Cum se poate da muzica mai tare ?
12 Oct 2012, 21:16
Va cer ajutorul pentru a debloca un radio ce l-am cumparat de curand dar la care am primit un cod gresit.Daca asi fii acasa asi putea rezolva treba cu un CALCULATOR COD RADIO numai ca sunt in strainatate si nu am posibilitate de a download.Va rog daca are cineva acest calculator, sa imi genereze codul pentru modelul acesta: M156943.
Multzumesc anticipat,Eduard
13 Oct 2012, 06:46
$1 scrie:$2a cer ajutorul pentru a debloca un radio ce l-am cumparat de curand dar la care am primit un cod gresit.Daca asi fii acasa asi putea rezolva treba cu un CALCULATOR COD RADIO numai ca sunt in strainatate si nu am posibilitate de a download.Va rog daca are cineva acest calculator, sa imi genereze codul pentru modelul acesta: M156943.
Multzumesc anticipat,Eduard
Salut Eduard.
Codul ptr radioul tau este 3439.
Bafta!
13 Oct 2012, 10:50
Am si eu o problema.Am desfacut fatza la casetofonul RDS EON 6000 CD pt ca am vrut sa schimb LED-urile de iluminare.Dar cand am vazut ce mici sunt,m-am razgandit.Dupa ce l-am montat inapoi mi-a aparut DISC ERROR (E10) si nu trage CD-ul inauntru.Iar daca chiar reusesc sa il bag cumva,cand vreau sa il scot de la buton imi scrie NO DISC.Stie cineva care ar fi rezilvarea la problema aceasta.Am cautat si pe alte forumuri Ford din strainatate dar nu am gasit solutzie.Multzumesc
13 Oct 2012, 11:54
^in primul rand nu ai postat unde trebuie
in al doilea, e posibil sa fie murdara lentila de la laserul cititorului..ia niste spirt/alcool si curata-l...
13 Oct 2012, 12:06
Multzumesc Tanu 007
A functionat..............
Adevarul e ca nu prea scriu pe forum si deaceea nu stiam daca am reusit sa trimit mesajul sau nu si am si trimis al doi-lea mesaj.Povestea e in felul urmator.Am cumparat masina cu un radio cu caseta de doi lei si zece bani.Am luat un RDS EON 6000CD (primul) pentru ca mi-a placut ca e la fel modelul ca "insertia de lemn" de pe bord.Dupa cum am scris mai sus l,am desfacut dupa care a aparut eroarea si nu mai merge CD PLAYER-ul.Am luat al-doi-lea si asi dori sa schim fetzele sa fie iar lafel cu bordul dar mi-e frica sa nu il stric si pe acesta.Stie cineva daca e vreo solutie la problema cu DISC ERROR (E10).Am mai gasit o treba.Daca tzin apasat "1" si "6" apare un meniu de service,dar dupa ce apas alta tasta dispare.Stie cineva ce e acolo.
Multzumesc.Eduard
13 Oct 2012, 12:30
Nu ma prea pricep la scris pe forum.
Am curatzat lentila si mai sunt 3 LED-uri care sesizeaza DISC-ul cand il introduci.Le-am sters si pe acelea dar nimic.Nu mai stiu ce sa fac cu el deaceea am luat altul.
13 Oct 2012, 14:03
$1 scrie:$2ultzumesc Tanu 007
A functionat..............
Adevarul e ca nu prea scriu pe forum si deaceea nu stiam daca am reusit sa trimit mesajul sau nu si am si trimis al doi-lea mesaj.Povestea e in felul urmator.Am cumparat masina cu un radio cu caseta de doi lei si zece bani.Am luat un RDS EON 6000CD (primul) pentru ca mi-a placut ca e la fel modelul ca "insertia de lemn" de pe bord.Dupa cum am scris mai sus l,am desfacut dupa care a aparut eroarea si nu mai merge CD PLAYER-ul.Am luat al-doi-lea si asi dori sa schim fetzele sa fie iar lafel cu bordul dar mi-e frica sa nu il stric si pe acesta.Stie cineva daca e vreo solutie la problema cu DISC ERROR (E10).Am mai gasit o treba.Daca tzin apasat "1" si "6" apare un meniu de service,dar dupa ce apas alta tasta dispare.Stie cineva ce e acolo.
Multzumesc.Eduard
Sa fii sanatos si sa te bucuri cat mai mult de muzichie...
13 Oct 2012, 22:47
Salut.
Poate afla cineva codul pentru un Becker, model no. 4730 si serial no. y5001112?
Am incercat sa aflu codul inclusiv aici si nu am reusit:
http://www.deconf.com/automatizari/generatoare-coduri-casetofon-cd-player-radio-pentru-masina/Sau gresesc eu undeva?
13 Oct 2012, 22:49
puteti va rog sa ma ajutati am un cas 6000 cd radio cu seria m118691
multumesc
13 Oct 2012, 22:56
m118691 multumesc
14 Oct 2012, 02:01
@adymocan codul pentru seria m118691 este 1955
@bricy din pacate eu n-am gasit nimic care sa te ajute...
14 Oct 2012, 10:45
Salut bricy.
Incearca 55173 ....asa mi-a dat calculatorul meu Becker. Sper sa mearga!
Bafta!
14 Oct 2012, 11:50
Salutare! Ma puteti ajuta cu un cod pentru seria FORD 6000CD M706328. Va multumesc
14 Oct 2012, 12:40
Salut joker75
Codul pentru unitatea ta audio este 2153.
Bafta!
16 Oct 2012, 09:00
Salut.Am un Cd player pe Ford Mondeo 2008 a carui sunet nu e printre cele mai bune.Cred ca finalul e pe duca deoarece din cele 4 boxe doar una se mai aude clar restul ,,gajaie,, daca pot spune asa.Am citit pe undeva ca asta e buba lor .Marea mea problema e ca nu am codul ca sa-l pot demonta linistit.Ma poate ajuta cineva? Datele sunt: marca Visteon single cd GGDSD+ .Part no: 7S7T-18C815-BA .Serial : v097369.Multumesc.
16 Oct 2012, 16:56
Salut! As vrea si eu codul de deblocare la un radiocasetofon 4000 TRAFFIC, 4 Channel. Sreria este M033374.Multumesc anticipat.
16 Oct 2012, 17:41
Pentru M033374, codul este 8379
17 Oct 2012, 16:45
ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod la un casetofon 5000 rds seria m009166 no.97ap-18k876-na multumesc
17 Oct 2012, 16:51
Pentru M009166, codul este 0536
17 Oct 2012, 18:54
Salut! Am nevoie si eu de ajutorul vostru! Am inlocuit bateria si a scapat clestele de la bateria pusa in paralel... am ramas fara muzica.

Este vorba despre un 6000 CD RDS , M 233106. Multumesc anticipat!
17 Oct 2012, 19:02
Salut d_gherlan
Codul pentru M 233106 este 1903.
18 Oct 2012, 16:16
Am schimbat bateria si nu am codul la casetofon. Nu pot vedea seria casetofonului decat daca scot o parte din bord pentru ca asa a fost construita masina cred. Am incercat sa-l scot casetofonul dar nu se poate,are trei parti. Am doar numarul scris pe casetofon 4500 RDS EON, dar fara seria care am inteles ca e scrisa pe partea laterala a casetofonului nu pot face nimic nu ??? Va rog un sfat daca se poate...daca mai are cineva un Ford Fiesta 1,4 diesel an fabr 2005. Cum pot afla seria casetfonului fara a scoate o parte din bord ? Sau sunt nevoita sa merg la reprezentanta ?
18 Oct 2012, 16:57
Multumesc! Tre' sa dau o cafea
18 Oct 2012, 19:25
@Maria Grozav unitatea se scoate independent de bord la toate modelele ford, prin introducerea unor lamele speciale in cele 4 orificii speciale, aflate aproape de colturile unitatii. Daca nu ai acces la niste lamele poti folosi si niste improvizatii. Am impresia ca au dat niste exemple de asemenea lamele improvizate niste colegi, pe paginile din urma. Daca nu cunosti pe nimeni care sa te poata ajuta sa o scoti, atunci intr-adevar esti nevoita sa mergi la reprezentanta sau la orice alt service auto, avand in vedere ca fara seria unitatii noi nu putem face nimic pentru a te ajuta cu codul.
Succes!
18 Oct 2012, 20:12
@ PH3N0M3N multumesc pentru sfat. o sa incerc si apoi o sa postez seria cand o am
18 Oct 2012, 22:50
$1 scrie:$2m schimbat bateria si nu am codul la casetofon. Nu pot vedea seria casetofonului decat daca scot o parte din bord pentru ca asa a fost construita masina cred. Am incercat sa-l scot casetofonul dar nu se poate,are trei parti. Am doar numarul scris pe casetofon 4500 RDS EON, dar fara seria care am inteles ca e scrisa pe partea laterala a casetofonului nu pot face nimic nu ??? Va rog un sfat daca se poate...daca mai are cineva un Ford Fiesta 1,4 diesel an fabr 2005. Cum pot afla seria casetfonului fara a scoate o parte din bord ? Sau sunt nevoita sa merg la reprezentanta ?
La ford focus 1 se vede seria prin torpedou. exista o fanta pe directia casetofonului. incerca poate si la Fiesta exista acea fanta din torpedou si nu mai trebuie sa scoti casetofonul.
18 Oct 2012, 22:52
$1 scrie:$2m schimbat bateria si nu am codul la casetofon. Nu pot vedea seria casetofonului decat daca scot o parte din bord pentru ca asa a fost construita masina cred. Am incercat sa-l scot casetofonul dar nu se poate,are trei parti. Am doar numarul scris pe casetofon 4500 RDS EON, dar fara seria care am inteles ca e scrisa pe partea laterala a casetofonului nu pot face nimic nu ??? Va rog un sfat daca se poate...daca mai are cineva un Ford Fiesta 1,4 diesel an fabr 2005. Cum pot afla seria casetfonului fara a scoate o parte din bord ? Sau sunt nevoita sa merg la reprezentanta ?
La ford focus 1 se vede seria casetofonului prin torpedou. exista o fanta pe directia casetofonului.incerca poate si la Fiesta exista acea fanta din torpedou.
19 Oct 2012, 09:38
buna ziua am un casetofon rds 3500 cu serial no
M130051 imi poate da cineva codul?
Multam fain.
19 Oct 2012, 16:30
1946 este codul pemtru M130051.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.