Jocuri

Battlefield Bad Company 2

Ford Racing 3,Nfs underground 2..etc discutii pareri

Moderatori: KomandantuR, adicristea

Battlefield Bad Company 2

Mesajde razvaldinho » 28 Feb 2010, 12:52

Eternul razboi Battlefield vs Modern Warfare a atins apogeul. Dupa un beta extins Battlefield versiunea retail e aproape lansata, deocamdata facandu-si aparitia doar versiunea neoficiala :-"
La prima vedere dupa ce am testat-o tind sa cred ca Dice & EA au realizat un joc remarcabil care detroneaza Modern Warfare 2 de pe podium :D .

La capitolul grafica Battlefield Bad Company 2 sta mai bine, texturile fiind intr-o combinatie colorifica de mai bun gust si de o calitate mai buna comparativ cu MW2 unde erau folosite niste shadere urate iar personajele parca erau din staniol. Se pare ca Dice se pricepe mult mai bine la estetica imaginii (vezi Mirror's Edge care desi nu folosea un engine foarte avansat, paleta coloristica si iluminarea faceau toti banii).

Gameplay-ul din single player e foarte intens si spectaculos, cam la nivelul MW2. Dupa ce le-am jucat pe ambele tind sa-l prefer pe cel din Battlefield datorita mediului aproape total destructibil. Eo placere sa folosesti aruncatorul de grenade ca sa elimini un terorist de la fereastra impreuna cu o bucata de zid. Cladirile sunt total destructibile, ele putind fi culcate la pamant complet :-O
N-am putut sa nu observ atacurile subtile indreptate catre MW2 si introduse in dialogurile personajelor, gen:
http://www.youtube.com/watch?v=cc6-bCM4l-s =))

La capitolul online nu am testat pana acum decat versiunea Beta. Ea are un potential mare dar fiind, logic in stadiu beta :P avea bug-uri destul de deranjate. Grafica nu era otimizata bine si la nivel maxim de detalii chiar daca detineai un sistem bun aparea un microstuttering care in combinatie cu mouse lag-ul faceau tintirea precisa o mare problema. Din cele spuse de producatori acestea au fost rezolvate si tind sa le dau crezare, in versiunea singleplayer grafica este excelent optimizata iar mouse lag-ul nu mai este prezent. Ce-i drept unii inca au mai intalnit mouse lag pe sisteme cu dx11 dar cei de la Dice au anuntat ca problema va disparea odata cu DLC-ul (downloadable content) ce va fi disponibil in prima zi de la lansare. DLC-ul va contine si doua harti noi + alte fix-uri. Au promis ca aceste DLC-uri vor fi lansate periodic ele aducand imbunatatiri permanete gen harti si arme noi :D
Jocul multiplayer este foarte intens, poate uneori prea intens in modul Rush unde o echipa trebuie sa se apere iar cealalta sa atace si sa cucereasca puncte strategice de pe harta. Din aceasta cauza se creeaza focare unde luptele sunt extrem de intense. Desigur exista si modul calsic Conquest unde trebuie sa cuceresti si sa mentii puncte strategice de pe harta

Grafica este de o calitate impecabila si excelent optimizata, in unele momente crezand ca ma joc Crysis. Ruleaza la maxim pe sistemul meu C2D 2800Mhz, 4Gb DDR2, GTS 250 512Mb OC
L-am comandat deja si astept sa ajunga acasa undeva pe saptamana viitoare. Sper sa ne vedem online :)

Nota mea e: 9,5 :D ...poate creste la 10 daca si in versiunea online va functiona la fel de bine gameplay-ul ca in singleplayer (fara mouse lag)

Cateva filmulete ingame:



Single Player


You're always gonna have problems lifting a body in one piece. Apparently the best thing to do is cut up a corpse into six pieces and pile it all together. Then I hear the best thing to do is feed them to pigs <):)
Avatar utilizator
razvaldinho
Gold Member
 
Mesaje: 525
Membru din: 08 Apr 2008, 09:43
Localitate: Ploiestiori
Maşina: Ford Focus MK2
VIN: Feteasca_Neagraaa

Re: Battlefield Bad Company 2

Mesajde Cosmin83 » 04 Feb 2011, 16:42

Superb superb superb superb :D
Ford Focus 2 2007 1.6l benzina
Avatar utilizator
Cosmin83
Ford Freak
 
Mesaje: 134
Membru din: 14 Ian 2009, 14:44
Localitate: Deva
Maşina: ford focus2 1.6l 100cp trend plus
VIN: WF04XXWPD47L68058

Re: Battlefield Bad Company 2

Mesajde Icem@n » 04 Feb 2011, 17:43

Bad company 2 este deja vechi....de-abia acuma l-ai descoperit ? 8-}
Viteza nu ucide. Oprirea prea brusca da.
Înscrie-te în grupul ClubFord Brasov
Imagine
Avatar utilizator
Icem@n
Member
 
Mesaje: 460
Membru din: 09 Oct 2008, 17:18
Localitate: Brasov
Maşina: Focus II 2008 Trend, 1.8 tdci, 115 CP, moondust silver
VIN: SingeriuSecSiTare


Înapoi la Jocuri

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron

Cine este conectat

În total există 1 utilizator conectat :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 1 vizitator (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1283 pe 23 Apr 2024, 16:22

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login