Audio/Video/Navigatie

pe unde scot cablu de alimentare de la subwoofer la baterie?

Cum se poate da muzica mai tare ?

Re: pe unde scot cablu de alimentare de la subwoofer la baterie?

Mesajde MosBabacu » 10 Sep 2008, 17:44

Eventual dintre cei care au mai tras firul asta, poate sa-mi explice cineva unde sa caut din interiorul masinii spre motor? O poza ar fi super, dar si explicatii sunt binevenite.
Mersi.
MosBabacu
Gold Member
 
Mesaje: 587
Membru din: 18 Noi 2006, 20:27
Localitate: RO-Sibiu
Maşina: Focus 2006 1.6 TDCI 109cp Ghia+

Re: pe unde scot cablu de alimentare de la subwoofer la baterie?

Mesajde MosBabacu » 16 Sep 2008, 08:35

Nimeni? Eu am demontat cutia de la filtrul de aer, am departat cat am putut cutia cu sigurante si n-am vazut niciun loc pe unde as putea duce cablul. Un sfat ar fi foarte binevenit si apreciat.
Multumiri!
MosBabacu
Gold Member
 
Mesaje: 587
Membru din: 18 Noi 2006, 20:27
Localitate: RO-Sibiu
Maşina: Focus 2006 1.6 TDCI 109cp Ghia+

Re: pe unde scot cablu de alimentare de la subwoofer la baterie?

Mesajde sorinaccio101 » 21 Sep 2008, 00:44

MosBabacu,293307 scrie:Nimeni? Eu am demontat cutia de la filtrul de aer, am departat cat am putut cutia cu sigurante si n-am vazut niciun loc pe unde as putea duce cablul. Un sfat ar fi foarte binevenit si apreciat.
Multumiri!

trebuie sa ai putina rabdare ca nu mai gasesc pozele pe care am vrut sa le urc aici.o sa fac niste poze noi si ti le trimit. cum am scris si mai sus,am gasit un orificu prin stalp,la usa din dreapta,am dus firul pe langa aripa,sub capota si tot asa pana la farul drept,pe langa radiator spre baterie...prin stanga n-am gasit nimic si nici n-am vrut sa deranjez ceva circuite sau alte chestii care se gasesc pe acolo...
Veti recunoaste un OM DE EXCEPTIE dupa un singur indiciu :"TOTI IMBECILII SE UNESC IMPOTRIVA LUI"

VERITAS ODIUM PARIT

Insulta e declaratia infrangerii
Avatar utilizator
sorinaccio101
Ford Freak
 
Mesaje: 110
Membru din: 08 Dec 2007, 00:55
Localitate: Craiova

Re: pe unde scot cablu de alimentare de la subwoofer la baterie?

Mesajde MosBabacu » 21 Sep 2008, 17:06

Mersi, dar eu nu pot sa-l duc prin dreapta pt ca mi-am luat kit de subwoofer si n-am vazut ca am cablul de alimentare de doar 5m. De-asta trebuie sa fac cumva sa-l trec prin stanga direct in compartimentul motor. Zicea cineva ca a reusit asa, deci trebuie sa fie vreo gaura pe-acolo pe undeva.
MosBabacu
Gold Member
 
Mesaje: 587
Membru din: 18 Noi 2006, 20:27
Localitate: RO-Sibiu
Maşina: Focus 2006 1.6 TDCI 109cp Ghia+

Re: pe unde scot cablu de alimentare de la subwoofer la baterie?

Mesajde Boggy » 23 Sep 2008, 00:06

incearca sa pipai inspre mijlocul masinii pe langa pedalier pana ai sa simti ca un fel de gaura de montaj acoperita.mocheta masinii este acolo doar ca are un fel de gaurele ca sa se poata strapunge si sa iasa de acolo.in spatele mochetei ai un capacel de cauciuc.daca o sa am timp maine sa ma ocup si de ford poate o sa fac niste poze ca acum am ramas cu 2 instalatii de alimentare a tunului de bass,montate prin acelasi loc. :)
Ford Focus Trend 1L Ecoboost , 125 CP din 2018 - WF04XXGCC4JT34613
Avatar utilizator
Boggy
Member
 
Mesaje: 342
Membru din: 10 Sep 2007, 18:39
Localitate: Iasi
Maşina: Ford Focus Trend 2018, 1l Ecoboost 125cp
VIN: WF04XXGCC4JT34613

Re: pe unde scot cablu de alimentare de la subwoofer la baterie?

Mesajde MosBabacu » 23 Sep 2008, 19:38

Ar fi super dc ai putea pune macar o poza...chiar si cu telefonul. Daca nu, mai da-mi te rog cateva detalii cu locul gaurii...eventual pozitia fata de pedala de acceleratie sau fata de orificiul pe unde iese coloana de directie.
Dc tot lucrezi pe acolo fa te rog si o poza dinspre motor, sa vad cam pe unde iese cablul.
Mersi.
MosBabacu
Gold Member
 
Mesaje: 587
Membru din: 18 Noi 2006, 20:27
Localitate: RO-Sibiu
Maşina: Focus 2006 1.6 TDCI 109cp Ghia+

Re: pe unde scot cablu de alimentare de la subwoofer la baterie?

Mesajde MosBabacu » 01 Noi 2008, 11:06

In sfarsit am reusit si eu sa duc cablul ala de la sub pe unde vroiam. Gasisem gaura aia de care zicea Boggy, dar nu vedeam pe unde iese cablul in compartimentul motor. Pana la urma am ajuns pe un saht, am dat jos scutul, am pus o lumina puternica sub masina si am vazut pe unde iese cablul. L-am agatat si l-am pozat pe dupa cutia de sigurante pana la baterie.
Problema e ca am pierdut capacelul ala de cauciuc de la gaura de la pedalier. Vreo idee cu ce sa-l inlocuiesc?
@Boggy: tu ai tras firul pe langa capacel sau ai scos capacelul?
MosBabacu
Gold Member
 
Mesaje: 587
Membru din: 18 Noi 2006, 20:27
Localitate: RO-Sibiu
Maşina: Focus 2006 1.6 TDCI 109cp Ghia+

Conectare amplificator Mondeo MK3

Mesajde X-PAK » 23 Dec 2009, 13:13

salutare!

stie cineva sa imi zica mai exact pe unde pot sa trag un cablu de power de la baterie in portbagaj ?

exista pe vreundeva pe la pedale vreo gaura ceva care sa dea la motor ?


multumesc anticipat!
Ultima oară modificat de DGAlexandru pe 23 Dec 2009, 21:03, modificat 1 dată în total.
Motiv: mutat aici :)
Avatar utilizator
X-PAK
Member
 
Mesaje: 469
Membru din: 05 Ian 2009, 13:54
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo 2001 2.0 TDDI 85kW
VIN: WF05XXGBB51D12954

Re: pe unde scot cablu de alimentare de la subwoofer la bate

Mesajde omurau » 16 Aug 2013, 22:18

In afara de gaura dinspre panoul de sigurante din torpedou, se poate poate trage firul si prin alte parti? Am scos si capacul de la filtrul de polen, dar n-am vazut nici o gaura.

Momentan am pus ca in poza, dar nu mi se pare foarte ok.
Fişiere ataşate
IMAG05291.jpg
Cheap, fast and reliable. Choose any two.
Avatar utilizator
omurau
Gold Member
 
Mesaje: 611
Membru din: 28 Mar 2010, 16:57
Maşina: focus 2 2008 & mondeo 3 2006 & mondeo 4

Următorul

Înapoi la Audio/Video/Navigatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 11 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 11 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login