Switch to full style
Cauti un mecanic in Brasov? Sau un vopsitor in Constanta? Intreaba aici.

Reguli forum

Mesajele cu activitate mai veche de 30 de zile vor fi sterse automat.

Ai dreptul sa deschizi 1 topic/subiect per sectiune, cu posibilitatea de a crea unul nou doar dupa ce l-ai inchis pe cel activ/deschis.

Ai dreptul sa postezi un mesaj de "UP" doar la 3 zile de la ultimul mesaj scris in topicul/subiectul tau, indiferent daca acesta e "UP" sau nu.
Răspunde

Re: IMPORTANT! 2015 Noul Regulament ClubFord pt. zona Comerc

23 Feb 2016, 18:00

complicate reguli, complicat forum :) nici macar nu am gasit zona comerciala...

23 Feb 2016, 23:28

viewforum.php?f=203

04 Mai 2016, 10:52

Va salut, as vrea sa deschid un topic in aria comerciala, prestari servicii (curatare tapiterii /interioare auto).
as vrea sa stiu
-daca se poate (sau trebuie sa adun un nr de postari/vechime)
-daca acest gen de anunt se incadreaza la premium (taxa) sau ocazional

multumesc

04 Mai 2016, 11:00

Buna ziua, orice anunt de prestari servicii este premium, dupa achitarea taxei va fi postat in sectiunea respectiva, nu aveti nevoie de un nr de postari/vechime).

03 Iun 2016, 21:38

Buna ziua,in urma unui accident sunt nevoit sa imi dezmembrez propria masina,desi nu sunt centru de dezmembrari si consider ca ma incadrez la vanzari ocazionale,mi sa cerut sa platesc o taxa,dupa mesajul primit in privat si dupa ce mi sa sters anuntul de la vanzari ocazionale,am postat alt anunt la vanzari ocazionale cu 3 produse de pe masina,intre timp am vandut pe alte siteuri anumite piese de pe masina,si acest anunt cu cele 3 produse mi-a fost sters,primind un alt mesaj ca trebuie sa platesc taxa daca dezmembrez masina,tinand cont ca nu sunt centru de dezmembrari as vrea sa ma lamuriti si pe mine de ce chiar si 3 produse se incadreza tot la vanzari premium.Multumesc anticipat.

04 Iun 2016, 10:44

Explicatii suplimentare:
a. Dezmembrarea unei masini NU se incadreaza la "Vanzari ocazionale".
Conform regulament. Daca doresti pot posta si mesajele private.
Stima

04 Iun 2016, 17:30

Am citit regulamentul,dar nu am vazut nici unde ca nu pot posta 1 sau un anumit numar de produse ramase dupa dezmembrarea masini,de acea as vrea sa stiu de ce a fost inchis si celalalt anunt in care erau puse la vanzare aproximativ 3 produse.In regulament nu scrie ca 1 produs sau 2,3,-10 produse se incadreaza la vanzari premium.Multumesc pentru raspuns,dar tot nu se justifica inchiderea celui de al doilea anunt.

22 Iun 2016, 19:06

Salut,

Rog unul din moderatori sa confirme taxa de 225ron pentru afisarea unui anunt in sectiunea Vanzatori Premium pentru al doilea semestru din 2016.
Multumesc anticipat,
Octav

22 Iun 2016, 21:56

Sigur, iti voi confirma pe privat, pina atunci poti posta linistit.
Stima
Mircea

Re: Regulament ClubFord / zona Comercial / Actualizare 2017

05 Ian 2017, 15:11

Nu va suparati, eu de ce nu pot vedea topicurile din sectiunile viewforum.php?f=204, viewforum.php?f=205, viewforum.php?f=212? Trebuie sa fii membru cotizant sa le vezi sau cum?
Nu am mai intrat de ceva vreme pe forum si nu mai inteleg nimic din zona Comercial? Eu nu sunt vanzator, vreau sa vad ofertele.
O zi buna,
Adrian

05 Ian 2017, 20:15

Ma tem ca nu inteleg ce "nu vezi". Ai incercat sa accesezi sectiunile respective?

Nu poti vedea topicurile de aici? viewforum.php?f=213

12 Feb 2017, 14:41

Ai mai multe de făcut:
-să cauți secțiunea corectă și să editezi mai clar și detaliat problema ta; ce model Ford ai, din ce an de fabricație și ce motorizare ?
-completează datele mașinii și locația la profil , cerință regulamentară cu care ai fost de acord atunci cand ți-ai făcut cont pe forum!
-scrie corect românește, cu semne de punctuație; n-am văzut nici măcar un simbol in mesajul tău, frazare absolut inexistentă..
-citește regulamentul pentru ca să te familiarizezi cu structura și cerințele forumului!
Cu puțin efort și atenție din partea ta și cu ajutorul nostru vei reuși să rezovi problema.
Succes!

30 Aug 2021, 09:12

Bună ziua!
Rog un moderator al secțiunii TÂRGUL AUTO să-mi spună și mie unde am greșit sau dacă am încălcat regulamentul forumului în următoarea chestiune:
Aseară am postat în secțiunea menționată, un anunț de vânzare al unui autoturism Opel ASTRA H pe care l-am cumpărat în noiembrie 2020 pentru a mă putea deplasa la serviciu pe perioada cât a fost defect Focusul meu de la semnătură.
După câteva minute de la postare anunțul meu a fost șters.
Am intrat și am citit regulamentul forumului ca să vad dacă am încălcat ceva, apoi am postat din nou anunțul, dar a fost șters din nou după vreo 10 minute, fără sa primesc vreun avertisment/explicație.
Este doar a doua oară când încerc să vând ceva pe forum de cănd sunt membru al acestuia (prima dată am încercat să vând fostul meu Focus 1).
Mă întreb dacă am postat in secțiunea greșită, sau dacă trebuie să plătesc vreo taxă pentru postarea anunțului sau daca nu am voie să vând altă marcă pe acest forum ( deși am văzut că au mai fost anunțuri de vânzare cu alte mărci auto, ce-i drept în trecut prin 2018).
Mulțumesc.

08 Sep 2021, 05:38

buna,
mi-au ramas ceva piese de la un ford focus mk1 pe care l-am casat, vreau sa le vand(jante de aliaj, proiectoare ceata, bloc lumini, oglinda retrovizoare manuala), iar in vanzari ocazionale nu pot sa adaug un subiect pentru a le vinde.
ma poate ajuta cineva?
multumesc

08 Sep 2021, 20:37

Se poate, butonul este activ.
new topic.png
Răspunde