Audio/Video/Navigatie

Upgrade audio Mondeo mk3

Cum se poate da muzica mai tare ?

Upgrade audio Mondeo mk3

Mesajde volder » 16 Noi 2020, 13:21

Salut. Pe masina personala am un Pioneer MVH-S310BT cu difuzoarele originale ale masinii. Din cauza de lipsa de spatiu nu pot pune un subwoofer cu statie, dar vreau totusi sa se auda mai tare/bine , in special pe partea de bass. Credeti ca fac treaba cu un amplificator ultra-compact gen MAC Audio BLK4000 plus niste difuzoare mai capabile in usi? Adica ar fi o diferenta wow? Amplificatoru l-as ascunde prin bord pe undeva. Bugetul ar fi sa zicem 1200-1300 lei pt un amp si 2 seturi de difuzoare (trebuie ceva 5x7). Ma mai uitam si la JBL Stage A6004 , e un pic mai maricel dar cred ca imi incape in spatele torpedoului. Si ca difuzoare niste DCX 570.3. Credeti ca ar fi diferenta de la cer la pamant intre ce e acum si astea?
volder
Incepator
 
Mesaje: 21
Membru din: 15 Oct 2008, 19:01
Localitate: Slobozia
Maşina: Ford Mondeo Mk4 Turnier 2.0 TDCI 100kw
VIN: WF0GXXGBBGDJ00487

Re: Upgrade audio Mondeo mk3

Mesajde Sharkky » 04 Dec 2020, 00:44

Salut!

In primul rand, daca nu lucrezi putin usile (antifonare, montare difuzoare pe inele de mdf, etc), poti pune mama difuzorului si sa le amplifici, tot nu scoti mare lucru din usi.
In al doilea rand, daca pui amplificatorul in bord, nu va avea racire suficienta si e posibil sa ai surprize cu el.
Eu am 3 amplificatoare clasa D in portbagaj, si cu toate ca au mai mult spatiu decat ar avea al tau in bord, tot se incing.

Si ca sa-ti raspund si la ultima intrebare, cu diferenta de la cer la pamant: NU.
Avatar utilizator
Sharkky
Gold Member
 
Mesaje: 799
Membru din: 07 Dec 2009, 12:02
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo 2.0 TDCi, 96kW, Panther Black


Înapoi la Audio/Video/Navigatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 9 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 9 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login