Vanzare

Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Toate subiectele in care nu s-a scris de 3 luni (15.02.2008)
Masini, piese, sisteme audio, totul e de vanzare.

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde andoruls » 19 Feb 2008, 19:47

cat costa un plolish pentru masina din semnatura...
Ford Focus Titanium Ecoboost 150
Avatar utilizator
andoruls
1nsane Member
 
Mesaje: 2041
Membru din: 23 Feb 2007, 02:59
Localitate: Bucuresti/Rm. Valcea
Maşina: Ford Focus 1.6 EcoBoost 150
VIN: WF0KXXGCBKBD10918

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde adris1919 » 21 Feb 2008, 12:56

Cat dureaza, cu cat timp inainte se face programarea si cati bani imi luati pentru un fusion? Si n-as vrea sa ma opreasca vreun gabor idiot sa faca talente, ca dau cu el de pamant si-mi iau parnaie!
Nu-s din buc, deci n-am timp de amanari fata de termenul programarii.
Stima!
Fusion, 1.4 tdci
Avatar utilizator
adris1919
Ford Freak
 
Mesaje: 208
Membru din: 01 Noi 2006, 11:13
Localitate: MG
Maşina: Ford Fusion 1.4 tdci, 93hp 210Nm

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde Dragos12 » 11 Mar 2008, 19:26

Am trimis PM cu rugamintea sa-mi faci un calcul cat mai exact, adaptat la cerintele mele, inainte de a ne auzi la telefon ptr. programare si alte alea ...
Avatar utilizator
Dragos12
Member
 
Mesaje: 253
Membru din: 17 Feb 2007, 10:10
Localitate: Galati
Maşina: Ford Focus 2007, 4dr, 1.8 TDCI_115, ghia , sea grey
VIN: WF04XXWPD47K05296

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde Crazyford_'96 » 18 Mar 2008, 16:28

Salut. Sunt f interesat de folie. Acum sunt mutat in Bucale. Masina din semnatura , cat m-ar costa pt : haion - gradul mijlociu de inchidere, laterale spate - gradul maxim de inchidere, geamuri fatza gradul minim de inchidere. Atat pt folie normala cat si pt anti-efractie.
Si inca un detaliu important: se dau geamurile jos sau nu?

Merci.
Mondeo I '96 Hatchback
1.8 Benzina 115 HP

~Daca te enerveaza cineva,iti trebuie 42 de muschi ca sa te incruntzi
- si doar 4 ca sa-i tragi una ! ~
Crazyford_'96
Ford Freak
 
Mesaje: 247
Membru din: 07 Sep 2006, 21:01
Localitate: Timisoara oras de suflet Bucuresti momentan
Maşina: Mondeo MK1 hatchback '96 1.8 benz 115 HP

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde Crazyford_'96 » 18 Mar 2008, 16:52

LATER EDIT :D
Salut. Sunt f interesat de folie. Acum sunt mutat in Bucale. Masina din semnatura , cat m-ar costa pt : haion - gradul mijlociu de inchidere(35 %), laterale spate - gradul de inchidere 20 %, geamuri fatza gradul minim de inchidere (70%). Atat pt folie normala cat si pt anti-efractie. Si, cele 3 marci de folii difera ca si pret?
Si inca un detaliu important: se dau geamurile jos sau nu?


Crazyford_'96 scrie:Salut. Sunt f interesat de folie. Acum sunt mutat in Bucale. Masina din semnatura , cat m-ar costa pt : haion - gradul mijlociu de inchidere(35 %), laterale spate - gradul de inchidere 20 %, geamuri fatza gradul minim de inchidere (70%). Atat pt folie normala cat si pt anti-efractie. Si, cele 3 marci de folii difera ca si pret?
Si inca un detaliu important: se dau geamurile jos sau nu?

Merci.
Mondeo I '96 Hatchback
1.8 Benzina 115 HP

~Daca te enerveaza cineva,iti trebuie 42 de muschi ca sa te incruntzi
- si doar 4 ca sa-i tragi una ! ~
Crazyford_'96
Ford Freak
 
Mesaje: 247
Membru din: 07 Sep 2006, 21:01
Localitate: Timisoara oras de suflet Bucuresti momentan
Maşina: Mondeo MK1 hatchback '96 1.8 benz 115 HP

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde alexandrusavu » 18 Mar 2008, 18:16

M-ar interesa un preț pt. folie antiefracție uși față/spate pt un focus2 hatchback.

Aveți și monstre la sediu pt. folii ? Că nu știu cât de mult înseamnă 35%, 20%.
Mulțumesc.
Imagine
<photo-blog actualizat bianual>
Cars :
Ford Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi ~115cp, 275Nm [90cp, 215Nm stock]
Avatar utilizator
alexandrusavu
 
Mesaje: 4747
Membru din: 23 Aug 2007, 02:11
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi 90CP
VIN: WF05XXWPD57U35570

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde Dragos12 » 27 Apr 2008, 16:13

Facut vizita la punctul de lucru din str. Ceremusului pe 25.04 (conform programarii ... sau aproape... 30 min intarziere) , intalnit domn George , initiatorul acestui topic , schimbat cateva cuvinte (baiatul se pare ca stie sa lucreze cu clientii si sa-i atraga fapt ptr. care va avea doar de castigat =D> ) , montat folie pe laterale fata-spate si pe luneta , operatiune care m-a multumit prin rabdarea, atentia la detalii si priceperea cu care a prestat Domn Razvan care s-a ocupat de folierea geamurilor
Nu pot decat sa-i felicit ptr. modul de abordare si deschidere fata de client , oferind raspunsuri in detaliu la orice nelamurire legata de operatiunea in sine cat si sfaturi in legatura cu anumite modalitati de inbunatatire a aspectului exterior al masinii
Chiar daca "afara" acest mod de abordare tine de normalitate, nu ne ramane decat sa asteptam ca si mai multe firme de prestari servicii sa renunte la superficialitate si lipsa de respect si sa nu mai fim surprinsi (in mod placut) de o abordare normala, fireasca si de bun simt
Avatar utilizator
Dragos12
Member
 
Mesaje: 253
Membru din: 17 Feb 2007, 10:10
Localitate: Galati
Maşina: Ford Focus 2007, 4dr, 1.8 TDCI_115, ghia , sea grey
VIN: WF04XXWPD47K05296

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde alexandrusavu » 27 Apr 2008, 17:32

alexandrusavu scrie:M-ar interesa un preț pt. folie antiefracție uși față/spate pt un focus2 hatchback.

Aveți și monstre la sediu pt. folii ? Că nu știu cât de mult înseamnă 35%, 20%.
Mulțumesc.

Bine bine dar pe mine nu mă bagă nimeni în seamă :) ? Nu ? Ok :)
Imagine
<photo-blog actualizat bianual>
Cars :
Ford Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi ~115cp, 275Nm [90cp, 215Nm stock]
Avatar utilizator
alexandrusavu
 
Mesaje: 4747
Membru din: 23 Aug 2007, 02:11
Localitate: Bucuresti
Maşina: Focus Trend CL '07 Hatch 1.6 TDCi 90CP
VIN: WF05XXWPD57U35570

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde coldone » 28 Apr 2008, 01:22

Au si mostre, pe un geam, dar dau ceva mai deschis decat pe masina.Oricum, eu iti recomand maxim 20%, cea de 35 deja e prea deschisa
Avatar utilizator
coldone
Gold Member
 
Mesaje: 657
Membru din: 22 Oct 2007, 15:10
Localitate: Bucuresti
Maşina: Seat Leon FR 2007 2.0tdi 170cp

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde valere » 15 Sep 2008, 15:03

Nu stiu dk am postat ok dar vreua sa va zic si parerea mea despre expert detailnig de care NU SUNT DELOC MULTUMIT.....am o masina noua de 4 luni si am dus-o pt o curatare din aia expres adica nu avea probleme mari (de 4 luni ce vrei sa aiba) si intr-adevar am optat pt un pachet EXPRES m-a costat 250 RON int + ext ....la int a fost ok dar exteriorul a fost groaznic....adica am plecat de la ei cu aceleasi pete cu care pleci dintr-o spalatorie normala unde dai 10 ron pt un ext, a trebuit sa stau langa ei sa le arat fiecare loc unde sa faca, baieti ce sa zic nu ziceau nu ...dar sincer nu am stat langa ei tot timpul si la sf cand au ceruit masina mai erau mici retusuri de facut care dupa ce le-au facut bineinteles ca au murdarit in alta parte si tot asa ...curatau in unele locuri murdareau in altele ...si ce a fost cel MAI GRAV...am avut cateva zgarieturi mici de polishat ...ei le-au reparat pe alea dar cand am ajuns acasa am vazut ca langa alea reparate au reusit sa imi produca altele de toate frumusetea .....probabil de la periile lor nu stiu ce sa zic.....deci per total dupa ce am dat pt exterior 160 ron masina arata exact ca dupa o spalare la o benzinarie normala din aia infecta...iar toate zgarieturile care le aveam au fost reparate cu pretul de a se crea altele care din pacate una este destul de mare si as plati sincer inca pe atata dk as putea sa mi se aduca masina la starea la care am adus-o

am pus si folii si deocamadata astept sa se duca bulele de aer ...au trecut 2 zile si bule sunt destul de multe dar intr-aedevar zilele astea afara a fost fft frig.....
valere
Incepator
 
Mesaje: 19
Membru din: 22 Iul 2008, 10:06
Maşina: New Mondeo, 2008, 145 CP, Trend

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde slick99 » 23 Dec 2008, 17:35

mai puneti folie? as vrea sa stiu si eu cat costa pt o fiesta in 5 usi, deci are 2 geamuri laterale mari, 2 mai mici, si luneta.
Avatar utilizator
slick99
1nsane Member
 
Mesaje: 3484
Membru din: 25 Mai 2008, 14:47
Maşina: doicincibenzinaturbo

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde martini » 02 Feb 2009, 08:17

daca mai raspunde cineva de la firma... m-ar interesa folie anti-efractie pe lateralele fata, transparente. afecteaza cu ceva deschiderea geamului (electric), cam cat dureaza si cat costa?
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde edit » 04 Feb 2009, 11:10

am si eu o intrebare pentru "expert detailing"

de ce la folia aplicata de dumneavoastra exista deseori riscul sa apara bule de aer intre folie si geam cat si riscul ca atunci cand inchizi si deschizi geamul , golia sa fie "agatata"?
prin comparatie cu cara protect, aceste intamplari sunt mai dese la folia aplicata de dumneavoastra
AM AVUT Ford Focus 2 trend collection
Avatar utilizator
edit
1nsane Member
 
Mesaje: 1763
Membru din: 22 Mai 2007, 07:37
Localitate: Bucuresti
Maşina: BMW 520xD G30

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde martini » 10 Feb 2009, 15:07

cineva de la expert detailing mai e pe receptie? mai pun oamenii intrebari, daca ati binevoi sa ne si raspundeti ar fi optim. ne lasati asa in intunericul necunoasterii...
>>> Fordurile mele

Constanta - intalniri locale
Pentru a te adauga in grupa ClubFord Constanta - click pe link http://forum.clubford.ro/ucp.php?i=grou ... membership bifeaza in dreptul grupei Constanta si apoi apasa pe butonul trimite/send
Avatar utilizator
martini
 
Mesaje: 3348
Membru din: 30 Ian 2008, 14:05
Localitate: Constanta
Maşina: Focus 2 facelift 1,6 GPL

Re: Aplicare folii auto LLUMAR(SUA)-certificate RAR,garantie5ANI

Mesajde Semanatorul » 14 Aug 2009, 00:47

Scris: Vin, 21 Jul 2006 12:24:05
"Si in plus nu suntem o firma care astazi existam si maine nu ne mai gasesti."

Se pare ca notiunea de "maine" este foarte relativa :)). M-am bagat cam offtopic, as fi vrut sa scriu la subiect dar am vazut ca oricum nu raspunde nimeni, si este din 2006 primul post, asa ca...
Ford Focus II 1.6 TDCi 90 cp, Diamond White, RED Submarine lights.
Avatar utilizator
Semanatorul
Ford Freak
 
Mesaje: 198
Membru din: 16 Mar 2008, 19:57
Maşina: Focus II

Anterior

Înapoi la Vanzare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 16 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 16 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login