Cum se poate da muzica mai tare ?
Răspunde

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

09 Feb 2013, 21:55

mersi mult ai fost rapid o sa incerc si am sa scriu daca a mers SA VA BATA NOROCUL

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

10 Feb 2013, 11:45

salut am incercat codul acela nu a mers tot help baieti cd6000 al meu repet seria M 163789
Ford Focus 16/16V /2001

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

10 Feb 2013, 13:20

@pal gabriel codul 9114 este bun. Daca ai luat seria din vreun manual, verifica daca este aceeasi de pe carcasa unitatii audio. E posibil ca, in timp, sa fi fost schimbata.
@fun fun incearca 5547.

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

10 Feb 2013, 17:15

Salut,

As dori si eu codul pentru M011011. Am incercat cu programelul, dar nu stiu de ce nu imi mai merge, am downloadat si fisierul DLL lipsa da' cu toate astea nu-mi merge. Multumesc anticipat.

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

10 Feb 2013, 20:00

@phlo00 incearca 3248

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

10 Feb 2013, 23:13

salut am un 6000 cd si imi apare Locked 10, asa era pe masina, i-am calculat codul 7319, dar se mai paote face vreo ceva cum as putea introduce codul????Visteon , Model 6000NE, serial M324112 , part no. YS4F-18C815-AC

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

10 Feb 2013, 23:33

Daca-ti apare LOCKED 10 si inca te lasa sa introduci codul, atunci introdu 7319, pentru ca e cel corect. Daca apare LOCKED si nu te mai lasa sa introduci codul dute la service autorizat Ford, poate ti-l deblocheaza ei. In rare cazuri, au mai fost persoane care s-au adresat unora de pe la service-uri de deblocari telefoane sau au apelat la electronisti - aceasta varianta, eu nu o recomand, decat daca esti foarte sigur ca asta vrei sa faci. Un fel de "fie ce-o fi".

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

11 Feb 2013, 08:11

uite aici ceva pe engleza ;;;;;;If your radio is displaying CODE after entering an incorrect serial, you have two more attempts before a WAIT 30:00 code displays, meaning there will be a 30 minute delay until you are able to enter another code. Once at 00:00 you can attempt your code once more. If incorrect you can repeat this procedure up to a total of 10 times.

If LOCK10 appears after entering 10 incorrect codes, press and hold the number 6 button while turning on the radio to change from LOCK10 back to CODE. You then have 3 further attempts at the code before LOCK13 appears.

If LOCK13 appears then you will need to take the radio to a Ford Dealer or radio specialist to be unlocked.

However, I have come across this piece of information for any radios displaying LOCK 13. There is no evidence to support this works however but it might be worth a try....

If you know the code and unit is at '13' press and hold button 6 for about 10 to 15 seconds and you will be allowed 1 more chance to enter code and only once, for older ford units hold select + man for 1 more try

The official line is - straight from October update of FORD TIS.
1. Drivers door open - leave open.
2. Ign. ON. - Use RED key only.
3. Radio ON.
4. Press and hold presets 1, 3 and 6.
5. Ign. OFF then back ON within 1 second.
6. Release presets 1, 3 and 6.
7. Radio OFF.
8. Ign. OFF.

Repeat the above the same number of times that is showing on the display when you started. i.e: 10 or 13.
Please Note that this method will not work with American FIC sets.

Put the key in the ignition and leave the door open for an hour, it will resest the radio to put the right code.

TEN This is one additional attempt. press SELECT + MAN
TEN+ to decode

The radio must be in car, not on your table with external power supply and in a FORD car with original connectors.

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

11 Feb 2013, 08:53

@allexino_dj_123

Porneste radio - tine apasat tasta 6 timp de 10 secunde, si teoretic ar trebui sa te lase sa mai introduci codul inca o data.

Succes !

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

11 Feb 2013, 15:31

sal

vreau sa schimb bateria ca ma lasa deja, dar nu am codul de la radio CD 6000

Rog ajutor!!!!

seria v191749

Mersi anticipat

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

11 Feb 2013, 16:07

@kavaler Pentru codurile de tip Vxxxxxx, nu exista, momentan, un generator free de coduri. Teoretic, numai reprezentantele si/sau service-urile autorizate Ford iti pot da acest cod. Practic, mai sunt oameni care au acces la diverse programe de service, autorizate Ford, care, din "simt patriotic" ofera, ca ajutor, acest cod, celor care au nevoie. Tu, ce poti sa faci, trebuie sa iei legatura cu colegul nostru dal3x (pe privat) si el te va ajuta - probabil gratuit, nu stiu exact.
Contra cost, poti merge la orice reprezentanta Ford sau service autorizat si poti intreba acolo. In rare cazuri, acest cod a fost oferit gratuit de cei de acolo, deci nu-ti pot garanta ca nu vei da bani. Tot contra cost, poti folosi site-urile scrise de colegul nostru Tanu007: http://www.ukbookshelf.co.uk/page1 sau http://profmilu.com/fordvcode

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

11 Feb 2013, 16:17

$1 scrie:$2kavaler Pentru codurile de tip Vxxxxxx, nu exista, momentan, un generator free de coduri. Teoretic, numai reprezentantele si/sau service-urile autorizate Ford iti pot da acest cod. Practic, mai sunt oameni care au acces la diverse programe de service, autorizate Ford, care, din "simt patriotic" ofera, ca ajutor, acest cod, celor care au nevoie. Tu, ce poti sa faci, trebuie sa iei legatura cu colegul nostru dal3x (pe privat) si el te va ajuta - probabil gratuit, nu stiu exact.
Contra cost, poti merge la orice reprezentanta Ford sau service autorizat si poti intreba acolo. In rare cazuri, acest cod a fost oferit gratuit de cei de acolo, deci nu-ti pot garanta ca nu vei da bani. Tot contra cost, poti folosi site-urile scrise de colegul nostru Tanu007: http://www.ukbookshelf.co.uk/page1 sau http://profmilu.com/fordvcode



eu am apasat 1 si 6 si asa am obtinut codul dar fara M sau V . am pus eu v ul ul ca am mai vazut pe forumuri ca cica v ar fi. atunci as putea cere cod ptr 191749 !

Cum am codul, va anunt daca e ok, numa sa ma duc sa schimb bateria!

Mersi

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

11 Feb 2013, 16:46

pentru M191749, codul este 2897. ti-as recomanda sa-l ncerci o singura data, daca nu esti sigur de litera.

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

11 Feb 2013, 16:51

$1 scrie:$2entru M191749, codul este 2897. ti-as recomanda sa-l ncerci o singura data, daca nu esti sigur de litera.


inainte sa dau jos curentul! nu am posibilitate sa verific daca e ok? adica fara a intrerupe alimentarea cu curent?

Mersi de ajutor

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

11 Feb 2013, 21:25

$1 scrie:$2
$1 scrie:$2entru M191749, codul este 2897. ti-as recomanda sa-l ncerci o singura data, daca nu esti sigur de litera.


inainte sa dau jos curentul! nu am posibilitate sa verific daca e ok? adica fara a intrerupe alimentarea cu curent?

Mersi de ajutor



am dat jos bateria! e cu V..... deci am nevoie de cod.

A ramas sa ma duc la Reprezentanta acuma.

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

11 Feb 2013, 21:35

@kavaler

Ai pm cu detalii despre aflarea codului

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

11 Feb 2013, 22:12

multumesc , am reusit cu tasta 6 si mi-a aparut sa mai bag codul inca o data, acum alta surpriza nu se aude decat daca dau la maxim f putin intr-o singura boxa, am incercat si pe alta masina si la fel cred ca e "finalul" a mai schimbat cineva ??? un pret multumesc

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

14 Feb 2013, 11:36

Buna ziua!Ma poate ajuta cineva sa gasesc codul la un ford focus, model radio 6000 CD RDS EON serial no. 3M26957.Multumesc

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

14 Feb 2013, 13:45

pt roxy daca serial no este m326957 atunci codu e 0868

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

14 Feb 2013, 17:05

$1 scrie:$2t roxy daca serial no este m326957 atunci codu e 0868


Din cauza aceasta sunt nedumerita, pt ca in cartea de identitate a masinii, la serie, chiar asa imi scrie: 3M26957...ar putea fi alt serial no?

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

14 Feb 2013, 22:09

dupa seria masini nu se poate da codul ! trebe scos aparatu din bord pt a vedea serial no (ex. m123456)

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

15 Feb 2013, 19:06

baieti am rezolvat cu codul am instalat programul acela cu scri seria si ati da codul bun program oricum va salut

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

16 Feb 2013, 14:02

Salutari!
Pentru un sony cu V085079 ma poate ajuta cineva? In afara de varianta cu reprezentata ...
Multumesc anticipat.

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

16 Feb 2013, 18:02

@xplod2012 Pentru codurile de tip Vxxxxxx, nu exista, momentan, un generator free de coduri. Teoretic, numai reprezentantele si/sau service-urile autorizate Ford iti pot da acest cod. Practic, mai sunt oameni care au acces la diverse programe de service, autorizate Ford, care, din "simt patriotic" ofera, ca ajutor, acest cod, celor care au nevoie. Tu, ce poti sa faci, trebuie sa iei legatura cu colegul nostru dal3x (pe privat) si el te va ajuta, contra cost.
Tot contra cost, poti merge la orice reprezentanta Ford sau service autorizat si poti intreba acolo. In rare cazuri, acest cod a fost oferit gratuit de cei de acolo, deci nu-ti pot garanta ca nu vei da bani. Deasemenea contra cost, poti folosi site-urile scrise de colegul nostru Tanu007: http://www.ukbookshelf.co.uk/page1 sau http://profmilu.com/fordvcode

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

17 Feb 2013, 10:28

@xplod2012

Ai PM cu detalii despre aflarea codului.

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

18 Feb 2013, 11:59

As avea si eu de nevoie de codul de deblocare pt un Radio 6000 CD V074696

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

18 Feb 2013, 19:27

salut , ma poate ajuta va rog cu un cod de casetofon 6000 cd , specific pentru un ford fiesta 2007?

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

18 Feb 2013, 19:35

Salutare ma ajuta si pe mine cineva cu un cod pentru un 6000 cd fiesta(2007) seria: V 137402

Re: Codul de deblocare pentru unităţile audio Ford

18 Feb 2013, 20:10

Luati legatura cu userul dal3x, el va poate ajuta cu codurile pt unitatile audio cu seriile V! Astazi am rezolvat cu el pt unitatea mea audio...recomand cu incredere! Omul este serios, prompt si amabil! O seara excelenta va doresc la toti!
Răspunde