Switch to full style
Cum se poate da muzica mai tare ?
Răspunde

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

15 Iun 2010, 18:34

Aia este mufa pentru dezactivarea airbag-ului pasager. Hint: ia manualul utilizatorului si uita-te si tu ce buton ar trebui sa fie in locul celui blank.

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

01 Iul 2010, 03:04

salut..ma poate indruma si pe mine cineva va rog spre un site ceva...de unde pot achizitiona un cablu ptr auxiliar.
ms

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

01 Iul 2010, 17:39

Achizitionat kitul AUX de la AXEVO chiar pe 30 iunie, ultima zi cu 19% TVA. Pret 79RON cu reducerea aferenta.

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

12 Noi 2010, 14:38

Buna tuturor. Ce parere aveti de kitul AUX-FORD.01 de aici?
http://www.tme.eu/ro/katalog/adaptoare- ... D100510%26
Oare s-ar potrivi la cd 6000 de pe un Focus 2 ?

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

12 Noi 2010, 16:36

Exact asa il am si eu, varianta cu jack de 3,5!

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

13 Noi 2010, 18:07

am si eu o intrebare....practic ce se poate face cu acesta mufa AUX.....am descoperit ca am si eu in torpedou aceasta mufa la un mondeo dar la ce o pot folosi???

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

13 Noi 2010, 18:27

pai probabil CD-ul pe care il ai la bord nu stie sa citeasca fisiere format mp3, ci doar CD-uri in format "audio"
la aceasta mufa poti conecta printr-un cablu cu doua jack-uri tata-tata de 3.5 mm orice device cu fisiere mp3 (ipod, telefon mobil, mp4) si astfel vei putea asculta in masina si altfel de muzica (nu doar CD-uri audio si radio)

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

13 Noi 2010, 21:25

am inteles...si mersi pt raspuns....cd 6000-ul meu are si un modul bluetooth de la Parrot si conectez telefonul la el ..... pot asculta muzica din telefon in cd.....nu se aude foarte bn dar merge.....cum ai spus tu cred ca se aude mult mai fin deoarece transferul de date se face prin cablu....

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

13 Noi 2010, 23:25

se aude perfect, de parca ai asculta de pe CD

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

25 Noi 2010, 23:49

Salut.
Am un Focus 2 din 2006 si m-am uitat si eu in torpedou dupa mufa aux si am gasit aceasta mufa in care intra 3 fire cu culorile portocaliu-negru, alb-negru si negru.
Imagine
Imagine

Daca astai mufa respectiva imi poate spune cineva pentru ce corespunde fiecare fir?
Ms in anticipare.

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

30 Noi 2010, 16:02

Azi 30.11.2010 am montat o mufa de aux cu iesire jack 3.5 pe 6000cd. mufa este cea de pe tme .eu dar trebuiesc facute cateva modificari. Mi.a trebuit aproape o zi sa descopar modificarile dar pentru aprox.20 lei am sunet clar , curat de la un mp3 player. pentru doritori pot da detalii sau vi-l pot monta contra cost. stoicea_danut@yahoo.co.uk

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

01 Mai 2011, 17:30

Salutare!
Stie cineva unde se mai poate face asa ceva, acum in 2011? La Forcar siteul nu mai afiseaza nici un produs, alta firma?
Multumesc!

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

08 Mai 2011, 09:58

dode56ro,903977 scrie:La Forcar siteul nu mai afiseaza nici un produs...

pentru ca, mai nou, firma se numeste Axevo.
dar incearca si firmele de aici.

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

12 Mai 2011, 16:19

Salutare,
Am desfacut si eu torpedoul si unitatea audio (are buton AUX). Ce am gasit se vede in pozele atasate.

Imi trebuie kit-ul complet ? Vad ca nu exista mufa alba la unitatea audio.Mufa rosie cu 6 pini(torpedou) de la ce este ?
FiÅŸiere ataÅŸate
2011-05-11 18.17.38.jpg
mufa torpedou
2011-05-11 18.09.06.jpg
mufa unitatea audio

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

04 Iun 2011, 19:23

acelasi tip de mufa am gasit si eu dupa ce am desfacut torpedoul...unitatea nu am reusit sa o scot ca nu am avut ustensile!!! daca stie careva de la ce este si daca e cea de aux mai trebe si altceva in afara de mufa jack????
ms anticipat

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

04 Iun 2011, 21:14

am vazut si eu topicu asta si am dat acum o fuga jos sa vad si eu daca am asa ceva. din fericire am si eu mufele astea. :)
ce mai trebuie luat e mufa asta pe care am vazut-o pe pagina 1. saptamana asta o iau si montez si eu mufa AUX :)
FiÅŸiere ataÅŸate
02.JPG
01.JPG

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

08 Iun 2011, 17:59

de unde se poate cumpara mufa aux??? ca daca o comanzi dupa net costa mai mult transportul decat ea...

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

06 Iul 2011, 22:17

Imi puteti spune de unde pot achizitiona acele cleme pentru a desface rama casetofonului? Vreau sa fac comanda de kit aux dar vad ca-mi trebuie si clemele pentru a scoate rama. Ma gandeam sa montez mufa langa bricheta. E dificil de ajuns acolo?

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

14 Iul 2011, 12:19

acelasi baclu il am si eu. am cumparat mufa aux si surpriza... are 4 pini. nu se potriveste cu ce am in torpedou

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

14 Iul 2011, 12:21

bogdan_gl,940009 scrie:acelasi baclu il am si eu. am cumparat mufa aux si surpriza... are 4 pini. nu se potriveste cu ce am in torpedou

acelasi lucru am patit si eu.
cand am desfacut panoul de ridicare al geamurilor de partea soferului am fazut ca 1 din mufele ce sunt acolo e fix ca cea pe care o avem in torpedou
:-??

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

19 Iul 2011, 12:29

Pai mufa pentru auxiliar e cea cu 4 gauri in linie nu cea cu 6.

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

19 Iul 2011, 21:44

Am si eu mufa cu 6 pini fara a fi conectata la CDplayer. Are cineva idee de la ce e? E posibil sa fie de la iesirea AUX si sa nu fie conectata la CDplayer?

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

20 Iul 2011, 07:05

Mufa cu 6 pini (2 linii a cate 3 pini) NU ESTE DE LA AUX, nu mai insistati asupra ei. S-a explicat foarte clar, in mufa Quadlock este un conector alb, se vad poze pe prima pagina a topicului si in torpedou ajunge o mufa cu 4 pini in linie (3 dintre ei folositi si unul liber).

Pe un forum din UK scria ca mufa cu 6 pini se foloseste la navigatie si ca ar contine un semnal de viteza a masinii. Oricum nu conteaza pentru ca, repet, NU POATE FI FOLOSITA LA AUX.

Urmariti pasii prezentati in acest topic si o sa functioneze garantat.

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

28 Iul 2011, 09:52

Am instalat cu succes mufa AUX folosind instructiunile lui adrianmihai83 in situatia in care firele lipseau, am folosit conectorii de plastic de la un cablu USB intern caruia i-am scos cu acul lamelele, am lipit de la o perecehe de casti firele pe care le-am taiat (jack-ul de 3,5 a ramas intact), am facut un nod in jurul conectorului principal ca sa nu se smulga accidental cablul, si apoi l-am tras pe sub torpedo.

Sunt foarte multumit de rezultat, folosesc telefonul pt muzica si se aude mult peste transmitatoarele Fm ieftine, ca pe CD pot spune.In plus pot vorbii la telefon pe boxe si am scutit astfel handsfree-ul bluetooth, dezavantajul e ca aud si pasagerii conversatia.
Totusi pt cine nu vrea sa se complice cu cablul care atarna recomand instalarea unei mufe mama de 3,5 pe masca de plastic a casetofonului (asta implica sa se dea o gaura care va ramane acolo dar oricum e nevoie de mufa AUX si daca vindeti unitatea e gata incorporata).

Problema pe care am intampinat-o a fost cu extragerea unitatii in sensul ca mi-am cumparat doua chei speciale si cand trageam dintr-o parte intra la loc in cealalta, plus de asta cheile au ramas intepenite in locasuri si m-am chinuit ceva sa le dau afara.
Per total e cea mai ieftina si practica solutie dar nu si cea mai eleganta, dar merita !

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

08 Sep 2011, 19:56

la mine cele 2 piese care alcatuiesc mufa aux (cea alba si cea neagra in care se introduce) au venit direct asamblate si nu pot nicicum sa le dezasamblez. s-a mai confruntat cineva cu problema asta?

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

01 Dec 2011, 18:37

care monteaza contra cost o astfel de mufa pt aux???

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

31 Dec 2011, 17:04

Si eu solicit ajutor, din comoditate si pentru ca nu m as baga in ce nu stiu sigur ca imi iese. Rog cine poate monta mufa, sa imi trimita mesaj cu nr de telefon. Bucuresti
Ce aparat se poate conecta prin mufa , odata montata ? ...Ceva cat mai mic

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

03 Ian 2012, 18:54

Chiar nu e cineva sa ne spuna de unde luam mufa care intra in CD 6000.
V ati pus mp3 prin jack si acum va doare in bashchetzi, ce daca altii se chinuie sa gaseasca iesirea pt AUX.

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

04 Ian 2012, 09:09

gmarinescu,1020124 scrie:Chiar nu e cineva sa ne spuna de unde luam mufa care intra in CD 6000.
V ati pus mp3 prin jack si acum va doare in bashchetzi, ce daca altii se chinuie sa gaseasca iesirea pt AUX.



Eu am luat mufa de la un cablu USB intern, cred ca se poate lua si de la alte dispozitive si am montat un fir de casti cu jack apoi l-am tras pe sub bord, daca vrei sa cumperi tot montajul facut de ei e destul de scump si mai dai bani si la instalare, gasesti in topic-ul asta tot ce iti trebuie sa o montezi singur, mai ai nevoie de ceva indemanare si eu m-am chinuit recunosc!

PS: se poate pune orice dispozitiv care are iesire de casti (mp3 player, cdplayer, telefon, gps, laptop, pda etc) practic prin acea intrare se poate amplifica orice sunet, trebuie doar sa ai aparatul conectat prin mufa.

Re: Montaj mufa AUX pe Fiesta MK6/Focus Mk2

04 Ian 2012, 19:25

@bogdanbmb si gmarinescu: Am facut aceeasi operatie acum cateva zile. Ma bag sa fac instalarea si la voi, cu conditia ca unitatea audio sa permita acest lucru (adica sa aveti butonul AUX pe fata unitatii audio).

Telefoanele mele de contact sunt in semnatura si ma puteti contacta pentru a stabili detaliile.
Răspunde