Switch to full style
Ford Racing 3,Nfs underground 2..etc discutii pareri
Răspunde

dirt 3

30 Mai 2011, 21:27

am reusit zilele trecute sa joc in sfarsit dirt 3 pe pc.grafica este de nota 10,masinile se controleaza mult mai bine ,iar varietatea modelelor este mare.voi ce parere aveti?exista bineinteles in joc si marca ford.

Re: dirt 3

01 Iun 2011, 13:14

Eu am ramas dezamagit de el:
- masinile parca sunt pe sine
- dictarea este prea rapida si cu mult prea multe detalii
- zonele de resetare sunt puse aiurea: am lovit un copac cu spatele si mi-a dat "dauna totala", iar altul cade in prapastie si-l pune inapoi pe drum fara probleme (ceea ce nu se intampla in Dirt 2)
- avariile aduse masinii sunt limitate: iti indica daca ai pana sau daca ai avariat motorul, fata de Dirt 2 unde era afectata si cutia, suspensia etc.
- nu are modul hot-seat ceea ce mi se pare cat se poate de aiurea pentru un joc axat pe raliuri

Singurul mod prin care m-am bucurat de joc a fost atunci cand l-am jucat cu volanul pentru ca asta facea masina un pic mai greu de controlat. Cand jucam din maneta (pe x-box) masina parca era pe sine. Acum imi fac sperante ca poate o sa mai apara un WRC deoarece actualul este praf.

Re: dirt 3

22 Sep 2011, 20:43

Daca aveam un comp mai performant cu siguranta mi l-as fi luat (jocul) , l-as fi luat numai pentru fiesta lui Ken Block , am vazut un preview din joc...si m-a lasat masca...
Răspunde