Switch to full style
Cum se poate da muzica mai tare ?
Răspunde

Inlocuire Blaupunkt NX cu Navi Android Aftermarket

29 Sep 2016, 14:16

Salutare tuturor.
Daca s-a mai discutat, imi cer scuze, desi am tot cautat aici pe forum.
Ma intereseaza sa schimb/vand navigatia masinii, care personal mi se pare ca pe cat de frumos arata in bord, pe atat de inutila este, cu o navigatie android aftermarket. masina este un mondeo mk4
Intrebarile mele ar cam fi asa:
1: ce se intampla cu butoanele de clima care pleaca cu tot cu ea, ca am vazut ca este un intreg.
2: ce piese ar trebui sa mai iau cand pun aftermarket daca toata magaoiaia aia dispare din bord ( cu tot cu rama+ butoane, etc), ca sa pot sa am butoanele de clima la loc?
3: ce navi mi-ati recomanda pt modelul meu? M-ar interesa sa fie cat mai buna, sa pot monta tv,camera marsarier, bluethoot etc, pe ea.

Per total m-ar interesa cam ce costuri/piese implica schimbare navigatiei originale cu una after market
Va multumesc mult de tot si astept niste pareri, sfaturi, raspunsuri etc.

P.S. - Aveti o oarescare idee cam ce pret as putea sa cer pe toata unitatea + butoane clima + antena + CD changer 6 cd-uri?
Fişiere ataşate
2016-09-27 17.02.34.jpg
2016-09-27 16.45.29.jpg

Re: Inlocuire Blaupunkt NX cu Navi Android Aftermarket

08 Ian 2017, 21:08

salut.iti trebui modul de clima separat (https://www.olx.ro/oferta/modul-clima-f ... 8cbd2e8f28) rama si cusca (https://www.olx.ro/oferta/rama-cusca-fo ... f884563b88). ceva de genu :)

Re: Inlocuire Blaupunkt NX cu Navi Android Aftermarket

16 Noi 2017, 21:37

Stiu ca a trecut mult timp dar multumesc mult pt info. Daca iau modulul de clima si rama + cusca, dupa, montarea lor si a navigatiei aftermarket, este plug&play?
P.S. - care este cusca?

Re: Inlocuire Blaupunkt NX cu Navi Android Aftermarket

16 Noi 2017, 23:35

Da, e plug&play.

Re: Inlocuire Blaupunkt NX cu Navi Android Aftermarket

18 Noi 2017, 17:20

Salut. Am fost si eu interesat de schimbarea navigatiei cu una android si am gasit ceva aftermarket destul de accesibila la pret la un vanzator din romania. Ai un link chiar aici sa poti sa.ti faci o idee http://www.buychina.com/items/acodo-dtg ... vurmspsrqj . Pe imagini se poate verifica cat de cat compatibilitatea mufelor. Eu am probleme la NX.ul meu cu butoanele... sunt crăpate si caut sa le inlocuiesc insa nu gasesc set de reparatie pe negru si asta m.a dus cu gandul la o navigatie aftermarket. Ca pret, mi.a zis ca navigatia cu android este 2100 de lei. Spor si bafta!

Re: Inlocuire Blaupunkt NX cu Navi Android Aftermarket

06 Dec 2020, 15:37

Salutare tuturor.

Daca s-a mai discutat, imi cer scuze, desi am tot cautat aici pe forum.
Ma intereseaza sa schimb/vand navigatia masinii, care personal mi se pare ca pe cat de frumos arata in bord, pe atat de inutila este, cu o navigatie android aftermarket. masina este un kuga 2008.
Intrebarile mele ar cam fi asa:

1: ce se intampla cu butoanele de clima care pleaca cu tot cu ea, ca am vazut ca este un intreg.

2: ce piese ar trebui sa mai iau cand pun aftermarket daca toata magaoiaia aia dispare din bord ( cu tot cu rama+ butoane, etc), ca sa pot sa am butoanele de clima la loc?

3: ce navi mi-ati recomanda pt modelul meu? M-ar interesa sa fie cat mai buna, sa pot monta tv,camera marsarier, bluethoot etc, pe ea


Scuze ca repet intrebarea, dar vreau un raspuns de actualitate . Ma poate ajuta cineva?

Re: Inlocuire Blaupunkt NX cu Navi Android Aftermarket

22 Ian 2021, 17:43

Cineva a invercat sa schimbe navigatia blaupunkt nx cu una aftermarket?

Sunt interesat daca exista metoda.. in afara de radio, phone Bluetooth, e inutila... chiar daca pleci in vestul Europei, cu o harta de 12 ani vechime tot inutila e...

Re: Inlocuire Blaupunkt NX cu Navi Android Aftermarket

22 Sep 2021, 21:00

se poate schimba, trebuie rama, modul clima, 2 distantiere pentru radio, si ceva chef de munca.

Re: Inlocuire Blaupunkt NX cu Navi Android Aftermarket

13 Dec 2021, 13:29

Buna ziua
Am un kuga DM2 2014 cu sync1 radio sony (ala cu roata de rezerva in mijloc). se poate pune ceva aftermarket sa vada senzori de parcare, camera si restul ca pe actual?
ceva recomandari?
multumesc.
Răspunde