Audio/Video/Navigatie

Problema lumina CD player Alpine!

Cum se poate da muzica mai tare ?

Problema lumina CD player Alpine!

Mesajde Ionut-Alex » 14 Iul 2015, 15:12

Salutare!Rog daca se poate sa ma ajute cineva!Am montat un nou cd player pe masina,si de 2-3 zile am observat ca in momentul in care aprind farurile,luminile CD player-ului incep sa palpaie,sa fie oare problema de la cd player sau din montaj?nu am folosit improvizatii,doar mufe adaptoare.Multumesc anticipat!
Ionut-Alex
Incepator
 
Mesaje: 13
Membru din: 24 Iul 2014, 08:48
Maşina: Ford

Re: Problema lumina CD player Alpine!

Mesajde gilau2050 » 16 Iul 2015, 11:14

cand aprinzi farurile pe un fir care duce la cd se duc 12V ca sa activeze lumina pe timp de noapte. In mod normal se mai aprind niste leduri la CD ca sa vezi noaptea butoanele etc. Daca te enerveaza decupleaza firul ala. Cauta pe net care e firul...parca e portocaliu cu negru mai subtire dar nu sunt sigur.
gilau2050
Member
 
Mesaje: 270
Membru din: 12 Dec 2012, 13:49
Localitate: Cluj
Maşina: Ford Focus mk1.5 1.6
VIN: wf0axx12345678901

Re: Problema lumina CD player Alpine!

Mesajde stefan.focus » 19 Aug 2015, 14:31

Tot alpine am si eu , si nu am avut rabdare sa dau comanda de mufa asaptoare , insa le-am taiat si legat eu bazat pe niste scheme , acum cass-ul meu are ca optiune dimmer automat sau manual , cand e automat ,singurel diminueaza luminozitatea cass-ului cand aprinzi luminile pt a nu fi deranjant noaptea , incearca prin setarile lui poate ii dai de cap
stefan.focus
Incepator
 
Mesaje: 6
Membru din: 19 Ian 2015, 07:33
Maşina: Ford


Înapoi la Audio/Video/Navigatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 14 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 14 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login