Vanzare

Balenutza

Toate subiectele in care nu s-a scris de 3 luni (15.02.2008)
Masini, piese, sisteme audio, totul e de vanzare.

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Balenutza

Mesajde VladSoare » 22 Aug 2005, 14:43

Dragi prieteni, cu regret va anunt ca imi scot Balenutza la vinzare. :(
Nu pentru ca m-as fi plictisit de ea sau pentru ca ar avea vreo problema grava, ci doar pentru ca nu mai am bani sa rezolv tot ce mai e de rezolvat la ea. Am cheltuieli foarte mari, am o casa de terminat si nu-mi mai permit sa bag bani in masina. Am reparat foarte mult de cind am luat-o si nu mai am mult de facut, insa efectiv nu mai am cu ce. Ma gindeam sa iau un credit, insa nu mai am chef sa fiu sclav la banca inca doi-trei ani de-acum incolo.

Motorul merge perfect, cutia la fel, consumul si puterea sint normale. Am si graficele de la Romcar cu compresia, facute in ziua in care am cumparat-o. I-am schimbat caseta de directie, amortizoare (toate patru), baterie, niste conducte de A/C, pompa de apa, sonde lambda si asa mai departe. Plus consumabile: antigel, lichid de frina, ulei CV + filtru, etc. etc. Nu le mai stiu pe dinafara, insa am facturi de la Ford cu tot ce am facut la ea, nu e nevoie sa ma credeti pe cuvint.
Mai trebuie reparat sau inlocuit: A/C (pierde freon pe undeva, probabil vreo alta conducta, pe care n-am schimbat-o data trecuta), discuri de frina, un senzor de ABS (spate dreapta) si pneurile pe fata (doua gilme pe care i le datorez lui Basescu).

Interiorul este perfect, plasticul si pielea nu au nici o zgirietura sau urma de imbatrinire. Totul este in stare de functionare.
Masina este Ghia, are piele neagra integral (scaune/bancheta, volan, usi si plansa de bord), climatizare automata duala (separat stinga/dreapta), geamuri electrice fata/spate cu blocarea celor din spate de catre sofer, oglinzi electrice si incalzite, ABS + traction control, airbag sofer + pasager, parbriz incalzit (e o minune iarna), trapa electrica, scaune fata incalzite, lumini interioare fata/spate cu temporizator + lumini la picioare fata/spate + lumini rosii pe cantul usilor si lumini albe sub usi, pozitii si proiectoare de ceata, portbagaj cu deschidere (nu descuiere, ci chiar ridicare) electrica, actionabila din telecomanda, scaun sofer reglabil pe inaltime + ambele scaune fata reglabile lombar, inchidere centralizata + alarma originala Ford, radiocasetofon EON 7000 + CD changer in portbagaj. Toate aceste gadget-uri electrice sint in stare de functionare.

Dau si niste piese de schimb la ea: un set de placute de frina fata/spate, pe care nu le-am pus pentru ca am constatat ca inca nu era nevoie, apoi un releu pentru electroventilatoarele de racire pe care l-am cumparat de nou de la Ford degeaba (si a fost scump al naibii :(), pentru ca s-a dovedit ulterior ca nu era releul de vina, un modul electronic de aprindere (foarte scump, pe care tot la fel, l-am cumparat degeaba pentru ca nu era vina lui), plus niste maruntisuri (doua parasolare, niste ornamente pentru stilpii interiori, o antena, etc.)

N-am facut nici o cirpeala la de-alde nea Gica SRL. Am facut totul la Romcar sau BDT, cu piese originale, si am facturi pentru tot.

Masina are 137.000 de km, din care 9.000 facuti de mine si este din noiembrie 1995.

Pret: 7500 euri.
Avatar utilizator
VladSoare
1nsane Member
 
Mesaje: 3939
Membru din: 11 Oct 2004, 10:49
Localitate: Voluntari
Maşina: Mustang GT 2020, Kuga 1.5 2016

Mesajde Zanga » 23 Aug 2005, 02:40

Pot sa confirm si eu, masinuta lui Vlad merge nemaipomentit, iar cand imi aduc aminte cat de frumos poate sa sune acel cosworth V6 cu 24 de valve cu intreaga lui herghelie de armasari pur sange.......si cat de frumos si rafinat acceleraza si schimba vitezele......
Scorpio II 2.0 16V Ultima // Scorpio II 2.3 16V Ghia // Scorpio II 2.9 24V Ghia Cosworth
Avatar utilizator
Zanga
Gas Guzzler
 
Mesaje: 2871
Membru din: 11 Iun 2005, 18:41
Localitate: Printre gropile si craterele Bucurestiului

Mesajde Einstein » 01 Sep 2005, 23:06

Nu sunt bani multi pt ce oferi. Cred ca esti cam suparat ca tre sa o vinzi....
Daca benzina nu e, nimik nu e!
Einstein
Incepator
 
Mesaje: 31
Membru din: 14 Iun 2005, 00:55

Mesajde VladSoare » 02 Sep 2005, 11:30

Din pacate, asta e piata. Masina merita mai mult de atit, insa nu are cautare. E o masina pentru pasionati si sint foarte putini oameni care o apreciaza. In plus, sa fim cinstiti, e o masina cu intretinere scumpa si cu consum mare.
Pe de o parte sint cam suparat ca nu mai pot s-o tin, insa pe de alta parte ma gindesc ca pina la urma masina e un obiect care trebuie sa ma serveasca el pe mine, nu eu pe el, iar daca toti banii mei se duc in masina inseamna ca ceva nu e in regula. :) In fine, o parte din mine spera sa nu gasesc cumparatori... :D Dar daca totusi gasesc, o dau.
Avatar utilizator
VladSoare
1nsane Member
 
Mesaje: 3939
Membru din: 11 Oct 2004, 10:49
Localitate: Voluntari
Maşina: Mustang GT 2020, Kuga 1.5 2016

Mesajde mihalcea » 02 Sep 2005, 21:57

tin doua degete incrucisate :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
2008 Focus / 1.8 TDCi / 115CP / Sea Grey
Avatar utilizator
mihalcea
Ford Junior
 
Mesaje: 1274
Membru din: 07 Mar 2005, 14:53
Localitate: Bucuresti
Maşina: 2008 Focus / 1.8 TDCi / 115CP

Mesajde ray » 09 Sep 2005, 15:01

Cum e? ai reusit sa o dai?
02 Puma 1.6 consuma: Imagine
Avatar utilizator
ray
Focusar
 
Mesaje: 403
Membru din: 24 Feb 2005, 18:56
Localitate: Bristol UK
Maşina: 02 Puma 1.6; 05 Mondeo 2.0TDCi

Mesajde VladSoare » 12 Sep 2005, 11:52

Nope. Nu inca.
Avatar utilizator
VladSoare
1nsane Member
 
Mesaje: 3939
Membru din: 11 Oct 2004, 10:49
Localitate: Voluntari
Maşina: Mustang GT 2020, Kuga 1.5 2016


Înapoi la Vanzare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 4 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 4 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login