si un CANBUS decoder pentru a folosi comenzile pe volan si nu numai.

Experienta mea....

Din start pot sa spun ca suportul de la chinezi este aproape inexistent. Pe langa faptul ca nu stiu sa se exprime, nu raspuns la email-uri,etc...(stiu asta si din experienta profesionala, dar na ... nu e frumos sa generalizezi)

Unitatea a venit cu 2 cabluri: unul fara canbus cu mufa standard ford si unul la fel insa cu un decodor canbus atasat la el.
Bineinteles ca l-am folosit pe cel cu canbus. Dupa instalare au aparut urmatoarele probleme:

- nu pastra setarile cand scoteam din contact cheile
- nu recunostea comenzile pe volan

Dupa 10 minute de studiu am descoperit ca acel cablu cu canbus decoder tragea curent doar din cablul galben (12V la contact), asa ca am luat de la cablul fara canbus decoder firul rosu (12V permanent) l-am montat pe mufa cu canbus decoder si am rezolvat problema.(pot sa ofer detalii daca cineva doreste)

Urmatoarea problema a fost comenzile pe volan care nu mergeau. Am descoperit un meniu secret de Factory Settings care ofera pe langa o gramada de alte setari are unitatii si modificarea tipului de masina pentru CANBus decoder. Deci s-a rezolvat si problema asta.

Folosesc unitatea de aproximativ 2 luni, mai rar cu navigatie (in general muzica[ipod], video, etc).

Experienta :

1) receptia Radio este mai proasta decat la radio original (a trebuit sa montez un amplificator de antena si acum merge acceptabil in Bucuresti)

2) calitatea sunetului este comparabila chiar superioara cu cel original (6000CD). Tinand cont ca aceasta unitate nu are DSP dupa configurarea eqlizatorului ( in cazul meu: +3, +6, +9, +7, +3, +1.5, +5, +9, +11, +8 ) pot sa spun ca sunt foarte multumit de cum se aude.

3) GPS: folosesc momentan igoPrimo, insa din cand in cand unitatea de reseteaza. Asta dupa ce m-am jucat prin setari si am activat optiuni, log-uri, etc. Urmeaza sa testez cu un igo8 (suspectez ca igoPrimo foloseste prea mult RAM si de watchdog-ul reseteaza unitatea).

4) video, mp3, audio - are slot card special pentru media, are si 2 mufe usb unde poti sa conectezi diverse (eu folosesc un iphone in modul ipod fara probleme, stick usb, etc)

5) bluetooth audio/phone: muzica prin bluetooth merge fara probleme (a2dp), insa caliteatea convorbirii lasa de dorit. Microfonul cu care vine unitatea este foarte slab (cu toate ca in setari exista optiuni de setare a amplificarii microfonului. Exista optiunea de a instala un microfon extern, o sa incerc cu un microfon pe care il am pe acasa, eu sper ca sa faca echo/noise cancelation cand instalez al 2-lea microfon, alfel unitatea nu se poate folosi ca si handfree.

6) altele: am montat camera marsarier (60 ron pe ebay facuta pentru ff2 facelift, se monteza in locul unei placute de iluminare a numarului de inmatriculare), merge perfect, canbus-decoderul ii spune cand masina e in reverse si unitatea activeaza camera pe display.

7) TV- are tv analogic, se poate instalat si dvb-t insa nu ma pasioneaza TV-ul in vremurile astea, deci nu l-am testat.

Pentru cei 1100 ron care m-a costat toata afacerea pot sa spun ca sunt foarte multumit. Sunet OK, bluetooth, navigatie, audio/video pe portable media ( nu ca pe 6000CD ).


Ma interesaza experienta pe/cu o unitate care ruleaza Android daca foloseste cineva. Stiu din experienta ca Android-ul manaca resurse si daca aplicatiile nu sunt scrise responsabil pot sa crash-uiasca intreg sistemul de operare (java si managementul memoriei face bine asta). Oare se merita sa cumpar o unitate cu Android?


Salut! Imi poti spune, te rog, ce optiune ai ales in Factory Settings pentru tipul de CANBUS al masinii? am aceeasi problema cu comenzile pe volan...nu mi le recunoaste. Ms
Avatar utilizator
acst_dev
Incepator
 
Mesaje: 3
Membru din: 02 Dec 2015, 19:16
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus ST 2.0
VIN: WF0KXXGCBKCE02118

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde dragoescu » 24 Feb 2018, 23:42

Nu mai stiu, a trecut ceva vreme de atunci, am schimbat wince, android, acum sunt pe blaupunkt si acolo raman. Ce optiuni ai la tipurile de canbus decoder?
Fall Down Seven Times, Get Up Eight
-----------
Focus MK2.5 WF0PXXWPDPBY05999
Avatar utilizator
dragoescu
1nsane Member
 
Mesaje: 1091
Membru din: 11 Oct 2011, 10:17
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus II Facelift
VIN: WF0PXXWPDPBY05999

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde StefanMnt97 » 31 Aug 2018, 13:41

Salut, am achizitionat o navigatie aftermarket, merge totul ok fara nicio problema. Singurul lucru care ma supara este faptul ca nu merge fara contact. Tin sa mentionez am folosit adaptorul cu canbus, si mai are o mufa numita ACC care in manual imi spune sa o las deconectat daca folosesc canbus. Ma poate ajuta cineva cu a rezolva problema, sa o fac sa mearga si fara contact?
StefanMnt97
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Aug 2018, 15:06
Maşina: Ford

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde Hiropedi » 31 Mar 2020, 19:21

Salut.. Am achiziționat și eu o navigație tot made în China. Pentru un Ford focus mk2 titanium 2008. Dar referitor la canbus.. În afara ca am comenzile pe volan alte informații nu îmi oferă... Am întrat și în acel meniu secret.. Dar nu găsesc sa asociez nimic cu acel canbus extern pe care îl am. Sunt tot felu de mărci auto în setări, dar modelul meu focus mk2 2008 nu este. .. Un amic mi.a spus ca acest model de ford pe care îl am nu are canbus intern.. Și alte informații nu îmi poate oferii.
Dacă știți voi cum sau altceva va rog sa ma ajutați... Ce tine de sunet... Sunt surprins plăcut de cum se aude.. Am difuzoarele originale ale mașinii + un subwoofer active alpine. Ce tine de radio.. Da are probleme mari cu emisia...
Hiropedi
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 31 Mar 2020, 19:04
Maşina: Ford

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde dragoescu » 31 Mar 2020, 19:59

Aceste navigatii pe partea de radio nu emit. Doar receptioneaza...ca de altfel orice radio casetofon de pe orice masina...nu emite.
Fall Down Seven Times, Get Up Eight
-----------
Focus MK2.5 WF0PXXWPDPBY05999
Avatar utilizator
dragoescu
1nsane Member
 
Mesaje: 1091
Membru din: 11 Oct 2011, 10:17
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus II Facelift
VIN: WF0PXXWPDPBY05999

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde link2 » 30 Noi 2020, 19:33

Salut,
Am inlocuit si eu batrana si "celebra" navigatie blaupunct travelpilot fx cu o navigatie china. Arata bine si se misca destul de ok dar sunt totusi cateva chestiuni de care nu sunt prea multumit.
Cea mai mare nemultumire e legata de calitatea microfonului in timpul convorbirii care e mult sub calitatea instalatiei originale. Daca are cineva idee unde se poate conecta microfonul original al masinii ca nu am vazut nicaieri mic In?
Calitatea receptiei radio e sub cea a unitatii initiale folosind aceiasi antena.
Radioul nu afisaza numele posturilor de radio, banuiesc ca nu stie sa citeasca rds
Fişiere ataşate
1-in-car-gps-system-H628K_21.jpg
603a0cc3-7bc6-46df-9e3e-47a6a7fa230e.jpg
Avatar utilizator
link2
1nsane Member
 
Mesaje: 1463
Membru din: 07 Ian 2008, 14:36
Localitate: Cluj
Maşina: focus2 hb sport, 1.6 tdci

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde ady2006 » 22 Dec 2020, 18:16

Exact acelasi model de navigatie il am si eu. Pana nu am montat un amplificator de antena receptia radio a fost dezastruoasa. Acum este decenta. S-ar putea si mai bine dar n-am mai avut nervi de experimentat alte amplificatoare.
ady2006
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 24 Mar 2009, 22:54

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde Simionescu86 » 25 Dec 2020, 22:02

Salutare colegi! E prima postare pe forum, pe un subiect ''prafuit'', dar am zis totuși să vă cer parerea.
Pe scurt, navigație China achizitionata de pe Emag, pe un focus mk1 care inițial avea un casetofon original cu casetă antic.
Totul e bine și frumos, merge totul așa cum trebuie, inclusiv camera de marsarier, radioul, aplicații, se aprind butoanele, e rapidă etc.
După ce am aplicat toate sfaturile pe subiectul ăsta găsite aici si pe alte surse, nu dau de cap comenzilor de lângă volan.
Mentionez că sunt legate firele pe key1 și kei2, am pus și al treilea fir de masă pe manetă, pur și simplu nu le vede. Trebuie să le recunoască vreo aplicație, ceva?
Simionescu86
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 19 Dec 2020, 21:29
Maşina: Ford
VIN: WFONXXGCDN2J70517

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde Simionescu86 » 25 Dec 2020, 22:05

Ea e ''inculpata''
Fişiere ataşate
IMG-20201217-WA0013.jpeg
Simionescu86
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 19 Dec 2020, 21:29
Maşina: Ford
VIN: WFONXXGCDN2J70517

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde ady2006 » 26 Dec 2020, 08:05

Verifica daca nu ai in meniuri: settings -> car settings -> steering wheel learn
ady2006
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 24 Mar 2009, 22:54

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde Simionescu86 » 26 Dec 2020, 09:31

La car settings, îi dau set into car și îmi spune no original vehicle setting function.
Simionescu86
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 19 Dec 2020, 21:29
Maşina: Ford
VIN: WFONXXGCDN2J70517

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde Florin21 » 27 Dec 2020, 14:00

Nu iti vor merge comenzile de pe volan pentru ca nu stiu de chinezaria aceea. Intreaba chinezul de unde ai luat-o daca nu are si ceva adaptor la ea pentru comenzile de pe volan.
Avatar utilizator
Florin21
1nsane Member
 
Mesaje: 7898
Membru din: 10 Iun 2007, 13:47
Localitate: Rm. Valcea
Maşina: Ford Mondeo Mk5, 2.0 TDCi

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde Simionescu86 » 27 Dec 2020, 16:02

După cum am scris mai sus, e achiziționată de la Emag, nu direct de la chinez...
Între timp am mai avansat cu căutările, și am găsit în meniu de unde pot selecta tipul mașinii. Deși le-am luat pe rând și l-am activat pe focus în toate variantele, încă nu i-am dat de cap. Cred că nu necesită o piesă suplimentară întru-cat am doi amici cu ford de aceeași generație și sunt legate la fel, și la ei merge. Singura diferență este că sunt generatii mai vechi de android navigatiile lor. Sper doar să nu fie ceva legat de modulul Can bus că atunci e mai complicat...
Multumesc oricum pentru răspunsuri, vă tin la curent!
Simionescu86
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 19 Dec 2020, 21:29
Maşina: Ford
VIN: WFONXXGCDN2J70517

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde Simionescu86 » 30 Dec 2020, 17:09

Salut! Așa cum am promis, am revenit și după rezolvare. Gata, comenzile merg fără niciun adaptor. M-ați ajutat spunandu-mi să sun ''chinezul''
Am sunat la site-ul care vinde navigatia navigații-auto-dedicate, eu am luat teapa și am luat-o de la ei prin E-mag cu 200 de lei mai scump :)
Omul de la capatul firului, foarte amabil și relaxat mi-a dat soluția.
Din cele două fire care vin din maneta butoanelor, cel alb cu negru se leagă la kei1 iar celalalt, maro-galbennin cazul meu la masa masinii. firul kei2 ramane nelegat. Si, magie, merge totul cum trebuie!
Multumesc că m-ați luminat să fac ce trebuia făcut de la început!
Simionescu86
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 19 Dec 2020, 21:29
Maşina: Ford
VIN: WFONXXGCDN2J70517

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde biacorina » 07 Ian 2021, 20:14

salut , ai luat playerul cu tot cu acea rama care merge peste ac si restu?

ai un link pt acesta?
multumesc anticipat
biacorina
Incepator
 
Mesaje: 31
Membru din: 20 Dec 2017, 20:54
Maşina: Ford

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde Simionescu86 » 07 Ian 2021, 21:13

Simionescu86
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 19 Dec 2020, 21:29
Maşina: Ford
VIN: WFONXXGCDN2J70517

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde GoguDogu » 16 Feb 2021, 12:37

ma dor ochii de atata citit :) am luat o navigatie de la Isudar px6 , toate functiile merg perfect numai comenzile de pe volan nu reusesc sa le dau de cap ,din meniul factory setings selectez Ford Focus sau mondeo simply mode nu vrea nicicum , am vazut ca se leaga ceva fire se pot pune poze cu firele pls msde sfaturi
GoguDogu
Incepator
 
Mesaje: 5
Membru din: 02 Mai 2015, 10:41
Localitate: iasi
Maşina: Ford
VIN: WF0SXXGCDSAY58646

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde Simionescu86 » 16 Feb 2021, 14:13

Scrie mai sus, dar dacă pe tine te dor ochii...
Din maneta de lângă volan, pleacă două fire, unul din ele, cel maro-galben în cazul meu, se leagă la un fir de masă. Celălalt fir, cel alb cu negru, se leagă pe firul care iese din navigatie markat kei1. Asta cu condiția să fie aceeași poveste.
Simionescu86
Incepator
 
Mesaje: 7
Membru din: 19 Dec 2020, 21:29
Maşina: Ford
VIN: WFONXXGCDN2J70517

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde The29041993 » 17 Feb 2021, 08:32

Nu e obligatoriu, Gogu are focus mk2 care are 2 fire la comenzile de volan. Poate e modulul cu adaptor de can sau poate e modelul la care trebuie invatate comenzile. Trebuie cautat bine prin meniu.
Proiectul meu - ALX
viewtopic.php?f=15&t=100837
Avatar utilizator
The29041993
1nsane Member
 
Mesaje: 2402
Membru din: 12 Sep 2013, 00:20
Localitate: Sector 3
Maşina: Ford Focus II Sedan 1.6 tdci 90cp (stg 2 ~195cp)
VIN: WF04XXWPD46A03182

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde GoguDogu » 19 Feb 2021, 21:22

am reusit cu functionarea comenzilor volan , trebuia legat un fir maro pe direct ,merge perfect
GoguDogu
Incepator
 
Mesaje: 5
Membru din: 02 Mai 2015, 10:41
Localitate: iasi
Maşina: Ford
VIN: WF0SXXGCDSAY58646

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde mihaita2806 » 01 Apr 2021, 23:34

Salutare, mi-am montat o navigatie android pe masina din semnatura
Problema.....
Imi da uneori (destul de des) eroarea Back car no signal!, pe ecran negru.
Culmea, dispare cand masina este in mers, oprit la semafor apare .
Ceva idei?
mihaita2806
Member
 
Mesaje: 306
Membru din: 21 Dec 2008, 16:27
Localitate: bucuresti
Maşina: FORD Mondeo 2008
VIN: WFODXXGBBD8R32753

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde panterra » 10 Aug 2021, 07:49

Salutare colegu, de ce cu modulul canbus pe volwagen afișează uși deschise temperatura și etc dar la ford nu merge?!!?? Am montat la un golf 5 și totu funcționează perfect, la mine pe focus mk2 vânzătorul a zis ca are canbus integrat navigația dar nu știe decât sa se opreasca navigația când iau contactul restul senzori comenzi volan viteza mașinii ne am!??
panterra
Incepator
 
Mesaje: 21
Membru din: 02 Mai 2016, 13:28
Localitate: GALATI
Maşina: Ford
VIN: WFOWXXGBBW6R25105

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde jhonutz » 10 Aug 2021, 10:47

daca e configurat cum trebuie din navigatie atunci nu e compatibil si trebuie alt canbus care sa mearga la tine
Skoda Fabia 1.6 16V 2008
Ex Ford Focus 1.6 16V 2001
Avatar utilizator
jhonutz
1nsane Member
 
Mesaje: 12445
Membru din: 31 Dec 2009, 12:39
Localitate: Iasi

Re: Navigatie China (In Car Entertainment)

Mesajde sorybon77@gmail.com » 17 Ian 2022, 08:16

Salut tuturor pe acest forum am un focus mk2 cu navigatie android 10 și i am dat restart din cauza ca nu mergea camera marsarier dar acum am alta problema nu știu de unde din meniu ascuns sa dezactivez restricția de a viziona youtube în timpul mersului.Cine ma poate ajuta și pe mine va rog și va mulțumesc.O zi buna tuturor
sorybon77@gmail.com
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Oct 2020, 20:01
Maşina: Ford
VIN: WFOWXXGCDW4T70148

Anterior

Înapoi la Audio/Video/Navigatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 13 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 13 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login