Importator piese auto Ford ÅŸi service auto BucureÅŸti
Răspunde

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

14 Aug 2008, 20:05

Pretul la un compresor aer conditonat pentru Ford Mondeo MK2 16V Zetec, Seria WFOAXXGBBATT 46665 ?

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

15 Aug 2008, 10:20

Salut,
ma intereseaza un pret pentru bucsi brate spate Ford Granada '85
WFOFXXGAGFFU21193.
Multumesc.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

15 Aug 2008, 12:41

Salut, m-ar interesa urmatoarele:

intinzator curea clima si alternator (fara role)
scut metal/plastic
antena radio
set presuri

pt mondeo WF04XXGBB44D26733
Multumesc

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

17 Aug 2008, 12:43

Salut!
Vreau si eu o oferta pentru consumabilele de care am nevoie pentru revizia de 3 ani(45.000km) pentru un FF2 1.6tdci. Vin: WF05XXGCD55U66244.
MULTUMESC ANTICIPAT!

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

17 Aug 2008, 14:27

Buna ziua!
M-ar interesa pret pt rolele de la cureaua de alternator si compresorul de a/c (cele trei role, fara suportii de role, doresc sa cumpar numai rolele)ford mondeo tdci, 2002, 115cp, break, VIN WF0WXXGBBW2A04891.
Cu respect, multumesc!

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

18 Aug 2008, 17:03

Buna ziua,
as dori si eu pret pentru:
Modul electronic ventilatorul intern de AC automat (sau ventilatorul cu totul, daca nu exista acest modul separat).
Senzor temperatura din dreapta volanului (e cumpus din senzor si ventilator).
Senzor de temperatura din mijlocul fantei de aer de la parbriz.
Daca se pot comanda si cablurile de la aceste piese la modulul de AC, vreau un pret si pentru ele, daca nu, as dori pretul pentru toata cablarea AC-ului din bord.
Masina (care are asa ceva pe ea): Mondeo MK3, VIN: WF04XXGBB45D06175
Eu am Mondeo MK3 (VIN: WF0WXXGBBW2T53282) cu AC manual, vreau sa-mi pun automat, deci daca imi mai trebuie altceva decat modulul central al AC-ului (pe care il am) si piesele cerute va rog sa completati.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

19 Aug 2008, 03:14

Va salut...
Vreau si eu niste preturi pentru urmatoarele:
-placute frana fata
-saboti frana
-pivot dreapta fata
-deflector pietre bara fata
-bandou stanga bara fata
-rulmenti stanga si dreapta fata
-rulmenti stanga si dreapta spate
-garnitura culbutori
-carenaj roata stanga fata
-grila fata (cea dintre faruri)
VIN: WF0FXXWPDF2Y74886
Multumesc!

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

20 Aug 2008, 21:48

rog preturi pentru:
Ulei motor - 5L (5w-30 cred...)
filtru ulei
filtru motorina
filtru aer
filtru polen

cotiera originala sau copie aftermarket

VIN: wf03xxgcd35c22542

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

21 Aug 2008, 17:02

Buna ziua, as dori o oferta pentru :
- fulie
- set role (intinzator+cele 3 role)
- curea transmisie (cea de la compresor si clima)
- antena (doar partea care se insurubeaza, compatibila cu navi mare cu touchscreen)
- scut metal/plastic
-presuri fata
daca se poate sa-mi spuneti cand puteti sa-mi trimiteti piesele si costul transportului pana in Tg. Neamt (jud Neamt) sau cea mai apropiata localitate (de preferinta Piatra Neamt....)
Mondeo 2004 2.0 diesel, transmisie pe lant, 08/2004, VIN-ul este cel din semnatura

P.S. un nr. de telefon ar facilita comanda
Multumesc !

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

21 Aug 2008, 23:14

$1 scrie:$2una ziua, as dori o oferta pentru :
- fulie
- set role (intinzator+cele 3 role)
- curea transmisie (cea de la compresor si clima)
- antena (doar partea care se insurubeaza, compatibila cu navi mare cu touchscreen)
- scut metal/plastic
-presuri fata
daca se poate sa-mi spuneti cand puteti sa-mi trimiteti piesele si costul transportului pana in Tg. Neamt (jud Neamt) sau cea mai apropiata localitate (de preferinta Piatra Neamt....)
Mondeo 2004 2.0 diesel, transmisie pe lant, 08/2004, VIN-ul este cel din semnatura

P.S. un nr. de telefon ar facilita comanda
Multumesc !

am dat mesaj ...,

http://www.altgradauto.ro
0727056670
sau cosmote pe forum linie directa 0766407370
:-" :) :) >-) >-)

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

24 Aug 2008, 12:28

Buna ziua!
M ar interesa pretul pentru 1) 2 litri ulei cutie viteze Motorcraft.
2) 6 litri ulei motor Motorcraft.
3) injector tdci original.
4) distributie Motorcraft.
5) curea accesorii kit Motorcraft(curea si toate rolele)
6) telescoape fata si spate, protectiile si rulmentii(telescop) pentru fata.
7) baterie Motorcraft.
8) carlig de remorcare.

Pentru un FORD FOCUS 1.8 tdci , 2003, 74 kw, combi VIN WFONXXGCDN3L33814

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

24 Aug 2008, 13:54

Salut!

Ma intereseaza si pe mine placutele de frana fata/spate si discuri fata / spate. Ford focus 1, pre-facelift, 2001, 1.6 16v

vin: WF0AXXGCDA1M17361

Multumesc!

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

24 Aug 2008, 19:32

Buna seara,

spuneti-mi va rog un pret pt. o volanta si kit-ul de ambreaj pt WF0WXXGBBW3Y15526.
Si originale si producatori.

Multumesc

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

25 Aug 2008, 13:12

Salut!
Ma intereseaza un pret pentru stop spate stanga
masina din semnatura
VIN WF04XXWPD47L58212

Multumesc

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

25 Aug 2008, 13:16

Salut!
Ma intereseaza un pret pentru stop spate stanga
masina din semnatura
VIN WF04XXWPD47L58212

Multumesc

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

25 Aug 2008, 15:36

$1 scrie:$2alut!
Ma intereseaza un pret pentru stop spate stanga
masina din semnatura
VIN WF04XXWPD47L58212

Multumesc

1333834 = 155 ron /ford original
:)

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

25 Aug 2008, 15:44

$1 scrie:$2una seara,

spuneti-mi va rog un pret pt. o volanta si kit-ul de ambreaj pt WF0WXXGBBW3Y15526.
Si originale si producatori.

Multumesc

cred ca vrei mai ieftin nu vrei volanta originala (sau sa scire ford ca tot luk o face )
415 0238 10 - volanta - 1145 ron
placa + disc luk - 635 ron
7110034 rulment original ford = 395 ron
surub volanta (pt garantie ) 11 ron x 8 buc\
asta ar fi cea mai buna oferta ......


oferta de pret in limita stocului nu pot granta pret mai mult de 5 zile

cu stima radu sorin
0727056670
http://www.altgradauto.ro

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

26 Aug 2008, 17:30

buna ziua

doresc o oferta pt urmatoarele produse:
-ulei 5W30
-filtru ulei
-filtru aer
-filtru benzina
-kit ambreiaj
va multumesc

Ford Fiesta 2007

30 Aug 2008, 21:38

Buna ziua,
As dori si eu o oferta pt o grila, modelul ghia/st pt un ford fiesta
VIN WF0HXXGAJH7P32270




Multumesc.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

31 Aug 2008, 19:53

Rog pret pentru proiectoare ceata, cu si fara cablaje pentru FF 2 - 2005, 1.6 TDCi
Multumesc!

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

01 Sep 2008, 18:37

As dori sa comand senzorul Ford IAT (intake air temperature). Din ce stiu eu la masina mea acesta este integrat in MAP. De ce am nevoie pentru a beneficia ulterior de garantie la aceasta piesa?(bon, factura etc.)
Date masina:
Ford Focus 2002 1.6 benzina sedan, tip motor FYDB
VIN : VFOFXXWPDF2L49026

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

02 Sep 2008, 00:17

salut,

as dori preturi pentru:


curea transmisie
rola intinzatoare
rola ghidaj

garnitura baie ulei

si cat ar costa transportul pana la galati
pentru masina din semnatura.

multumesc anticipat

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

02 Sep 2008, 13:53

Buna ziua..
M-ar interesa preturi pentru urmatoarele..(ford focus 2 2005)
- set proiectoare plus ornamente plastic
- buton de comanda al proiectoarelor (cel rotativ de faza scurta + stop ceata)
- semnalizator aripa dreapta fata..
- sistem de climatizare AC
- curea de transmisie..
multumesc astept raspuns

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

02 Sep 2008, 17:52

$1 scrie:$2og pret pentru proiectoare ceata, cu si fara cablaje pentru FF 2 - 2005, 1.6 TDCi
Multumesc!



98 de ron proiector / buc
grila de prioiector 73
buton pt proiector defapt e un modul mai complex de aia e si scump 1323829 = 270
sau daca nu vrei cu tot cu fire grile buton prinderi etc set complet 635 ron ford orig

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

03 Sep 2008, 07:21

Buna ziua ,
As dori sa-mi furnizati preturile la: scut motor metalic si scut motor plastic pentru un Focus 2007 1.6 sedan ; doresc sa-mi specificati faptul daca sunt piese originale Ford sau aftermarket .
Multumesc.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

03 Sep 2008, 10:59

cat ma costa si pe mine un triunghi de plastic de langa oglinda la un ford fiesta 2002?
aveti si o foto
IMG_0076.jpg

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

03 Sep 2008, 16:25

Buna ziua.

Ma intereseaza un pret pentru blocul de lumini cu pozitie de proiectoare, reglaj manual pe inaltime si reglaj intensitate luminoasa bord la un FF2 - WF05XXWPD57K08651.

Multumesc.

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

03 Sep 2008, 17:16

amortizoare fata escort 96

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

04 Sep 2008, 11:59

Trimite-mi te rog oferta pentru urmatoarele piese:
filtru aer
filtru benzina
filtru ulei
amortizoare spate

masina: Ford puma 1.7, 125 CP ;WFOCXXGAEC1B06841

Re: VAND PIESE DE FORD (ORICE TIP) ORICE REPER MOTORCRAFT NOI

04 Sep 2008, 17:22

Trimite-mi si mie o oferta pentru:

- 4 bujii incandescente (eventual diferite marci)
- injector/injectoare

Focus Mk1 06/2002 1,8 TDCi DuraTorq 115hp, WF0AXXGCDA2U86690
Răspunde