Switch to full style
Piese si accesorii auto, originale şi aftermarket, noi sau second-hand

Reguli forum

Ai dreptul sa deschizi 1 topic/subiect per sectiune, cu posibilitatea de a crea unul nou doar dupa ce l-ai inchis pe cel activ/deschis.

Ai dreptul sa postezi un mesaj de "UP" doar la 3 zile de la ultimul mesaj scris in topicul/subiectul tau, indiferent daca acesta e "UP" sau nu.
Subiect închis

Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engleza

28 Sep 2021, 11:07

Vand modul Bluetooth Novero - bluetooth & voice control in limba engleza,
de pe focus 2 facelift

150 lei predare personala in Cluj
Fişiere ataşate
20210925_110901.jpg
20210925_110912.jpg

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

05 Noi 2021, 10:11

Salut. Ai idee daca sunt aceleasi cu modulele bluetooth de pe Mondeo MK4?
Daca s-ar potrivi, te scap eu de el :)

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

05 Noi 2021, 10:38

Da, se potriveste

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

06 Noi 2021, 18:00

Artanis94 scrie:Salut. Ai idee daca sunt aceleasi cu modulele bluetooth de pe Mondeo MK4?
Daca s-ar potrivi, te scap eu de el :)

Se potriveste si iti va merge si redarea melodiilor in format Mp3 de pe stick-ul USB... ;)

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

06 Noi 2021, 21:12

Florin21 scrie:Se potriveste si iti va merge si redarea melodiilor in format Mp3 de pe stick-ul USB... ;)


Nu am mufa USB trasa nicaieri. Nu pot reda direct muzica de pe telefon, prin BT?

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

07 Noi 2021, 12:27

Ba da, dar daca ii adaugi cablul USB si mufa corespunzatoare o sa ii poti face si update dar o sa ai si posibilitatea de a reda melodii de pe stick sau iPod.

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

07 Noi 2021, 13:25

Mersi tare mult, Jeffe. Acum astept un raspuns de la Link2, daca mai e valabil sau nu anuntul

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

14 Noi 2021, 11:59

Artanis94 scrie:
Florin21 scrie:Se potriveste si iti va merge si redarea melodiilor in format Mp3 de pe stick-ul USB... ;)


Nu am mufa USB trasa nicaieri. Nu pot reda direct muzica de pe telefon, prin BT?


Se poate si prin bluetooth dar e mai lejer si mai ok direct de pe stick USB. Uite aici cum am facut eu... https://www.youtube.com/watch?v=s4o-Vxq4XbI

Daca nu gasesti cablul original cu adaptor de la mini USB la USB normal poti cumpara din comert cu maxim 15lei un cablu adaptor de la mini USB la USB normal caruia ii mai atasezi un prelungitor USB ce costa maxim 10lei, pentru a monta cat mai la indemana stick-ul USB

Functioneaza numai cu stick USB 2.0 care, inainte de a pune muzica pe el se formateaza total in FAT32. Functioneaza garantat stick de 32GB mai mare nu am probat.

Dupa montarea modulului de bluetooth, daca acesta nu este "vazut" de unitatea audio sau multimedia trebuie configurat in BCM cu ELM Config si bifata optiunea respectiva.
In unele cazuri este necesar un upgrade de firmware pentru ca modulul de bluetooth sa comunice cum trebuie cu unitatea multimedia si Convers-ul din bord.

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

14 Noi 2021, 18:57

Mersi, Florin. Din ce am mai vazut pe net, totul e plug&play - va fi recunoscut modulul automat de masina.
Momentan stau rau cu banii luna asta, ca mai am de schimbat altele pe la masina. Trebuie sa mai rabd pana in Decembrie sa-l cumpar (daca nu-l vinde pana atunci) :)

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

08 Ian 2022, 14:22

Salut. Eu nu am avut Usb la masina si nici nu am prea simtit nevoia pt ca unitatea citea mp3.
Valabil

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

08 Ian 2022, 14:23

Eu nu am avut Usb la masina si nici nu am prea simtit nevoia pt ca unitatea citea mp3.
Anunt valabil

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

09 Ian 2022, 16:44

Cand spui "unitate" te referi banuiesc la unitatea multimedia din bord...?!
Da, corect, unitatea multimedia citeste muzica in format Mp3 de pe un disc inscriptionat pe care ai pus muzica in format Mp3 dar nu se compara cu un stick USB de 32Gb pe care incarci muzica cat intra pe o gramada de cd-uri si multe alte avantaje... De aici avantajul si necesitatea unui USB... ;)

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

09 Ian 2022, 21:05

Florin21 scrie:Cand spui "unitate"Da, corect, unitatea multimedia citeste muzica in format Mp3 de pe un disc inscriptionat pe care ai pus muzica in format Mp3 dar nu se compara cu un stick USB de 32Gb
sau de pe un SD/microsd card ;)

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

09 Ian 2022, 23:35

Pe o unitate originala Ford nu ai de unde SD/microsd card pentru redarea muzicii in format Mp3...
Card MicroSD pentru muzica ai doar daca ai inlocuit unitatea multimedia originala cu o chinezarie cu android sau renunti la navigatie si pe cardul cu hartile de navigatie in loc de harti pui muzica in format Mp3.

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

09 Ian 2022, 23:38

Blaupunkt FX suporta redarea de MP3 de pe SDCard

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

11 Mai 2022, 08:33

up 100 lei

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

13 Mai 2022, 08:05

Salut. Ai reusit sa-l vinzi?

Re: Vand modul Bluetooth Novero, voice control in limba engl

16 Mai 2022, 10:01

Se poate inchide.
Subiect închis