Maddog Garage

Ford Focus 3, reparații

Distribuitor de piese auto si service

Ford Focus 3, reparații

Mesajde SorinAXS » 24 Sep 2017, 13:40

Salutare. Acum o luna, am lăsat mașina la un service autorizat Ford pentru schimbarea distribuției. Deoarece s-a stricat in mers, au apărut și alte probleme. In fine,am primit devizul de reparații și l-am acceptat (6500 lei) Distribuția noua, ax cu came, chiulasa, supape , culbutorului etc, toate noi. Marți m-au chemat să ridic mașină. Au spus că merge perfect, reparatia decurgând perfect. Am mers 14 km și..... surpriză: zgomot sub capota mare! Îi sun și trimit ei platforma. La prima constatare: pistonul defect! Pai cum mai nene? Nu a fost chiulasa dată jos?? Ei spun că a fost verificata amănunțit înainte de montare! Acum ei mă sfătuiesc să cumpăr un motor second-hand identic, pentru că cine știe ce alte defecte pot apărea. Momentan nu am luat nicio măsură. Am nevoie de un sfat avizat va rog. Mulțumesc anticipat
Fişiere ataşate
IMG_20170919_151229.jpg
IMG_20170919_151237.jpg
SorinAXS
Incepator
 
Mesaje: 1
Membru din: 19 Apr 2017, 19:45
Maşina: Ford

Înapoi la Maddog Garage

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Cine este conectat

În total sunt 4 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 4 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 1197 pe 04 Aug 2014, 15:23

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Zile de naştere

Nicio zi de naştere astăzi

Site Login