Audio/Video/Navigatie

Nedumerire butoane pt. PHONE pe unitatile audio OEM FORD

Cum se poate da muzica mai tare ?

Nedumerire butoane pt. PHONE pe unitatile audio OEM FORD

Mesajde 2good4you » 21 Oct 2010, 12:44

Am si eu o intrebare.
am un ford mondeo mk4 echipat cu ford 6000 cd . Pe player am 2 butoane de tel unu verde si unul rosu (raspunzi-Inchizi)
Cand apas pe unu din ele intra playerul pe mute. Am incercat sa intru in meniul playerul sa ii caut BT sa imi conectez telefonul la el dar nu am gasit nimic.
Se poate connecta telefonul pe acest tip de unit sau butoanele sunt puse doar de forma??
Daca stie cineva rog sa imi spuna si mie cum! Eu am incercat dar tot nu i-am dat de cap.

CU Respect
2good4you
Incepator
 
Mesaje: 55
Membru din: 11 Oct 2008, 20:47
Localitate: Ploiesti
Maşina: FORD KUGA 2.0 TDCI 136 cp

Re: Nedumerire CD PLAYER FORD 6000 CD DE PE MONDE MK4

Mesajde ilangelx » 21 Oct 2010, 15:20

Acest tip de unitate nu are BT, butoanele de telefon sunt funcționale doar pentru modelele care au instalat telefon din fabrica.
Ford Mondeo Ambiente MK4, 5 usi, 1.8 TDCI, 125 CP
Avatar utilizator
ilangelx
Incepator
 
Mesaje: 57
Membru din: 18 Noi 2009, 21:01

Re: Nedumerire CD PLAYER FORD 6000 CD DE PE MONDE MK4

Mesajde radvlescv » 17 Iun 2011, 21:56

Buna ziua, vin si eu cu o intrebare din aceeasi zona: am si eu unitatea Ford 6000 pe un Mondeo mk4, varianta fara carkit cred (butoanele de apel cu functie mute). De cateva zile mi se tot intrerupe radioul cu mesajul "PHONE", la intervale aleatorii. De cateva ori a coincis cu apeluri din masina, dar nu e o regula. Uneori o comanda de pe volan il face sa-si revina, alteori nu. Sa fie o defectiune? Multumesc pentru pareri!
Mondeo MK4 2008 Trend - 2.0i - 4 usi - negru
radvlescv
Incepator
 
Mesaje: 18
Membru din: 19 Mai 2011, 12:24
Maşina: Ford Mondeo Mk4, 2008, 2.0 145 CP, Trend, negru

Re: Nedumerire CD PLAYER FORD 6000 CD DE PE MONDE MK4

Mesajde shpeed » 22 Oct 2011, 20:26

ai rezolvat problema cu "PHONE"-ul?.... si eu am avut aceasta problema tot, si mai cunosc cateva persoane tot cu problema asta (toate masinile sunt mondeo 2.0 benizina) si nu prea are solutie... am gasit pe net ca trebuie scos firul galben care ar veni de la modulul de telefon, dar nu are asa ceva....si dupa o perioada de "fitze" din partea player-ului l-am schimbat cu ceva aftermarket .... poti rezolva problema la ford, care mie mi-au spus ca trebuie schimbat cu totul playerul (nu repara nimic) la un pret care nu face..... dar ma bucur ca s-a dus pt ca acum sunt mult mai multumit de sunet....
Ford Mondeo 2008 2.0 benzina
https://play.google.com/store/apps/deta ... calculator - Calculator for Android
shpeed
Incepator
 
Mesaje: 39
Membru din: 07 Aug 2010, 21:21
Maşina: Ford Mondeo 2008 2.0 benzina

Re: Nedumerire CD PLAYER FORD 6000 CD DE PE MONDE MK4

Mesajde bennyfuro2000 » 01 Mai 2014, 13:58

cineva are o rezolvare la faza cu "phone" in ultimele 2 saptamani ma scoate din sarite , cand ti e lumea mai draga incepe se intrerupe sunetul si apare "phone" pe ecran isi revine singur,este cand face la interval de cateva secunde,este zi cand am noroc si nu face deloc.
bennyfuro2000
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 10 Mar 2014, 23:25
Maşina: Ford


Înapoi la Audio/Video/Navigatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron

Cine este conectat

În total sunt 13 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 13 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login