Vanzare

mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Toate subiectele in care nu s-a scris de 3 luni (15.02.2008)
Masini, piese, sisteme audio, totul e de vanzare.

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde marius_nedelea » 03 Sep 2010, 19:40

salutare
tapiterie plafon , halogene ceata cele rotunde
Avatar utilizator
marius_nedelea
Incepator
 
Mesaje: 43
Membru din: 28 Dec 2008, 17:32
Localitate: eforie
Maşina: ford mondeo , 2001 , 2.0l 16v
VIN: WFO4XXGBB41J05374

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde marius_nedelea » 03 Sep 2010, 19:56

luminile de la parasolare si eventuale lumi din spate
Avatar utilizator
marius_nedelea
Incepator
 
Mesaje: 43
Membru din: 28 Dec 2008, 17:32
Localitate: eforie
Maşina: ford mondeo , 2001 , 2.0l 16v
VIN: WFO4XXGBB41J05374

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde ariciu » 12 Sep 2010, 16:56

Salut ma intereseaza ornamentele de la bara fata/spate. (cele doua de sub faruri plus cea lunga din spate)
ariciu
Incepator
 
Mesaje: 12
Membru din: 06 Ian 2010, 19:41
Maşina: Ford,Mondeo,2001,1998tddi,116cp

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde sabialuZoro » 12 Sep 2010, 18:16

Salut , ma intereseaza daca ai sau daca poti sa imi aduci un motor complet (cu turbo , cu partea de injectie - tot motoru ) tdci 2.0 , 115 cp , tip motor : HJBC .
tel:0771030533
sabialuZoro
Incepator
 
Mesaje: 4
Membru din: 24 Aug 2010, 21:14
Maşina: fgxhggfxjhfg fgggggggggggg fhffffffffffffffffffffhfg hfgjhfg
VIN: 111222uiouioutyut

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde carnitza » 14 Sep 2010, 09:51

Salut, pentru MK3 Ghia fabricatie 2005 (masina din semnatura)
Ma intereseaza piesa cu codul finis 1118936 - face parte din sistemul de reglare a inaltimii farurilor functie de incarcatura.
Este montata cu pocnituri pe bascula fata de pe partea soferului (stanga).
Nu ma intereseaza bascula cu totul pentru ca restul pieselor din ansamblu le am.
Mondeo MK3 Ghia, Black Panther, 2005 2.2l 150CP
carnitza
Incepator
 
Mesaje: 51
Membru din: 02 Noi 2005, 11:02
Localitate: Bucuresti
Maşina: MK3 Ghia 2005 2.2l 150HP
VIN: WFO4XXGBB45M57357

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde carnitza » 14 Sep 2010, 10:43

$1 scrie:$2alut, pentru MK3 Ghia fabricatie 2005 (masina din semnatura)
Ma intereseaza piesa cu codul finis 1118936 - face parte din sistemul de reglare a inaltimii farurilor functie de incarcatura.
Este montata cu pocnituri pe bascula fata de pe partea soferului (stanga).
Nu ma intereseaza bascula cu totul pentru ca restul pieselor din ansamblu le am.
Fişiere ataşate
Piesa reglaj faruri 2.jpg
Mondeo MK3 Ghia, Black Panther, 2005 2.2l 150CP
carnitza
Incepator
 
Mesaje: 51
Membru din: 02 Noi 2005, 11:02
Localitate: Bucuresti
Maşina: MK3 Ghia 2005 2.2l 150HP
VIN: WFO4XXGBB45M57357

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde geny25 » 21 Sep 2010, 14:25

bloc semnalizare . pret?
geny25
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 21 Sep 2010, 08:51
Maşina: ford

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde siviiu » 21 Sep 2010, 20:39

ma intereseaza electromotorul la benzinar daca mai este. la ca pret?
siviiu
Ford Freak
 
Mesaje: 185
Membru din: 20 Dec 2008, 10:27
Localitate: Iasi
Maşina: ford mondeo2001 1800cm 92kw
VIN: WF05XXGBB51D13508

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde shadowluc » 27 Sep 2010, 14:25

un prbriz pt mondeo 2003 berlina ???
Cel mai ieftin RCA http://www.celmaiieftinrca.eu
Avatar utilizator
shadowluc
Ford Freak
 
Mesaje: 185
Membru din: 03 Sep 2008, 22:00
Localitate: bucuresti
Maşina: Fiesta 1.2i 16v an 2001 75cp aproape full

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde NELU69 » 01 Oct 2010, 08:09

Cutii viteze 5 trepte si 6 trepte la 250-300 euro,motor diesel 115 cai 500 euro
Ford Mondeo 2.0 TDCI 2004 GHIA
tel 0766366166;
Y id pop_cipi
NELU69
Ford Freak
 
Mesaje: 171
Membru din: 25 Dec 2009, 20:23
Localitate: northampton uk
Maşina: FORD MONDEO
VIN: WF0EXXGBBEDA49984

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde X-PAK » 02 Oct 2010, 08:16

alternator pt un tddi de 115 cai ?
Avatar utilizator
X-PAK
Member
 
Mesaje: 469
Membru din: 05 Ian 2009, 13:54
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Mondeo 2001 2.0 TDDI 85kW
VIN: WF05XXGBB51D12954

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde NELU69 » 03 Oct 2010, 20:04

Ford Mondeo 2.0 TDCI 2004 GHIA
tel 0766366166;
Y id pop_cipi
NELU69
Ford Freak
 
Mesaje: 171
Membru din: 25 Dec 2009, 20:23
Localitate: northampton uk
Maşina: FORD MONDEO
VIN: WF0EXXGBBEDA49984

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde silviupn69 » 04 Oct 2010, 00:11

Buna ziua,
Ma intereseaza urmatoarele repere:
- bara fata
- grila dintre proiectoare (cea de jos)
- "fusta" sau deflector pietre (nu stiu daca asta e titulatura corecta dar piesa este cea neagra si vine in completarea barei in partea de jos)
- proiector ceata trapezoidal - partea dreapta
Masina este un Ford Mondeo 2.0 TDCI, an 2005, berlina, VIN: WF04XXGBB45P86841
Ford Mondeo
Ghia 04/2005 , TDCI, 2.0, 131cp
Imagine
Avatar utilizator
silviupn69
1nsane Member
 
Mesaje: 1238
Membru din: 27 Dec 2007, 07:29
Localitate: Piatra-Neamt
Maşina: Mondeo 2.0 TDCI; 130CP

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde liviu mihai » 04 Oct 2010, 15:40

salutare,se poate un pret pt vasul de expansiune
liviu mihai
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 16 Sep 2010, 09:28
Maşina: ford mondeo 2001

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde adrianos » 04 Oct 2010, 18:05

Jantele mai sunt disponibile?
Un pret?
adrianos
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 22 Ian 2008, 23:31

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde NELU69 » 04 Oct 2010, 19:46

Ford Mondeo 2.0 TDCI 2004 GHIA
tel 0766366166;
Y id pop_cipi
NELU69
Ford Freak
 
Mesaje: 171
Membru din: 25 Dec 2009, 20:23
Localitate: northampton uk
Maşina: FORD MONDEO
VIN: WF0EXXGBBEDA49984

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde ghinea86 » 07 Oct 2010, 15:29

salut. ma intereseaza bara fata, grila de la radiator si farul din stanga. imi poti spune un pret pt fiecare componenta de mai sus ? este pt masina din semnatura. mersi
Avatar utilizator
ghinea86
Incepator
 
Mesaje: 2
Membru din: 19 Ian 2010, 17:50
Localitate: Cornetu
Maşina: Ford Mondeo 2003 2.0 Tdci 131cp Ghia

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde nairpic20 » 08 Oct 2010, 16:48

pt un mondeo din 2005 ma intereseaza un proiector stanga fata(trapezoidal) si plasticul de sub bara fata(nu cel de sub proiectoare,urmatorul)

multumesc
 Ford Mondeo 2.2 TDCI 200CP VIN: WF0EXXGBBEBE03739 
 Ford Mondeo Tournier 2.0 TDCI 115CP, 07/2005 VIN:WF0WXXGBBW5A37593 
Avatar utilizator
nairpic20
Member
 
Mesaje: 318
Membru din: 03 Feb 2008, 02:00
Localitate: Cluj Napoca
Maşina: Ford Mondeo 2.2 TDCI 200CP :)
VIN: WF0EXXGBBEBE03739

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde Fllooo » 23 Oct 2010, 10:17

Buna ziua. Ma intereseaza o cutie automata Ford Mondeo mk3 an 2001, 107kw/145cp,motor 2000cmc(WF0WXXGBBW1J80758), benzina. Cod cutie CD4E.
Fllooo
Incepator
 
Mesaje: 25
Membru din: 18 Oct 2010, 13:07
Maşina: Ford Mondeo, 2001, 1999cmc, 145cp

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde emigeoia8 » 23 Oct 2010, 17:37

Salut
Vasul de expansiune cu capac ii mai ai ?
Daca da, ce pret ?
" Obstacolele sunt acele lucruri groaznice pe care le vezi cand iti iei ochii de la telul tau. "

Henry Ford
Avatar utilizator
emigeoia8
Gold Member
 
Mesaje: 559
Membru din: 17 Apr 2010, 10:01
Localitate: Bucuresti
Maşina: Mondeo 3, 2006, 1999cm3 - benzina, 146cp, Titanium X
VIN: WF04XXGBB46U40327

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde NELU69 » 02 Noi 2010, 13:16

piulite jante aliaj 200ron;
compresor ac 650 ron
consola dintre scaune la 100 ron
rulmenti spate 500 ron perechea
motor TDDI 500 euro
cutii viteze 5 si 6 trepte.250 euro

Multe alte piese
Ford Mondeo 2.0 TDCI 2004 GHIA
tel 0766366166;
Y id pop_cipi
NELU69
Ford Freak
 
Mesaje: 171
Membru din: 25 Dec 2009, 20:23
Localitate: northampton uk
Maşina: FORD MONDEO
VIN: WF0EXXGBBEDA49984

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde NELU69 » 16 Noi 2010, 13:09

PENTRU PIESE NOI SI CONSUMABILE NU TREBUIE DECAT SA INTREBATI ! ;)

in ceea ce priveste piesele din dezmembrari se poate vedea o mica particica din ceea ce suntem NOI!

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Ulei DIVINOL made in GERMANY
-pt cei care se pricep stiu ce inseamna faptul ca ,codul de bare incepe cu cifra 4-

Imagine
Imagine

Preturi aici la orice ulei DIVINOL :

http://www.tuningcox.com/index.php?pag= ... &cPath=221
Ford Mondeo 2.0 TDCI 2004 GHIA
tel 0766366166;
Y id pop_cipi
NELU69
Ford Freak
 
Mesaje: 171
Membru din: 25 Dec 2009, 20:23
Localitate: northampton uk
Maşina: FORD MONDEO
VIN: WF0EXXGBBEDA49984

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde johnny_eln » 18 Noi 2010, 09:36

Salut! Ma intereseaza semnalizarile de pe aripi ( albe sau transparente de la varianta facelift ).
Cand esti mort nu stii ca esti mort. Este greu doar pentru ceilalti. La fel si cand esti prost.
Avatar utilizator
johnny_eln
 
Mesaje: 639
Membru din: 11 Feb 2009, 11:24
Localitate: Bucuresti
Maşina: Ford Focus 2003 1.6 16V 100CP 5usi + GPL
VIN: WFOAXXWPDA3J39137

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde NELU69 » 18 Noi 2010, 19:05

ne pare rau dar nu mai avem momentan semnalizari pt facelift.va asteptam sa reveniti spre sfarsitul lui decembrie
Ford Mondeo 2.0 TDCI 2004 GHIA
tel 0766366166;
Y id pop_cipi
NELU69
Ford Freak
 
Mesaje: 171
Membru din: 25 Dec 2009, 20:23
Localitate: northampton uk
Maşina: FORD MONDEO
VIN: WF0EXXGBBEDA49984

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde Triaz24 » 19 Noi 2010, 14:38

O pompa de benzina pentru ford mondeo 2001 1.8 92 kw ma intereseaza. Daca ai-nr. meu de tel.-0751582850.
Triaz24
Ford Freak
 
Mesaje: 233
Membru din: 02 Sep 2010, 20:50
Localitate: Tulcea
Maşina: Ford Mondeo 2.0 2008
VIN: WF0DXXGBBD8R51981

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde mihaicnx » 19 Noi 2010, 14:44

$1 scrie:$2 pompa de benzina pentru ford mondeo 2001 1.8 92 kw ma intereseaza. Daca ai-nr. meu de tel.-0751582850.


Salut
Am aceeasi intrebare ca si colegul la ce pret ar fii o pompa benzina de 1.8

Astept pm
Avatar utilizator
mihaicnx
Ford Freak
 
Mesaje: 147
Membru din: 31 Iul 2008, 14:06
Localitate: Bucuresti
Maşina: mondeo 2.0 TDCI 12/2004 Ghia Titanium

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde NELU69 » 19 Noi 2010, 19:47

daca e vb de pompa de benzina din rezervor pretul e 270 de lei( cu toate conductele/cablurile/mufele care sunt legate de ea si capacul rezervorului si plutitor.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 2004 GHIA
tel 0766366166;
Y id pop_cipi
NELU69
Ford Freak
 
Mesaje: 171
Membru din: 25 Dec 2009, 20:23
Localitate: northampton uk
Maşina: FORD MONDEO
VIN: WF0EXXGBBEDA49984

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde NELU69 » 29 Noi 2010, 11:22

up
Ford Mondeo 2.0 TDCI 2004 GHIA
tel 0766366166;
Y id pop_cipi
NELU69
Ford Freak
 
Mesaje: 171
Membru din: 25 Dec 2009, 20:23
Localitate: northampton uk
Maşina: FORD MONDEO
VIN: WF0EXXGBBEDA49984

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde Triaz24 » 30 Noi 2010, 13:32

Am rezolvat-o cu 180 ron cu tot cheltuielile de curierat.
Triaz24
Ford Freak
 
Mesaje: 233
Membru din: 02 Sep 2010, 20:50
Localitate: Tulcea
Maşina: Ford Mondeo 2.0 2008
VIN: WF0DXXGBBD8R51981

Re: mondeo mk3 piese noi sau dezmembrari,interioare piele!

Mesajde NELU69 » 30 Noi 2010, 14:50

bv =D>
Ford Mondeo 2.0 TDCI 2004 GHIA
tel 0766366166;
Y id pop_cipi
NELU69
Ford Freak
 
Mesaje: 171
Membru din: 25 Dec 2009, 20:23
Localitate: northampton uk
Maşina: FORD MONDEO
VIN: WF0EXXGBBEDA49984

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vanzare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 4 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 4 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 9746 pe 02 Mar 2026, 11:01

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login