Audio/Video/Navigatie

cas imi cere tot timpul codul

Cum se poate da muzica mai tare ?

cas imi cere tot timpul codul

Mesajde cris22 » 08 Iul 2013, 09:32

buna ziua am si eu un fusion din 2010 si acum cas imi cere tot timpul codul ba chiar cateodata nu mil accepta ce as putea sa-i fac sa nu mai ceara codul e un cas original ford sau unde as putea gasi un plastic pt inlocuirea cas cu unul ne original dar mai mic nu patrat
cris22
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 06 Iul 2013, 18:09
Maşina: Ford

Re: cas imi cere tot timpul codul

Mesajde bibanu47 » 09 Iul 2013, 21:39

Salut,

Acolo sunt doua circuite de plus,unul direct din baterie care tine si memoriile si unul din contact care aprinde afisajul si etc.
Nu contest ca nu ar putea fi ceva din el dar pana atunci verifica daca contactele fixate aditional pe borna de plus alea acumulatorului nu sunt oxidate.
Atentie,floarea de la borne se curata cu presiune de apa dupa care perie de sarma,smirgher la interior si vaselina la remontare.
Reconditionez motoare,cutii de viteze,chiulase,rectific si pasuiesc supape rezultate din distributii sarite,alternatoare,electromotoare,casete de servo-directie si pompe atat electrice cat si mecanice,pompe de vacuum si frana indiferent de tipul auto sau an.
Pentru reparatii auto vizionati: http://www.youtube.com/results?search_q ... %2047&sm=1
Nr. de tel. la care discut strict numai despre reparatii contra cost: 0766417724 Gabi
Operez in cartea de service a autoturismului.
Avatar utilizator
bibanu47
Director Tehnic
 
Mesaje: 6874
Membru din: 29 Oct 2008, 19:29
Localitate: Alexandria City,la doar 79km de capitala
Maşina: Einstein Sedan Facelift 2014
VIN: IMEDIATCASATEAJUT


Înapoi la Audio/Video/Navigatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 22 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 22 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login